PocketBook 740 InkPad 3

  Nová e-čítačka bola vytvorená tak, aby ponúkla pohodlie a komfort pre tých, ktorí radi a veľa čítajú. Väčší 7,8 palcový displej E Ink Carta ™ s rozlíšením 1404 x 1872 a 300 DPI... Čítať viac

  Výrobca
  PocketBook, 2019

  Nová e-čítačka bola vytvorená tak, aby ponúkla pohodlie a komfort pre tých, ktorí radi a veľa čítajú. Väčší 7,8 palcový displej E Ink Carta ™ s rozlíšením 1404 x 1872 a 300 DPI vytvára realistický vizuálny dojem... Čítať viac

  od 239,00 €

  Najprv, prosím, vyberte variant.
  Ďalšie vydania (2)
  PocketBook 970 InkPad Lite, PocketBook, 2021

  2021
  Do 6 – 8 dní

  239,00 €


  PocketBook 700 Era, PocketBook, 2022

  2022
  Najprv, prosím, vyberte variant.

  od 0,00 €

  Naši škriatkovia odporúčajú

  Východ slnka na Bali - Sandy Barker, Metafora, 2024
  Návod, ako si nastaviť automatické posielanie e-kníh na čítačku PocketBook nájdete tu :-)

  Viac o produkte

  Všetky dôležité informácie o elektronických knihách a čítačkách nájdete na našom blogu.

  Získajte obrovskú výhodu
  Nová e-čítačka bola vytvorená tak, aby ponúkla pohodlie a komfort pre tých, ktorí radi a veľa čítajú. Väčší 7,8 palcový displej E Ink Carta ™ s rozlíšením 1404 x 1872 a 300 DPI vytvára realistický vizuálny dojem, ako pri čítaní klasickej papierovej knihy.
  Technológia SMARTligh umožňuje nastaviť nielen úroveň jasu, ale aj teplotu farby nasvietenia. V automatickom režime ponúka SMARTlight najvhodnejšiu možnosť intenzity a teploty farby svetla vzhľadom k dennému času a ľudskému biorytmu.
  PocketBook InkPad 3 umožňuje tiež vytvoriť denné šablóny intenzity a farby nasvietenia v závislosti na rozvrhu a osobných preferenciách. Môžete vytvoriť a pomenovať neobmedzený počet takýchto denných šablón. Užívateľ môže zároveň pri zmene plánu a podmienok ľahko prepínať z jednej šablóny na druhú.

  Všetko v jednom pre ešte viac príležitostí
  Užívateľ môže vďaka vstavanému bezdrôtovému Wi-Fi pripojeniu a službám Dropbox, Send-to-PocketBook, PocketBook Sync a PocketBook Cloud, ľahko a rýchlo stiahnuť akýkoľvek obsah bez pripojenia k počítaču. Knižnica čítačky obsahuje 97 vopred nainštalovaných bezplatných elektronických kníh v 14 jazykoch, z toho 7 v nemčine a 8 v angličtine. Predinštalované slovníky Abbyy Lingvo® umožňujú čítať a prekladať pomocou 24 jazykových kombinácií. Vstavaný senzor krytu umožňuje uviesť e-čítačku do režimu spánku jednoducho tým, že ho zatvoríte. Tým zvýšite efektivitu využívania batérie.

  Rafinovaný dizajn, dokonalá ergonómia
  PocketBook InkPad 3 je priekopníkom novej koncepcie dizajnu. Rafinovaný dizajn kombinuje protiklady - hladké zaoblené rohy a ostré hrany, mäkké dotykové časti a lesklé tlačidlá. Všetky tieto prvky tvoria elegantný a harmonický celok. Na prednej strane sú ergonomické tlačidlá pre otáčanie stránok, tie môžete otáčať aj pomocou dotykovej obrazovky. Vďaka vstavanému g-senzoru môžete ľubovoľne meniť držanie čítačky zo zvislej do vodorovnej polohy.

  Užite si čítanie aj počúvanie

  Nová e-čítačka podporuje pomocou adaptéra micro USB formát MP3. Pre užívateľov to znamená nielen možnosť počúvať hudbu počas čítania, ale tiež počúvanie napríklad audioknihy. Pocketbook InkPad 3 navyše podporuje funkciu Text-to-Speech, ktorá prevádza písaný text na hovorené slovo. Stačí si vybrať knihu a zapnúť funkciu Text to Speech a e-čítačka prečíta ľubovoľný textový súbor, nahraný v niektorom z podporovaných formátov.
  Výkonný procesor Dual Core (2 × 1 GHz) a pamäť RAM 1 GB zaručujú rýchle otáčanie stránok, rýchlejšiu odozvu a stabilné prostredie pre prácu s ľubovoľnou aplikáciou. E-čítačka má 8 GB vnútornej pamäte a slot pre pamäťovú kartu microSD (až 32 GB), zmestí sa tak do nej viac ako 2000 kníh v 17 najpoužívanejších formátoch bez konverzie, rovnako ako súbory v grafických formátoch JPEG, BMP, PNG alebo TIFF.

  Displej: 7,8" E Ink® Carta™ (1404 × 1872)
  Podsvietenie: +
  Dotykový displej: Kapacitný (multisenzor)
  Rozmery: 195 x 136,5 x 8 mm
  Materiál displeja: Sklo
  Počet stupňov sivej: 16
  Farba: tmavohnedá
  Batéria: Li-Ion Polymer, 1900 mAh výdrž akumulátora až mesiac bez nabíjania (životnosť a uvedené hodnoty sa môžu líšiť v závislosti na režime používania, pripojenia a nastavení)
  Procesor: Dual Core (2×1 GHz)
  Operačná pamäť: 1 GB
  Pamäť flash: 8 GB (skutočná dostupná veľkosť vnútornej pamäte môže líšiť v závislosti od softvérovej konfigurácii vášho zariadenia)
  Slot externej pamäte: microSD do 32 GB
  Audiovýstup: -
  Formáty elektronických kníh: PDF, PDF(DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM
  Formáty snímok: JPEG, BMP, PNG, TIFF
  Zvukové formáty: MP3
  Hmotnosť: 210 g
  Gyroskopický senzor/Akcelerometer: +
  Reproduktory: -
  Fotoaparát: -
  Bezdrôtové pripojenie: Wi-Fi (802.11 b/g/n)
  Doplnkové funkcie: ReadRate, Dropbox, Send-to-PocketBook, PocketBook Sync, Zvukový prehrávač, predajňa kníh, prehliadač, kalkulačka, šachy, slovník, galéria, Klondike, Notes, RSS News, Scribble, Sudoku
  Materiál šasi: Plast, 'soft-touch'
  Slovníky: Anglicko - nemecký; Websterov slovník 1913 , ABBYY Lingvo® - 21 smerov prekladu
  Vývojár: PocketBook
  Čítať viac

  Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

  Nahlásiť chybu

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Hodnotenia

  3,6 / 5

  8 hodnotení

  5
  0
  0
  1
  2

  Ako sa páčil produkt vám?

  Recenzie čitateľov

  8.12.2020
  Pocketbook InkPad 3
  Mám o rok starší výrobok PocketBook InkPad 3 a doteraz som veľmi spokojný. Za tie dva roky od júla 2018 funguje úplne správne a presne, aj po aktualizácii, ktorá priniesla nové knihy i nový nadhľad v čítačke.. Kedysi som videl len prvé 3 knihy, dnes mám zväčšenú hlavnú knihu, ktorú čítam a v menšom posledné dve čítané. Čítačka dokáže aj zaznamenať posledných 30 čítaných kníh, takže sa môžete kedykoľvek ku knihám vrátiť. Páči sa mi aj to, že prehľadne mám zoradené v priečinku hlavnej obrazovky mám zobrazené i nové zakúpené e-knihy, takže aj v tomto je dokonalý prehľad. Oproti minulosti po aktualizácii pribudla možnosť priečinku "audioknihy", čo však nevyužívam, keďže mám aplikáciu martinusu v mobile.

  Ďalšie priečinky v čítačke sú "Knižnica" - obsahuje všetky stiahnuté zakúpené e-knihy.

  "Audioknihy" - hore spomínané

  "Obchod" - už nemá žiadny predvolený obchod. Čítačka prehodí na google, kde si môžete nastaviť knihkupectvo...

