Andrea Podhájecká

4

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

4
4

Andrea Podhájecká napísala recenziu

19.04.2022 10:01

Voľné pokračovanie príbehu Zákon príťažlivosti. Aj keď sa mi prvá časť páčila viac, ani tento príbeh nesklamal. Dozvedela som sa pri ňom veľa o živote v Teheráne a v iných krajinách v porovnaní zo Slovenskom. Bolo to zaujímavé čítanie.

Do príbehu som sa začítala hneď od prvej strany. Autorka nesklamala a dopriala čitateľovi úžasný čitateľský zážitok. Som veľmi rada, že som po tejto knihe siahla. V budúcnosti sa k nej opäť rada vrátim.

Čítať viac

4
4

Andrea Podhájecká napísala recenziu

19.04.2022 09:57

Autorka má vlastný štýl písania. Cítiť to bolo aj v tejto jej druhej knihe, ktorú som od nej čítala. Aj keby som nepoznala autora, vedela by som, že ide o ňu.

Aj v tejto knihe išlo o jednoduchý príbeh bez nejakej vážnej zápletky - príbeh o sile kamarátstva, vzťahoch a sklamaniach.
Pre milovníkov romantiky išlo o veľmi príjemné čítanie, ktoré mi často vyčarilo úsmev na perách.

Čítať viac

4
4

Andrea Podhájecká napísala recenziu

19.04.2022 09:53

Autorka knihu napísala z pohľadu oboch postáv, čo bolo veľmi zaujímavé. V minulosti som čítala knihu takto napísanú a páčilo sa mi to.

Príbeh nemal nejakú extra silnú zápletku, skôr išlo a príjemné čítanie, ktoré som si užila a veľa som sa nasmiala.

Štýl písania autorky mi sadol a vyhovoval. Jej frázy, popisy situácií a myšlienok mi bolo blízke a sympatické.
Páčili sa mi mená postáv, úplne sa im hodili a pasovali k ich charakterom. Išlo o knihu na jedno posedenie.

Čítať viac

4
4

Andrea Podhájecká napísala recenziu

19.04.2022 09:44

Posledná, štvrtá, finálna časť súkromných problémov. Podľa mňa najlepšie napísaná. Uzavreli sa životné príbehy každého zo súrodencov. Autorka v knihách poukázala na význam a silu rodiny pre každého.

Veľmi sa mi páčila postava Sebastiana, asi preto, že to mal zo všetkých najkomplikovanejšie, pretože mal viacero podnetov na spracovanie vo svojom vnútri. Zastal svoje miesto, ako najstaršieho brata najlepšie, ako mohol.

Každá časť bola niečím výnimočná. Išlo o príjemné čítanie. Škoda, že som to mala rýchlo prečítané a s rodinou Bergerovcov som nestrávila viac času!

Čítať viac

4
4

Andrea Podhájecká napísala recenziu

19.04.2022 09:39

Tretia časť rozoberá život hlavne Denisa - rodinného zabávača, ktorý sa ocitol v probléme, z ktorého nevidel iné východisko, ako to, že sa musí prihlásiť do reality šou, ktorej výsledkom bude svadba s neznámym dievčaťom. Počas tejto šou však spoznáva Moniku, pri ktorej zistí, čo od života očakáva.

Popri Denisovom príbehu sa v knihe riešia aj jeho súrodenci, ich vzťahy a napredovanie v živote.

Čítať viac

4
4

Andrea Podhájecká napísala recenziu

19.04.2022 09:36

Ide o sériu kníh, po ktorých má človek v sebe ešte dlho dobré pocity a v mysli žije s príbehmi týchto postáv.

Príbeh je veľmi dobre vyrozprávaný a ide v ňom naozaj o problémy, ktoré zažívame ako ľudia všetci. Každý vo svojich rodinách, vo svojich vzťahoch, či manželstvách.

Ľahko sa čitateľ vcíti do ich vnímania, pocitov a fandí im, aby každý člen rodiny našiel to svoje šťastie. Aj tu môžeme cítiť silu a význam súrodeneckých vzťahov.

Príbeh Lilly a Mathea sa mne osobne zdal najdojímavejší a rovnaký pocit ma sprevádzal až do konca. Preto sa táto druhá časť stala mojou najobľúbenejšou.

Čítať viac

4
4

Andrea Podhájecká napísala recenziu

19.04.2022 09:31

Prvá zo štyroch kníh. Veľmi pútavo napísaná, od ktorej sa človek má problém odtrhnúť. Rozprávačom všetkých príbehov je autorka.

