V nebezpečnom svete podsvetia sa stretávajú dva odlišné svety. Ona prináša nevinnosť a nádej do jeho chaotického života, no osud má s oboma iné plány. Láska a nebezpečenstvo sa... Čítať viac
Vychádzame z priemerného údaju o rýchlosti čítania 230 slov za minútu, od knihy ku knihe a čitateľa ku čitateľovi sa to však môže líšiť.
V nebezpečnom svete podsvetia sa stretávajú dva odlišné svety. Ona prináša nevinnosť a nádej do jeho chaotického života, no osud má s oboma iné plány. Láska a nebezpečenstvo sa prelínajú v napínavom príbehu. Čítať viac
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do troch dní.
Chcete si túto knihu požičať z knižnice? Toto je zoznam knižníc, v ktorých ju majú. Po kliknutí na názov vás presmerujeme priamo na stránku knižnice, kde si môžete overiť jej dostupnosť a prípadne ju aj priamo rezervovať.
Hra osudu
Leshiana Višňovská
V nebezpečnom svete podsvetia sa stretávajú dva odlišné svety. Ona prináša nevinnosť a nádej do jeho chaotického života, no osud má s oboma iné plány. Láska a nebezpečenstvo sa prelínajú v napínavom príbehu.
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do troch dní.
V podsvetí máte istú len jedinú vec. Smrť. Každá sekunda môže byť posledná, a predsa som žil, akoby som mal celý svet pod kontrolou.
Nezvratné zrážky s osudom ma napokon prinútili čeliť tomu, čo som doteraz nikdy nepoznal; že niektoré veci nie je možné ovládať. Prišla nečakane. Krásna a nevinná. Bez varovania roztrhla všetky moje presvedčenia. A prebudila niekoho, kto doposiaľ neexistoval.
Obaja sme odrazu stáli na hraniciach našich svetov. Kým v mojom sa schyľovalo k nevyhnutnému, v tom jej prevládal chaos. Nezáležalo na našich rozhodnutiach. Neexistovala možnosť správneho výberu. Osud mal totiž svoje vlastné plány…
Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.
Hodnotenia
4,7 / 5
75
17
3
1
1
Recenzie čitateľov
Zhrnutie recenzií
Zosumarizované pomocou AI, ktorá môže robiť chyby.
Hra osudu je čítavá mafia romance, ktorú recenzenti chvália za pútavý štýl, silné mafiánske prostredie a emocionálny záver. Príbeh spája drsné násilie s nežnou romantikou medzi Tylerom a Grace a mnohých čitateľov to silne zasiahlo. Zároveň viacerým vadilo rýchle vyústenie vzťahu a niektoré charakterové či logické nepresnosti. Väčšina recenzií zdôrazňuje chuť na pokračovanie.
Čitatelia oceňujú
Pútavý a rýchlo čitateľný štýl, pri ktorom stránky ubiehajú.
Presvedčivé a detailné vykreslenie mafiánskeho prostredia a napätia.
Silná romantická linka s výraznou chémiou medzi hlavnými postavami a výraznou psychológiou Tylera i Grace.
Vedľajšie postavy (najmä Paolo a Arturo) a dialógy dodávajú príbehu humor a hĺbku.
Vizuálne spracovanie knihy (obal, oriezka) bolo viacerými čitateľmi pochválené.
Čitatelia ďalej hodnotia
Vzťah medzi hlavnými postavami sa podľa viacerých čitateľov vyvíja príliš rýchlo (insta‑love).
Grace niektorým čitateľom pripadala miestami naivná alebo rozhodnutia postavy boli frustrujúce.
Občasné nepresnosti v správaní Tylera (neznalosť bežných vecí) pôsobili pre niektorých čitateľov nepresvedčivo.
Niektorí recenzenti cítili, že časť deja mohla mať viac hĺbky alebo originality a niektoré momenty boli predvídateľné.
