Posledná žena z rodu Moonovcov

Barbara Davis
Kouzlo všité do šatů - Barbara Davis
Poslední měsíční dívka - Barbara Davis
Strážkyňa šťastných koncov - Barbara Davis

Barbara Davis viac ako desaťročie pôsobila ako výkonná riaditeľka obchodu so šperkmi, keď sa rozhodla opustiť svet nadnárodných spoločností a nasledovať svoju celoživotnú vášeň pre písanie. Je autorkou viacerých románov, ktoré sa po vydaní stali úspešnými bestsellermi. Jej titul z augusta 2020...

Otočila sa chrbtom rodinnému dedičstvu. Teraz musí nájsť spôsob, ako ho zachrániť. Lizzy Moonová nikdy nestála o Mesačnú farmu. Deväť generácií nadaných liečiteliek zveľaďovalo... Čítať viac

4,5 25 hodnotení
Vydavateľstvo
AURORA, 2021
384 strán
5-6 hodín čítania

Otočila sa chrbtom rodinnému dedičstvu. Teraz musí nájsť spôsob, ako ho zachrániť. Lizzy Moonová nikdy nestála o Mesačnú farmu. Deväť generácií nadaných liečiteliek zveľaďovalo pôdu, ktorú ona ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Otočila sa chrbtom rodinnému dedičstvu. Teraz musí nájsť spôsob, ako ho zachrániť.
Lizzy Moonová nikdy nestála o Mesačnú farmu. Deväť generácií nadaných liečiteliek zveľaďovalo pôdu, ktorú ona pred ôsmimi rokmi opustila. Zaumienila si, že odíde čo najďalej, aby sa vyhla klebetám o zvláštnom dedičstve svojej rodiny. Keď však zomrie jej milovaná stará mama Althea, Lizzy sa musí vrátiť a postaviť sa čelom tragédii, ktorá stále visí nad vysychajúcimi levanduľovými poľami – nevyriešená vražda dvoch mladých dievčat a kruté obvinenie, ktoré prenasledovalo Altheu až do smrti.

Lizzy spočiatku chce rýchlo predať farmu a vrátiť sa k svojmu životu v New Yorku. No potom objaví Knihu spomínania, ktorú jej zanechala Althea, aby jej pomohla prijať vlastný výnimočný dar. Keď sa stretne s Andrewom Greysonom, jedným z mála ľudí v meste, ktorí od začiatku verili v Altheinu nevinu, Lizzy sa napokon rozhodne, že meno starej mamy očistí. Ak to však chce dosiahnuť, bude sa musieť rozhodnúť, či prijme rodinné dedičstvo a bude kráčať v šľapajach svojich predchodkýň.

Barbara Davisová prináša vo svojom očarujúcom príbehu kombináciu magického realizmu a tajomnej detektívky. Čiastočne rodinná sága a čiastočne milostný príbeh rozpráva o viere, uzdravení, strachu, sile, odvahe, odpustení, ale hlavne o láske vo všetkých jej pozitívnych aj negatívnych podobách.
Čítať viac
Originálny názov
The Last of the Moon Girls
Počet strán
384
Rok vydania
2021
ISBN EPUB
978-80-973727-3-6
Naše katalógové číslo
963001
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
AURORA
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

25 hodnotení

17
5
2
1
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

1
6.9.2022
Recenzia Posledná žena z rodu Moonovcov
Knihomoli túto knihu si musíte prečítať! Bola úžasnou zmesou tajomstva, mágie a lásky.

Ťažko sa mi to priznáva, ale toto bola moja prvá kniha od autorky a verim, že nebola posledná, pretože to ako nádherne píše sa mi naozaj zapáčilo.

Posledná žena z rodu Moonovcov je príbeh hlavne o tom aké je to byť iný, aj keď si jedinečný a mal by si byť hrdý za to kto si.

Kniha je plná úžasných postáv, niektoré z nich budeš milovať, niektoré úplne nie.

Elizabeth Moonová (hlavná hrdinka) má úžasnú prácu, ktorú si dlho budovala a v ktorej je dobrá, ale keď jej náhle zomrie stará mama, život sa jej otočí hore nohami a prinesie jej naspäť staré spomienky.

Kniha vás hneď upúta krásnou obálkou a príbeh určite tiež nezaostáva, pretože je nádherne vyrozprávaný obsahuje aj romantiku a hlavne zápletku, ktorá vás určite nudiť nebude.

Keď som sa začítala do knihy nemohla som ju pustiť z rúk, tajomstvá tohto príbehu ma ponáhľali ďalej, aj keď som sa snažila užiť si každú minútu čítania.