Štyria súrodenci sa po smrti rodičov sťahujú naspäť do svojho rodičovského domu. Každý z nich si žil svoj život, mal vlastné problémy, no teraz bude mať aj svojich súrodencov pri sebe, aby sa o nich mohol oprieť a prijať ich pomoc, ak to bude potrebné.

V tejto knihe sa nerozoberá len príbeh jedného súrodenca, no v popredí sú Sebastian a Tina. Denis a Lilly sa objavujú v deji zriedka, skôr sa spomínajú v úzadí. V tejto knihe ide hlavne o problém Tiny a Adama, boj o záchranu ich manželstva a poukazuje sa na blízky súrodenecký vzťah, ktorý majú Tina a Sebastian.

V závere sa objavuje Lilly a čitateľ je pripravený na ďalšie pokračovanie.

Čítať viac

4
4

Andrea Podhájecká napísala recenziu

19.04.2022 09:22

Ku knihe som sa dostala na základe veľmi pozitívnych recenzií. Po zakúpení som bola milo prekvapená jej hrúbkou - milujem hrubé knihy, pretože viem, že s nimi pobudnem dlhší čas.

Autorka popisuje dva silné príbehy, pri čítaní ktorých človeka až mrazí, no zároveň si uvedomí, že je neskutočne vďačný za to všetko, čo vo svojom živote má. To, čo je pre nás samozrejmosťou, pre iných je privilégiom a luxusom.

Ide o príbehy, ktoré ukazujú na fakt, že každý človek túži po šťastí a láske, no nie vždy je k nám osud taký priaznivý, ako si predstavujeme.

Ukrajinka Julija a ind Ráhul to vo svojom živote nemali ľahké. Každý si toho prežil veľa, každý iným spôsobom.

Autorka popisuje vykorisťovanie ľudí, ktoré nanešťastie je stále aktuálne aj v dnešných časoch. Práca na čierno, pašovanie drog, prostitúcia, pornografia, predaj orgánov a podobne. Na toto všetko sú využívaní ľudia, ktorí túžia mať lepšiu budúcnosť a uveria tým, ktorí ich len využijú pre svoje dobro a svoj prospech, pre peniaze.

Peniaze hýbu svetom a ľudia sú pre nich ochotní urobiť naozaj čokoľvek, či už sú na jednej alebo na druhej strane.

Kniha sa končí smutne, ale dá sa povedať, že so šťastným koncom. Išlo o veľmi silné a zážitkové čítanie.

Čítať viac

4
4

Andrea Podhájecká napísala recenziu

19.04.2022 09:08

Spisovateľka má môj veľký obdiv, že dokázala napísať takéto dielo. V jednom príbehu sa skrývalo mnoho ďalších a každý jeden bol zaujímavý a pre príbeh dôležitý.

Autorka dokázala čitateľa prekvapiť - keď sa už zdalo, že sa všetko k dobrému obracia, stalo sa opäť niečo nečakané, čo zmenilo celú situáciu.

Príbeh bol napínavý. Štýl písania autorky sa mi veľmi páčil. Užívala som si každú čítanú stranu. Nebolo ani jedno miesto, pri ktorom by som sa nudila alebo by to bolo pre mňa nezaujímavé.

Čítať viac

4
4

Andrea Podhájecká napísala recenziu

19.04.2022 09:03

Ku knihám od tejto autorky som sa dostala prvýkrát aj keď som ju evidovala už veľmi dlho. Ohlasy na jej knihy boli neuveriteľné a tak som sa rozhodla siahnuť po nich aj ja. Neľutujem!

Autorka má veľký talent písať zaujímavé príbehy tak, že čitateľ ani netuší čo sa udeje. Práve to spôsobí, že sa od knihy nevie človek odtrhnúť a chce vedieť viac.

Táto kniha sa skladá z dvoch častí. Ukončenie tej prvej bolo pre mňa prekvapivé, ale po čítaní ďalej som zistila, že aj nevyhnutné. Fantázia tejto autorky je priam nekonečná. Napriek tomu, že sa v knihe toho odohráva veľa a na rôznych miestach, nemá čitateľ pocit, že sa stráca. Používa časté prechody do minulosti, ktoré sú pekne označené kurzívou.

Kniha ma zaujala svojou hrúbkou, no nič to nezmenilo na tom, že som ju prečítala extrémne rýchlo. Nedala sa pustiť z ruky.

Čítať viac

„Robiť niečo nikdy nie je také dobré, ako chystať sa na to. “

Papierové mestá - John Green
Papierové mestá
John Green