Karolína Raczkó

8

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Knihomilka a cestovatelka ????

Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Knihomilka a cestovatelka ????

Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

Knihy roka 2022
2022
Môj názor pomáha
2021
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2021
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

8
Karolína Raczkó

Karolína R získala odznak Šťastných 7

31.08.2023 10:29

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
8
8

Karolína R napísala recenziu

30.08.2023 07:04

Ďalšia zo série kníh od Martina Navrátila, ktorá Vás zavedie na zaujímavé a svojím spôsobom krásne, nebezpečné ale aj smutné miesta. Táto kniha bola napísaná, resp. Martin v tejto knihe opisuje cestovateľské zážitky v čase, kedy 95% ľudí na svete sedelo doma - počas Covidu.

Keď si to spätne predstavujem, aký adrenalín to musel byť skrz rušené lety, utekanie pred ,,covidom”, hľadanie nových letov…ale zasa, že bol v karanténe v krajine, kde by som chcela byť namiesto bytu aj ja.

Sledovala som ho na instagrame v tom čase (sledujem ho už dlho skrz svoje cestovateľské zážitky) a dobre sa to teraz čítalo, nakoľko to bolo viac do hĺbky ako instastorky. Zavedie nás do krajín ako Kambodža, Grónsko, Afganistan, Guayanyu,….

Martinov štýl písania a cestovania sa mi veľmi páči, nakoľko necedtuje len na samé vychytené a turisticky známe miesta, ale ukazuje ľuďom aj to menej poznané, čo by std inak nenavštívili.

Ďalšia zo série kníh super cestopis a už sa teším na 6te pokračovanie.

Čítať viac

8
8

Karolína R napísala recenziu

25.06.2023 11:46

Dobojované! Trvalo mi to síce extrémne dlho a najdlhšie zo všetkých sestier ale…som na konci.

Slnečná sestra (6.diel), ktorej hlavnou postavou je vyzývavá a závislá Elektra mi dala riadne zabrať. Musím povedať, že tento diel sa mi čítal asi najťažsie a bol pre mňa najmenej záživný.

Príbeh Slnečnej sestry sa odohráva v New Yorku, kde Elektra žije, fotí, točí, chodí na prehliadky a v neposlednom rade je aj drogovo a alkoholovo závislá.

Je to pútavý príbeh plný zvratov v živote temperamentnej Elektry. Zlom v tomto príbehu nastáva, keď sa dozvie o svojej starej mame, ktorá ju navštívi a vyrozpráva jej príbeh, pričom zistí ako aj všetky ostatné sestry odkiaľ pochádza. Elektra sa taktiež ocitne v nebezpečných a životu ohrozujúcich situáciách skrz svoje závislosti avšak….našťastie má pri sebe anjelov strážnych a všetko dobre dopadne.

Elektra ako jediná zo všetkých sestier mám pocit že vo svojom príbehu ,,dospela” natoľko, že sa z rozmaznaného a ľahkovážneho dievčaťa stala vyspelá žena. Možno to bude aj tým, že bola zo všetkých najmladšia, najúspešnejšia a súčasť šoubiznisu….ale naozaj bola najmladšia?

Stratená sestra je na rade a uvidíme čo nám prinesie…

Čítať viac

8
8

Karolína R napísala recenziu

25.06.2023 11:45

Táto útla knižka je plná ťaživého a náročného príbehu, ktorý rozpráva malé desaťročné dievčatko Jas, ktoré žije na Holandskej farme. Je to príbeh, ktorého spúšťačom je smrť jej brata a ktorá vyvolá ťažkú, ťaživú až psychicky deptajúcu atmosféru, pričom táto udalosť najviac zasiahne jej rodičov. Ako inak…keď rodič príde o svoje dieťa, musí to byť strašné.

Postupne sa však začinajú vykryštalizovávať životy a vzťahy súrodencov medzi sebou. Stretávame sa tu so sebapoškodzovaním, s veľmi čudným experimentovaním v oblasti sexuality, s násilím na zvieratách…Kniha je v niektorých pasážach až nechutná a ťažko sa číta.

