Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024

Andrea Podhájecká

9

Moje srdcovky

Moje odznaky

Môj názor pomáha
2023
Môj názor pomáha
2022
Šťastných 7
2024
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2022
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

9
9

Andrea Podhájecká napísala recenziu

01.07.2024 21:48

Čo by ste robili ak by váš deň mal naozaj 24hodín počas ktorých by ste nemuseli spať? Nie deň, nie týždeň, mesiac, či rok...ale celý život od narodenia? Ako by ste tento čas využili? Bolo by to pre vás darom alebo prekliatím?

Veľmi zaujímavo napísaná kniha, pri ktorej s vami hlavná hrdinka Sara priamo komunikuje, kladie vám otázky a čaká že jej na nich aj odpoviete.

Páčila sa mi myšlienka knihy aj samotný dej, všetko, akým smerom sa kniha uberala, páčil sa mi pocit, že som tápala s hlavnou postavou a snažila sa prísť na to, čo sa naozaj deje.

Trošku ma však rušili chyby v texte (spojené slová, písmená v slovách vynechané alebo boli navyše...), nachádzalo sa tam veľa slangových slov (stlačil - zmačkol, tlačí ju - zmačkýňa ju...) a prišlo mi to akoby text zabudli dokončiť čo sa úpravy týka.

Som zvedavá, čo si pre nás autorka prichystala v pokračovaní, tak sa do toho idem hneď pustiť.

Čítať viac

9
9

Andrea Podhájecká napísala recenziu

01.07.2024 21:47

Pokračovanie trilógie s názvom Insomnia. Bolo to super, hlavne som v texte nachádzala menej chýb , išlo o nielen oddychové, ale miestami aj veľmi napínavé čítanie s nádychom romantiky. Páčil sa mi hlavne koniec knihy, keď všetko nabralo rýchly spád a dialo sa toho veľa, aj keď všetko predtým malo svoj význam a bolo to dôležité pre dej. Užila som si čítanie a teším sa na tretiu časť. Som veľmi zvedavá.

Čítať viac

9
9

Andrea Podhájecká napísala recenziu

01.07.2024 21:45

Záverečná časť trilógie Insomia. Toto bola rýchla 200stranová jednohubka. A bola že WAU. Ako jediná bola písaná z pohľadov viacerých postáv, čo bolo veľmi zaujímavé. Kapitoly boli krátke, dej rýchlo napredoval. A ja som hltala jednu stranu za druhou. Nečakala som takýto záver. Popravde som si nevedela ani predstaviť ako to celé môže skončiť, no veľmi sa mi to páčilo. Celá trilógia za čítala ľahko a rýchlo.

Čítať viac

9
9

Andrea Podhájecká napísala recenziu

01.07.2024 18:56

Dočítaná aj tretia kniha. Toľko emócií som prežívala pri tomto čítaní - bolo to premyslené, akčné, plné napätia a prekvapení - asi najviac z doterajších častí.
Opäť autorka nesklamala a najväčšie zvraty sa udiali v posledných kapitolách. Pri tejto knihe mi dokonca aj vyšli slzy - prežívala som každú stranu. Som nadšená z tejto série a teším sa na ďalšiu časť.

Čítať viac

9
9

Andrea Podhájecká napísala recenziu

01.07.2024 18:55

Veľmi zaujímavo napísaná kniha, ktorej smutný príbeh je z väčšej časti vyrozprávaný prostredníctvom listov, ktoré hlavná mužská postava píše svojej zosnulej manželke. Prišlo mi to ako veľmi milý spôsob rozlúčky a tzv. listovej terapie, ktorá mala svoj účinok. Od začiatku som tušila ako to celé skončí,ale aj napriek tomu bolo príjemné sledovať ako sa smútok zo straty pomaly mení na prijatie a otvorenie svojho srdca pre novú lásku.

Čítať viac

9
9

Andrea Podhájecká napísala recenziu

01.07.2024 18:50

Kniha bola romantická, oddychová, humorná, so štipkou napätia. S postavami, ktoré si zamilujete, ale aj s postavami ktoré vás budú vytáčať do nepríčetna a už len pri zmienke ich mena budete nervózne odfukovať (áno teta Zita a Amanda).

Obe hlavné postavy Viktória a Nicolas boli veľmi zaujímavé, každá iným spôsobom a bolo príjemné sledovať ich cestu zmeny, a vzájomnej pomoci k lepšiemu zajtrajšku, k lepšej budúcnosti.

Okrem hlavných postáv, sa mi veľmi páčila postava Viktóriinho otca, ktorý bol síce zväčša len tichým pozorovateľom,ale nakoniec zohral veľmi dôležitú úlohu v živote svojej dcéry.

