Knihy
E-knihy

InnaBee

4

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje odznaky

Moje aktivity

4
4

Inna Bee napísala recenziu

05.07.2020 18:51

Knižka je úžasná! Jedna z najlepších akú máme.
V prvom momente sa mi zdala dosť fádna, pretože všade sú len tučniaky na snehu a viacmenej nič. Ale každá dvojstránka zapája dieťa do aktivity - pohladkať tučniačika, dať mu pusinku. Syna veľmi baví. :-)

Čítaj viac

4
4

Inna Bee napísala recenziu

30.06.2020 21:28

Po tomto diele som prepadla príbehom o Cormoranovi Strikeovi. Tip na vraha mi vyšiel a teda odhalenie nebolo až také prekvapujúce, musím však oceniť, ako autorka celý príbeh prepracovala. Nevedela som sa od toho odtrhnúť. Bolo tam naozaj dosť postáv, čo mohlo pôsobiť chaoticky, ak sa na knihu plne nesústredí. Okrem riešenia prípadu je veľmi zaujímavé ako sa vyvíja vzťah Cormorana a Robin, síce je to hlavne po pracovnej stránke, ale uvidíme, čo bude ďalej. :-) Čo mi trošku vadilo, boli nekonečné problémy s jeho nohou, až mi pri tých opisoch prišlo neuveriteľné, že väčšinu času chodil po svojich. Ale inak, paráda!

Čítaj viac

4
4

Inna Bee napísala recenziu

30.06.2020 21:08

Recenziu píšem až po prečítaní druhého dielu, ktorý bol lepší. Preto tie 4*, aj keď ma lákalo dať 5*. Popri sériach o Harry Holem a Sebastianovi Bergmanovi, patrí táto séria o Strikeovi do mojej top 3.
Čo by som vytkla tejto knihe je, že nedochádzalo k nejakým výrazným zvratom. Dôvod bol ten, že C.S. riešil prípad, ktorý už bol uzavretý políciou, takže veľká časť sa točila okolo overovania faktov, ktoré viacmenej získal z policajných spisov a hľadal skulinky, ktoré mohli byť prehliadnuté. Na veľké odhaľovanie nebol veľmi priestor, ak by to autorka robila, zo Scotland Yardu by spravila dosť veľkých neschopákov :-).
Popritom vznik pracovného vzťahu medzi Cormoranom a Robin je obohatením a teším sa, ako sa bude vyvíjať ďalej, snáď nielen po tej pracovnej :-).

Čítaj viac

4
4

Inna Bee napísala recenziu

30.06.2020 20:27

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Knihu mi požičala sestra (vášnivá čitateľka). Už to, že si nevedela spomenúť o čom to presne bolo, mi napovedalo, že asi nič moc. Presne tak. Klasická romantická kniha.
Veľmi zdĺhavé, len k bozku došlo po 200 stranách - postupné zamilovanie sa pôsobilo reálne, čo sa mi svojím spôsobom páčilo, aj keď už som bola netrpezlivá a trošku to nudilo. Záverečný únos tiež zbytočne dlho opísaný. Veď bolo jasné, že to skončí šťastne, načo toľko okolo toho, žiadna extra dráma. Autorka sa mohla radšej viac venovať Caroline alebo Oliverovi - ktorého Maxim opísal ako nesympatického, ale počas príbehu Oliver neurobil nič, prečo by sme ho aj my mali takého vidieť.
Kniha sa čítala rýchlo, ale neviem, či to nebolo aj pre to, aby som to mala za sebou a mohla prejsť na inú :-)

Čítaj viac

4
4

Inna Bee napísala recenziu

26.06.2020 23:24

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Musím priznať, že som trochu sklamaná. Podľa hodnotenia som čakala niečo oveľa lepšie. Videla som, že sa porovnáva s 50 Shades (už aj mená hl. hrdinov sú podobné) alebo After, takže som sa tešila na príbeh plný pikantných sexuálnych scén. Ak sa nemýlim, popísané boli len 2 celé scény. Veľakrát síce platí, že radšej menej a poriadne ako toho plná kniha a prestane to baviť čítať (alebo nebaví vôbec). Avšak tu sa tak nejak aj tie odbili rýchlo :-).

Takže ide len o sladký romantický príbeh s pusinkami a hladkaním líc. Príbeh bol fajn. Bohatý podnikateľ a neskúsená asistentka, je to síce otrepané, ale mne sa to páči. Štýl písania trošku kostrbatý, jednoduchý. Veľa klišé, ale zase pár dialógov vydarených - mala som dojem, že na niektorých si dala autorka záležať a niektoré proste len napísala a bolo, aby mohla ísť na ďalšiu časť. Zápletka zaujímavá, znásilnenie a predpokladám, že vážna choroba Chrisa (uvidíme v ďalšej časti), nie sú typické a ani ľahké témy pre tento žáner a toto je práve tá najsilnejšia stránka, pre ktorú asi siahnem po druhej časti. Verím, že lepšej :-).

Čítaj viac

4
4

Inna Bee napísala recenziu

15.05.2020 20:58

Na pokračovanie príbehu o Lisbeth a Mikaelovi od Lagercrantza sa vždy teším. A ani tento diel nesklamal. Mrzí ma, že tieto časti od autora sú kritizované, lebo podľa niektorých čitateľov nedosahujú úroveň Larssona, ale ja tam až taký výrazný rozdiel nevidím. Možno je to tým, že som pôvodné časti čítala veľmi dávno a neviem to tak porovnať, ale aj táto časť ma veľmi bavila.

