Stratená v nenávisti - Claudia P. Torkan, Venupress, 2023

17,24 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Stratená v nenávisti

To najláskavejšie srdce si prešlo najväčšou bolesťou

Verila, že sa môže zmeniť. Za svoju naivitu zaplatila. Hate Maxwellová nie je známa po mene, ľudia ju poznajú ako „ich sestru". A ona v nich nachádza útechu. Rodina sa predsa... Čítať viac

4,1 60 hodnotení
Vydavateľstvo
Venupress, 2023
472 strán
7-8 hodín čítania

Verila, že sa môže zmeniť. Za svoju naivitu zaplatila. Hate Maxwellová nie je známa po mene, ľudia ju poznajú ako „ich sestru". A ona v nich nachádza útechu. Rodina sa predsa neopúšťa... Čeliť otcovmu pohŕdaniu a zúrivosti sa Hate nau Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
17,90 €

17,24 €

-4 %
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Dáma z Milkweed Manoru - Julie Klassen, i527.net, 2024
Stratená v nenávisti - Claudia P. Torkan, Venupress, 2023
17,24 €

Viac o knihe

Verila, že sa môže zmeniť. Za svoju naivitu zaplatila.

Hate Maxwellová nie je známa po mene, ľudia ju poznajú ako „ich sestru". A ona v nich nachádza útechu. Rodina sa predsa neopúšťa.

Čeliť otcovmu pohŕdaniu a zúrivosti sa Hate naučila, avšak keď na ňu prenesú svoj hnev aj štyria starší bratia a jediný človek, ktorému kedy verila, ju opätovne zradí, uvedomí si, že už nemá čo stratiť. A že niekedy je potrebné ustúpiť. Útek vyzerá ako skvelé riešenie, lenže minulosť na seba nikdy nenechá dlho čakať.

Nájde v sebe Hate silu na odpustenie? Dovolí niekomu nazrieť za jej múry, ktoré si okolo seba vybudovala, alebo bude len naďalej zatvárať oči pred tým, čo je ostatným jasné? A vôbec... môže byť prvá láska zároveň tá pravá?
Čítať viac
Počet strán
472
Väzba
pevná väzba
Rozmer
120×195 mm
Hmotnosť
474 g
ISBN
9788099972804
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
2204657
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Venupress
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,1 / 5

60 hodnotení

25
22
9
4
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
11

Ahoj, ak sa práve pozeráš na tento profil, skús si prezrieť aj moje odporúčania v čitateľských kolekciách. Možno nájdeš niečo čo ťa zaujme alebo sa na niektorých vybraných tituloch z týchto kolekcií perfektne zhodneme!

Adriána Hasková
Kníhkupec
2. novembra 2023

Začnem hneď tým, že druhá tretina knihy bola úplne najlepšia, čítala sa mi rýchlo, bola pútavá, príbeh sa rozhýbal, odpovede prichádzali a podľa mňa bola spracovaná najkvalitnejšie. Udialo sa mnoho vecí, ktoré upútali moju pozornosť a pristihla som sa pri tom ako odhadujem a analyzujem čo bude ďalej, keďže som bola fakt zvedavá a nadšená.

Čo sa postáv týka, mne osobne hlavná hrdinka Hate neprirástla k srdcu. Veľakrát ma jej jednanie nebavilo, prišlo mi dramatické, prehnané.. jednoducho mi nebolo po chuti, aj keď to, s čím istý čas vo svojom živote zápasila sa mi nečítalo dvakrát ľahko. Čo sa ale autorke podarilo boli mužské postavy a to konkrétne Robert, pri ktorom som už na začiatku tušila, že určite bude fajn. A bratia? Tí takisto!

