Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra - Gabrielle Zevin, Motýľ, 2023
Puknuté zrkadlo - Agatha Christie, Slovenský spisovateľ, 2016

9,95 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Puknuté zrkadlo

Jedna z najslávnejších detektívok Agathy Christie so slečnou Marplovou v hlavnej úlohe. Malebná dedinka Mary St. Mead je oázou pokoja, a preto sa tu rozhodne usadiť aj známa... Čítať viac

4,6 31 hodnotení
9. diel série
Slečna Marplová (SK)
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2016
216 strán
3 hodiny čítania

Jedna z najslávnejších detektívok Agathy Christie so slečnou Marplovou v hlavnej úlohe. Malebná dedinka Mary St. Mead je oázou pokoja, a preto sa tu rozhodne usadiť aj známa herečka Marina Greggová. V Gossingtonskom sídle by chcela zabudnúť sa osobnú... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Ďalšie knižné vydania (2)
Puknuté zrkadlo - Agatha Christie, Slovenský spisovateľ, 2022
Pevná väzba
Slovenčina, 2022
Do dvoch dní
-5 %

13,25 €


Puknuté zrkadlo - Agatha Christie, Slovenský spisovateľ, 2001
Pevná väzba
Slovenčina, 2001
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Ty, ja a naše výlety - Emily Henry, Aktuell, 2023

Viac o knihe

Jedna z najslávnejších detektívok Agathy Christie so slečnou Marplovou v hlavnej úlohe. Malebná dedinka Mary St. Mead je oázou pokoja, a preto sa tu rozhodne usadiť aj známa herečka Marina Greggová. V Gossingtonskom sídle by chcela zabudnúť sa osobnú traumu. Nie je to však ľahké, keďže tu postupne zavraždia troch ľudí. Je to iba omyl vraha, ktorý chcel pripraviť o život úspešnú herečku? Alebo sa kľúč skrýva v minulosti obetí, nemenej temnej, ako je Marinina? Slečna Marplová rozpletá klbko citov, vášní a ľudských vzťahov rovnako šikovne, ako pletie svetre na posiedkach so známymi, kde vytiahne z ľudí aj to, čo vonkoncom nechceli povedať.
Čítať viac
Originálny názov
The Mirror Crack´d from Side to Side
Počet strán
216
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
339 g
ISBN
9788022019019
Rok vydania
2016
Edícia
Zelená knižnica
Naše katalógové číslo
236857
Štýl
špionážny, napínavý
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené kráľovstvo
9. diel série
Slečna Marplová (SK)
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

31 hodnotení

19
10
2
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

"Kliatba na moju hlavu dopadla! Vykríkla Lady zo Shalotu." Agatha nás na začiatku knihy perfektne presvedčí, že Jane Marplová sa po mnohých rokov odhaľovania tajomstiev ponorila do stareckej letargie a nikam sa nepohne bez pomoci svojej ošetrovateľky. Nič ma nepotešilo viac, ako vyvedenie z tohoto omylu! Slečna Marplová nás doviedla nielen k pravde týkajúcej sa motívu vraždy a povestného pohľadu Lady zo Shalotu, ale aj poukázala na to, že kľúčom k odhaleniu sú stále maličkosti každodenného života, ktoré si často nevšímame.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

23.8.2022
Puknuté zrkadlo je presne tá klasická detektívka, pri ktorej musíte naozaj poriadne zapojiť mozgové závity pri pátraní po vrahovi. Rozmýšľate, kombinujete všetky indície, ešte viac rozmýšľate a s najväčšou pravdepodobnosťou na páchateľa aj tak neprídete. Aj v tejto knihe autorka poskytla veľké množstvo indícii a podozrivých, takže možných riešení je neúrekom. Nesmierne obdivujem slečnu Marplovú s akým umom, svojským vtipom a chladnou hlavou dokáže vyriešiť záhadu. Slečna Marplová už pociťuje neduhy staršieho veku, ale rozum jej slúži ako hocikedy predtým. Neustále sa doťahovala so svojou spoločníčkou, slečnou Knightovou, s ktorou boli interakcie veľmi vtipné. Stále si dokáže všimnúť aj ten najmenší detail a rozhodne sa nenechá nikým len tak oblbnúť. Musím povedať, že čítanie tejto knihy som si naozaj veľmi užila a zaradila sa medzi moje naojbľúbenejšie tituly od Agathy Christie. Čítať viac
13
Overený zákazník
22.8.2022
4,5/5
Majsterka detektívok vo svojej knihe Puknuté zrkadlo využila postavu slečny Marplovej. S ňou som už niektoré knihy čítala, avšak táto si ma zatiaľ získala najviac. Totiž práve tu sa slečna Marplová dostatočne angažuje. Beriem ju ako nenahraditeľnú súčasť tohto detektívneho románu.

