Zberateľka príbehov - Sally Page, Tatran, 2023

20,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Zberateľka príbehov

Každý má príbeh. Nájde Janice odvahu rozpovedať ten svoj?

Janice má krátko pred päťdesiatkou a celý život upratuje domácnosti druhých ľudí, aby synovi umožnila štúdium na súkromnej škole a uživila manžela, ktorý nevydrží v žiadnom... Čítať viac

4,2 29 hodnotení
Vydavateľstvo
Tatran, 2023
294 strán
4 hodiny čítania

Janice má krátko pred päťdesiatkou a celý život upratuje domácnosti druhých ľudí, aby synovi umožnila štúdium na súkromnej škole a uživila manžela, ktorý nevydrží v žiadnom zamestnaní. Podľa jej zamestnávateľov je perfektná pracovníčka... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

20,99 €

Cena v kníhkupectve: 21,90 €
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 28 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (2)
Sběratelka příběhů - Sally Page, Ikar CZ, 2023
Pevná väzba
Čeština, 2023
Do 3 – 5 dní

The Keeper of Stories - Sally Page, HarperCollins, 2022
Brožovaná väzba
Angličtina, 2022
Viac ako 30 dní

Z kolekcie: Knižné letné tipy

Naši škriatkovia odporúčajú

Grand Union - Zadie Smith, Inaque, 2024

Viac o knihe

Janice má krátko pred päťdesiatkou a celý život upratuje domácnosti druhých ľudí, aby synovi umožnila štúdium na súkromnej škole a uživila manžela, ktorý nevydrží v žiadnom zamestnaní. Podľa jej zamestnávateľov je perfektná pracovníčka a skvelá osoba, manžel v nej však vidí „iba upratovačku“. Janice zbiera príbehy ľudí, u ktorých pracuje, aj tie, čo si náhodne vypočuje v autobuse či na ulici, lebo ako vraví, ľudí naozaj spoznáte až cez ich zážitky.

Nazdáva sa, že sama nemá vlastný príbeh, aspoň nie taký, o ktorý by sa mohla podeliť. No keď začne upratovať u pani B, prešibanej, excentrickej deväťdesiatničky a bývalej špiónky, konečne stretne človeka, ktorý je presvedčený, že v Janice sa skrýva viac, než sa na prvý pohľad zdá. A to si myslí aj šofér autobusu Euan, ktorý každý deň vozí Janice do práce. Janice postupne vystupuje z ulity a „upratuje“ aj svoju minulosť a vzťahy so svojimi najbližšími.
Čítať viac
Originálny názov
The Keeper of Stories
Počet strán
294
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
147×229 mm
Hmotnosť
445 g
ISBN
9788022214087
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1890467
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené kráľovstvo
Vydavateľstvo
Tatran
Pre koho
pre mužov, pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Zberateľka príbehov - Sally Page, Tatran, 2023
Chyžná - Nita Prose, Tatran, 2022
42,89 €