Čo osobne by som v knihe zmenila? Pokojne by som knihe ubrala niekoľko strán, prípadne ich využila pre väčší priestor štyroch bratov hlavnej hrdinky. Čo ma trošku sklamalo bolo to, že k niektorým pasážam, ktoré by si zaslúžili širší opis a väčšiu pozornosť sme len na pár strán priskočili, a teda nevieme čo sa dialo medzitým a ako sa k istým okolnostiam postavili aj iní hrdinovia. Samotný koniec mi miestami prišiel až príliš a tiež sa mi zdalo, že sme to celé len prebehli a bolo hotovo. Tu by som teda určite viac pasáži venovala konkrétnym, dôležitým udalostiam a využila potenciál toho čo autorka načrtla, s tým cieľom, aby niektoré pasáže nevyznievali umelo a teda neprirodzene.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

12.2.2024
príjemné čítanie so zaujímavou tematikou
Knihu pokladám za príjemné čítanie. Príbeh je dynamický a zobrazuje vážnejšie témy. Napriek pár výtkam, podľa môjho názoru, má autorka potenciál. Dej sa zameriava na násilie a témy s tým súvisiace. Avšak autorka chce v rámci hlavnej hrdinky zhrnúť veľké množstvo problémov, čo mi miestami prišlo až príliš. Skôr mohli byť rozobraté podrobnejšie vo viacerých knihách a pri viacerých postavách. Taktiež niektoré dejové línie pôsobili chaoticky. Čo sa týka vedlajších postáv, nedostalo sa im toľko pozornosti, koľko si zaslúžili (takže verím, že v najbližších knihách sa o nich dozvieme viac) alebo zrazu v niektorej z častí akoby nadobro zmizli a znovu vrátili (napr. v prvej časti sa im venovalo pomerne dosť priestoru, v druhej žiadny a v poslednej sa vrátili bez vysvetlenia, ktoré by som očakávala). Na druhej strane, dej plynie naozaj rýchlo, kniha sa rýchlo číta a zaujala ma aj téma boxu, ktorá sa v takýchto knihách veľmi nevyskytuje. Tiež musím vyzdvihnúť aj veľmi peknú oriezku knihy. Každopádne napriek menších výtkam dúfam, že autorka venuje tomuto príbehu voľné pokračovania, aby sme sa mohli dozvedieť príbehy ostatných vedľajších postáv, ktorým autorka veľmi zaujímavo načrtla príbeh (na našu škodu veľmi okrajovo). Viaceré postavy nám určite ešte majú čo povedať. Čítať viac
8.2.2024
Na začátek musím pochválit krásnou ořízku a celkové zpracování knihy uvnitř. Od předsádek po malé detaily, jako jsou například citáty, které přímo souvisí s dějem dané kapitoly nebo grafika boxerských rukavic. To je prostě naprostá pecka!

Co se týká samotného příběhu. Děj je rozdělen na tři části, které samy o sobě také nesou názvy související s boxerským slangem. Za což náleží další pochvala autorce, že myslela i na tyto nepatrné detaily, které celkovému dojmu přidávají.

První část byla pro mě taková poznávací a rozkoukávací. Hned na začátku jsem dostala větší množství postav a jmen, takže mi dělalo chvíli problém se zorientovat. Hlavní hrdinka Hate má 4 bratry, kteří mi na počátku knihy trošku splývali. Na povrch také začaly vyplouvat události, kterým jsem ne úplně rozuměla a po první části jsem měla stále více otázek než odpovědí, takže jsem se s velkým očekáváním vrhla na část druhou.
Ta byla podle mě naprosto skvělá a z celého příběhu bych ji hodnotila jako nejlepší. I vedlejší postavy, které se v ní objevily mi byly sympatické a dostala jsem více prostoru na pochopení všeho, co se stalo a oblíbení si hlavních hrdinů příběhu, kterým jsem do té doby ne vždy úplně rozuměla a s jejich rozhodnutími a chováním souzněla.
Ve třetí části, kde se odehraje asi nejvíce zvratů a rozuzlení jsem měla v určitých momentech pocit, že je toho na mě už moc. V mých představách, bych hrdinům asi ubrala jeden konkrétní zvrat (který nechci spoilerovat) a pak by pro mě byl celkový dojem z příběhu skvělý.