Keďže autorka nás aj v tejto knihe akoby hodí rovno do zákulisného diania, mala som problém hneď sa začítať a naladiť sa na postavy.
To sa však rýchlo zmenilo, pretože autorka objekt príbehu zbytočne nenaťahuje. Od času, ako na večierku prišlo k úmrtiu, knihu som veľmi ťažko púšťala z rúk.

Prostredníctvom vyšetrovania padne podozrenie na viacero osôb, a to nie len v knihe, ale aj v mysli čitateľa. Aj ja som sa každou stopou nechala zmiasť, až kým som nenadobudla presvedčenie o páchateľovi. Bolo, samozrejme, nesprávne! A pritom to bolo vskutku jednoduché…

V tejto knihe vystupuje herečka Marina Greggová, ktorá celý príbeh okorenila. Jej postava je kuriózna až tak, že v čitateľovi môže vyvolať rozpoltené pocity.
Agatha Christie je jednou z najlepších autoriek a to aj so zreteľom na vytvorenú nevšednosť postáv…
Čítať viac
8.7.2019
Keď som si kupovala túto knihu, neviem kde som mala oči, no myslela som si, že je s Poirotom. Bola to moja prvá kniha od tejto autorky, no mám trošičku pocit, že Marplová možno nie je úplne pre mňa, zatiaľ neviem. Určite jej dám ešte šancu, ale chcem sa najprv pustiť do Poirota. A ak sa čudujete prečo 4*, tak sú tam lebo táto kniha bola skvelá. Jej čítanie som si naozaj užila. Aj slečna Marplová ako postava bola dosť dobrá, no mám pocit, že v knihe tejto postavy bolo dosť málo, a že som z jej strany čakala možno viac "akcie". U mňa to je asi jedinou nevýhodou. Inak táto kniha sa čítala sama, postavy a situácie boli vykreslené tak, že si človek na konci všetko spätne premieta a všetky kúsky do seba zapadajú. Kniha so sebou niesla príjemnú, až útulnú atmosféru, za čo si isto zásluhu odnáša aj slečna M. so svojimi jedinečnými "pomocničkami" Čítať viac
14.5.2019
Stará dobrá sl. Marplová
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Slečna Marplová je už v pokročilom veku, takmer nevychádza z domu a má opatrovateľku: slečnu Knightovú, ktorá je vcelku milá, ale zároveň aj otravná osôbka. V kontakte so slečnou Marplovou rozpráva zásadne v 1.os.mn. čísla, čo slečnu Marplovú občas vytáča:
s. 29 - “No, vyzeráme oveľa veselšie,” konštatovala. “Odporučil vám posilňujúce lieky?”
“Odporučil mi, aby som sa zaujímala o vraždu.”
“Dobrú detektívku?”
“Nie,” povedala slečna Marplová, “o skutočnú vraždu.”
s. 172 - “Dačo vám poviem. Odbehnem na chvíľu a urobím vám chutnú pivnú polievku. Dáme si, však?”
“Neviem, či si dáte vy,” namietla slečna Marplová, “ale mňa bude tešiť, ak hej.”
“No, no, no,” slečna Knightová jej pohrozila prstom, “sme veľmi vtipný, však?”
s. 173 - “Nemáme veľa času,” podotkla slečna Marplová. “Tá stará... chcem povedať slečna Knightová... môže vojsť každú chvíľu s nejakým vajcovým nápojom.”

Vystupuje tu množstvo zaujímavých postáv a ako vždy veľa ľudí, ktorí majú motív spáchať vraždu a v tomto románe nie jednu, ale hneď tri.
Margot Benceová - fotografka, adoptovaná a odvrhnutá dcéra Mariny Greggovej
Ardwyck Fenn - filmový producent a bývalý ctiteľ M. Greggovej
Ella Zielinska - sekretárka, tajne zaľúbená do terajšieho manžela M. Greggovej a obeť druhej vraždy
Jason Rudd - režisér a aktuálny manžel M. G.
sluha Giuseppe - obeť tretej vraždy v Gossingtone
Nakoniec sa dočkáme ešte poslednej vraždy/samovraždy a tým aj rozuzlenia príbehu.
Nuž a ako to už u Agathy Christie býva - vrahom je ten, od ktorého by sme to najmenej očakávali a ani tentoraz tomu nebolo inak.
Čítať viac
24.4.2019
Kniha
Najskôr som váhala či dať 3 alebo 4 hviezdičky, ale rozhodla som sa pre 4. Zápletka je určite dobrá, vraha som trošku aj tušila (aj som hádala správne) ale vôbec som neprišla na to, aký motív mohol mať vrah. Takže rozuzlenie ma dosť prekvapilo. Aj napriek dobrej zápletke som nedala 5 hviezdičiek len z toho dôvodu, že sa mi veľmi nepozdávala postava Marplovej. Toto bola moja prvá (a zatiaľ) jediná kniha s ňou. A musím povedať že oporit Poirotovi mi príde ako nudná stará paní čo sedí v kresle a stažuje sa na choroby. Vpodstate ona osobne prípad ani nevyšetrovala.
Ale samozrejme kniha stojí za prečítanie
Čítať viac
Juraj
Neoverený nákup
6.1.2020
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Nejasné rozuzlenie??? Mne bolo hneď jasne k že vrahyňa je tá MARINA. Herečka a jediná mala šancu dať jed do pohara a ešte sa v knihách od tejto autorky nestalo, že by sa vrah pomýlil Čítať viac
14