Hodnotenia

4,2 / 5

29 hodnotení

14
9
4
1
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

7.1.2024
Kniha mesiaca december jezZa mňa príjemné čítanie, hodnotím 4/5*. Zo začiatku som si trošku musela na knihu zvykať, lebo mi nenapadlo :D, že autorka nám bude cez hlavnú postavu poskytovať zaujímavé, občas milé, občas trpké, no často veľmi poučné príbehy dalších ľudí. Až potom, keď sa to mierne ustálilo a riešil sa hlavne príbeh hlavnej postavy, ma to začalo ovela viac baviť. Najviac som si užívala dejovú linku so psíkom. Veľmi podarené dielo ;) Čítať viac
16
Overený nákup
7.1.2024
Zberateľka príbehov
Upratovačka Janice vie, že ľudí naozaj spoznáte až cez ich príbehy. Vďaka nedávno rozvedenej Fione a jej synovi Adamovi, opernému spevákovi Geordiemu a hroznej pani ‚HejHejHej‘ a jej foxteriérovi Deciovi má Janice unikátnu možnosť nahliadnuť do vnútra komunity, v ktorej sa deň čo deň pohybuje.
Pani B sa však nenechá zastaviť a vie, že v Janice sa skrýva viac, než sa na prvý pohľad zdá. Čo tají? Nemá azda každý človek životný príbeh, o ktorý sa dá podeliť?
Čítať viac
Ján Lukáč
Overený nákup
20.12.2023
O luďoch a živote
Odložte mobily a začnite vnímať svet okolo seba a nie ten virtuálny. A zistíte, aký sme rozdielni a nie rovnako nastajlovaní a so správnym uhlom k foťáku. A toto je svet "Zberateľky príbehov", ktorý Vás vtiahne do reálneho deja, ktorý prebieha okolo nás. Veĺmi príjemné čítanie . Čítať viac
5.12.2023
Toto bola úžasná kniha! Pôvodne som si myslela, že to bude taká ľahká oddychovka. A do istej miery aj bola, ale bola plná myšlienok, silných situácií, ľudskosti... Dotkla sa mnohých tém, či už priamo či nepriamo, nad ktorými sa človek dokáže zamyslieť aj vo svojom vlastnom živote. Krásny príbeh, ktorý zároveň má potenciál zmeniť uvažovanie či dokonca život čitateľa. Vyskytli sa aj trochu smutné veci, ale musím oceniť, že boli len spomenuté, autorka sa zbytočne v tom nevyžívala, nesnažila sa vyvolať príliš negatívne pocity, skôr nehu a ľudskosť. Krásne dielo. Čítať viac
19.9.2023
Tohle bylo tak jiné, tak krásné, ale zároveň smutné. Já jsem od přírody pozitivní člověk, takže jsem si z příběhu vzala velké poučení a mám radost, že jsem po knize sáhla a přečetla ji na jeden zátah.

Poslední dobou se na mě sypou knihy, ve kterých je hlavní role povolání uklízečky - tohle je už třetí v pořadí a čtvrtá na své přečtení právě čeká.

Obálka opět úchvatná, dokonalá a krásná. Ale i uvnitř je příběh velmi podařený. Celou dobu při čtení mě nenásilně nutil přemýšlet, nad svým životem. V knize je plno povedených citátů, které se autorce povedly zakomponovat do děje tak, že jsem z nich neměla rušivý pocit, právě naopak.

"Nevyprávějte příběhy hluchému"

"Co když v životě nejde o to mít nějaký příběh? Co když jde o to, aby člověk udělal aspoň jednu věc, za kterou se pak může s hrdostí ohlédnout?"

Hlavní hrdinka Janice Hope (naděje), jak už je i z názvu patrné, celý život sbírá příběhy a to především cizích lidí. Celou dobu jsem si kladla jednu otázku za druhou, proč to dělá? Proč nežije svůj život a proč má potřebu žít životy jiných Na všechny své otázky jsem odpovědi dostala a jsem nadšená. Krásné, příjemné čtení s velkým přesahem. Nebude to čtení pro všechny, ale těm kterým to sedne, mají jistotu, že dostanou neskutečný zážitek. Autorčin styl psaní mě baví a určitě bych byla moc ráda, kdyby něco dalšího napsala.
Čítať viac
28.6.2023
Keď som videla obálku tejto knižky, zamilovala som sa a som veľmi rada, že som sa rozhodla si knihu prečítať.

Zo začiatku sme spoznali hlavnú hrdinku Janice, usporiadanú ženu s rutinou, no zároveň až tak nespoznali. Jej život a jej radosti a trápenia sme spoznávali počas príbehu veľmi pomaly.
Celý príbeh na mňa zo začiatku pôsobil trochu smutne a depresívne.
Janice nehovorila o sebe, ale rozprávala vyzbierané príbehy o ľuďoch, ku ktorým chodievala upratovať. Mala som pocit, akoby ona sama v živote prežívala málo radosti, a tak tú radosť hľadala v iných príbehoch.

