Moje srdcovky

Moje odznaky

2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

11
11

Ivan Lulják napísal recenziu

08.12.2020 15:35

Mám o rok starší výrobok PocketBook InkPad 3 a doteraz som veľmi spokojný. Za tie dva roky od júla 2018 funguje úplne správne a presne, aj po aktualizácii, ktorá priniesla nové knihy i nový nadhľad v čítačke.. Kedysi som videl len prvé 3 knihy, dnes mám zväčšenú hlavnú knihu, ktorú čítam a v menšom posledné dve čítané. Čítačka dokáže aj zaznamenať posledných 30 čítaných kníh, takže sa môžete kedykoľvek ku knihám vrátiť. Páči sa mi aj to, že prehľadne mám zoradené v priečinku hlavnej obrazovky mám zobrazené i nové zakúpené e-knihy, takže aj v tomto je dokonalý prehľad. Oproti minulosti po aktualizácii pribudla možnosť priečinku "audioknihy", čo však nevyužívam, keďže mám aplikáciu martinusu v mobile.

Ďalšie priečinky v čítačke sú "Knižnica" - obsahuje všetky stiahnuté zakúpené e-knihy.

"Audioknihy" - hore spomínané

"Obchod" - už nemá žiadny predvolený obchod. Čítačka prehodí na google, kde si môžete nastaviť knihkupectvo...

Poznámky - umožňujú stiahnutie a kopírovanie vybraných poznámok z e-knhy

Čítať viac

11
Ivan Lulják

Ivan Lulják získal odznak Šťastných 7

19.04.2020 22:23

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

11
Ivan Lulják

Ivan Lulják získal odznak Matuzalix

17.02.2020 23:13

20 titulov v kategórii História signalizuje, že budete výborný partner na rozhovor a strašný súper v televíznej súťaži :-)

11
11

Ivan Lulják napísal recenziu

28.12.2019 15:03

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Zabudnite na Vianočné mystérium, hitom dnešných Vianoc je prekrásna kniha Majy Lunde -Snehová sestra. Kniha, ktorá možno trochu ponurým, ale zas milým spôsobom prinesie sviatočnú atmosféru.

Julian je obyčajný chlapec, ako každý iný, tešiaci sa na najkrajšie dni v roku. Od iných detí je odlišný v tom, že jeho rodinu postihla veľká tragédia, keď prišiel o svoju staršiu sestru Juni. Jeho rodinu to veľmi poznačilo, takže každé Vianoce sú smutné a trpké, až jedného dňa, krátko pred Vianocami spozná dievča Hedvigu, ktorá sa stane jeho najlepšou kamoškou. Zažijú kopu zábavy, no Julian zisťuje, že jeho kamoška skrýva jedno temné tajomstvo, a že nič nie je tak ako by malo byť. Prečo v jej dome sa nenachádza žiaden dospelý, prečo dom obchádza akýsi tajomný starší muž, kto vlastne Hedviga je? Sled udalostí naučí Juliana sa pozerať na rodinú tragédiu iným pohľadom a tak osláviť tie najkrajšie Vianoce. Pochopí, že aj keď jeho zosnulá sestra nie je s nimi, je v každom z nich.

Kniha je rozdelená na 24 kapitol, pre mňa sa stala akýmsi adventným kalendárom. Každý deň som spoznával malého Juliana , jeho pohľad na svet, vzťahy k rodine, priateľom, k Hedvige. Na Štedrý deň kniha pre mňa vyvrcholila dojemným veľkolepým záverom. Kniha je písaná pútavo písaná, len silou sebazaprenia sa mi podarilo knihu si rozložiť na celý predvianočný čas. Julian i jeho rodina je zobrazená vierohodne, dej zmesou fantastiky a v tom je kniha vynikajúca.

