Knihy
E-knihy

Klaudia Oravcová

4

Moje srdcovky

Moje odznaky

2020
2019
Zobraziť viac

Moje aktivity

4
4

Klaudia Oravcová napísala recenziu

08.07.2020 10:19

John Fante - Opýtaj sa prachu
Zaujala ma na jednom insta príspevku. Povedala by som, že nie je až tak vyhľadávaná (samozrejme nie je to žáner, ktorý ohúri všetkých). Ale mala by byť vyhľadávaná. Prečo? Pretože je to silná kniha ( na to všetko ako je silná tak sa nečíta vôbec ťažko) o spisovateľovi, ktorý vás sprevádza svojimi myšlienkami. Nič neskrýva za neviditeľnú oponu. A to sa mi na tejto knihe páči. Aká je k človeku jednoduchá a čístá.

Čítaj viac

4
4

Klaudia Oravcová napísala recenziu

14.06.2020 18:47

Dve osoby. Mia a Michael. Mia je milá , usmievavá- radosť sršiaca z celého jej bytia. Úspešna fotografka, ktorá pracuje na módnej kolekcii. Michael je krásny na pohľad ale zároveň aj drsný. Svoj všetok čas venuje práci. Obaja poznačený  bolesťou. Avšak osud im pretne cesty a už je len na nich či svoje bariéry zdolajú.

Čítaj viac

4
4

Klaudia Oravcová napísala recenziu

14.06.2020 18:32

Kniha, ktorá pobláznila snáď každého. Aj mňa. Je to novodobý Malí princ. Je plná pocitov, na ktoré sa v dnešnej dobe pomenej myslí.

Čítaj viac

4
4

Klaudia Oravcová napísala recenziu

30.05.2020 15:20

Šepkár
Detektívok nemám moc prečítaných. Jediné čo som dokázala prečítať do konca bol Jo Nesbo - Syn (k ostatným knihám od Nesba sa chcem dostať)  a samozrejme Šepkár.  Veľmi ma zaujala táto kniha o neznámom zločincovi menom Šepkár, ktorí unáša deti a zabíja ich. Chcela som vedieť čo by mohlo Šepkára viesť ku tak drastickému činu. Príbeh je písaný po dvadsiatich rokoch od toho ako začal Šepkár úradovať.  Tom a Jake sa presťahujú akurát do dediny (nepamätám si už názov. aj vy máte niekedy taký problém? ) , v ktoréj miznú práve šepkárom unesené deti. Dej sa zapletá a je čoraz viac napínavejší.  V niektorých pasážach (od polovice až do konca)  nebudete stíhať polapiť dych.

Čítaj viac

4
4

Klaudia Oravcová napísala recenziu

30.05.2020 15:19

Nechytá sa na knihu Homo Sapiens ani zďaleka. Možno som mala prehnané nároky po prvé knihe Homo, ale sám autor nastavil tak latku. A tak túto knižku som ani nedočítala, vôbec ma nebavila. Nebaví ma čítať o dejinách náboženstva. Keďže to má byť história zajtrajška, som čakala niečo iné.

Čítaj viac

4
4

Klaudia Oravcová napísala recenziu

30.05.2020 15:13

Nikdy som sa nezaujímala o mojom čreve. Nepokladala som to za podstatné. Avšak po tejto knihe som zmenila názor. Je poučná, odborná. Avšak sú tam názvy baktérií v ich latinskom názve a tak som si ich nejak ťažšie pamätala. Ale ich význam je tak laicky napísaný, že nebol problém s čítaním. Kto má vlastnosť a chcenie v seba informovanosti tak kľudne choďte do tejto knihy. vrelo odporúčam.

Čítaj viac

4
4

Klaudia Oravcová napísala recenziu

30.05.2020 14:31

Tamara Tainová - Dievča, ktoré sa bálo sovy

,, Tajomstvá sú preto tajomstvami, že ich ukrývame pred svetom, aj keď nás rozožierajú ako hrdza."
Dlho som ju odkladala a asi neviem prečo vlastne. Kniha je pútavo písaná a ľahko sa mi čítala ale o to ťažšie píše. Je to silný príbeh rodiny, ktorá má svoje tajomstvá.
  Slovenská spisovateľka Tamara Tainová píše vo svojich knihách o ťažkých tabuizovaných témach, ktoré sa vyskytovali málo (skôr vôbec) v písmenkach a v povedomí ostatných.  Píše o diskriminácii, prostitúcii, korupcii, ľahostajnosti, o duševných chorobách, zneužívaní moci. Nech sú takto jej témy akokoľvek ponuré, smutné, depresívne, pri čítaní som mala úplne iné pocity. Bola som zabratá do deja a chcela som vedieť aká bude nasledujúca stránka. Dievča, ktoré sa bálo sovy ale aj  Nemôžem ti povedať viac(viac sa mi páčila táto) sú knihy, ktoré vám otvoria oči v inom svete.

Čítaj viac

4
4

Klaudia Oravcová napísala recenziu

30.05.2020 14:25

Mia - Nina Protušová
Od Nini Protušovej som už čítala Čiernu schránku. Po prečítaní som si povedala, že budem sliediť na novú knihu. A ak autorka vydá novú knihu, tak po nej pôjdem ako pes po údenom.  A vyplatilo sa čakať. Po Čiernej schránke je tu Mira. Kniha, ktorá je ešte lepšia. Nevedela som sa od nej odthnúť. Záverečné stránky sú popretkávané napätím, záhadou a nevedomosťou.
Príbeh je o Mirke študentke, ktorá mala autonehodu. Avšak, po tomto zlomovom bode si nič nepamätá. Jej myseľ to nechce nechať tak, pretože jej blízky sa začnú správať divne. Mirka začne pátrať a jediný kto pri nej ostáva je Rado. Spoločne prichádzajú na odpovede ale to jej nestačí. Pri tom všetkom Mirka objavuje nové skutočnosti. Klamali jej tí, od ktorích to najmenej čakala.

Čítaj viac

Mira
  • Nina Protušová
4,3
11,90 €

4
Klaudia Oravcová

Klaudia Oravcová získala odznak Šťastných 7

30.05.2020 11:47

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

4
Klaudia Oravcová

Klaudia Oravcová získala odznak Člen Čitateľského klubu

08.02.2020 14:57

Vaše členstvo v Čitateľskom klube Martinus si zaslúži odznak! Tešíme sa, že s nami čítate dobré knižky a delíte sa s ostatnými knihomoľmi o svoje názory. Lebo raz čítať je lepšie než stokrát počuť ;-)

„Nezáleží na tom, koľko kníh máš, ale aké dobré sú.“

Lucius Annaeus Seneca