Hra osudu ma veľmi príjemne prekvapila a musím priznať, že ide o naozaj skvelé čítanie! Je to tak pútavé, že jednoducho, vás to núti čítať, venovať sa jej a nedať priestor ničomu inému len textu. (Skoro som plakala, keď som musela knihu nechať a ísť za povinnosťami.)
Hneď na úvod musím dodať, že som čítala Kráľovstvo podsvetia a bohužiaľ, KP sa mi nepáčilo až tak veľmi (ale chvem dať ešte raz KP šancu!), narozdiel od tohto diela! V Hre osudu je VIDIEŤ, zlepšenie autorkinho štýlu, ten text je prepracovanejší, lepšie sa číta, postavy sú lepšie vykreslené.
Najviac sa mi páčili postavy. Pôsobili na mňa realisticky. Grace bola skvelá nepôsobila naivne ani prehnane idealisticky. Práve naopak, brala veci tak, aké sú, neidealizovala si Tylera a rešpektovala jeho prácu a pravidla. Páčilo sa mi aj to, že sa zbytočne nepýtala na jeho prácu.
Páčilo sa mi aj prostredie, autorka ho dobre vykreslila. Nechýbala v texte ani akcia, príbeh tým pekne ožil a dodal mu dynamiku.
A záver… no ten bol riadne brutálny. Ak nemáš pokračovanie, tak proste premýšľaš čo sa stane, našťastie, pokračovanie som čítala hneď!
Do tejto knihy som išla s veľkými očakávaniami a už od prvých strán som cítila, že ma čaká silný príbeh plný emócií.
Autorka vytvorila pútavé prostredie z mafiánskeho sveta, ktoré je temné, napínavé, ale zároveň má v sebe aj zvláštnu iskru romantiky. Príbeh má dokázal vtiahnuť natoľko, že som knihu len ťažko odkladala.
Vzťah hlavných postáv bol plný napätia, emócií a momentov, ktoré vo mne vyvolávali rôzne pocity ..od napätia až po jemnú romantiku. Aj keď by som si miestami vedela predstaviť ešte väčšie prehĺbenie, ich príbeh ma aj tak úplne pohltil.
Kniha má svoje dramatické momenty, ktoré dokážu prekvapiť a udržať čitateľa v napätí až do konca. Práve kombinácia temnej atmosféry a silných emócií robí z tohto príbehu niečo, na čo sa nezabúda.
Celkovo hodnotím knihu veľmi pozitívne a určite ju odporúčam prečítať.
Mischel
Neoverený nákup
29.4.2026
„Nezáležalo na našich rozhodnutiach. Neexistovala možnosť správneho výberu. Osud mal totiž svoje vlastné plány..."
Moji Perníčci, dnes pro vás mám tip na knihu, u které jsem se neskutečně bavila. Jde o kousek od slovenské autorky Leshiany Višňovské.
Příběh nás zavede do drsného podsvětí, kde se pravidla neporušují a city jsou spíš na obtíž. Sledujeme osudovou srážku dvou světů: světa, kde má Tyler vše pod kontrolou ( nebo si to aspoň myslím), a světa nevinné Grace, která mu do života vtrhne jako nečekaná bouře. Najednou oba stojí na hraně a musí se rozhodnout, co obětovat, když se kolem nich začne hroutit všechno, čemu věřili. Osud si s nimi prostě zahrál hru, ve které není snadné vyhrát.
Grace je naše hlavní hrdinka. Malé, ale neuvěřitelně krásné „kuřátko“ poznamenané minulostí, které si díky její nevinnosti prostě musíte oblíbit. Za to Tyler? Páni! Na jednu stranu dravý tygr, ale i on má své démony a stíny, které ho formovaly. Překřtila jsem si ho na své „mafiánské koťátko“ k Grace je přítulný jako nikdo, ale pořád je to ten drsný Bad Boy, žádný přerod v naprostého slušňáka nečekejte.
