Peter Papp

5

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Taký knihomol, kávopič, čarodej, Apple fan, plávem, cvičím, jógujem, s kamošom riadim digitálnu agentúru atď ????

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Taký knihomol, kávopič, čarodej, Apple fan, plávem, cvičím, jógujem, s kamošom riadim digitálnu agentúru atď ????

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Verný zákazník
Šťastných 7
2016
Šťastných 7
2015
Plány do budúcnosti
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

5
Peter Papp

Peter Papp získal odznak Máte čitateľský profil

20.11.2019 20:42

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

Máte čitateľský profil
5
Peter Papp

Peter Papp získal odznak Verný zákazník

05.01.2019 13:32

Bolo nám cťou vás obslúžiť už 30 krát. Vaša domáca knižnica musí byť skutočne výstavná!

Verný zákazník
5
5

Peter Papp napísal recenziu

29.07.2018 18:38

Veľmi dobré čítanie o tom, ako technológia o ktorej sme si mysleli, že nám rozšíri naše obzory a schopnosti, nás naopak pripravuje o to najcennejšie, čo bolo nám ľuďom špecificky dané.

V záplave notifikácii, rýchlo dostupných a povrných informácií, mozgu lahodným obsahom nám táto technológia priniesla roztekanú myseľ, roztrieštenú pozornosť, problém s porozumením, neschopnosť hlbokého sústredenia sa a množstvo ďalších neduhov s ktorými sa moderný človek potýka.??Kniha poukazuje vedeckým prístupom na tieto problémy a predkladá veľmi zaujimavé poznatky o neuroplasticite mozgu, ako sa dokáže naučiť rýchlo a efektivne pracovať za cenu straty týchto mentálnych schopností ak s ním pracujeme povrchne tak, ako to robíme dnes na internetoch.

Super kniha a navrhol by som ju ako povinné čítanie do škôl všetkých stupňov.

Čítať viac

5
5

Peter Papp napísal recenziu

27.05.2018 14:11

V knihe popisujú veľmi podrobný postup ako krok za krokom, od prvého dňa po posledný validovať myšlienky tak, aby ste nakoniec mali svoj nápad otestovaný a získali spätnú väzbu od reálnych zákaznikov.

Obsahuje množstvo neoceniteľných rád, ako predchádzať bezvýznamným brainstormingom, kde nakoniec aj tak nič nevyriešite, ako sa zhodnúť na niečom, bez zbytočných hádok a mnoho ďalších tipov, ako sa na problémy pozerať a riešiť kreatívne.

Dané postupy su vhodné, ak pracujete s niekoľkočlenným tímom, a myslím, že niektoré princípy, viete využiť aj ako jednotlivci.

Čítať viac

Sprint - Jake Knapp, John Zeratsky, Braden Kowitz, 2017
Sprint
  • Jake Knapp
  • John Zeratsky
  • Braden Kowitz
4,6
18,75 €

5
5

Peter Papp napísal recenziu

15.04.2018 15:54

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Výber toho najlepšieho čítania z najčítanejšieho ekonomického blogu na svete v podaní Levitta a Dubnera.

Autori sú dvaja ekonómovia ktorí sa zamýšľaju nad všetkým tým, nad čím sa normální bežní ľudia nikdy nezamýšľaju. Kedže sú zarití ekonómovia, vo svojom filozofickom bádani sa snažia všetko vysvetliť ekonomickými princípni a nájsť optimálne ekonomické vysvetlenie alebo riešenie.

Bádajú nad zapeklitými otázkami, ako čo najviac zmaximalizovať teror, kedy vykradnúť banku, aby ste si zobrali čo najväčší obnos, prečo nedostávaju letušky prepitné alebo prečo by si díleri kokainu mali zobrať ponaučenie od lekárni, aby boli bohatí plus mnoho ďalších tém.

Pochvaľujem autorov za nápaditosť, nad čím všetkým sa dokážu zamýšľať, a ako vedia svoje ekonomické myslenie uplatniť v bežnom živote. Niektoré témy boli super, a niektore ma zasa až tak nezaujali, no myslím, že stojí zato si knihu prečítať, ak máte blízko k ekonomike.

Čítať viac

5
5

Peter Papp napísal recenziu

15.04.2018 15:28

O tom, prečo sme sa dostali do technologického úpadku, a ak sa z neho chceme dostať von, nesmieme si naďalej myslieť, že technológie sa samé vyvynú. O tom, že monopol nieje zlý, monopol je pre teba dobrý, aby si nemusel bojovať so zničujúcou silou konkurencie (od 1 k n), a namiesto toho si sa mohol venovať skutočným inováciam (od 0 k 1), ktoré posúvajú ľudstvo vpred. O tom, že ďalší Mark Zuckerberg neurobí ďalšiu sociálnu sieť. O tom, ako hľadať a aké otázky si klásť, aby si jedného dňa vybudoval niečo, čo tu doteraz ešte nebolo.

Čítať viac

5
5

Peter Papp napísal recenziu

11.03.2018 18:55

?Tak ako raz za čas si upratujete doma svoju izbu, alebo spálňu, tak isto je potrebné poupratať aj bordel vo svojej hlave. A že ho tam nemáte, to Vám neuverím. Zabudnite na to, aby Vám Toman mazal med okolo úst, ako ste zvyknutý v inej motivačnej literatúre alebo ezoterike. Toman Vám na rovinu vysvetlí, ako si vykydať ten hnoj z hlavy, ktorý sa Vám tam už dlhú dobu kopí.

