Príbeh štúdia Pixar - Lawrence Levy, Citadella, 2017

13,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Príbeh štúdia Pixar - Lawrence Levy, Citadella, 2017
Príbeh štúdia Pixar - Lawrence Levy, Citadella, 2017

Príbeh štúdia Pixar

Lawrence Levy je niekdajší právnik a riaditeľ zo Silicon Valley, ktorého v roku 1994 osobne prijal Steve Jobs na miesto finančného riaditeľa a člena úradu prezidenta Pixar... Čítať viac

Vydavateľstvo
Citadella, 2017
Počet strán
351

Lawrence Levy je niekdajší právnik a riaditeľ zo Silicon Valley, ktorého v roku 1994 osobne prijal Steve Jobs na miesto finančného riaditeľa a člena úradu prezidenta Pixar Animation Studios. Levy mal na starosti podnikateľskú stratégiu... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

13,90 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 4 – 6 dní

Dostupné v 9 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (3)
To Pixar and Beyond - Lawrence Levy, Oneworld, 2017
Brožovaná väzba
Angličtina, 2017
Na sklade 1 ks
-5 %

14,25 €


To Pixar and Beyond, , 2017
Kniha
Slovenčina, 2017
Viac ako 30 dní

20,95 €


To Pixar and Beyond - Lawrence Levy, Houghton Mifflin, 2016
Pevná väzba
Angličtina, 2016
Viac ako 30 dní
-5 %

22,82 €


Ďalšie knižné vydania

Naši škriatkovia odporúčajú

Rebecca Yarros. Všetkými zmyslami. Lindeni, 2024

Viac o knihe

Lawrence Levy je niekdajší právnik a riaditeľ zo Silicon Valley, ktorého v roku 1994 osobne prijal Steve Jobs na miesto finančného riaditeľa a člena úradu prezidenta Pixar Animation Studios. Levy mal na starosti podnikateľskú stratégiu a IPO Pixaru a riadil transformáciu Pixaru zo stratovej spoločnosti, ktorá sa zaoberala grafikou, na štúdio zábavného priemyslu v hodnote mnohých miliárd dolárov. Neskôr sa stal v Pixare členom predstavenstva. Potom Levy z firmy odišiel, aby sa mohol venovať štúdiu východnej filozofie a meditácie a ich významu pre súčasný život. Teraz o tejto téme píše a prednáša. Aby sa mohol tejto práci venovať, podieľal sa na založení nadácie Juniper (www.juniperpath.org). Levy je pôvodom z Londýna, no vzdelanie získal na Indianskej univerzite a Harvardovej právnickej škole. S manželkou Hillary žijú v kalifornskom meste Palo Alto.
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

12 hodnotení

8
3
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

29.3.2021
Príbeh štúdia Pixar nie je históriou toho, ako spoločnosť začínala, ako boli príbehy vytvárané, ani o technických podrobnostiach prebiehu animácie. Táto kniha je však neuveriteľným pohľadom na to, ako spoločnosť fungovala z obchodného hľadiska. Lawrence Levy Vás prevedie všetkými kľúčovými momentmi právneho a obchodného rozhodovania, ktoré formovali ducha spoločnosti Pixar na ceste za úspechom v oblasti zábavného priemyslu. Kniha pokrýva najvýznamnejšie časové obdobie v histórii spoločnosti, keď zápasila s rôznymi problémami od rastu po nedostatok finančných prostriedkov a do uvedenia prvého filmu Toy Story mu chýbalo ešte niekoľko mesiacov. Nesnaží sa vysvetliť, ako fungovali mysle Lassetera a tvorivého tímu, hoci je zrejmé, že spoločnosť uspela najmä vďaka tvorivej dokonalosti filmov.

Kniha je jednoduchá, inšpiratívna a zaujímavá zároveň, dobre napísaná a štruktúrovaná a prístupnou formou predstavuje koncept stratégie spoločnosti, ktorá sa ocitla blízko k tomu, aby bola iba poznámkou pod čiarou v histórii filmu.
Krása Levyho knihy je v tom, že zo svojich zážitkov v suchom svete podnikovej obchodnej histórie vytvoril emotívne a zábavné rozprávanie. Lawrence Levy vzal kúzlo Pixaru, ukázal zákulisie jeho úspechu a pripísal zásluhy všetkým ľuďom podieľajúcim sa na tvorbe nezabudnuteľných animovaných kúskov. V jeho písaní je zrejmé, aký bol zanietený, inšpirovaný tvorivosťou tímu počítačovej animácie a odhodlaný uskutočniť ich spoločné sny.
Čítať viac
David
Neoverený nákup
7.11.2017
Necakany strhujuci pribeh
Tip som mal cez nemenovany tyzdennik, kde knihu nejaka zahranicna osobnost odporucala..necakal som ze ma kniha tak pohlti, velmi lahke citanie, strhujuci dej najma kvoli tomu, ze zobrazovalo pozadie toho vsetkeho co sme mali moznost vidiet v kinach..a odhaluje aj to ze Jobs nebol len Apple...klobuk dole Čítať viac
6

Taký knihomol, kávopič, čarodej, Apple fan, plávem, cvičím, jógujem, s kamošom riadim digitálnu agentúru atď ????

Peter Papp
Overený zákazník
5.11.2017
Fascunujúce čítanie
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Strhujúci a Inšpiratívny príbeh pixaru z doby, keď po 10 rokoch fungovania tejto spoločnosti neboli žiadne pozitívne výhľady, aby táto firma naďalej fungovala. Laurenc levy, ako finančný riaditeľ najatý Steveom Jobsom, mal za úlohu urobiť z tejto stratovej firmy, úspešnú firmu S jasnym podnikateľským plánom ktorá vstupy na verejnú obchodovateľno burzu.

Laurenc levy, ako finančný riaditeľ, vás prevedie detailnou diagnostikou a tvorbou obchodného plánu Pixaru ktorý s ním urobí úspešnú a ziskovú firmu, prevedie vás detailne prípravou pixaru na IPO ( verejná ponuka akcií spoločnosti ), vyjednávaním lepšej zmluvy s Disney spoločnosťou, a úspešným Privedením prvého filmu Pixaru s názvom príbeh hračiek s megalománskym úspechom. A nakoniec sa podelí o životné poznanie ktoré získal prí skúmani východnej filozofie.

Veľmi napínavé čitanie, miestami sa mi vynárali slzy nad úžasom, čo ľudia v pixare dokátzali.
Čítať viac
10.10.2017
Názor čitateľa
Pozoruhodný a inšpirujúci príbeh napísaný s neskrývanou pokorou voči ľudskému úsiliu, voči snahe niečo dosiahnuť a nevzdať sa ani v situáciách, ktoré sa zdajú byť bezvýchodiskové a vopred prehraté.
Vďaka tejto knihe sa teraz dívam inak nielen na Pixar, ale dozvedela som sa niečo viac aj o pozadí zábavného priemyslu.
Čítať viac

Vydavateľstvo Citadella

Čítať viac

„Policajné štatistiky sú ako bikiny. Odhalia pre niekoho málo, pre niekoho veľa, ale vždy iba toľko, ako chcel sám autor.“

Mafiánska poprava? - Peter Šloser, 2019
Mafiánska poprava?
Peter Šloser