Janka z Lab_of.stories

3

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Viac recenzii na mojom instagramovom profile @lab_of.stories :)

Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Viac recenzii na mojom instagramovom profile @lab_of.stories :)

Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

3
3

Janka z Lab_of.stories napísala recenziu

28.01.2024 19:09

Keďže som od autorky čítala už Nelám mi srdce, tak som už mala ako-takú predstavu aký má štýl písania a tentoraz ma neprekvapil, keďže mu ostala verná. Takže ak máte radi jej príbehy po tomto určite siahnite.

Bolo to opäť surové, srdcervúce, kruté a tentokrát zamerané len na jeden pár – Dafné a Dominika. Dafné (a aj niektoré vedľajšie postavy) môžete poznať už z Nelám mi srdce a musím sa priznať, že som bola zo správania niektorých postáv zmätená, ale na konci autorka ozrejmila, že dejovo sa príbeh odohráva pred Nelám
mi srdce, a preto vás chcem na to upozorniť a že vôbec nevadí ak si toto dielo prečítate ako prvé.

Dafné bola napriek ťažkému osudu odhodlaná a vytrvalá, škoda, že nikto dospelý jej nevedel dať krídla aby konečne
vzlietla.
Dominik bol veľmi originálna postava, ktorá trpela obsedantno-kompulzívnou poruchou (OCD), čo som čítala
úplne prvý krát a bolo to fakt zaujímavé čítať. Byť v jeho hlave, ako premýšľal, čo cítil. Človek sa zamyslí, ako by on reagoval, keby mal takého spolužiaka a aké to musí byť ťažké. Zároveň sa s rodičmi a sestrou musel starať o chorého príbuzného v čom sa môžu tiež čitatelia nájsť.

Autorka svojím koncom nesklamala a ja som opäť aj pri tejto knihe pozerala, že to nemôže byť koniec, ja
potrebujem niečo viac. Otvorené konce fakt nie sú pre mňa.

Na záver len, že obálka je strašne nádherná.

Čítať viac

3
3

Janka z Lab_of.stories napísala recenziu

28.01.2024 19:09

Od autorky som ešte nič nečítala, takže som išla naslepo a bola som prekvapená.

Knihu som prečítala veľmi rýchlo, keďže autorka už od začiatku dávala malé náznaky osudov postáv a ja som chcela vedieť, čo sa stalo v minulosti alebo kedy sa odhalí to tajomstvo, ktoré som aj očakávala. A keď už som si myslela, že ma autorka nemôže prekvapiť, tak prišiel ďalší plot-twist. Takže niečo ma prekvapilo, niečo som očakávala.

Prostredie IT bolo originálne, páčili sa mi odkazy na počítačové hry, aj keď ja som im nerozumela, ale ak niekto hráte, myslím, že sa vám to bude veľmi páčiť. Taktiež bol zaujímavý vekový rozdiel, kedy bola žena staršia a chalan mladší. Myslím, že autorka skvelo zvládla správanie 18 ročného chalana Šimona, ktorý bol na jednu stranu stále ešte mladý ale na druhú sa správal aj rozumne. Ester zas bola už dospelá žena, ktorá vedela, čo od života chce a čo to už si prežila. Bolo vidno, že sú v živote inde. Taktiež spomenutie choroby a jej liečba bolo originálne spracované.

Z knihy som mala oddychový pocit, užívala som si to neprebádané územie a potom prišiel záver a moje pocity zostali absolútne zmätené, vôbec som nevedela ako sa s tým autorka popasuje. Nevedela som, čo by bolo správne v ideálnom svete. Bolo to reálne a trpké, možno sa to niektorým čitateľom nebude páčiť. Otvára kontroverzné témy a pre niekoho aj bolestivé a nie len v prípade hlavných postáv.

V každom prípade, kniha sa mi páčila, aj keď na začiatku mi chýbalo niečo, ani neviem čo, ale vtedy ma v čítaní ma poháňalo len to, že som čakala, kým sa medzi postavami niečo stane a na konci by som prijala vyjadrenie niektorých postáv. A taktiež niekedy mi tam už prišlo veľa prirovnaní. Ale veľmi som si čítanie užila a určite by som si od autorky ešte niečo prečítala.