Páčila sa mi hlavná dejová linka a Pani B, staručká pani, ku ktorej chodievala neskôr Janice upratovať. Sprvu bola arogantná, no vedela som, že si Janice nejakým spôsobom obľúbila. Páčilo sa mi, ako sa spoločne ako postavy vyvíjali.

Príbeh má v sebe hlboké myšlienky, ale aj nádherný príbeh. Koniec bol prekrásny, prečítala som si dokonca príbeh aj o samotnej Janice, ktorý obsahoval jeden dôležitejší zvrat.

S knihou som po prečítaní bola veľmi spokojná. Janice som si obľúbila, v niektorých chvíľach som ju aj ľutovala, no neskôr som sa s ňou veľmi tešila a držala jej palce, pretože si krásny koniec ozaj zaslúžila.
Dokonca ma v knihe prekvapila aj pomalšia, no krásna romantická linka.

Ak máte radi pomalšie príbehy, v ktorých nepotrebujete mať nejaké intenzívne zvraty, situácie, napätie, či intenzívnu romantickú linku a chcete si pri čítaní naozaj oddýchnuť, tento príbeh je pre vás.
Čítať viac
25.6.2023
Fajnova oddychovka
Priznám sa, že túto knihu som si vybrala najmä kvôli nádhernej fialovej obálke a až potom kvôli anotácii. A veruže som spravila dobre.

Zberateľka príbehov je mega oddychová kniha, ktorá Vás prinúti spomaliť a užívať si príbehy, ktoré Vám rozpovie 50 ročná upratovačka Janice.

Je to žena, ktorá sa necíti šťastná a aj napriek tomu sa snaží svoj ako povedala ,,pokazený” život obohacovať a počúvať príbehy iných ľudí, ktoré počúva a vníma nielen okolo seba v MHD ale aj popri upratovaní bytov/domov. Čo je však smutné, že o svojom príbehu zaryto mlčí a nechce ho rozpovedať. Či už je to kvôli tomu, že si myslí, že sa jej život ešte na dobré obráti, alebo preto že sa hanbí…to sa však dozviete.

Príbehy, ktoré rozpráva sú naozaj rôznorodé. Niektoré su smutné, iné veselé, niektoré su príbehy vhodné na zamyslenie…čo ich však spája je to, že su naozaj dobre napísané.

Ak máte záujem o oddychové, jednoduché, letné a dovolenkové čítanie určite siahnite po tejto knižke. Nebudete ľutovať.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Túto knihu neskutočne zbožňujem! Je osobitá, dômyselná, vtipná a očarujúca.“
Katie Ffordeová, spisovateľka

„Zberateľka príbehov je hotový poklad – krásna, emocionálna, vrúcna, s priehrštím postáv, ktoré nebudete chcieť opustiť.“
Phaedra Patricková, spisovateľka

„Mnohovrstevný príbeh románu je humorný, múdry, dojímavý, plný krásnych okamihov. Zaujímavé, nezabudnuteľné postavy prinášajú veľmi príjemný čitateľský zážitok.“
Hazel Priorová, spisovateľka

„Zberateľka príbehov je absolútne fascinujúca... Každý individuálny príbeh je dokonale prepracovaný a prináša láskavý, hĺbavý, vtipný a zároveň dojímavý záver.“
Celia Aandersonová, spisovateľka

Vydavateľstvo Tatran

Čítať viac
Kúpte spolu
Zberateľka príbehov - Sally Page, Tatran, 2023
Chyžná - Nita Prose, Tatran, 2022
42,89 €

„Nejlepší možný z pokrokových názoru je ten,který má v sobě dostatečnou dávku provokatívnosti, aby jeho stoupenec nohl byt hrdý na svou odlišnost,ale přitahuje i takové množství přivržencu, aby riziko osamocené vyjimečnosti bylo hned zažehnáno hlasitým souhlasem vítězicího množství.“