Přestože se jedná o autorčinu prvotinu, musím vyzdvihnout to, že styl psaní je opravdu dynamický, kniha se mi četla velmi lehce a rychle, i když hlavním hrdinům to autorka tedy vůbec neulehčila.
V závěru jsem ale spokojená a určitě si nenechám ujít pokračování série, kterého se doufám dočkáme.
Čítať viac
12.1.2024
Stratená v nenávisti
Vopred by som chcela podotknúť to, že ja rozhodne nie som cielovka, pre ktorú Claudi túto knihu písala, keďže romancu veľmi nemusím a teda moju recenziu berte s rezervou. Po knihe som siahla vďaka tematike boxu, krásnej oriezke a tomu, že som bola rozhodnutá dať šancu novej autorke aj romantike. Musím vypichnúť perfektné citáty na začiatku kapitol a veľmi dobrý nápad na príbeh, i keď mi trochu vadilo, že sa v diele naozaj každú minútu objavil nový zvrat. Ja osobne by som tu možno trochu spomalila a dopriala postavám viac pokojných momentov. Vyhovovali mi krátke kapitoly a trefné papuľnaté poznámky Hate i keď mi ako postava celkom dosť liezla na nervy - bola občas až príliš negativistická, prchká, vždy sa najskôr bila alebo utiekla a nenechala si nič vysvetliť a veľakrát sa tvárila ako chúďa alebo bola totálne prehnaná drama queen. Nie raz som si trieskala knihu o hlavu nad jej chovaním. Prešla som si (asi skoro ako každý) najprv nenávisťou k Robkovi a potom som sa s ním už zmierila i keď som nezabudla to chujovské chovanie????Úplne som inak žrala Seba,Riley,Natea aj Logana-ich povahy mi veľmi sadli. Predvídateľný dej mi trochu vadil, lebo som mala pocit, že čítam scenár k telenovele (príbeh obsahoval za mňa veľa typických zvratov romantického pribehu), ale to je len môj subjektívny pocit. Hate bola častokrát vykreslená až moc "schopná", keď zrazu dokázala to,čo sa predtým vylučovalo.Čo mi však v Claudiinom podaní nevadilo až tak, ako som si myslela, pretože ľudia, táto žena píše perfektné opisy situácii! Navyše má môj obdiv,že nabrala odvahu vydať svoju 1.knihu a vypálila takto dobre.
Ak milujete romantiku a žiada sa Vám veľmi veľa drámy na jednej kope, tak sa Vám tento debut bude rozhodne páčiť!
Čítať viac
3.1.2024
Na knihu Stratená v nenávisti som registrovala poväčšinou veľmi kladné, pozitívne reakcie. Ja som ju čítala 10 dní. Akosi som sa netešila na každú voľnú chvíľku ukradnutú pre seba s knihou, môžu za to sčasti aj choroby. Najhoršie pre mňa bolo, keď som si o knihe písala s kamarátkou, bola som asi v polovici a napísala jej všetky svoje dohady. No verili by ste, že som všetko predpovedala? A to som dúfala, že až toľko zvratov ma ešte nečaká. Ale poďme na pozitíva príbehu.

„Ani som si nevšimla, že sme trpeli všetci spolu, no každý sám.”

Autorka má príjemný štýl. Vytvorila prostredie, v ktorom úradujú päste, aj mimo ringu. Kupodivu, toto boli scénky, ktoré sa mi z celej knihy páčili najviac. Veľmi oceňujem nádherný vizuál knihy, ktorý vo mne evokuje vášeň. V príbehu teda prevládala skôr vášeň k boxu, než medzi hlavnými hrdinami. Čo sa týka vnútra knihy, predsádky nezaostávali za zovňajškom a veľmi sa mi páčili obohacujúce citáty na začiatku každej kapitoly. Torkan tiež využila silu slova v podobe mnohých krásnych myšlienok.

No a teraz si trošku zhrnieme mínusy a začnem citátom z knihy:
„ Všetko sa komplikovalo. Keď som si už myslela, že medzi nami nie sú ďalšie tajnosti, prišlo niečo ďalšie.”(str. 322)
Moje vlastné myšlienky sa preháňali hlavou hrdinke Hatseps. Že by náhoda?!?
Naozaj, chúdence postavy nemali jednu kapitolu kľud. Dej bol “preakčnený” a najviac ma mrzí, že k Hate som si ani na konci nedokázala nájsť cestu, čo však neznamená, že by bola zlou postavou. Bola taká, aby sa na základe jej správania diali zvraty,aj keď boli občas divné. Všetci mali tajomstvá a aj keď pred ňou niečo naznačili, mykla plecom a nechala to na neskôr. Pritom nešlo o banality a z hlúpostí robila armagedon. Bola naivná vo vzťahu k bratom(alebo ako to nazvať). Mať také súrodenecké puto a mesiac im nestojím ani za telefonát?! Najviac sa mi páčila postava Olivera, Vincenta a Riley- boli to presne také postavy počas celej knihy, aké charaktery im Claudia zvolila. No a chudák Rob bol ako ten pánko, čo nosí slipy na legínach, akurát, že sa nechal často “zmaľovať”. Celkovo pobyt v NY nebola moja šálka kávy(najmä kvôli intenzite zvratov).
Čo sa týka vzťahu Roba a Hate, bolo to dosť turbulentné, avšak, až toľko príbehov sa mi pod ruky nedostalo s vzťahovou linkou, kde sa postavy poznajú od detstva, rozdelia ich, ale vzájomná láska, aj keď zranená a zatrpknutá, v ich srdciach stále je.

