Marek Zákopčan

10

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Som knihomoľ, učiteľ, spisovateľ, recenzent, korektor... písmenká a príbehy mám jednoducho v krvi :)

Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Som knihomoľ, učiteľ, spisovateľ, recenzent, korektor... písmenká a príbehy mám jednoducho v krvi :)

Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2016
2020
2019
2018
Zobraziť viac

Moje aktivity

10
Marek Zákopčan

Marek Zákopčan získal odznak Študent mágie

05.12.2020 06:54

Vyzerá to tak, že vlastníte celú sériu Harry Potter! Vaša knižnica sa tým pádom zmenila na prechod do magického sveta, také domáce nástupište 9 a 3/4 :-)

10
Marek Zákopčan

Marek Zákopčan získal odznak Magický návrat

05.12.2020 06:54

Harry Potter je starší o 18 rokov, kým sme my, jeho verní fanúšikovia, zostarli o 8. Nech Vám tento odznak pomáha trpezlivo čakať na jeho ďalšie príbehy! :-)

10
10

Marek Zákopčan napísal recenziu

22.10.2020 15:23

Odvážna dáma je na historickú romancu pomerne rozsiahly román, ale číta sa rýchlo. Disponuje zaujímavými postavami, ktoré si vás rýchlo získajú, hlavne vďaka Dafniným zábavným kúskom a Williamovej snahe vymaniť sa z osídel rodinných problémov. Obaja hrdinovia sa musia vyrovnať s ťažkosťami po svojom, ale keď zistia, že sa nemusia trápiť sami, postupne nachádzajú cestu k odpusteniu i k sebe navzájom.

Čítaj viac

10
10

Marek Zákopčan napísal recenziu

20.09.2020 08:29

Prísaha je napísaná skutočne skvelým štýlom. Ukazuje, že v občianskej vojne niet víťazov ani porazených, trpia iba príbuzní, priatelia a blízki. Nič nie je čierno-biele a každá strana má svoje ideály, za ktoré je ochotná položiť život. A je to napokon túžba po mieri a viera v lepšie zajtrajšky, čo nútia účastníkov začať každý deň s novým odhodlaním a nádejou. Čítal som už viacero kníh z daného obdobia, ale najradšej siaham po románoch Tamery Alexanderovej. Zobrazujú vojnu v celom rozsahu, a to nielen počas priebehu, ale najmä v rámci vplyvu na životy ľudí z rôznych spoločenských vrstiev. Boje stierali rozdiely medzi nimi a odhaľovali ich skutočné charaktery. A práve tie sú základným kameňom Prísahy. Lizzie a Roland sú hrdinovia v pravom slova zmysle a pri čítaní máte pocit, že ide o reálne osobnosti z mäsa a kostí. A možno aj sú, ich príbeh sa mohol naozaj odohrať. Veď nádej, vier a láska sú hnacím motorom každého obdobia našich dejín...

Čítaj viac

10
10

Marek Zákopčan napísal recenziu

05.08.2020 12:30

Kristi Ann Hunterová nie je slovenským čitateľom (či skôr čitateľkám) neznáme meno. Ich srdcia si získala sériou Sága rodu Hawthornovcov a teraz svoje pevné miesto na poli žánru historickej romance potvrdzuje ďalšou - s názvom Sídlo Haven Manor. A nepochybne sa znovu zaradí medzi najočakávanejšie tituly vydavateľstva i527.net. Obyvatelia Haven Manoru totiž disponujú všetkými predpokladmi, aby obstáli v skúške obľúbenosti. Prvou ústrednou hrdinkou je Katherine - Kit - FitzGilbertová, ktorá veľmi dobre pozná spôsoby aristokracie, rovnako ako jej pretvárku a veľmi pofidérny zmysel pre morálku. Sama sa totiž kedysi stala jej obeťou a teraz proti nej bojuje v záujme ochrany svojich blízkych. Novinka Kristi Ann Hunterovej vás zavedie do plesových sál aj tichých zákutí anglického vidieka. V tomto smere oceňujem, že vydavateľstvo ponechalo pri slovenskom vydaní pôvodnú obálku. Verne zobrazuje sídlo Haven Manor aj nežnú a romantickú atmosféru diela. Keď sa v príbehu vyskytujú deti, často bývajú kameňom úrazu, či už preto, že autori ich nedokážu "ustriehnuť" a správajú sa priveľmi dospelo, alebo ich nedokážu celkom uspokojivo zakomponovať do deja. V prípade Záhadnej guvernantky podobné prešľapy nehrozia. Deti v nej vystupujúce sa správajú primerane veku a ich pobyt v sídle a spojenie s príbehom sú viac než relevantné. Jednoducho povedané, autorka predviedla opäť skvelý nástup, a ak si vysokú latku udrží aj naďalej, táto séria jej rozhodne hanbu neurobí!