Musím zmínit i Paola a Artura. Nejsou to jen postavy do počtu, i oni mají své příběhy a tajemství, která mě nutila o nich přemýšlet. Jsou to přátelé na pravém místě a v celém příběhu mi neskutečně sedli. Dodávají ději tu správnou dynamiku a věrnost, která je v tomhle drsném prostředí vzácná.
Co mě na postavách neskutečně bavilo, je to, že nikdo z nich není jen černobílý. Každý z nich je tak trochu záhadou a v srdci si nese svou vlastní tajemnou minulost, která postupně vyplouvá na povrch.
Příběh je krásný, silný, temný a místy i vtipný. Autorka to se slovy opravdu umí, má to spád a já se nenudila ani vteřinu. Kniha vás pohltí tak, že si zapomenete vzít i kalhoty na rodičovské sdružení. Jediné, co mě dostalo, byl konec... ten mě teda rozsekal a přiznávám, že jsem si u něj slušně posmrkávala.
Byla to moje první kniha od autorky a jsem nadšená. Už teď se těším, čím nás překvapí v dalším díle. Ale Leshiano, pozor, pokud mi zlomíš srdce, mám připravenou lopatu!
Zároveň děkuji za krásný příběh.
Kniha má veľmi zaujímavú dejovú líniu vďaka ktorej si človek chce prečítať všetko a pokračovať v druhom diely. Problém však je, že nech sa k tomu deju dopracuje prečíta si vždy niekoho strán úvah hlavných postáv, ktoré sú skôr psychologickým rozborom ako časťou oddychovej literatúry. Úprimne si myslím, že autorka má potenciál, ale musí si vybrať či chce písať romány alebo štúdie. Prakticky som v polovici knihy prestala čítať všetko čo nebolo priama reč alebo priamo nesúviselo s opisom miesta a situácie. Všetky úvahy som vynechala pretože sa neustále opakovali a bolo to veľmi obťažujúce.
Dobrý deň,
ďakujem za Vašu reakciu a za čas, ktorý ste venovali čítaniu knihy.
Rozumiem, že Vám nesadol štýl rozprávania, no moje knihy nie sú písané ako oddychová literatúra. To je vaše očakávanie, nie moje presvedčenie.
Psychológia postáv, ich vnútorné prežívanie a emócie sú zámernou a podstatnou súčasťou príbehu, nie niečo navyše.
Práve tieto pasáže definujú rozhodnutia postáv aj smerovanie deja. Bez nich by príbeh síce pôsobil rýchlejšie, ale zároveň aj plytšie, čo nie je cieľ, ktorý vo svojej tvorbe preferujem.
Je úplne v poriadku, ak čitateľ preferuje iný štýl, každý si hľadá to svoje. Moje knihy sú však určené pre čitateľov, ktorí vyhľadávajú hlbšie emócie a psychologickú rovinu príbehu. Samotne čitateľky túto sériu označujú za náročné čítanie, nie oddychové.
Prajem Vám všetko dobré a veľa kníh, ktoré Vám budú viac vyhovovať.
Máte aj vy knihy, kt. vás zasiahli viac, než ste čakali a rezonujú vo vás aj mesiace po prečítaní? Ja ich mám zopár a medzi ne rozhodne patrí aj Hra osudu. Mafiánska romanca, kt. búra zaužívané pravidlá a vtiahne vás do sveta, v kt. sa mieša moc, vášeň, strach a lojalita. Sveta, do kt. keď vstúpite, nie je cesty späť.
Ani neviem, kde začať... Úvod do tejto série bol naozaj silný. Autorka dokázala vytvoriť prostredie, miestami drsné a strhujúce, inokedy intímnejšie, no rozhodne nabité emóciami, ktoré vás pohltí a nepustí.
Postavy sú skvelo vykreslené, všetky originálne a do detailov premyslené. Nič nie je ponechané náhode. Tyler je tvrdý a zásadový, no zároveň čelí súboju srdca a rozumu. Grace zas na prvý pohľad pôsobí nevinne a placho, no je odhodlaná bojovať za to, čo miluje. Vedľajšie postavy nie sú len okrasu, každá z nich má svoj význam, tajomstvá a motiváciu. Už teraz sa teším, kedy sa o nich dozvieme čosi viac.
Hra osudu nie je len o zakázanej láske. Autorka sa skrz postavy venuje hneď niekoľkým témam, napr. aké ľahké je podľahnúť chuti moci, či ako dlho dokáže človek balansovať medzi povinnosťou a túžbou, najmä keď ide o mafiánsky svet? A napokon sú tu morálne dilemy, s kt. sú čitatelia konfrontovaní...
Kniha ma pohltila hneď na začiatku a hoci som ju čítala niekoľkokrát, ani raz som sa nenudila, práve naopak, isté scény som prežívala znova a znova. Ach, tie posledné strany by som najradšej vytrhla z knihy a spálila, aby sa nikdy nestali, tak neskutočne ma to zasiahlo, ale verím, že vieš, prečo si to urobila. Skláňam pred tebou klobúk, lebo to, čo si dokázala, je neskutočné.
Hra osudu je temná, vášnivá a návyková jazda do sveta, kde láska nie je rozprávka, ale skúška odvahy. Ak hľadáte príbeh, ktorý vo vás zostane ešte dlho po poslednej strane, toto je presne ono.
Dej začína zaujímavo mafián hľadajúci zmysel života v kostole. Hovorím si: “Hmm, dobre to začína.”
Temný a drsný svet mafie ma vtiahol hneď od začiatku. Ani na jednej strane som nemala pocit, že by ma príbeh nebavil alebo nudil.
Mafián Tyler mi ukazuje svet a praktiky podsvetia, no vo vnútri duše túži byť obyčajným chlapom a vziať dievča na rande. Aby sme si ho však nepomýlili je krutý, niekedy bezemočný a surový. Presne taký, aký v tomto svete musí byť syn najvyššieho šéfa.
Stretne Grace, ktorá je láskavá a citlivá. Tá napriek všetkému sa snaží veriť v lásku a city.
Ich prvé stretnutie? Elektrizujúce a osudové.
Príjemným doplnkom príbehu boli aj jeho „bratia“ Arturo a Paolo.
V jednom okamihu som mala pocit, že túto scénu som už niekde čítala, no autorka ma hneď vyviedla z omylu a zasadila mi také rany do srdca, že teraz netrpezlivo čakám, ako to dopadne v druhej časti.
Láska, ktorá vzniká v neľútostnom prostredí plná vášne, napätia a zlomeného srdca na kúsky.
Knihu som si veľmi užila a už teraz sa teším na Bozk smrti.
Dominika Gajarská
Neoverený nákup
12.3.2026
Mne sa páčila.
Zuzana Sulaiová
Overený zákazník
12.1.2026
Leshiana Višňovská bola pre mňa neznámou autorkou a tak som nevedela, do čoho idem. Už viem…
„Keď prehrá hrdina, zrúti sa mu celý svet. Ale keď prehrá zloduch, celý zasraný svet zničí.“
Mafián v kostole! No viete si predstaviť zaujímavejší úvod v knihe? Bola som nadšená, no hneď potom príbeh zbehol do nejakej zvláštnej roviny a ja som sa samej seba pýtala, či je chyba vo mne alebo v toľkých pozitívnych recenziách… V hlave mi znelo iba „Také klišé.“ Priznám sa, Tyler mi na začiatku nesadol, ale… som veľmi rada, že som knihu neodložila! Každou ďalšou stranou sa mi Tyler, Grace, Paolo, Arturo a New York dostávali pod kožu. Príbeh je vystavaný tak, aby ste si ich obľúbili, žili s nimi, plakali a dúfali v lepší zajtrajšok. Nechcem prezrádzať dej a zbytočne spoilerovať, ale boli pasáže, ktoré stoja za zmienku a výrazne sa odlišujú od všetkých mafiánskych príbehov, ktoré som doteraz čítala:
• Tyler si sám uvedomuje, že je hovädo. Je bezcitný, ale zásadový, lebo jediné, čo ho od malička obklopovalo, bola rodina mafia. Žiadne skákacie hrady či spoločenské hry. Jeho úsudok je veľmi zdravý a čítať jeho vnútorné myšlienky bolo pre mňa veľkým zážitkom. Musím pogratulovať Leshiane, že Tylera nevykreslila ako superhrdinu, ktorý môže celé dni naháňať Grace po uliciach New Yorku, ale naopak, ako človeka zavaleného prácou, ktorý nevie, kam skôr skočiť a aké problémy riešiť.