Sú to jednoduché myšlienky, o ktorých každý vie, no málokedy ich máte na zreteli a je fajn, sa na chvíľu zastaviť a urobiť si takú malú generálku. S niektorými vecami možno nebudete súhlasiť, ako to je už u Tomana zvykom, no o čom inom by to bolo, ak nie o hľadaní rôznorodosti a iných pohľadov na svet okolo seba a v sebe. Kto hľadá sofistikované postupy, hľadá zbytočne. Veď viac už ani netreba, všetko, čo potrebujete, už máte. Zmyslom je pozerať sa na svet absolútne jednoducho, a nekomplikovať si ho zložitosťou, pretože je už aj tak dosť zložitý.

Čítať viac

5
5

Peter Papp napísal recenziu

11.03.2018 13:49

?Zaujíma ťa pohľad na lásku z matematickej perspektívy? Aké matematické vzorce v nej dokážeme nájsť? Vedel si, že sa dá vypočítať aké maš šance nájsť si perfektného partnera? Koľko partnerov musíš skúsiť, aby si dostal toho pravého alebo aký je optimálny vzorec pre randenie a mnoho ďalšieho ti ukáže Hannah Fry v tejto knihe.

Ak niesi silno matematicky založený jedinec, viac ti odporúčam pozrieť si TED video od Hannah Fry, kde je všetko z knihy podstatné a vtipnou formou zhrnuté.

Čítať viac

5
5

Peter Papp napísal recenziu

17.02.2018 17:40

?
Vedeli ste, že sa dá predpovedať budúcnosť? A vedeli ste, že to ľudia robia inštinktívne každý deň? A vedeli ste o tom, že ľudia su v predpovedaní budúcnosti dosť zlí?
Zvláštne je, že ani odborníci ktorí sú od toho platený a venujú tvorbe prognózam svoj profesíjny život, niesu so svojimi predpoveďmi o nič presnejší ako náhodný odhad bežného človeka alebo šimpanza. No napriek tomu, existuje skupinka ľudí, ktorá dokáže s vysokou úspešnosťou odhadovať, čo a s akou pravdepodobnosťou sa môže stať. A nie, niesu to žiadný potomkovia Nostradama, ani najlepší žiaci z Harvardu.

Asi najviac fascinujúce na tom je to, že nieje to žiadný boží dar, ktorý by ste dostali do vienka pri narodení, ale súbor určitých spôsobov myslenia, zberu informácií a priedbežnej aktualizácií Vašich pohľadov.

Philip Tetlock Vás prevedie svojím 20 ročným bádanim superprognostikov vo svojom God Judgment projekte, kde sa mu podarilo odhaliť všetky potrebné schopnosti pre to, aby ste sa dokázali stať superprognostikom aj vy. Tímy superprognostikov svojou úspešnosťou v predpovedaní dokázali poraziť najvačšie inštitúcie ktoré mali na prognostiku vyhradené niekolko miliardové rozpočty ročne a prístup k tajným údajom. A medzi tým Vás uvedie do mnohých problematik, prečo zdravotníctvo minimálne do 19. storočia spôsobovalo viac ťažkostí ako užitku, alebo prečo Nemecká armáda za druhej svetovej vojny dokázala napriek veľkej presile bojovať na niekoľkých frontoch, dobývať pozície a niekoľko rokov ich udržať vďaka systému Wehrmacht.

Chceli by ste aj vy vedieť, ako sa lepšie rozhodovať o budúcnosti pre Váš osobný, pracovný a ekonomický prospech? Tak sa zalistujte do knihy superprognózy a nechajte sa viesť tými najlepšími superprognostikmi.

Za mňa skvelé čítanie.

Čítať viac

5
5

Peter Papp napísal recenziu

22.01.2018 18:08

?Túto knihu som čítal už po druhý krát. Povedal by som, že toto je jedna z TOP 3 kníh, ktoré ma za moju čitateľskú kariéru dokázali najviac uchvátiť. Kniha nieje len o deviatich tajomstvách úspešnej prezentácie, ako sa píše na obálke. Je aj o neprebernom množstve skutočných príbehov, ktoré Vás nadchnú, inšpirujú, podnietia, a naučia niečo nové.

Autor Gallo Carmine vypozoroval od najlepších TED spíkrov 9 vlastností, ktoré sú potrebné k tomu, aby ste dokázali na pódiu strhnúť davy, a odprezentovať svoju myšlienku tak, aby Vaše publikum o nej premýšľalo aj po tom, čo odídete z pódia. Týchto 9 "tajomstiev" ukazuje na úspešných TED prezentáciach a podporuje ich niekoľkými vedeckými štúdiami. A pozor, nemusíte ani chodiť verejne prednášať, celé know-how dokážete zúžitkovať aj pri dennodennej komunikácii s ľudmi, na poradách, alebo Vašich firemných prezentáciach. Oddelte sa od priemeru a začnite používať tieto poznatky, ktoré fungujú najúspešnejším TED spíkrom.

Tých skvelých príbehov z TED prezentácii ktoré sa objavili v knihe boli len špička ľadovca toho, čo nájdete na stránke TED.com. Odkedy som túto knihu čítal prvý krát, TED sa stal každodenným krmivom pre moju šedú hmotu, ktorým ju posilňujem, pretože inšpirácie nieje dosť a TED je o myšlienkách hodných šírenia!

Čítať viac

„Svet nie je čiernobiely, niekedy musíte pracovať s odtieňmi šedej...“

Slepé oko - Stuart MacBride, 2013
Slepé oko
Stuart MacBride