Je to jedna z tých kníh, kedy som si povedala, Bože nech to už skonči, pretože niektoré pasáže aj napriek tomu, že sa tu jednalo o hlboko veriacu rodinu mi neprišli vcelku normálne a bridili sa mi.

Kniha určite nie je pre slabšie povahy.

Čítať viac

8
8

Karolína R napísala recenziu

25.06.2023 11:43

Tak táto oddychová knižka mi robila spoločnosť na dovolenke a veruže to bola dobrá voľba. Knihy od Hany Repovej sú vždy dobrý výber ak máte chuť si prečítať niečo príjemné, oddychové s istou dávkou romantiky.

Hlavné postavy Lorin a Ben sa mi veľmi páčili. Ich doťahovanie, príbeh ktorý bol najskôr iba výmysel ale neskôr sa to skončilo úplne inak. Veľmi ale veľmi mi liezla na nervy Lorina matka, ktorá jej nedala vydýchnuť a robila z nej úplnu chuderku aj napriek tomu, že Lorin bola dospelá žena.

Zaujímavým bol príbeh Bena, ktorý je v knihe ako postava zahalený rúškom tajomstva pričom celý jeho život sa postupne otvára čitateľom…a teda je o čom čítať. Ben bol naozaj zaujímavý človiečik, ktorý sa našťastie priplietol Lorin do cesty.

Príjemná kniha ktorá neurazí a naozaj si pri tomto príbehu oddýchnete.

Čítať viac

8
8

Karolína R napísala recenziu

25.06.2023 11:42

7. diel série bol zdolaný a som neskutočne šťastná, že som to stihla ešte pred tým, ako vyšla posledná časť o tatkovi Slanom.

Stratená sestra bola riadny adrenalín. Veľmi sa mi páčilo, ako sa spojila celá ,,rodina” celý ,,klan” siedmich sestier, ako navzájom spojili sily a snažili sa doslova dohoniť poslednú sestru.

Celý príbeh Vás udržuje v napätí, či sa stratenú sestru podarí nájsť, či sa ju podarí priviezť na plavbu na Titane ako rozlúčku s tatkom…

Kniha ako aj všetky ostatné je popretkávaná historickými udalosťami, ktoré sa s ňou spájajú. Niektoré opisy sa mi však zdali veľmi zdĺhavé a prijala by som ich kratšie, čo však na kvalite príbehu neuberá. Smejka mi prišla ako veľmi príjemná pani, ktorú som si zamilovala.

Som neskutočne zvedavá, aké bude vyvrcholenie tejto ságy a čo sa ešte všetko dozvieme.

Čítať viac

8
8

Karolína R napísala recenziu

25.06.2023 11:41

Túto knihu mám vo svojej knižnici už dlhší čas, no nebola na ňu vhodná príležitosť až doteraz…

Končí sa to nami od Colleen Hooverovej je zo začiatku klasická romanca povedala by som doslova pre násťročné deti. Až som sa vtedy zarazila, čo to čítam a prečo som si ju kúpila v mojom veku. Avšak pochopila som…kniha naberá grády asi v polovici knihy, kedy Lily pochopí, čo sa v jej živote deje a čo je už jej manžel zač.

A vtedy som si začala uvedomovať o čom vlastne celá kniha je a aké je jej posolstvo….Násilie, láska, uvedomenie si vlastnej hodnoty a úcty, schopnosť povedať nie ľuďom, ktorých milujete.

Celý príbeh som preživala s Lily ale aj s jej matkou, ktoré to nemali ľahké. Atlas mi neuveriteľne prirástol k srdcu a nola by som vďačná, keby takýchto mužov bolo na svete viac.

Kniha bola dobrá a odporúčam ju prečítať každému, no srdcovka to určite nebude. Som však veľmi zvedavá na pokračovanie ktoré vyjde o niekoľko týždňov.