Veľmi dlho som premýšľala aké hodnotenie zvoliť, prikláňam sa však k veľmi slabým, no predsa 4*, pretože Stratená v nenávisti nie je priemerným príbehom.
Čítať viac
Martina Ftoreková
Overený nákup
21.12.2023
Top
Kniha zaujala od samého začiatku,silný príbeh. Dúfam, že sa dozvieme ako si životy vybudovali aj ostatný súrodenci a autorka nás nimi prevedie čo najskôr. Čítať viac
6

Mladé dievča, ktoré si v knihách našlo zaľúbenie a potešenie. Mojim obľúbeným žánrom sú romantické až romanticko - erotické romány slovenských aj zahraničných autorov. Nepohrdnem však fantasy, sci-fi či dobrodružný. Podľa môjho názoru, si každá kniha zaslúži šancu. A na tomto profile sa chcem podeliť o svoj názor, či už pozitívny alebo negatívny. Pretože práve my, čitatelia, posúvame autorov vpred. ❤️

Bibiána Alžová
Overený zákazník
16.12.2023
Tajomné, vzrušujúce, strhujúce… kedy pokračovanie?
Ešte sa mi nestalo, aby vo mne celá kniha vyvolala toľko otázok, koľko som ich mala pri tejto knihe po prečítaní prvej kapitoly. Hate je uveriteľná postava, s ktorou sa dalo ľahko stotožniť, keďže všetko robila pre rodinu. Element boxu bol veľmi zaujímavý, keďže je zriedkavé v tejto pozícii stretnúť ženu. Zase na druhej strane, pri 4 bratoch to nie je prekvapujúce. Kniha potvrdzuje to, že naozaj každý má svoje tajomstvá a každý si ich stráži. Úprimne, najprv som sa v postavách trochu strácala, predsa len veľa mien, každý jedinečná osobnosť so svojimi (zlo)zvykmi, veľa klamstiev a poloprávd, ale potom som sa do toho už dostala. A priznám sa, že najprv som nebola fanúšikom hlavného páru, no po postupnom odhaľovaní som rýchlo zmenila názor. Koncom som bola prekvapená, no o to viac sa teším na pokračovanie! Čítať viac
12.12.2023
Jazvy nám pripomínajú všetko, čo sme prekonali a kým sme sa stali. Aj napriek tomu sme niekedy nútení skrývať ich a tváriť sa, že je všetko v poriadku.

Narodiť sa ako Maxwell nemusí byť až taká výhra, ako si ľudia myslia, pretože navonok dokonalá rodina skrýva hneď niekoľko tajomstiev. Všetko má svoje limity a jedného dňa pohár trpezlivosti pretečie. Nastal čas vziať osud do vlastných rúk a začať od začiatku, najlepšie tam, kde meno jej rodiny nebude nič znamenať. Je to ale možné? Naozaj je možné od všetkého utiecť? A bez následkov? Situácia sa však ešte viac komplikuje, keď sa na scéne objaví ON.

Stratená v nenávisti je kniha, kt. zaujme nielen obalom, ale aj obsahom. Veľmi milo ma prekvapila a prekonala moje prvotné očakávania. Nejde totižto o prvoplánovú romancu, ale komplexný príbeh doplnený o zvraty, životné lekcie a veľmi pekné myšlienky.

S príbehom sa postupne vyvíjajú aj jednotlivé postavy a ich konanie. Z dievčaťa, kt. v tichosti a s nenávisťou v srdci trpelo otcove útoky, sa stane nebojácna žena a z chlapca, kt. odišiel, sa stane muž, kt. je pripravený bojovať. Zopár postáv si rozhodne zamilujete. A aj keď som dosť dlho pochybovala o zámeroch niektorých z nich (áno, hovorím o tebe, Robert), získali si ma. Nebojte sa, ak vám čosi nebude sedieť, čítajte ďalej, postupne všetko pochopíte. Teda, takmer všetko, lebo na zvyšok si musíme počkať.