Musím povedať, že som podobný námet knihy ešte nečítala a bolo to vskutku zaujímavé. Na príbehu sa mi páčili časti, kedy medzi sebou hlavné postavy komunikovali prostredníctvom emailov. Záver knihy bol úplne super, končila som čítanie s dobrým pocitom a som veľmi rada, že som sa k čítaniu tejto knihy dostala.

Čítať viac

9
9

Andrea Podhájecká napísala recenziu

01.07.2024 18:45

Táto kniha sa mi dostala do rúk tuším v tom najvhodnejšom období. Začal sa dovolenkový čas, počasie býva horúce a ja som sa aspoň čitateľsky preniesla do Grécka, na Korfu, kde sa mi odkryl veľmi pekný rodinný príbeh.

Autorka nám dala možnosť vidieť všetko z troch rôznych pohľadov. Matky a jej dvoch dcér. Všetky tri postavy mi boli veľmi sympatické. Každá svojím vlastným spôsobom. Jednej som veľmi priala, aby spoznala niekoho, kto zbúra jej citovú stenu, druhej som priala veľa odvahy na splnenie svojich tajných snov a tretiu som obdivovala, čím všetkým si v živote prešla a aká silná ostala. Verila som, že si všetky tri k sebe nájdu cestu a skončí to pekným letným happy endom.

Čítať viac

9
Andrea Podhájecká

Andrea Podhájecká získala odznak Šťastných 7

12.05.2024 12:44

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
9
9

Andrea Podhájecká napísala recenziu

22.04.2024 05:33

Takýto typ kníh mám najradšej. Upútajú od prvej strany, sú zaujímavé a nechcete ich pustiť z rúk. Miškin štýl písania mi absolútne vyhovuje.

Na príbehu sa mi páčilo asi všetko. Cez postavy a ich povahy, správanie, samotný príbeh a samozrejme aj motorky

Páčila sa mi rozmanitosť postáv, boli také skutočné, nič na nich autorka neprikrášľovala a ukázala ich nielen v dobrom aj v zlom svetle.

To, čo som prežívala počas čítania bolo ako na húsenkovej dráhe - chvíľu som sa smiala, chvíľu na to som už bola nahnevaná, potom mi prišlo ľúto a kútikom duše som aj závidela... Jednoducho príbeh vo mne zanechal veľa pocitov.

V knihe som nenašla nič prvoplánové, nemala som tušenie o čom príbeh bude. Všetko sa postupne odhaľovalo kapitola po kapitole.

Bolo tam všetko. Priateľstvo, romantika, zábava, sebapoznávanie a zmena vlastného pohľadu na seba aj iných.

Júliina babka? Bola perferózna. Ja mám podobnú babku,aj keď náš vzťah nie je až taký blízky a vrúcny, ale keď rozpráva o živote, o tom čím si prešla, čo všetko prežila a zažila, často ostávam s otvorenými ústami.

Malá rada pre čítajúce mamičky. Nečítajte knihu pri spiacom dieťati, je možné že si ho zobudíte záchvatom smiechu ako ja (časť v knihe keď Júlia zobrala lieky proti bolesti)

Čítať viac

9
9

Andrea Podhájecká napísala recenziu

19.04.2024 21:12

Moja prvá kniha od tejto autorky. Ide o oddychové a romantické čítanie, pri ktorom mi trvalo niekoľko kapitol, kým som sa do príbehu začítala.

Devon a Ella boli veľmi sympatické postavy, ktoré prežívali problémy, s ktorými sa určite veľa čitateľov dokáže stotožniť. Ella mi bola sympatická hlavne po tej umeleckej stránke. Rada som si čítala časti pri ktorých prebiehal proces jej tvorby - ako premýšľala, ako vytvárala svoje postavy do knihy.

Ich vzťah sa začal pomaly a postupne, boli si najprv len oporou a keď sa im obom podarilo odpútať sa od minulosti, otvorili sa im dvere spoločnej budúcnosti. A tu sa to skončilo. A ja by som radšej v knihe vynechala rôzne iné časti (zdobenie kostola, salsa...) a priala by som si aby sa autorka viac povenovala ich vzťahu alebo vzťahu ich spoločnej kamarátky Bets. Spomenutý tam bol Devonov brat (ako priateľ Bets) a ani neviem z akého dôvodu, pričom si myslím, že keby ho tam autorka zapojila, urobilo by to príbeh oveľa zaujímavejším. Bolo to pekné ale ...akoby mi tam niečo chýbalo.

Čítať viac

„Víra v budoucnost - to je pochybná ctnost, nemyslíš? Něco stejně pošetilého jako stavět modely lodí do lahví. Víš, jak to myslím - obdivuhodné, ale trochu z toho naskakuje husí kůže. “

Domov na konci světa - Michael Cunningham, 2013
Domov na konci světa
Michael Cunningham