Dávam 100%

Klady : Vierohodnosť postáv, napätie, dej, sviatočne ladené dielo

Zápory : Kapitoly mhli byť trochu viac rozpísané. Z pohľadu dospelého čitateľa detský ladené

Čítať viac

11
11

Ivan Lulják napísal recenziu

23.10.2019 17:30

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Vianočné mystérium je kniha, ktorá upúta svojimi ilustráciami, svojim príbehom i prístupom k času Vianočnému. Dej zhrnutý do 25 dňoch rozpráva o osudoch chlapčeka, ktorý dostane svoj adventný kalendár od istého obchodníka. Každým dňom od začiatku decembra až do Štedrého dňa otvára jedno okienko za druhým a dozvedá sa ďalší kúštik príbehu rozprávajúcom o jednom dievčatku, ktoré sa pred dávnymi rokmi stratilo počas vianočného nákupu v obchodnom dome. Dievčatko v doprovode anjelov a pastierov putuje krajinami a storočiami, aby spoznalo pravý význam a pôvab Sviatku Sviatkov - Vianoc.

Aj keď je príbeh napísaný pútavo, s krásnymi ilustráciami, trochu tam vadia niektoré slabiny. Neustále memorovanie predošlého deja, môže síce pomôcť deťom orientovať sa v deji, no v konečnom dôsledku je skôr pre skúsenejšieho čitateľa vyrušujúcim prvkom.
V niektorých etapách je naopak dej pre detského čitateľa zložitý a trochu nudný. Celá kniha pôsobí občas tak, ako keby sa autor nevedel presne rozhodnúť v tom, či napíše knihu pre detského, alebo dospelého čitateľa. Napriek tomu, príbeh mi skrášlil dni počas minulého predvianočného obdobia a knihu si aj v tomto roku prečítam opäť, a každý deň budem spoznávať opäť nové a nové príbehy hlavného hrdinu vlastniaceho pozoruhodný adventný kalendár, ktorý miesto čokolády ponúka jeden krásny príbeh.......

Dávam 90%

Čítať viac

11
Ivan Lulják

Ivan Lulják získal odznak Máte čitateľský profil

19.10.2019 00:37

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

11
Ivan Lulják

Ivan Lulják prečítal knihu

18.10.2019 23:27

11
11

Ivan Lulják napísal recenziu

18.10.2019 22:22

Priznám sa vám, že aj keď námet na knihu bol dobrý, tématický nebol dobre zvládnutý a dotiahnutý do konca . Z dobrého námetu a napínavého deja autor vytvoril hrozný galimatiáš, v ktorom sa striedali informácie z blogu, ktoré v podstate prezradili hneď na začiatku celú pointu deja, s myšlienkami sestry postihnutej o pár rokov na to, priamo s dejom. Čitateľ mal neraz problém rozoznať postupnosť deja. Autor ako keby zabudol začiatok tých troch častí tvoriacich knihu označiť aspoň upozornením na prítomnosť, minulosť a blogové informácie. Ani priamy dej nie je bez chyby, je napísaný hrozne schematický s veľkým množstvom hluchých miest, v ktorých sa čítateľ často prestáva orientovať. Autor navyše to nezvládol ani žánrovo. Na horor je to málo desivé, na psychologický román slabé vykreslenie postáv a ich zmýšľania, na triller veľmi nudné a predvídavé. Dávam len 25%

Plusy - výber názvu, zaujímavý námet

Mínusy - nevýrazné postavy, nevýrazný psychologický popis hlavných hrdinov, nudné, chaos v striedaní prítomnosti a minulosti, zbytočné informácie z blogu, ktorý deju nijak nepomohli, nuda !!!!

Čítať viac

11
Ivan Lulják

Ivan Lulják získal odznak Šťastných 7

30.09.2019 20:11

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

11
11

Ivan Lulják napísal recenziu

16.01.2019 12:11

Keď sa stoke hovorí satira, vznikne toto........

Zosmiešňovanie, urážky, vulgárny ohlúply humor, plný jedu a nenávisti. Mám rád satiru, mám rád humor, ale nie v takýchto primitívnych nízkych hlúpych primitivizmoch. Je smutné, že takéto niečo môžeme zaradiť medzi humor.

Čítať viac

„Úlomky roztrieštenej ľudskosti boli natoľko bežné, že ich človek rýchlo vypustil z hlavy. “

Smrtiaca biela - Robert Galbraith, J.K. Rowling
Smrtiaca biela
Robert Galbraith, J.K. Rowling