Najhoršia časť tohto príbehu bola podobnosť (aj keď nie v plnej miere) jednej z postáv so skutočnou osobou. No nech sa Vincent obhajoval, ako chcel, nemal na to právo. Nikto na TO nemá právo!!

Ach, som rada, že som si mohla knihu prečítať. Je to naozaj silný a skvelý príbeh. Za prejavenú dôveru ďakujem vydavateľstvu @venupress.
Čítať viac
3
Kostischrány - Emily Lloyd-Jones, 2023
Práve čítam
Kostischrány

jedna milovnice knih, která ráda hodnotí a fotí knihy na svůj knižní instagram @knizni.taurus :)

Hana Brťková
Overený zákazník
8.12.2023
Za poskytnutí eknihy k recenzi děkuji @venupress :)

Kniha jako taková je rozdělená do 3 částí. V první části je jakési seznámení s příběhem, zmateně koukáte kdo je kdo (kolik že to má bratrů?), v druhé části se dostáváme do New Yorku (skvělá část) a ve třetí části graduje drama (tam se mi ke konci málem zastavilo srdce a přiznám se.. listovala jsem pár stránek dopředu, abych věděla co se stalo :D).

Takhle.. četlo se to dobře, bylo to dost návykové čtení, téma boxu mě bavilo a bylo pro mě něčím novým. Co se týká hlavních postav, tak mě hodně bavil ten vztah hlavní hrdinky s jejími bratry. Hate je bojovnice, doslova. Líbilo se mi na ni, že není nijak zdokonalována (holka cítila např. žárlivost nebo závist a přiznala si to), je to holka se svými chybami a problémy, které se snaží řešit za pochodu. Byla drzá, svá, zapálená pro to co chtěla, sarkastická, ale občas uměla být i vtipná a nakonec i milá (i když to trvalo). Robert byl takový typický (obětní) klaďas a její bratři byly 3 horké hlavy (víc řešili věci fyzicky než by zjišťovali, kde leží pravda) a jeden kliďas.

Kromě boxu, tady najdete i těžší téma: násilí. To bylo zpracováno dobře, ale myslím si, že potom to šlo do takové mafianské roviny a to už pro mě bylo trochu přepálené. Pár (přesně 2) věcí, které mi nedovolí knihu hodnotit plným počtem, jsem objevila v průběhu čtení:
1. kniha byla občas zdlouhavá (řešilo se něco stále dokola)
2. někdy na sílu dramatické (zbytečně, kniha je jedno velké drámo)

Asi ve mě příběh nezůstane delší dobu, ale na druhou stranu to byl příběh dynamický, plný tajemství, zvratů, intrik a rodinných problémů, jehož čtení jsem si užila a s klidem můžu doporučit dál těm, kdo rádi hodně dramatická rodinná pouta.

PS. Oceňuju citáty na začátku každé kapitoly a to, že fyzická kniha je fakt vyšperkovaná :)
Čítať viac
3
Overený zákazník
2.12.2023
Toto bola teda jazda – dynamika, akcia, tajomstvá, odhalenia ale aj romantická linka. V každej kapitole sa niečo stalo, čo zapadlo do skladačky alebo vytvorilo novú dieru, ktorú som chcela čo najskôr zaplniť a dozvedieť sa viac. A poviem vám, že po dočítaní ostalo mnoho dier nezaplnených....čiže predpokladám, že autorka už pilne pracuje a vôbec netuším, kam sa ďalej uberie, keďže skoro každá postava mala za ušami a našliapnuté na tajomnú zápletku. Neviem, či má to viac namotivovalo na ďalšie časti alebo rozčúlilo, že je toho toľko otvoreného.

Názov absolútne vystihol podstatu príbehu. Hate bola fakt miestami stratená v nenavisti a nevnímala okolie, čím môže viacerým čitateľom liezť na nervy. Zopárkrát som jej aj povedala nech si už konečne sadne a nechá si niečo vysvetliť (preklad: „Kam ideš, ja chcem vedieť, čo povie!“) a tiež som nad niektorým jej správaním prevrátila očami.