Páčilo sa mi, ako sa príbeh vyvíjal, keď Lizzy zisťovala, čo je v živote dôležité a vyrovnávala sa so svojím dedičstvom.

Síce bol koniec predvídateľný, ale nedokázal mi pokaziť môj dobrý dojem na knihu. Takže len vrelo odporúčam.
Čítať viac
13
31.8.2022
Poslední měsiční dívka sa mi neskutočne dobre čítala. Ponúka knižnú všehochuť: magické prvky, zaujímavé detaily bylinkárstva, záhadnú nevyriešenú dvojnásobnú vraždu, dlhoročnú lásku a pohnutú rodinnú históriu, ktorá chytí za srdce. Celá kombinácia dodávala príbehu na zaujímavosti a ja som ním prechádzala s prirodzenou ľahkosťou. Čo sa mi možno najviac páčilo bola Altheina múdrosť, jej listy adresované Lizzie boli také krásne! Plné histórie žien, ktoré napriek odsudzovaniu okolím robili to čo vedeli najlepšie a milovali. Využívali svoje nadprirodzené vlastnosti a pomáhali tým, ktorí to potrebovali. Oproti Althei mi prišla Lizzie strašne nerozhodná a trošku naivná, najmä zo začiatku. Neustále sa snažila potlačiť, kým v skutočnosti je a predstierať, že je ´normálna´, aj keď na hlboko zakorenenú rodinnú minulosť nie je také ľahké zabudnúť. Prešla dlhú a náročnú cestu, vnútorne bojovala a možno práve tým si ma nakoniec získala.

Kriminálna zápletka celý tento zvláštny príbeh pekne doplnila, aj keď mi miestami prišla trochu zdĺhavá a predvídateľná. Ale aj to bola veľká súčasť cesty žien z tohto rodu. Nikdy nevieme, čo nám život prinesie, aké polená nám hodí pod nohy a je len na nás, či budeme bojovať alebo sa vzdáme. Lebo práve tie rozhodnutia a cesta, po ktorej sa vydáme z nás robí tých, kým sme. Príbeh Lizzie, očistenie rodinného mena a nájdenie cesty k rodine, láske a vlastnému osudu, som čítala s nadšením a potešením. Je to skutočne kniha, ktorá zohreje pri srdci.
Čítať viac
Ivica Ďuricová
26.3.2022
Skvelá kniha o čarodejniciach pre dospelých
Toto je typ knihy, pri ktorej si ako autorka poviem - sakra, prečo som ju nenapísala ja?! Užila som si ju od prvej strany po poslednú, obracala stránky s napätím, zhnusením, smútkom aj úsmevom na tvári. Na konci som mala slzy v očiach a ostala mi poriadna “knižná opica”. Veľmi by som si priala ostať s týmto príbehom dlhšie, ale nejde to, otočila som poslednú stránku :( Za mňa famózne dielo, ktoré má všetko, čo má skvelá kniha mať - premyslenú zápletku, chytľavý začiatok, výborne vystavané komplexné postavy, záhadné tajomno skryté medzi riadkami aj priamo v nich, tak akurát dávku romantiky, nádherné posolstvá a… čarodejnice! Pretože čarodejnice spravia z každého príbehu extra špeciálny :) Nádherná kniha, ktorá sa u mňa zaraďuje na poličku k tým najobľúbenejším vôbec. A to už je čo povedať. Keby som mohla, dám jej 250 hviezdičiek z 5. Ďakujem autorke a z celého srdca odporúčam. Toto si jednoducho musíte prečítať! Čítať viac
14.2.2022
Kniha, ktorá pohladí ženskú dušu
Moje hodnotenie je možno ovplyvnené spôsobom, akým som sa ku knižke dostala. Bolo to čisto náhodne na odporúčanie známej, ktorá mi knihu ponúkla so slovami, že stojí za prečítanie. Možno vďaka tomu, že som od knihy nemala nijaké veľké očakávania a nevedela som, o čom by približne mala byť, urobila na mňa veľký dojem. Príjemné čítanie o ženskej sile, odvahe, dedičstve a predovšetkým rodinnej láske. Mágiu v pravom slova zmysle neočakávajte ani strhujúce detektívne pátranie, no napriek tomu Vás príbeh bude k sebe neustále lákať a po jeho prečítaní si jeho posolstvo ponesiete so sebou ďalej. Čítať viac
4
Tieň kostí - Leigh Bardugo
Práve čítam
Tieň kostí

V mnohých ohľadoch ma charakterizuje môj obľúbený citát od Johna Greena: "Zamilovala som sa tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne."