Čítať viac

3
3

Janka z Lab_of.stories napísala recenziu

28.01.2024 19:08

Veľmi príjemná romantická oddychovka.

Príbeh je o Rosie, ktorú si môžete pamätať zo Španielskeho ľúbostného podvodu, ale nemusíte mať danú knižku prečítanú. Je nádejná spisovateľka, ktorá má spisovateľsky blok s ktorým jej bude pomáhať Linin bratranec Lucas, tzv. experimentálnymi rande. Takže ak máte radi tento tróp, hurá do toho.

Hneď ich prvotné zoznámenie ma dostalo a ja som nemohla zadržať smiech. Rosie bola rozkošná, odvážna ale aj na jednej strane nesebavedomá. Myslím, že sa čitateľky budú vedieť do nej ľahko vcítiť, lebo každý mal niekedy na niekoho crush, píše príbehy alebo rozmýšľa, či sa rozhodol správne. Taktiež mala kniha aj hlbšie myšlienky, či už ohľadom snov, odvahy, lásky alebo profesie a hľadaní seba samého, po tom ako sa vám život rozpadne.

Okrem toho veľkým prínosom bol Lucas do ktorého sa okamžite zamilujete, ak máte radi starostlivých,
všímavých mužov, ktorí sa radi dotýkajú. On bol jedno veľké zlatíčko, pričom vedel v Rosie čítať ako v otvorenej knihe a ich chémia, wau. Cítila som každý nádych, dotyk, úsmev a vôbec mi nevadilo, že išlo o slow burn linku.

Ak si to porovnám so Španielskym ľúbostným podvodom, tak táto časť bola viac emotívnejšia a zameraná na vznikajúci vzťah medzi hlavými postavami na viac osobnejšej úrovni, kde málokedy do deja zasahovali vedľajšie postavy, aj keď sa v ňom mihli. Opäť sa môžete máličko tešiť na Linu a Aarona a taktiež rodinu Rosie.

Negatívom bolo, že niektoré scény boli zbytočne rozťahané a na začiatku sa myšlienky opakovali, ako napr. že Lucas je Linin bratranec. Záverečná dráma bola neprekvapivá a niekomu sa môže zdať zbytočná, ale mne nevadila a našla som si v nej zmysel. Určite sa ku knižke ešte vrátim.

Čítať viac

3
3

Janka z Lab_of.stories napísala recenziu

28.01.2024 19:07

Chceš si nechať zlomiť srdce? Máš rád smutné príbehy s nádejou? Chceš si prečítať ako ľudia prežívajú smrť milovanej osoby, zúfalstvo, smútok, vinu a hľadajú silu odpustiť a chuť žiť život naplno? Ak ste odpovedali áno, tak táto kniha je pre vás. Avšak, nezabudnite si prečítať Varovanie pred čítaním, lebo si nemyslím, že je to kniha pre každého.

Príbeh vás doslova prenesie cez všetky vyššie spomenuté emócie. Je to surový príbeh o zahojení duševných rán dvoch ľudí, ktorí potrebujú nájsť smer a zmysel žiť po tom, čo im osud uštedril nejednu ranu. Počas čítania budete cítiť celú škálu pocitov, či už hnev, radosť, dojatie, vzrušenie, silný cit a hlavne porozumenie. Pozriete sa na svet iným pohľadom, ktorému možno nebudete rozumieť, bude sa vám zdať miestami toxický, nespravodlivý alebo zvláštny, kedy nebudete chápať postavy. Ale myslím, že v tom je čaro tejto knihy, ktorá vás prinúti sa zamyslieť. Osobne si myslím, že k postavám budete cítiť celý diapazón emócii. Raz ich budete milovať, potom zas nenávidieť a potom ich pochopíte a možno ich znova budete milovať....alebo inak.

Áno, kniha je dosť hrubá, ale pocit, že sa to naťahuje na mňa prišiel možno raz. Stále tam bolo niečo, čo ma nútilo čítať. Odhalenia, problémy vedľajších postáv a ako sa postupne menil ich prístup. Zároveň sa mi páčilo ako bolo v knihe využívané slovné spojenie Darling Venom a všetko s tým spojené a kľudne by som si o tom prečítala aj viac. Nechýba silné posolstvo ohľadom psychického zdravia, vekový rozdiel hrdinov, vášnivé scény a pohľady troch postáv.

