Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024

Lenka Dobiašová

3

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

3
3

Lenka Dobiašová napísala recenziu

16.07.2024 21:28

Je to zvrátené, je to sexi. Je to Corrupt

Na knihe ma najviac zaujal koncept Jazdcov a Diablovej noci. Nepotrebovala som sa ani začítavať, nakoľko ma od začiatku sprevádzali pocity prekvapenia a napätia.
Rika Fane, hlavná hrdinka, sa ocitá v nepríjemnej situácii, pretože pred tromi rokmi dostala jazdcov (všetkých až na Michaela) do väzenia a oni sa nesústredili na nič iné, ako na plánovanú pomstu.
Teraz sú vonku. Čas beží. Hodiny tikajú. Michael v tom ide s nimi.
Ale čo sa v skutočnosti stalo? Je všetko také, aké sa na prvý pohľad zdá?

V knihe sa prítomnosť prelína s minulosťou. Informácie sú dávkované postupne. Napätie vrcholí. Ak chceš prísť na koreň problému, musíš všetko nechať tak a knihu dočítať na jeden nádych

Každý z jazdcov je iný. Inak premýšľa, inak sa správa... Postupom knihy som si každého z nich obľúbila až na Damona, ktorý ma v závere šokoval a sklamal.
Koniec bol presne taký, v aký som dúfala. Nie som si istá, či som zo zvráteností v tejto knihe bola zhrozená alebo vzrušená
Čo mi na knihe najviac ulahodilo, boli erotické scény a najmä všetkým známa scéna v saune. Presne takéto niečo hľadám v Dark romance.
Michael Crist do mňa zadrapol hlboko. Bol sexi, nedostupný, tajomný a hodný spáchania hriechu. Jazdci ovplyvnili môj život, pretože keď vidím niekoho hrať basketbal, predstavujem si ich a nemyslím na nič iné, len na masky, čierne mikiny a basketbalovú loptu.
Michael Crist, Kai Mori, Damon Torrance, Will Grayson III.
/5

Čítať viac

3
Lenka Dobiašová

Lenka Dobiašová prečítala knihu

01.06.2024 13:20

3
Lenka Dobiašová

Lenka Dobiašová prečítala knihu

01.06.2024 13:20

3
Lenka Dobiašová

Lenka Dobiašová prečítala knihu

01.06.2024 13:20

3
3

Lenka Dobiašová napísala recenziu

30.05.2024 19:39

Dedinka Pahltné má za sebou záhadnú minulosť a keď sa história začne opakovať, Pahltčanom sa začnú meniť chute. Ale nie len tak hocijako...
Jediný človek tu však ostáva nedotknutý a to otec Karol, ktorému kedysi dávno alkohol vypálil chuťové poháriky. Otec Karol začne pátrať po príčine nevysvetliteľných udalosti, no podarí sa mu niečo nájsť?
Dej sa stále viac a viac zamotáva. Príbeh je akčný a napínavý. Nedalo mi inak, ako prečítať ho za pár hodín
Opisy, ktorými nám autor predstavil dedinu a jej obyvateľov sú dokonalé. Podrobné, ale nie prehnané.
Dominujúcou postavou príbehu je otec Karol, ale viacero postáv tu dostáva priestor na dostatočné rozvitie a aj vďaka tomu sa čitateľ nenudí. Prechádzame od postavy k postave a každá scénka nám prináša iné chute, iné objavy a zvrátenosti. To som ešte len pri chutiach a tie premeny? Žasnem nad autorovou schopnosťou tak reálne vykresliť situácie Miestami som bola naozaj znechutená a najviac ma dostali scény s dážďovkami.
Ak ste fanúšikom hororov, knižku rozhodne odporúčam a pokiaľ ešte len plánujete vstúpiť do týchto vôd, knižka je vhodná aj pre začiatočníkov tohto žánru