Romantická linka bola zaujímavá, aj keď Robert mal svoje muchy a skôr som si obľúbila iné postavy. Mnoho vedľajších postáv so svojimi tajomnými vyhláseniami spestrili dej a ja som nedočkavo obracala stránky. Najviac ma asi oslovila spolubývajúca Riley, či už tým, že veľa čítala knihy ako my alebo jej tajomná minulosť.

Zároveň sa mi páčili citáty na začiatku každej kapitoly, ktoré sa hodili k tomu, čo sa bude v danej časti diať a tiež ako autorka využila box a mala som z toho taký deja vú pocit ako pri filme Never give up/Nikdy to nevzdávaj. Taktiež sa mi páčilo, aký vzťah mali medzi sebou Hate a jej 4 bratia, aj keď niekomu môže prísť zvláštny, toxický, kde sa každý stará do každého.

Kniha sa vám určite bude páčiť ak máte radi napätie, drámu, mnoho trópov v knihách a veľa veľa zápletiek. Myslím si, že na knižný debut veľmi vydarené dielo. A ako bonus krásna obálka s oriezkou.
Čítať viac
Paula
Neoverený nákup
26.11.2023
Och
Aj keď zoberiem v úvahu, že je to debut, tak to bol galiamatiáš na ntú. Prvých 50 strán som nevedela kto je kto, musela som sa prinútiť čítať ďalej. Hlavná hrdinka mi bola totálne nesympatická, hysterka, pubiška, ktorej reakcie ma dvíhali zo stoličky. V tej knihe bolo všetko, čo si len viete predstaviť, škoda, že mne, bohužiaľ, nedala nič. Dospelým a sčítaným jedincom táto kniha nemôže dať nič. Toto môže zaujať tínedžerov a blogerky, ktoré dostali knihu zadara. Čítať viac
19
Overený zákazník
27.11.2023
Vaše tvrdenie je veľmi odvážne s značne nepravdivé “ Dospelým a sčítaným jedincom táto kniha nemôže dať nič.” Mám už zopár dekád za sebou , čítam rôzne žánre aj v rôznych jazykoch , aspoň knihu za týžden , knihu som si kúpila a predsa sa mi kniha páčila . Začiatok bol chaotický ale asi od 1/3 to bolo dobré. Citala som aj lepšie knihy ale rozhodne som nákup neoľutovala. Je mi ľúto že vás knižka sklamala ale tvrdit že sa nikomu nemôže páčiť je výrazne subjektívne a skreslené hodnotenie . Čítať viac
Sima
Neoverený nákup
27.11.2023
Presne tak, pod knihami z tohoto vydavateľstva píšu dookola samé pozitívne recenzie na 90 percent dievčatá, ktoré dostali knihu zadarmo. Všetky sú pozitívne, ako ináč. Aj moja sestra to robí, aby mala knihu, ktorú potom predá na bazoši a myslí si o tých knihách svoje. Problém vidím v tom, že tieto akože úprimné recenzie sú mätúce pre nič netušiace čitateľky. Smutné. Čítať viac
27.11.2023
Dakujem ze niekto napísal konecne aj objektívnu recenziu lebo to co som ja citala ( túto knihu ) nebolo absolútne na rovnakej línii ako všetky tie recenzie co som citala a videla pred kúpou knihy, bohužiaľ ale ak by recenzie písali čitatelia fakt úprimne aj ked sú nie vzdy dobre pomohlo by mi knihu radšej nekúpiť a v dnešnej dobe pri cenách knih sa rada rozhodujem co kupim čiže často recenzie vyhľadávam hlavne v sk tvorbe a ked ide o prvotinu autorov čiže dakujem ze steblo tu napísali tak ako to je lebo ja plne súhlasím a lepsie by som to nenapisala ani ja. :)
Niekedy je menej viac a verím ze práve negatívna kritika posúva autorov byt lepší a napredovať. Autorke želám veľa úspechov v ďalších jej knihách.
Čítať viac

„Pôjdeme ďalej, až kým sa bude dať, a stále sa s obdivom budeme dívať na slnko či mesiac podľa toho, či bude deň či noc.“

Valčík stromov a oblohy - Jean-Michel Guenassia, 2017
Valčík stromov a oblohy
Jean-Michel Guenassia