  Poznámky - umožňujú stiahnutie a kopírovanie vybraných poznámok z e-knhy
  Čítať viac
  2

  príležitostný čitateľ majiteľ e-čítačky Pocketbook 740 Ink3

  Richard Vadkerty
  Overený nákup
  10.5.2020
  PocketBook 740 InkPad 3
  Kúpil som si e-čítačku, pretože sa mi zhoršuje zrak a už mi nevyhovuje veľkosť písmenok v klasických printových knihách. Čítačku som si vybral na základe niekoľkých recenzií a musím povedať, že som s ňou spokojný. Prečítal som už 2 e-knihy a tretiu mám rozčítanú. Ako výborné hodnotím rýchlosť reakcie tejto e-čítačky, jej nasvietenie textu (variabilné), ako aj samotnú veľkosť čítačky - je dostatočne veľká a pritom ľahká. Vyskúšal som aj prenos kníh cez aplikáciu - je to dosť pomalé, zatiaľ preferujem stiahnutie zo servera a prenos cez USB kábel. Predinštalované knihy nie sú zrovna moja šálka kávy, ale možno raz v zúfalstve na ne dôjde. Ochranný obal, ktorý som od predajcu fy Martinus dostal v akcii ako bonus je fajn, ale ťažko sa nasadzuje a zasa naopak zle vyberá z neho e-kniha. Raz mi e-knižka "zamrzla", ale podľa návodu som ju za chvíľu znova nahodil. Výdrž batérie je vynikajúca - zatiaľ som nabíjal len po kúpe (1 mesiac).
  Celkovo musím tento výrobok hodnotiť ako veľmi dobrý - s e-čítačkou som spokojný a môžem ju doporučiť všetkým vášnivým čitateľom...
  Čítať viac
  8.8.2018
  Čítačka
  Viem, že možno cena a veľkosť čítačky možno odradí, musím však konštatovať, že ide o výnimočný kúsok. Mám lacnejšiu čítačku Dibuk saga, viem preto reálne porovnať prednosti oboch čítačiek.

  Čítačka PocketBook 740 InkPad je výnimočná vo viacerých smeroch. Vynikajúce podsvietenie, ktoré sa dá nastavovať, výnimočne rýchle sťahovanie e-knih do čítačky, ktoré sa Vám zobrazujú v percentách. Možnosť nastaviť si e-mail na sťahovanie e-knih /to je samozrejme trochu pomalšie, funguje však lepšie ako na dibuk sage/.

  Ovládanie čítačky na prvý pohľad vyzerá trochu zložitejšie, chce to však len zvyk na prácu s výrobkom. Tí, čo vlastnili už poketku, to majú jednoduchšie, ostatní chvíľku zvykania. Páči sa mi aj nastavovanie jasu, písma, slovníkov a ďalších pomôcok aplikovaných v čítačke.


  Zmazávanie e-knih je trochu iné akov dibuk sage, kde ste mohli e-knihu priamo zmazať, tu musíte voliť iný postup, v knižnici dlhšie podržíte prst na knihe, kým sa Vám zjavia možnosti, čo s e-knihou chcete urobiť. Je to zaujímavý prvok.

  Trochu ťažkopádne je pohybovanie sa medzi knihami a v knižnici martinusu, čo je samozrejme prirodzené, kedže ide o čítačku a nie tablet.

  Pripojenie na internet, ak máte wi-fi je super, dá sa isť nielen na stránky, ale aj sociálne siete. Pocketka využíva prehliadač chrome, čo je tiež vynikajúce. Páči sa mi aj to, že je možnosť zapamätania si stránok, čo využívam vtedey, keď cchem stiahnuť e-knihu priamo zo stránky lite-martinus.sk


  Ďalším pozitívom je zobrazovanie troch prečítaných knížok, ktoré otvára tam, kde sme prestali čítať. Dibuk saga sice pozná to isté, len zobrazuje v úvode len jednu e-knižku. Prehľadné je aj zobrazenie zoznamu sťahovaných e-knich, ktoré spú riadne vyznačené dátumom stiahnutia. Jedno negatívum je zbytočne zaplnenie čítačky e-knihami v rôznych jazykoch, takž prvú hodinu mažete zbytočné e-knihy.


  Prekvapením po skúsenostiach s lacnejšou čítačkou je aj možnosť zdielania pasáži na sociálnych sieťach., podsvietenie, komfortné sťahovanie. Možnosť rýchleho nastavenia konta a možnosť zrýchlenia zasielania e-knih na mail zo stránky martzinusu.

  Dávam 100%
  Čítať viac
  Tomáš
  Neoverený nákup
  13.8.2019
  V akom jazyku je menu/ ovládanie čítačka PocketBook 740 InkPad 3.
  Je aj v slovenčine alebo češtine?
  Čítať viac

  „Až vtedy som pochopil, že hoci realita je neraz desivá a bolestivá, je to jediné miesto, kde môžeš nájsť skutočné šťastie. Pretože realita je skutočná.“