Michaela Kondžurová
11.1.2022
Táto spisovateľka mi nesadla
Zaujímavý, ale nedotiahnutý námet. Hlavná hrdinka ma celú dobu rozčuľovala. Listy od jej starej mamy, ktoré ju mali naviesť na správnu cestu, boli nudné a nemali hlavu a pätu. Kniha, pri ktorej už na začiatku viete, ako sa skončí. Čítať viac
9
26.12.2021
Naozaj krásne čítanie o hľadaní svojho poslania na zemi. Autorka sa veľmi pekne pohráva s príbehom. Začiatok bol trošku zdĺhavejší ako by sme chceli ale keď už sa príbeh rozbehol mal v sebe iskru. Veľmi sa mi páčili listy ktoré Lizzina babička písala aby pomohla vyrovnať sa Lizzie so všetkým čím si v živote prešla a čo pochovala hlboko v sebe. Motív hľadania seba samého a zmyslu života prečo sme tu na tejto zemi bol krásne rozpracovaný. Kniha má rozhodne svoje kvality a treba jej dat šancu. Čítať viac
Jana
19.9.2021
kultivovaná romantika
V žánri romantickej beletrie si táto kniha skutočne zaslúži pochvalu. Okrem milého príbehu vysoko hodnotím jazyk, ktorým je kniha napísaná. Žiadne krkolomné frázy. Jazyk plynie hladko a jednoducho. Po dlhom čase som sa stretla s prekladom, v ktorom sa gramatika slovenčiny vôbec nemusí červenať hanbou. Čítať viac
25
24.8.2021
Očarujúci, nádherný príbeh o deviatich generáciách, dedičstve, liečiteľstve, tragédiách a rozhodnutiach schopných zmeniť celý nadchádzajúci život. Knižka je síce poriadne hrubá a môže na prvý pohľad vyzerať ako zábavka na celý týždeň, no príbeh je natoľko pútavý, až ju nebudete vládať odložiť a čo je najhoršie, koniec príde oveľa skôr, ako budete dúfať.

Lizzy sa sprvu javí ako niekto, kto nemá chuť riskovať a najradšej by len strávil zvyšok života na jednom mieste, no okolnosti jej nedovolia dlho uvažovať, a tak sa vydá na dlhú cestu za spoznávaním vlastnej minulosti, čo zahŕňa aj prešetrovanie starej záhady. Postupom času som si ju obľubovala čoraz viac, jej povaha sa mi zarývala pod kožu a musela som svoj prvotný názor na ňu prehodnotiť. Hlavné hrdinky by mali byť inšpiráciou a táto svoju „úlohu“ rozhodne splnila.

I keď som už pár strán pred koncom tušila, kam príbeh smeruje, konečné rozuzlenie ma predsa len prekvapilo a šikovná autorka dokázala zápletku posunúť takým smerom, aby sa ani zďaleka nedala považovať za predvídateľnú.

V mojej knižnici sa bude vynímať spomedzi ostatných nielen vďaka prekrásnej obálke ale najmä pre jej nezabudnuteľné posolstvo.
Čítať viac
tanka_librarian
20.8.2021
skrytý poklad
Slová Althey venované svojej vnučke Lizzy boli jednou z najkrajších vecí, aké som kedy čítala. To, aký budete mať z knihy pocit závisí asj aj od toho, či ju budete považovať za napínavý a tajomný príbeh s detektívnou zápletkou alebo v ňom uvidíte aj tú druhú vrstvu o silných a odvážnych ženách. Pre mňa to bol nádherný príbeh o spoznávaní svojej minulosti a svojho daru, o objavovaní Cesty ale aj o odpúšťaní, sebe aj ostatným. Ak máte blízko k prírode, mágii a bylinkám, budete túto knihu milovať. Bude sa však páčiť aj tým, ktorí maju radi detektívne zápletky, napätie, tajomstvá a štipku romantiky. Pre mňa sa stala jednou z najkrajších kníh, aké som kedy čítala a už teraz sa teším, kedy si ju prečítam znova. Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Nevěřím v obchod. Všechny stroje pokládám za haraburdí, sčítací stroje, automobily, lokomotivy, letadla, ano i kola. Nevěřím v dopravu, v přenášení těla z místa na místo, a rád bych vědel, kam kdo kdy šel. Odešel někdy někdo ze sebe samého? Je kterákoli z cest tak obrovská a zajímavá, jako cesta duše životem? Je konec kterékoli z cest tak krásny jako smrt.“