Som knihomoľ, učiteľ, spisovateľ, recenzent, korektor... písmenká a príbehy mám jednoducho v krvi :)

Marek Zákopčan
Overený zákazník
3.7.2016
Minulosť nikdy nie je celkom stratená
Tak ako som sa nedávno zoznámil v knižnej podobe so slávnym Belgičanom Herculeom Poirotom, teraz som mal tú česť natrafiť na jeho nemenej známu "kolegyňu" slečnu Marplovú. Hoci označenie kolegyňa je možno trochu prehnané, keďže táto vitálna staršia dáma nepatrí k žiadnej oficiálnej vyšetrovacej zložke. To jej však ani najmenej nebráni vŕtať sa v nečakaných úmrtiach a miešať sa do práce inšpektorom polície či Scotland Yardu. Agatha Christie si aj u tejto postavy udržiava svoj typický štýl, ktorým zadefinovala pojem "britská detektívka", no o niečo viac sa u nej prejavuje prvok humoru. Predsa len, všetečná pani vo vyššom veku vyšetrujúca zločiny na vlastnú päsť sa nemôže potýkať s vážnosťou už len z princípu. Puknuté zrkadlo poskytne slečne Marplovej možnosť nahliadnuť do umeleckej sféry, pretože záhadné úmrtia majú dočinenia s obľúbenou herečkou Marinou Greggovou...

Priateľka slečny Marplovej, pani Bantryová, po manželovej smrti predá ich rozľahlé sídlo slávnej americkej herečke Marine Greggovej. Obe sa tak ocitajú v centre diania a zoznamujú sa s umeleckou elitou. Marina usporiada dobročinný záhradný večierok, ktorý predurčí osud mnohých zúčastnených. V prítomnosti celebrít a novinárov dôjde k nečakanému úmrtiu ženy, ktorá s nimi nemala nič spoločné. Podľa všetkého bola otrávená a Marina sa nazdáva, že jed v jej pohári bol určený práve pre ňu. Krátko predtým si ich totiž vymenili. Rozbieha sa kolotoč pátrania a hľadania odpovedí na množstvo otázok. Život herečky je plný zvratov a takisto možných podozrivých, počnúc bývalým manželom a jeho milenkou a končiac tým súčasným, mladým režisérom jej nového filmu. Okrem toho sa vynára aj Marinina úloha matky. Adoptovala niekoľko detí, ktorých sa však zriekla, keď otehotnela. Jej jediný syn sa však narodil s mentálnou poruchou. Je azda len náhoda, že sa na Marininom večierku zjavila ako fotografka jej niekdajšia adoptívna dcéra Margot? Zvedavosť a bystrý úsudok slečny Marplovej sa ukážu ako nesmierne nápomocné aj v tomto zamotanom prípade.

Okrem úvodného večierka a záverečného odhalenia dej neponúka veľa dynamiky. Je tvorený väčšinou rozhovormi vyšetrovateľov a slečny Marplovej s ostatnými postavami, na základe čoho sa rysuje ucelený obraz. Našťastie Agatha Christie siahla aj po zaujímavom motíve náhodného vydierania, kedy sa jedna z postáv rozhodne kontaktovať zvyšné s úmyslom vymámiť od nich peniaze za mlčanie ohľadom vraždy, a pritom vôbec netuší, kto z nich je skutočný páchateľ. Tento bizarný námet je nielen zábavný, ale aj napínavý. Pointa a odkrytie identity vraha je nečakané, hoci s ohľadom na priebeh deja celkom logické. Puknuté zrkadlo je klasickou detektívkou, ktorá vám spríjemní čas pri nej strávený a skráti dlhé letné dni.
Čítať viac
Veronika
Neoverený nákup
7.7.2016
Názor čitateľa
Bez varovania ste prerozprávali polovicu knihy. Neprezradili ste síce meno vraha, ale oberáte mnohých čitateľov o radosť z čítania. Je fajn napísať o knihe, ale píšte buď všeobecnejšie alebo označte príspevok prezrádzajúci dej. Čítať viac
Svetlana Andrášová
Overený nákup
30.6.2016
A.CH.
Znova sa mi potvrdilo, prečo je Agatha najlepší autor detektívok na svete. Nepotrebuje litre krvi, naháňačky, prestrelky...Stačí čistý intelekt, práve preto sú jej knihy také nesmrteľné. Čítať viac

Agatha Christie

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Čítať viac

„Známkou nezrelého človeka je, že chce za niečo vznešene zomrieť, kým známkou zrelého človeka je, že chce pre niečo pokorne žiť. “

Kto chytá v žite - J.D. Salinger, 2019
Kto chytá v žite
J.D. Salinger