Čítaj viac

4
4

Inna Bee napísala recenziu

15.05.2020 20:38

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Kniha sa mi veľmi nepáčila, myslela som, že to bude klasická detektívka s trochou romantiky, ale zobrazenie vyšetrovania mi prišlo dosť amatérske. Myslím však, že sa bude páčiť čitateľkám, ktoré hľadajú oddychovku, romantiku s napätím, priateľskou a súdržnou atmosférou medzi členmi tímu. Hlavné a vedľajšie postavy sú veriaci ľudia, veľakrát v mysli prosia Boha o pomoc, čo sa mi trošku zvláštne čítalo, nie som zvyknutá na takýto štýl.
Niektoré veci boli pritiahnuté za hlavu, napr. vyšetrovací tím preberá detaily a stopy okolo vraždy s Gabbi, kt. je reportérkou a ani neskýva, že chce z vraždy urobiť príbeh, kľudne ju nechajú sedieť medzi sebou na poradách ... Gabbi sa má skrývať, lebo ju hľadá nájomný vrah, ona však chce riešiť vraždu na vlastnú päsť a bez obáv využíva svoju kamarátku vo vysokom štádiu tehotenstva, aby ju vozila autom, čím ohrozuje aj ju... Pri vražde v cele obhliadku tiel, ich fotenie a hľadanie dôkazov robí Finn (vyšetrovateľ) s Gabbi (novinárkou) - kde sú technici?
Autorka sa príliš venovala tomu, aby bolo v príbehu čo najviac akcie a mŕtvol, že romantický príbeh medzi hl. postavami bol plytký, žiadne hlbšie rozvíjanie vzťahu, len také oťukávačky a zrazu prsteň na konci. No nič moc, ďalší diel si určite nekúpim.

Čítaj viac

4
4

Inna Bee napísala recenziu

15.05.2020 19:50

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Námet knihy bol zaujímavý a celkom originálny. Knihu som prečítala za deň, chcela som vedieť ako to dopadne a bolo to pútavé, takže to išlo naozaj rýchlo. ALE ako som prechádzala knihou, celkové hodnotenie klesalo:
- objavovalo sa veľa postáv a s nimi ich zaujímavý životný údel, ale viacmenej neboli dotiahnuté, len aby nás navnadili. Dokonca ani príbeh vraha a jeho matky a celková motivácia nebola vysvetlená. Áno, chcel oživiť vraždami s rituálmi matku, ale nebolo dovysvetlené, prečo ho tá matka držala doma, dokonca som nechápala, prečo sa k obetiam správal ako k zvieratám. Či to len preto, že ho napadlo, keď už ju idem zabiť, tak aspoň zarobím na tom, že to budem vysielať vybraným kupcom?
- vrah bol geniálny aj v počítačoch, ale nenapadlo ho vymazať záznam z múzea, kde bol obhliadať kamery?
- vyšetrovací tím katastrofa, toľko ich tam bolo, takí boli unavení, ale neviem, čo tam robili, žiadne preverovanie podozrivých, úplne základy... Mia neustále v liehu a napchávajúca sa tabletkami so samovražednými myšlienkami ( fakt by sa mohla dať dokopy, lebo už ma to nebavilo). Nerozumiem, čo na nej také geniálne vidia, jedine ten koniec, kde sa aj tak správala ako úplná amatérka. Holger ten tam len bol, ale žiadna pomoc pre tím.
- najotrasnejšie tie nechápavé dialógy Kto? Čo? Kde? stokrát dokola ako debil s debilom, to už som ku koncu nezvládala. Autor tým chcel zrejme vytvoriť nejaké napätie, ale absolútne mu to nevyšlo. Nerozumiem, ako takéto niečo jeho editor môže odsúhlasiť.
Snáď tretí diel, ktorý ma čaká, bude lepší :-)

Čítaj viac

4
4

Inna Bee napísala recenziu

09.03.2020 12:15

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Začiatok a koniec knihy by som ohodnotila aj vyššie, ale ako sa kniha blížila k polovici už ma miestami nebavila, v 3/4 knihy som mala chuť dať najnižšie hodnotenie. Nie je to zlá kniha, ak ju číta niekto, kto má rád takýto štýl. Bola plná filozofických, psychologických až motivačných konverzácií či vnútorného monológu hlavnej hrdinky, čo mi časom už liezlo na nervy, lebo nikto sa predsa takýmto štýlom neustále nerozpráva. Hlavná hrdinka prechádza hľadaním samej seba, z presne nalinkovaného života k úplne opačnému extrému, ktorým ju vedie muž, do kt. sa zamiluje. V ich vzťahu bolo minimum osobnejších pasáží (samozrejme nerátam sex), stále sa to točilo len okolo práce a dosahovaní moci v nej, bez ohľadu na iných. Niekedy to pre mňa bolo až nepríjemné čítať, ako Kasie strácala rešpekt v práci, kde ju považovali za tú, čo sa sexom s klientom dostala k obrovskej zakázke aj vyššej pracovnej pozícii. Celkovo tie vzťahy v pracovnom prostredí boli nenávistné až agresívne.

Čítaj viac

4
4

Inna Bee napísala recenziu

02.03.2020 13:02

Tento 4. diel som odkladala niekoľko mesiacov. Predchádzajúce neboli zlé, ale skôr taký priemer, chýbalo mi tam dostatok napätia a Kurt mi neprišiel ničím výnimočný pri riešení prípadov.
Nakoniec som pri čítaní tohto dielu bola príjemné prekvapená, už od začiatku to bolo napínavé, knihu som prečítala za deň. Trochu na štýl Colomba, keď od začiatku tušíme, kto to bol, ale treba to dokázať, čo bola fajn zmena. Aj Kurt ako vyšetrovateľ mi prišiel oveľa schopnejší, dokonca som sa až divila, akú mal veľakrát správnu intuíciu :-)

Čítaj viac

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka