Sab Šim

3

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

3
3

Sab Šim napísal recenziu

25.01.2024 21:40

Fuh, kde zacat. Milujem krimi, psychothrillery a toto mi tak ulahodilo. Ale neberte ma doslovne, nie som psychopat :D tato knizka je tak dobra, tak rafinovana, tak premyslena. Chyti Vas od zaciatku a ak ste milovnikom takeho zanru ako ja, verte mi, oplati sa cela seria. Ziadne omacky, natahovanie scen, zbytocne opisy. Jednoducho, perfektna krimi, ktoru proste nespustis z ruky :) ver mi!!!

Čítať viac

3
3

Sab Šim napísal recenziu

20.01.2024 22:57

Pribeh, ktory zhltnete za jeden vecer. Pekny a zaroven smutny pribeh z vojnoveho obdobia, ktorych je vela a preto mi tento az tak neucaroval, ale zakupila som si ho kvoli nizkej cene :) skor odporucam “Zuzanin dych”, ak chcete nieco s vojnovou temou.

Čítať viac

3
3

Sab Šim napísal recenziu

11.01.2024 15:40

Neviem cim to je, ale mne sa take pomale vlecenie deja, kedy sa vsetko toci okolo hlavnej, vacsinou tyranej alebo zmanipulovanej osoby, sa zda zaujimavy. Mozno na oko jednoduchy pribeh so zapletkou, ale mne sa pribeh velmi pacil. Podoba sa na spisovatelkin debut, Za zatvorenymi dverami, ktory taktiez odporucam. Siahnem urcite este po inej knizke od tejto spisovatelky :)

Čítať viac

3
3

Sab Šim napísal recenziu

07.01.2024 19:52

Sefinspektor Erika je urcite dobra vo svojom povolani. Hlada vraha aj pod rizikom straty kariery. Pribeh ma bavil od zaciatku az po koniec, podobne ako “Dievca v lade”, ale napriek tomu si myslim, ze mi nieco malicko este chyba. Nemala som ten pocit, ze sa nemozem odtrhnut od citania. Uvidim ake budu dalsie pokracovania :)

Čítať viac

3
3

Sab Šim napísal recenziu

06.01.2024 12:18

Tak svetoznáma a úžasná rozprávka, ktorá vlastne nie je ani rozprávka, pretoze zosobňuje veľa dospelých ľudí, ktorí zabudli aké sú skutočné hodnoty v živote. Je mi ľúto, že som sa dostala k tejto knižke až teraz ale na druhej strane sa hovorí, že na každú knižku musí človek dozrieť a asi by mi tak nepohladila dušu ako mladej slečne. Krásny príbeh a toto ilustrované vydanie by nemalo chýbať v žiadnej knižnici knihomoľa :)

Čítať viac

3
3

Sab Šim napísal recenziu

11.01.2023 17:16

Veľmi pekná knižka s dobrým motívom. Rýchle čítanie, pekne opisy Afriky, žiadne zdĺhavé a nudné. Kniha mi dlho stála v knižnici, nedávala som jej šancu, keďže nemusím slovenských autorov, ale napokon ma celkom chytila za srdce. Teším sa na ďalšie knihy od Alici.

Čítať viac

3
3

Sab Šim napísal recenziu

07.01.2023 18:03

Stratená apatekarka je kniha, ktorá ma upútala aj vizuálne aj obsahovo. Navyše mala perfektne recenzie. Žiaľ u mňa nesplnila presne to, čo som očakávala. Celú knihu som čakala nejaký zvrat v deji, niečo čo ma prinúti nepustiť knihu z ruky, žiaľ dej sa rozbehol až okolo strany 200. Nechcem tým povedať, že kniha nestojí za prečítanie, to nie. Vzhľadom k tomu, že to je autorkin debut jej udeľujem 4*, ale očakávala som od nej viac. Motív je chvályhodný, mám rada prelínanie minulosti so súčasnosťou, ale verím, že ma v ďalšej knihe viac zaujme a nespustim knihu z ruky, kým ju nedočítam. :)

Čítať viac

3
3

Sab Šim napísal recenziu

06.01.2023 08:48

Ako fanatik krimi thrillerov môžem túto knihu jednoznačne odporučiť. Od prvých strán si ma hneď získala. Knihu som dostala ako Vianočný darček, aj keď by som si ju sama zrejme nevybrala, keďže nemá veľa hodnotení a ja si vyberám knihy väčšinou podľa nich, tak som nadšená. Knihu som prečítala v priebehu jedného dňa a motív je naozaj prepracovaný a nápaditý. Ponoríte sa do deja viacmenej od začiatku. Teším sa na pokračovanie a filmové spracovanie :)

Čítať viac

Šifra - Isabella Maldonado, 2022
Šifra
  • Isabella Maldonado
4,8
17,89 €

3
3

Sab Šim napísal recenziu

08.12.2022 14:27

Knižku som si ako dospelý čitateľ zakúpila nedávno a keďže je Advent, tak som sa chcela vďaka nej naladiť na Vianočnú atmosféru. Vianočné prasiatko sa mi veľmi páčilo, bola to milá knižka, vhodná aj pre detských čitateľov, ale rozhodne sa bude páčiť aj dospelým romantickým dušiam, ktoré majú radi J.K.Rowlingovú a rozprávky. Knižka ma upútala pekným obalom a peknými ilustráciami. Odporúčam, pekne sa vyníma aj v knižnici :)

Čítať viac

3
3

Sab Šim napísal recenziu

16.08.2022 14:08

Nie žeby bola knižka zlá, len bolo unavujúce to, ako hlavná hrdinka za toľko mesiacov nedostala žiaden nápad na vyriešenie jej hrôzostrašnej situácií. Samotné ukončenie deja ma tiež nijako neprekvapilo. Páčilo sa mi ale prelínanie minulosti so súčasnosťou.

Čítať viac

„Sú chvíle, na ktoré človek len tak nezabudne, ostrým večným perom sa mu zapíšu na stránky pamäti a vryjú do srdca, odkiaľ ich nik nevymaže.“

Potulky s Charleym - John Steinbeck, 2020
Potulky s Charleym
John Steinbeck