Viac vám asi nepoviem, aby ste si vedeli urobiť vlastný názor a užili si čítanie naplno. Bodkou na záver je absolútne nádherná obálka s prepracovanou grafikou vnútri, ktorá je doplnená o skvelý štýl písania.

4,5/5

Čítať viac

3
3

Janka z Lab_of.stories napísala recenziu

28.01.2024 19:05

Kniha je rozhodne oddychová romantická komédia, kedy sa ako pri tomto typickom žánri zasmejete, budete prevracať oči nad vyhroteným správaním hrdinov (áno, Valentína hovorím o tebe) ale zároveň im budete fandiť. Budete sa cítiť súčasťou celého komplexu Makov aj s ich obyvateľmi, aj keď na začiatku z nich možno budete zmätení, že kto je kto.

Štýl písania bol príijemný, plynulý a ľahko sa mi čítalo. Problémom bolo, že som sa akosika na začiatku nevedela naladiť na vlnu príbehu. Ale časom sa to spravilo a potom keď to autorka ku konci odpálila s takými zápletkami, že som sa len pozerala, že to čo sa deje, to som nečakala, tak som už knihu nepustila.

Páčilo sa mi ako originálne sa autorka pohrala s niektorými scénami. Vývoj Valentíny bol tiež zaujímavý a super boli aj jej personifikované tričká. Dárius bol na druhej strane stálica s jasným pohľadom na život, taká kotva a bol mi sympatický hneď od začiatku.

Obálka znázorňuje nádherné fialové maky, ktorá reprezentuje celý bytový komplex a páčilo sa mi ich využitie v príbehu a taktiež na tú krásnu oriezku. Krásne bola použitá aj metafora "ten ľavý' ako hra so slovíčkami.

Na konci autorka nechala priestor aj iným postavám, ktorým pootvorila dvere do možných ďalších dieloch a teta Milenka by určite nejednému vyveštila nejakú tú budúcnosť. Nebránila by som sa pokračovaniu s niekým iným, ale vyslovene to nepotrebujem.

Čítať viac

3
3

Janka z Lab_of.stories napísala recenziu

28.01.2024 19:04

Toto bola teda jazda na motorke! Plná strmých útesov, nebezpečenstva, strachu ale aj vzrušenia.

Určite si pred čítaním prečítajte Varovanie, pretože to nie je pre každého. Diabla nebudete mať vždy radi, možno dokonca vôbec, hlavne ak nemáte radi arogantných namyslených, majetníckych, kontrolou posadnutých hrdinov, ktorí sa nepýtajú ale prikazujú a scény dosť na hrane. Ale ak sa chcete zamilovať do skutočného antihrdinu, neváhajte. No pripravte sa, že to bude tak, ako to chce on.

Knihe sa nedá uprieť, že je čtivá, dynamická plná napätia medzi postavami, či už sexuálneho alebo iného. Ja som cítila každú iskru, dotyk, proste... od začiatku ich to k sebe ťahalo a bolo zaujímavé sledovať ako Vivian reaguje na Diabla až sa do neho nezamiluje. Síce úprimne, nechápem prečo a ani ako sa to stalo. Mám pocit, že to bol osud, ktorý im nedal na výber (alebo skôr Diablo????). Taktiež sa nemusíte báť, že sa z hulváta na konci stane roztomilý macko. Diablo ostane verný sám sebe až do úplného konca.

Páčiť sa vám môže aj to, že ide v podstate o druhú generáciu postáv z Odvety (3.diel série Nekompromisnych). Autorka taktiež načrtla o kom by mohol byť nejaký iný príbeh v budúcnosti a myslím, že ten by mohol byť ešte viac za hranicou.

V každom prípade mne autorkin štýl písania sedí, aj keď s postavami a ich správaním nie vždy súhlasím. No má to vždy atmosféru, vyvolá vo mne pocity a príbeh si užijem. Tiež sa mi páčilo využitie domácich miláčikov ako je rybka a kocúr a ich nezvyčajný vzťah, v ktorom môžete nájsť určitú analógiu.