Čítať viac

8
8

Karolína R napísala recenziu

25.06.2023 11:41

…dočítané, dokonané…nemám slov, slzy som mala na krajíčku polovicu knihy. Lepšie opísať dojmy neviem.

Ďakujem za túto sériu bola úžasná a určite sa k nej ešte vrátim niekedy.

Čítať viac

Atlas - Lucinda Riley, Harry Whittaker, 2023
Atlas
  • Harry Whittaker
  • Lucinda Riley
4,6
25,90 €

8
8

Karolína R napísala recenziu

25.06.2023 11:40

Veľmi dlho som dumala, prečo sa táto Harryho kniha volá Náhradník a teda vôbec by mi nenapadlo, prečo to tak je. Ale nebudem prezrádzať.

Kniha, ktorá je všade tak žiadaná, podľa niektorých kontroverzna a nemala by byť vydaná, predsa…ako si môze dovoliť princ ,,nakladať” a povedať pravdu o kráľovskej rodine a praktikách v nej?

Či už tomu čo je v nej napísané veríte alebo nie, myslím že je strašné čo i len chvíľu tak žiť. Nedaju Vám doslova dýchať paparazzi, rodina, vlastná babka či otec sa akoby podvoľujú médiam a nevyvracajú bludy, ktoré o nich píšu len aby bolo dobre v kráľovskej rodine…veď oni vedia kde je pravda, čo tam po médiách.

Hrozné a pre mňa nepredstaviteľné tak žiť. Myslím si, že žiadna sláva nestojí za taký ,,teror” zo strany médií.

Kniha sa mi veľmi dobre čítala, boli tam pasáže, kedy som mala slzy na krajíčku, najmä keď popisoval spomienky na mamu Princeznú Dianu, na jej smrť a pohreb, na to ako dlho bojoval s tým, že tu už nie je. Páči sa mi, že Harry neskrýva svoje emócie, že je to (aspoň sa javí) ako veľmi citlivý a empatický muž, ktorý bojuje za svoju rodinu a kľudný život.

Po prečítaní niektorých strán mi už William s Kate nie sú sympatickí a naopak sympatie k Harrymu a Meghan sú ešte väčšie, ako boli. Myslím, že nič lepšie ako sa odtiaľ odstahovať aj s Meghan spraviť nemohli.

Či Vás Kráľovská rodina zaujíma alebo nie, myslím že kniha Náhradník bude pre skoro každého čitateľa zaujímavá. Určite ju odporúčam.

Čítať viac

8
8

Karolína R napísala recenziu

25.06.2023 11:39

Priznám sa, že túto knihu som si vybrala najmä kvôli nádhernej fialovej obálke a až potom kvôli anotácii. A veruže som spravila dobre.

Zberateľka príbehov je mega oddychová kniha, ktorá Vás prinúti spomaliť a užívať si príbehy, ktoré Vám rozpovie 50 ročná upratovačka Janice.

Je to žena, ktorá sa necíti šťastná a aj napriek tomu sa snaží svoj ako povedala ,,pokazený” život obohacovať a počúvať príbehy iných ľudí, ktoré počúva a vníma nielen okolo seba v MHD ale aj popri upratovaní bytov/domov. Čo je však smutné, že o svojom príbehu zaryto mlčí a nechce ho rozpovedať. Či už je to kvôli tomu, že si myslí, že sa jej život ešte na dobré obráti, alebo preto že sa hanbí…to sa však dozviete.

Príbehy, ktoré rozpráva sú naozaj rôznorodé. Niektoré su smutné, iné veselé, niektoré su príbehy vhodné na zamyslenie…čo ich však spája je to, že su naozaj dobre napísané.

Ak máte záujem o oddychové, jednoduché, letné a dovolenkové čítanie určite siahnite po tejto knižke. Nebudete ľutovať.

Čítať viac

„Život pozostáva z malých rozhodnutí, ktoré robíme, z jednotlivých momentov, ktoré majú moc všetko zmeniť.“

Kniha stratených mien - Kristin Harmel, 2021
Kniha stratených mien
Kristin Harmel