Čítaj viac

10
10

Marek Zákopčan napísal recenziu

27.06.2020 08:53

Historickú romancu autorka posúva na novú úroveň. Ukazuje, že nemusí byť zasadená iba do regentského či viktoriánskeho obdobia, prípadne do stredoveku, ale môže mať aj modernejší nádych. 20. storočie poskytuje široký priestor a bolo také bohaté na udalosti, že studnica námetov prakticky nikdy nevyschne. Pieseň bez nôt sa nesie v rovnakom duchu ako prvá časť série, a tak na čitateľov znovu čaká zaujímavý zážitok.

Čítaj viac

10
10

Marek Zákopčan napísal recenziu

02.06.2020 13:49

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Séria Ukryté majstrovské dielo z dielne vydavateľstva i527.net pokračuje druhým dielom. Opäť sa v ňom rozvíjajú dve časové línie - v súčasnosti a počas druhej svetovej vojny. Ústredná dvojica série Sera Jamesová a William Hanover prestáli vlnobitie spôsobené sporom o záhadný obraz a sú pripravení spečatiť svoj vzťah. Lenže osud má vlastné plány, a tak musia čeliť ďalšej hrozbe. Tentoraz je ohrozená Willova sloboda, čo môže ich manželstvo buď stmeliť, alebo rozbiť na márne kúsky. Kristy Cambronová rozširuje svet svojich postáv a do diania zapája ďalšie osoby z ich okolia. To sa týka najmä Willa a jeho odcudzeného otca Thomasa. No napriek tomu, že by bol schopný dokázať jeho nevinu, Will nemá radosť z toho, že by sa s ním mohla Sera skontaktovať. Práve Londýn, kde Thomas pobýva, sa stáva spojivom medzi časovými líniami, pretože práve v ňom sa počas druhej svetovej vojny ocitla Karolína, hrdinka danej dejovej pasáže. V poslednej chvíli sa jej podaril opustiť Prahu, no ako židovka nie je v bezpečí ani v Anglicku. Bombardovanie, odsudzovanie a hlavne starosť o rodinu vo východnej Európe ju oberajú o pokoj a vnútornú istotu. A tak sa rozhodne odísť do rodného mesta, pričom jej pomáha novinár Liam. Ako sa ukáže, aj on má skryté úmysly, no spolu sa im azda podarí dosiahnuť stanovené ciele. Medzi Serou a Karolínou badať veľa podobných znakov a vlastností - obe sú odhodlané, verné a rozhodnuté stáť za ľuďmi, ktorých milujú a pomôcť im za akúkoľvek cenu. Práve osobnostné kvality a neochvejná viera sú faktory, ktoré Kristy Cambronová vyzdvihuje. A hoci bola vojna v našich končinách (a nielen tu) krutou a krvavou záležitosťou, zo stránok románu na vás stále "striehne" neutíchajúca nádej.

Čítaj viac

10
Marek Zákopčan

Marek Zákopčan získal odznak Šťastných 7

16.04.2020 05:03

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

10
10

Marek Zákopčan napísal recenziu

16.03.2020 09:02

Som rád, že vydavateľstvo i527.net prinieslo slovenským čitateľom ďalšiu sériu Dani Pettreyovej. V začiatkoch sa stala jeho vlajkovou loďou a aj ja som prepadol čaru jej románov. Táto americká autorka totiž dokáže veľmi ľahko a pútavo skĺbiť napätie s romantikou, pričom ani jeden prvok nevytláča do úzadia druhý. Prostredie pobrežnej stráže je zvolené skvelo, Dani Pettreyová ho vystihla dosť uveriteľne. Text je tiež doplnený o vysvetlivky, ak dôjde na pojmy či miery našincovi neznáme. Nie je ich však priveľa, dôraz je kladený, samozrejme, na epickosť. Vražedný príliv nastavil latku série vysoko, preto verím, že si ju udrží aj naďalej.

Čítaj viac

10
10

Marek Zákopčan napísal recenziu

28.02.2020 09:38

Kombinovanie dvoch časových rovín spojených jednou záhadou je skvelým východiskom pre spletitý príbeh, najmä ak ho autorka využíva v plnej miere. Zúčtovanie pri Gossamerskom rybníku sa vyznačuje krásne ponurou atmosférou, čomu dopomáha aj obálka knihy - tajomná, hmlistá, až mysteriózna. Nech to však neodradí citlivejšie povahy, román obsahuje aj ľúbostné motívy a cieli na zdôraznenie správnych životných hodnôt.

Čítaj viac

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“