Čítať viac

Diablo - Michaela Brnková, 2023
Diablo
  • Michaela Brnková
4,5
15,99 €

3
3

Janka z Lab_of.stories napísala recenziu

28.01.2024 19:02

Milujem hokejovú tvorbu Elle. Tak ako aj jej predošlé knihy, som si túto užila. Ide o posledný (štvrtý) diel zo série Briar U, kde hlavnými protagonistami je Conor, ktorého môžete poznať už z predošlých dielov a Taylor, úplne novú postavu.

Conor bol tak trochu ako Dean z jej predošlej série (Skóre). Taktiež bol sukničkár, nebol na vzťahy a skôr bol sériový monogamista ktorého nemohlo nič rozhádzať, večne usmiaty a pozitívny. No na rozdiel od Deana mal temnejšiu minulosť a nevyrastal medzi peniazmi. Avšak aj on mal svoje neistoty, tak ako aj Taylor, ktorá bojovala so svojím zovňajškom.

Myslím, že autorka zvládla spracovanie témy body positivity veľmi dobre a ukázala nám obe strany. Taktiež predstavila dôležitosť komunikácie vo vzťahu a hlavne lásku k sebe samému. Niektorým sa vám možno bude zdať správanie hrdinov repetitívne (napr. Keď Tay stále neverila, že sa páči Conorovi) alebo detinské....ale ja si myslím, že k ich osobnostiam to patrilo a človek sa vedel veľmi ľahko do nich vcítiť.

Nechýbali ani skvelí hokejisti, tréner Jensen a ich vtipné výmeny. A panebože, pri Conorovom „Doktorka mama“ som umierala od smiechu. Conor bol fakt zlatíčko, podporoval Tay, zdvihol jej sebavedomie a to ako ju na začiatku zachránil a ako správal bolo fakt roztomilé. Veľmi sa mi páčilo, ako to autorka rozbehla hneď a bola to vzrušujúca cesta.

Čítať viac

3
3

Janka z Lab_of.stories napísala recenziu

02.12.2023 20:48

Táto knižka prináša tretí diel zo série Môj. Hlavnými hrdinami sú Logan (ďalší z bývalej chalanskej skupiny, úspešný spevák) a Ellie (profesionálna tanečnica), ktorá má Logana veľmi rada, a preto sa poteší, keď zistí, že
s ním bude spolupracovať.

Začítala som sa hneď a páčilo sa mi tanečné prostredie a aj iskra medzi postavami. Čo som im už neuverila, tak to boli tie instantné city, ktoré hneď vypukli a prepojenie.

Bolo to čtivé, plynulé a oddychové čítanie, napriek emocionálnym pasážam. Nebola to síce kniha od ktorej by som sa nevedela odtrhnúť, ale bolo to príjemné. Oproti predošlým dielom je tento príbeh viac osobnejší a menej sa rieši šoubiznis, turné a podobne.

Vedľajšie postavy ako 2 kamarátky Ellie a Jason boli pekne spestrenie a bolo krásne ako sa o Ellie starali. Ryana som mala tiež zo začiatku rada a bolo mi ho ľúto, ale nečakala som, čo sa z neho na konci vykľuje. Dúfam, že tiež nájde svoj šťastný koniec a Maddie, neter Ellie, bola slniečko, ktoré malo nezastupiteľné miesto v príbehu.

Odporúčam, ak máte radi citlivé romantické príbehy, kedy sa postavy vyrovnávajú s bolestivou minulosťou. Ellie bola strašne silná osobnosť, snažila sa žiť a na konci ísť si za svojím cieľom. Ťažko povedať, či to bolo vždy
správne rozhodnutie a nemala to nechať viac na Logana (čakala som od neho viac), ale páčilo sa mi, že bojovala.

Obálka je nádherná a krásne ladí s ďalšími dielmi.

PS: Neal je stále najväčšie zlatíčko.

Čítať viac

3
3

Janka z Lab_of.stories napísala recenziu

02.12.2023 20:47

Toto bola teda jazda – dynamika, akcia, tajomstvá, odhalenia ale aj romantická linka. V každej kapitole sa niečo stalo, čo zapadlo do skladačky alebo vytvorilo novú dieru, ktorú som chcela čo najskôr zaplniť a dozvedieť sa viac. A poviem vám, že po dočítaní ostalo mnoho dier nezaplnených....čiže predpokladám, že autorka už pilne pracuje a vôbec netuším, kam sa ďalej uberie, keďže skoro každá postava mala za ušami a našliapnuté na tajomnú zápletku. Neviem, či má to viac namotivovalo na ďalšie časti alebo rozčúlilo, že je toho toľko otvoreného.

Názov absolútne vystihol podstatu príbehu. Hate bola fakt miestami stratená v nenavisti a nevnímala okolie, čím môže viacerým čitateľom liezť na nervy. Zopárkrát som jej aj povedala nech si už konečne sadne a nechá si niečo vysvetliť (preklad: „Kam ideš, ja chcem vedieť, čo povie!“) a tiež som nad niektorým jej správaním prevrátila očami.

Romantická linka bola zaujímavá, aj keď Robert mal svoje muchy a skôr som si obľúbila iné postavy. Mnoho vedľajších postáv so svojimi tajomnými vyhláseniami spestrili dej a ja som nedočkavo obracala stránky. Najviac ma asi oslovila spolubývajúca Riley, či už tým, že veľa čítala knihy ako my alebo jej tajomná minulosť.

Zároveň sa mi páčili citáty na začiatku každej kapitoly, ktoré sa hodili k tomu, čo sa bude v danej časti diať a tiež ako autorka využila box a mala som z toho taký deja vú pocit ako pri filme Never give up/Nikdy to nevzdávaj. Taktiež sa mi páčilo, aký vzťah mali medzi sebou Hate a jej 4 bratia, aj keď niekomu môže prísť zvláštny, toxický, kde sa každý stará do každého.

Kniha sa vám určite bude páčiť ak máte radi napätie, drámu, mnoho trópov v knihách a veľa veľa zápletiek. Myslím si, že na knižný debut veľmi vydarené dielo. A ako bonus krásna obálka s oriezkou.

Čítať viac

3
3

Janka z Lab_of.stories napísala recenziu

02.12.2023 20:45

Milujem tieto obálky!

Druhý diel série Knockemount bol taktiež poriadna bichla. Keďže som už vedela, čo cca od autorky očakávať, tak ma autorka ničím neprekvapila a dostala som presne to, čo som čakala – príjemný romanticky príbeh, akčnú
zápletku, pošahané prezývky, vtipné dialógy, vzrušujúce a za vlasy pritiahnuté scény. Taktiež sa riešili traumy, životné rozhodnutia a krásne myšlienky.

Na rozdiel od jednotky, tak sme tu mali zlomeného Nasha a nezávislú Linu, ktorá si v živote už tiež čo to prežila. Obaja boli ťažký oriešok a rozlúsknuť ich dalo zabrať, avšak oboch ich to k sebe tiahlo od začiatku až svoje
obranné múry zbúrali a začali sa meniť. Páčila sa mi ich dynamika v opačnom štýle, kde si ona nepúšťala k telu nikoho a on bol romantik.

Veľkým plusom celého príbehu boli opäť vedľajšie postavy, pretože vždy sa teším, keď sa stretnem so starými známymi a tak veľmi sa teším na Luciana a Sloane až sa bojím, či to náplní trojka moje očakávania.

Avšak, autorka má očividne svoju šablónu, kde niektoré scény boli veľmi podobné s jednotkou a to by mohlo niektorým čitateľom vadiť.
Ak sa vám jednotka nepáčila, tak nechoďte do dvojky z veľkými očakávaniami, keďže má podobný vibe. Ale akto bolo len z hľadiska chovania postáv, tak dvojku skúste, možno iné charaktery sa vám budú páčiť. Za mňa je
teda Nash a Lina lepšia voľba v tomto hladisku.

Čítať viac

„Nie je podstatné, akí sme odolní voči cudzej sile. Dôležité je, akí sme silní voči vlastnej slabosti.“

Tam Tam Tri - Boris Filan, 1999
Tam Tam Tri
Boris Filan