Knihy
E-knihy

Lucia Jakubec Hámorová

12

Moje srdcovky

Moje odznaky

2020
2020
2019
2017
Zobraziť viac

Moje aktivity

12

Lucia Jakubec Hámorová napísala recenziu

22.06.2020 20:06

Po smrti najbližšej príbuznej - starej mamy - zostáva Emily sama a opustená. No nie nadlho. Stará mama totiž niečo pre ňu pripravila aj na čas po svojej smrti, a tak jej krátko po pohrebe zaklope na dvere starší pán so psom a prvou indíciou. Rozšifrovaním odhalí, že ju síce čaká dedičstvo, ale až po nasledovaní a úspešnom odhalení všetkých nasledujúcich indícií. A tak sa Emily ocitá (sčasti proti vlastnej vôli) na ceste do Európy, do každého z dôležitých miest života starej mamy.
S každou ďalšou obálkou je ďalej od svojho pohodlného života, domova a nevedomky aj ďalej od osoby, ktorou bola. Zmena je postupná a zďaleka nie bezbolestná. Krok za krokom však smeruje k uzdraveniu a nádeji.

Táto kniha je balzam pre utrápenú dušu. Je to náruč, ktorá vás objíme, môžete si v nej poplakať nad svojou stratou, lebo ona chápe váš smútok a povie vám, aby ste si potom utreli slzy a zajtra začali odznova. Aby ste našli v sebe silu a pokračovali.
Pretože: „Stále môžeš začať odznova... V tom spočíva čaro zajtrajška.“

Čítaj viac

12

Lucia Jakubec Hámorová napísala recenziu

14.06.2020 11:54

Legenda vraví, že obrovský ohnivý drak Bezmenný, spútaný v Priepasti sveta už takmer tisícročie, onedlho povstane. A s ním aj celá Dračia armáda s jediným cieľom – podrobiť si ľudstvo a všetky jeho kráľovstvá.
Toto veľkolepé dielo je vyrozprávané prostredníctvom mnohých postáv z rôznych kútov sveta. Postupne odhaľujeme tajné sprisahania, útržky histórie, sme svedkami prevratov, uzurpovania moci. V pravých vierach a nespochybniteľných legendách sa začínajú zjavovať trhliny a začína nám dochádzať, že dejiny sa vždy prezentujú očami víťazov. Ako niekoľko storočí pretvorí dezinformácie na nové náboženstvo tak, ako to len história vie. A napokon zistíme, že legendy sú len storočia budované lži...
Autorka sa nechala inšpirovať japonskými príbehmi, ako aj príbehmi o sv. Jurajovi a drakovi. Táto epická fantasy je veľká zmes príbehov a legiend zo všetkých kútov sveta, v mnohom pripomína práve rytierske príbehy a hľadanie svätého Grálu – zabiť Bezmenného bolo možné iba jediným mečom – Ascalonom – zabudnutou legendou, nikto ho nevidel a nikto nevedel, či je skutočný a kde by sa mal nachádzať.
Nájdu vládcovia všetkých kráľovstiev silu prekonať storočia nezhôd, rozdielnych názorov a náboženstiev a spoja svoje sily v poslednom boji?

Čítaj viac

Lucia Jakubec Hámorová

Lucia Jakubec Hámorová prečítala knihu

14.06.2020 11:49

12

Lucia Jakubec Hámorová napísala recenziu

31.05.2020 12:50

Krásna, jemná rozprávka o dvoch výnimočných ľuďoch, ktorých hudba nemohla pochádzať z tohto sveta, s nádychom melanchólie a kvapkou fatalizmu. Je to vzácny klenot, dar pre hudobné duše.
Obsahovo sledujeme detstvo oboch súrodencov pozostávajúce z neúnavného cvičenia hry na hudobných nástrojoch, skladania hudby, cestovania a koncertovania po Európe. Reálny pohľad na ich život sa prelína s imaginárnym Kráľovstvom, v ktorom je všetko naopak, stromy rastú koreňmi nahor a namiesto slnka svietia 2 strieborné mesiace. Spočiatku ho navštevovali spolu, neskôr každý zvlášť a stretávame v ňom aj férskeho princa Hyacintha. Práve on sľúbi, že splní Nannerl jej jediné želanie. Samozrejme, výmenou za pomoc pri plnení jeho neskorších úloh. Lyrický štýl autorky vás okamžite vtiahne do sveta, kde sa prelína skutočné s nereálnym a vy sami neviete, či ste ešte pri vedomí alebo už snívate...
Prečítajte si knihu o tej, na ktorú história zabudla. Je o príbehu, ktorý poznáte a v ňom začujete ako tichú ozvenu príbeh, ktorý ste ešte nepočuli. Jej príbeh...

Čítaj viac

Lucia Jakubec Hámorová

Lucia Jakubec Hámorová prečítala knihu

31.05.2020 09:12

Lucia Jakubec Hámorová

Lucia Jakubec Hámorová získala odznak Horúce novinky

29.05.2020 07:56

Ďakujeme za prihlásenie sa do newslettera. Keďže naša ponuka sa stále rozširuje a nové skvelé tituly pribúdajú, radi vám pomôžeme zorientovať sa v nich a nezmeškať najlákavejšie knižné ponuky.

12

Lucia Jakubec Hámorová napísala recenziu

24.05.2020 09:10

Úchvatná ilustrovaná detská kniha o sile priateľstva pri prekonávaní zdanlivo neprekonateľných prekážok. Sovička a králiček chcú byť kamaráti, ale kvôli svojim rozdielnym spôsobom života sa im to zdá nemožné. No ako to už býva, veľké priateľstvo si nájde svoju cestu a kto veľmi chce, tomu aj vesmír trochu pomôže.

Čítaj viac

Lucia Jakubec Hámorová

Lucia Jakubec Hámorová prečítala knihu

22.05.2020 18:32

Lucia Jakubec Hámorová

Lucia Jakubec Hámorová prečítala knihu

18.05.2020 15:01

Lucia Jakubec Hámorová

Lucia Jakubec Hámorová získala odznak Drozdajka

18.05.2020 15:01

Nenápadné dievča z 12. obvodu sa stane hlavnou postavou odboja voči Kapitolu. Tento tajný odznak, ktorý od nás získavate za prečítanie celej trilógie Hry o život, si môžete virtuálne pripnúť a stať sa tak jej podporovateľom :-)

„Hneď za veľkým básnikom je ten, kto mu dokáže porozumieť.“

Henry Wadsworth Longfellow