Čítať viac

3
3

Lenka Dobiašová napísala recenziu

26.05.2024 11:56

Keď som knihu chytila do rúk, snažila som sa nemať veľké očakávania. Rozčítala som ju v období, keď som mala chuť na rýchlu oddychovku. Inokedy knihy presahujúce 500 strán čítam vyše týždňa, táto padla za krásne tri dni.
V knihe sa zoznamujeme s Naomi Wittovou, dobrosrdečnou a veľmi, VEĽMI naivnou hlavnou hrdinkou. Naomi je na úteku z vlastnej svadby, aby sa stretla s Tinou, svojím zlým dvojčaťom, ktorá jej spôsobí obrovské problémy a nechá jej k tomu všetkému na starosť neter - Waylay, o ktorej Naomi celé roky nemala ani tušenia. A samozrejme pre nás, dievčatá, tu máme mrzutého starého mládenca, Knoxa Morgana Tento večne zamračený sexi holič sa, ako inak, rozhodne vyriešiť všetky Naomine problémy.
Príbeh je od začiatku veľmi dynamický a vtipný. Scény Naomi a Knoxa prinášajú so sebou veľa humoru a spaľujúcej chémie. Vývoj ich vzťahu mi prišiel reálny, nakoľko autorka sa k spicy scénam dostala až za stranou 200. Slow burn neobľubujem, ale v tejto knihe mi sadol ako nikdy predtým (tuším zmením názor).
Knox zvykol všetko riešiť päsťami a jeho násilnícke sklony sa podľa môjho názoru zhoršili, keď išlo o Naomi a Waylay Prekypoval výbušnosťou a zvykol všetkým rozkazovať. Naomi na opačnú stranu bola najmilšie opísaná postava, s akou som sa kedy v knihe stretla Neustále odsúvala svoj život nabok a pomáhala všetkým navôkol, načo neraz aj doplatila.
Pre mňa obrovským prekvapením boli vedľajšie postavy - Stef, Lucien, Nash, Sloane, Lina, Jer, Liza J a celé mestečko Knockemout. Lucy Score prišla s takým smalltownbuildingom, že sa mi chcelo zaplakať, keď sa mestečko dalo dokopy a obyvatelia si pomáhali. Také unanimistické, ako z 20. storočia.
Záverečné kapitoly boli pohladením po duši a ja už len vzhliadam k ďalším častiam tejto série.

Čítať viac

3
Lenka Dobiašová

Lenka Dobiašová prečítala knihu

04.05.2024 21:20

3
Lenka Dobiašová

Lenka Dobiašová prečítala knihu

29.04.2024 07:41

3
3

Lenka Dobiašová napísala recenziu

25.04.2024 14:24

Kniha začína pohľadom do minulosti z Jonathanovej perspektívy. Dozvedáme sa, prečo je taký krutý, bezohľadný a čo ho viedlo k tomu, aby tajil svoje emócie a chránil to, čo mu patrí.
Dej následne plynule pokračuje tam, kde skončil v prvom dieli. Aurora je na pochybách a robí zbrklé rozhodnutia. Všetko sa stále viac a viac zamotáva a čitateľ neraz pri tomto tempe stráca hlavu.
V jednom okamihu si myslíte, akí ste šikovní, že ste na niečo prišli, ale... verte mi... na konci bude všetko úplne inak. Máte podozrivých? Aj ja som mala a splietla som sa ...
Stále tu však máme Jonathana, ktorý je ešte viac posadnutý Aurorou. Je veľmi dominantný a... spicy scény? Úžasné
V tomto dieli však už možno cítiť tú skutočnú lásku medzi nimi a Jonathan neraz spomína, že pred Aurorou zloží svet na kolená. A prečo?
"Lebo svet sa musí pokloniť pred mojou kráľovnou."
Kniha ma nadchla, bola neopísateľne mega pútavá a naozaj naozaj sa od tejto jednohubky nedalo odtrhnúť. Táto kniha mala všetko, čo som od nej očakávala, ba aj viac
A rozhodne bola ešte lepšia ako predchádzajúca

Čítať viac

3
3

Lenka Dobiašová napísala recenziu

12.04.2024 14:43

Milujem čítanie kníh založených na hokejovej romantike a táto bola rovnako úžasná ako séria Off Campus a Briar u od Elle Kennedyovej. Ak hľadáte niečo krátke a rýchle na čítanie, toto je pre vás. Kniha je romantická, mierne pikantná. Dej knihy je väčšinou jednoduchý, nie je tam žiadna väčšia zápletka.
Musím však vyzdvihnúť, ako autor napísal postavu Collina. Je iný ako ostatní hokejisti, pomáha v útulku a veľmi sa snaží byť k Harper milý a romantický.

Čítať viac

„Hviezdna obloha je váš najvernejší priateľ, ak sa s ňou raz zoznámite; je stále prítomná, ponúka nám mier, pripomína nám, že náš nepokoj, naše pochyby, naše trápenia sú triviálne a dočasné. Vesmír je a bude neotrasiteľný...“

Ticho v období hluku - Erling Kagge, 2017
Ticho v období hluku
Erling Kagge