• Grace, ktorá nemá veľa skúseností s mužmi, sa nestane v sekunde dračicou v posteli mafiána. Veľká pochvala za spicy scény, ktoré sú napísané rozumne, s citom a ohľadom na jej (ne)skúsenosti. Je jednou z mála ženských hrdiniek, ktorá cíti okrem lásky aj strach a rešpekt zo sveta, v ktorom sa ocitne aj ona sama. A čo si budeme hovoriť bojí sa, samozrejme, právom…
Celkové hodnotenie:
Druhá mafia romance z vydavateľstva Venupress vydaná v roku 2025, s ktorou som maximálne spokojná. Posledné strany ma úplne roztrhali na kusy. Bolo to neuveriteľne silné, všetko vo mne vrelo. Ak sa ubránite slzám, ste dobrí, mne sa to nepodarilo. Milujem a zároveň nenávidím ten pocit, keď dočítam a neviem čo so životom.Ak nad knihou ešte iba rozmýšľate, odložili ste ju alebo váhate nad kúpou,nerobte to.Počkajte prosím,kým Tyler vôjde do kostola po druhýkrát.Tato kniha stojí za váš čas a aj peniaze...
Autorka Leshiana Višňovská po úspešnej dark romance sérii Kráľovstvo podsvetia prišla tentokrát s mafia romance sériou Vitajte v mafii, ktorú otvára knihou Hra osudu. Knihou, v ktorej sa zoznámite s Tylerom a Grace.
Mne autorkina tvorba neskutočne sadla. Jej knihy sú pre mňa (aj keď sú to „len” knihy) najviac autentické. Jej postavy sú dostatočne sebareflexívne, sú ukázané ich dobré aj zlé stránky. Temná stránka v príbehu je vážna. Podstata mužského hrdinu sa nemení len preto, že autorka chce nasýtiť svoje čitateľky drístami. Rovnako ani miesto nie je bezpečnejšie len preto, že sa tam vznáša láska…
Tyler je boss, ktorý má tvrdú, nekompromisnú tvár v práci, no pri Grace je citlivý a ochranársky. Aj keď by ich vzťah chcel uchrániť pred tým, čo robí, jeho svet sa do toho stále vkráda.
Grace je jemnejšia, ale čo sa týka Tylera, nie je naivná. Na rozdiel od hrdiniek z rozprávok nepotrebuje ilúzie. Vie, kto Tyler je, a aj tak zostáva. Grace má za sebou ťažšiu minulosť, čo ju určite ovplyvnilo, no autorka nám zatiaľ dala len náznaky, nie celú odpoveď.
V tomto žánri som čítala pár kníh, no myslím, že zo slovenskej tvorby je Leshianin úvod do novej série bezkonkurenčný. Je to drsné, surové, a predsa je v tom citeľná sila lásky, ktorá vás zasiahne. Už sa teším na ďalšiu časť.
Poznáte nový čitateľský profil?
Máte chuť pozrieť si všetky svoje recenzie na jednom mieste a podeliť sa o ne aj s ostatnými používateľmi? Aktivujte si čítateľský profil, kde si môžete zvyšovať svoju knihomoľskú úroveň.