Nikola Hamráková

8

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2020
2019
2018
2012
Zobraziť viac

Moje aktivity

8
8

Nikola Hamráková napísala recenziu

20.04.2022 18:23

O autorovi
Timothy John Marshall je britský novinár, spisovateľ a vysielateľ, ktorý sa špecializuje na zahraničné záležitosti a medzinárodnú diplomaciu. Marshall je hosťujúcim komentátorom svetových udalostí pre BBC, Sky News a hosťujúcim moderátorom na LBC a predtým bol diplomatickým a tiež zahraničným redaktorom Sky News.
Kvalita románu
Román je odkazom na vojnu v Juhoslávií. Je to príbeh o poslednej vojne v Európe. Ide o Balkánske vojny. Jeho kvalita je pekne spracovanie...
Je zložený z troch častí:
1. PREDTÝM
2. POČAS
3. POTOM
Román hovorí o prípravách na vojnu, o vojne a o udalostiach potom...
Pokračovanie
Autor vydal už aj knihy ako:
Sila geografie v 21. storočí
V zajatí geografie
Po stopách nášho sveta na 12 ilustrovaných mapách
Zomrieť pre vlajku
Rozdelený svet
Zaujímavosti
Bombardovanie Juhoslávie sa ozaj udialo… Ide o reálne udalosti!

Čítať viac

8
8

Nikola Hamráková napísala recenziu

20.04.2022 18:02

O autorovi
Katherine J. Butler je britskou autorkou kníh pre vieru. Je rehoľnou sestrou v minulosti a napísala j knihu 365 otázok v duši ženy. Učí na Univerzite v Dubline.
Kvalita knihy
Román je zložený z približne 365 tém rozoberaných denne v kresťanských spoločnostiach.
Štruktúra stránky je:
1. názov
2. obľúbené žalmy
3. krátka úvaha
4. a podnet na modlitbu
Medzi témy patrí aj:
Adoptívne dieťa, Duša, Hodnoty, Hnev, Identita, Istota, Kultúra, Láskyplné srdce, Meditácia, Múdrosť, Nebo, ...
Témy sú vhodné najmä k nedeľňajšiemu obedu u kresťanských rodín...
Pokračovanie
Zatiaľ som ho nepostrehla! Vydáva Ver.sk.
Zaujímavosti
Na každú otázku dostanete odpoveď priamo z Písma svätého a následne v zamyslení spolu s podnetmi na osobnú modlitbu. Toto všetko vás povzbudí pri hľadaní Božej vôle pre váš život.

Čítať viac

8
8

Nikola Hamráková napísala recenziu

29.12.2021 14:32

Spoločenská hra ČLOVEČINA je zameraná na komunikáciu. Drží sa hesla: Spoznajte sa bližšie! Navštív stránku clovecina.sk a dozved sa viacej. Je to inteligentná, milá a nenáročná hra.

Čítať viac

8
8

Nikola Hamráková napísala recenziu

29.12.2021 10:38

Praj si pod stromček 2022 a zvíťaz Nový rok. Aj preto som si tento diar zaobstarala skôr. Je z roka na rok prepracované juice a dôkladnejšie spracovaný.

Čítať viac

8
8

Nikola Hamráková napísala recenziu

29.12.2021 10:35

Diar 2022 Som Idealista som dostala len nedávno do rúk. Pochádza z limitovanej edície. Diar je pekne riešený. Platia pre neho frázy zo zadnej strany. Zaslúžiš si to. Kariéru. Lásku. Rodinu. Zdravie. Pokoj. Zivot. Všetko si zaslúžiš.

Čítať viac

8
8

Nikola Hamráková napísala recenziu

23.12.2021 08:06

Tento praktický pomocník pre maturitu bol ozaj pomocný. Ako sa vyznačuje na titulke: 1.Sprievodca stredoškolským učivom chémie, 2.Príprava na novú podobu maturity, 3. Príprava na prijímacie skúšky na vysokú školu, 4. Pre študentov stredných škôl a učiteľov...

Čítať viac

8
8

Nikola Hamráková napísala recenziu

23.12.2021 07:59

O autorovi
Autorka Stephenie Meyerová patrí medzi populárne autorky modernej literatúry. Má za sebou už niekoľko populárnych románov ako je Twilight sága alebo román Hostiteľ. Stala sa novodobou a úspešnou autorkou kníh hneď po vydaní úspešnej ságy. Na svete predala viac ako 160 miliónov výtlačkov a zaujala nielen jednu generáciu mladých ale aj starších.
Kvalita románu
Zaľúbenosť v románe dosahuje hneď od začiatku pekné scény. Prvé stretnutie Belly a Edwarda v škole.
Násilie naberá na intenzite a hlavná postava Belly je ohrozená až v jej vzťahu s Edwardom nastávajú konflikty.
Prekvapenie je stále vo vzduchu, keď zrazu Bella odhaľuje tajomstvá Edwarda a to to, že je upírom.
Taktiež sa môžeme zamerať na zdĺhavosť deja, ktorý občas nastával. Pri čítaní som mala nápady rozdať si knihu párovo. Ja pohľad Belly a on pohľad Edwarda.
Pokračovanie
Po úspešnej sérií z pohľadu hlavnej autorky Belly Swan sa pohľad opisujúceho zmenil na druhého hlavného hrdinu a to Edwarda Cullena. Táto zmena nastala prvýkrát v histórií a je možné pokračovanie tejto otočky aj u ďalších jej kníh.
Zaujímavosti
Prvá kniha svojej generácie, keď je otočení popisovač v knihe...

Čítať viac

8
8

Nikola Hamráková napísala recenziu

22.12.2021 09:09

Kniha Epidémie v dejinách od kolektívu autorov je veľmi zaujímavé čítanie. Venuje sa aktuálnej téme po svete a to globálnej chorobe. Hovorí sa: "Ľudstvo je aktuálne v boji s neviditeľnými nepriateľmi!" Vo vyspelých debatách sa v knihe opisuje vplyv katastrofických chorôb na politický, ekonomický, ale aj psychologický život jedinca na Zemi. Už pred vstupom epidémie sa šepkalo o veľkých zmenách vo svete, keď ľudia častokrát strácali dôveru v tradičné spoločenské inštitúcie.

Čítať viac

8
8

Nikola Hamráková napísala recenziu

22.12.2021 08:59

Kamil Peteraj patrí medzi mojich najobľúbenejších autorov básní na Slovesnku. Básnická zbierka s názvom: "Čo bolí, to prebolí" v sebe nesie mix troch básnických zbierok: 1. Čo bolí to prebolí, 2. Farebné vzťahy, ale aj 3. Život je na to, aby sa žil... Ide o súbor pesničkových textov. Môj obľúbený je známy na celom Slovensku a volá sa "Úsmev" :) :) :) ...

Čítať viac

8
8

Nikola Hamráková napísala recenziu

21.12.2021 23:40

Táto malá kniha od autora Sheri Rose Shepherd Milovanej princeznej sa mi dostala do rúk celkom náhodou. Obsah kníh je nasledovný. Vybraný citát z biblie na jednej strane je zvýraznený peknou grafikou. Kde na druhej strane rozvíja jeho úvaha. Kniha je tematikou náboženská. A pochádza z vydavateľstva Ver.sk ...

Čítať viac

„Robiť niečo nikdy nie je také dobré, ako chystať sa na to. “

Papierové mestá - John Green
Papierové mestá
John Green