Knihy
E-knihy

Moje srdcovky

Moje odznaky

2019
2016
2015
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

3
Rudi Rus

Rudi Rus získal odznak Fanúšik strachu

17.07.2019 09:52

Pomaly sa otočte... Nie, nestojíme Vám za chrbtom, ale už o Vás vieme, že ste fanúšikom hororu, veď máte v knižnici už 5 titulov od majstra žánru!

3
Rudi Rus

Rudi Rus získal odznak Šťastných 7

15.04.2019 14:23

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

3
3

Rudi Rus napísal recenziu

14.04.2019 14:50

Roger Miret, ikonický frontman kapely AGNOSTIC FRONT a jeho fascinujúci životný príbeh. Dieťa kubánskych prisťahovalcov, pankáč zo začiatku 80. rokov, jeden z krstných otcov žánru zvaného NYHC, drogový díler, väzeň, hviezda klubových i festivalových pódií po celom svete, hudobník, umelec, otec rodiny... V tejto knihe je to všetko spísané tak, že z nej nezdvihnete zrak.

Čítaj viac

3
3

Rudi Rus napísal recenziu

14.04.2019 14:26

Najneskôr od druhej knihy je šesťdielny „Môj boj“ pre mňa nutnosť a závislosť - teším sa na každú novú vydanú slovenskú verziu a úplne najviac na tú poslednú, ktorá má tisíc strán. To bude mäso. Nórsky spisovateľ Karl Ove Knausgaard a jeho odzbrojujúca úprimnosť, priamočiarosť a neuveriteľná schopnosť písať o živote tak, že proste... veď si to prečítajte. Budete nadšení.

Čítaj viac

3
3

Rudi Rus napísal recenziu

14.04.2019 14:15

Všetko, čo ste kedy chceli vedieť o jednej z najpozoruhodnejších stavieb v našej krajine. Prvotné myšlienky, ktoré stáli pri jej zrode. Dlhý proces stavby v rokoch 1968 - 1984. Prehliadka v plnom priehrští krásnych fotografií. Detailné technické údaje a obrovské množstvo zaujímavých faktov. A ako dokonalý bonus anglická verzia textu, takže táto výpravná kniha je skvelá aj ako darček pre zahraničné návštevy. Jeden kus má v Londýne aj slávny muzikant Steven Wilson. :)

Čítaj viac

3
3

Rudi Rus napísal recenziu

14.04.2019 12:25

Ak to myslíte s dobrou slovenskou literatúrou vážne, zbierka týchto troch kníh by vám nemala chýbať. Nikto nepíše ako Peter Pišťanek a nikto nedokázal tak naturalisticky a zároveň neodolateľne zachytiť temné 90. roky minulého storočia v našom hlavnom meste. A nielen v ňom, neuveriteľná fantázia autora vás zavedie na ostrovy v Tichom oceáne a tiež na ďaleký sever Ázie, kde žijú džundžianski Slováci - udržiavajú zvyky predkov z 19. storočia a lovia nielen ľadové medvede. Trilógia Rivers Of Babylon je klenot slovenskej literatúry.

Čítaj viac

3
3

Rudi Rus napísal recenziu

14.04.2019 12:19

Od knihy Pán Mercedes má Stephen King znovu moju plnú pozornosť. Spolu s ďalšími dvomi knihami trilógie (Stratení nájdení a Koniec hliadky) predstavuje skutočnú kingovskú klasiku spĺňajúcu najprísnejšie kritériá autorovej desiatky rokov pestovanej bibliografie. Teším sa, že jedna z hlavných postáv je späť aj v najnovšom slovenskom vydaní geniálneho autora. Bude to temné, bude to mrazivé, bude to neodolateľné.

Čítaj viac

3
3

Rudi Rus napísal recenziu

14.04.2019 12:06

Ako čitateľ nie veľmi poznačenými žánrom si vychutnávam autorov klasicky výdatný filmový prístup k písaniu. Kyjevská ríša, Chazarská ríša, čarodejnice, draci, meče, kúzla, jedy. Veľké kino od prvej po poslednú stranu. Teším sa z tohto záverečného dielu a ako správny červenákovec už hľadím vpred v ústrety novej barbaričovke, ktorá nás poteší v lete. :)

Čítaj viac

3
3

Rudi Rus napísal recenziu

14.04.2019 12:01

Peter Froberg Idling veľmi pútavým spôsobom zachytil jednu z najstrašnejších udalostí minulého storočia - genocídu obyvateľstva v Kambodži. Vysvetľuje komplikované udalosti, ktoré tomu všetkému predchádzali a pridáva aj pohľad vtedajších mladých intelektuálov zo Švédska, ktorí podporovali revolúciu a verili v krajšie zajtrajšky vybojované Pol Potom. Rovnako ako Tony Judt vo svojej knihe „Falešné ideje, cizí krev“ (francúzski intelektuáli v rokoch 1944 - 1956 a ich obdiv stalinizmu) tak zobrazuje znepokojujúci trend, ktorý trvá až dodnes (nekritická podpora Venezuely pred pár rokmi).

Čítaj viac

3
Rudi Rus

Rudi Rus získal odznak Máte čitateľský profil

21.02.2019 11:32

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green