Andrea Podhájecká

7

Moje srdcovky

Moje odznaky

Môj názor pomáha
2023
Môj názor pomáha
2022
Šťastných 7
2023
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

7
7

Andrea Podhájecká napísala recenziu

20.05.2023 14:59

Veľmi útla knižka, ktorú máte prečítanú za jeden deň. Z obalu knihy má človek pocit, že ho čaká vášnivé čítanie, no opak je pravdou.

Autorka rozoberá veľmi silnú tému - domáceho násilia. Popisuje vzťah Natálie, právničky a budúcej advokátky a jej snúbenca Kristiána, ktorý je majetnícky, výbušný, žiarlivý a nemá najmenší problém s psychickým a fyzickým násilím ak si ním udrží doma poriadok.

Nie vždy to čo vidíme musí byť pravda,nie každý kto býva v luxuse musí byť šťastný. Niekedy človek musí všetko stratiť a padnúť na samotné dno,aby zistil, čo naozaj chce a potrebuje. Aj o tomto je tento príbeh.

Čítať viac

7
7

Andrea Podhájecká napísala recenziu

18.05.2023 17:10

Napriek tomu, že táto knižka patrí k tým hrubším, číta sa veľmi ľahko a rýchlo. Začítate sa do nej hneď od prvej strany. Dej príbehu síce nie je vôbec náročný, skôr ide o oddychové čítanie a aj keď predpokladáte,ako to skončí,radi si to všetko prečítate až do konca. Autorka sa pekne pohrala s humornými dialógmi medzi postavami, čiže vám úsmev na tvári bude hrať počas celého čítania. Kto má rád prostredie Dubaja a jeho krás, určite si tu nájde niečo pre seba.

Čítať viac

7
7

Andrea Podhájecká napísala recenziu

15.05.2023 11:22

Na tieto knihy od Mišky som sa veľmi tešila. Pustila som sa do nich až keď som mala obe v rukách (jedna sa prečíta, druhá sa hneď otvorí).

Od začiatku až do konca som celý príbeh prežívala s Majou. Mala som pocit, že sedím vedľa a všetko počúvam a sledujem. Cestovala som s ňou, flirtovala s ňou, prežívala kamarátstva, párty, vzostupy aj pády, smiala som sa s ňou a čakala čo osud prinesie ďalšie. Nedalo sa očakávať čo sa stane, iba prežívať všetko tak, ako to prišlo.

V knihe sa mi páčilo, že dej bol obohatený o konverzácie medzi postavami, na ktorých som sa veľmi nasmiala.

Celý čas som čakala na záver,kto sa to objavil nakoniec pri jej dverách a ona nám spraví toto? No dobre... Užila som si každú stranu, každú chvíľu s týmito knihami. Ide o iný štýl kníh aké Miška píše,ale musím povedať, že o veľmi podarené knihy. Určite sa oplatila celá dlhá cesta, ktorá viedla k napísaniu oboch diel.

Čítať viac

7
7

Andrea Podhájecká napísala recenziu

14.03.2023 09:56

Príjemná oddychovka s nádychom vianočnej romantiky. Nebolo v nej nič prehnané, sviatočné.
Čo by som knihe vytkla bolo, že mi prišla príliš ,,rozťahaná" a chvíľami pri činoch hl.postáv som si povedala... vážne?
Od polky knihy som s dejom začala byť spokojná a som rada, že som ju dočítala až do konca.
A aby som nezabudla...v knihe som našla dosť veľa preklepov a zle napísaných slov, až som sa pri niektorých pozastavila.

Čítať viac

7
7

Andrea Podhájecká napísala recenziu

09.03.2023 19:30

Pre milovníkov historických románov (alebo diel Jany Pronskej) bude táto kniha to pravé orechové, čitateľ je do deja vtiahnutý hneď prvou stranou, celý čas sa niečo deje, nikdy sa nenudíte,iba čítate a čítate a ak nečítate, tak nad knihou premýšľate... určite je to kniha ku ktorej sa človek vráti aj viackrát. V knihe sa nachádza všetko - história, napätie, romantika, intrigy, verné priateľstvo...knihu všetkým odporúčam

Čítať viac

7
7

Andrea Podhájecká napísala recenziu

06.03.2023 16:25

Táto druhá časť sa mi páčia oveľa viac ako prvá. Bolo tam viacero zvratov, viacero tajomstiev, ktoré sa z minulosti odkryli. Dej je v knihe rýchli a strhujúci, presunul sa zo školského prostredia do toho pracovného. Prvá časť bola viac humorná, táto druhá je skôr vážna s nádychom homoru, ale obe mali niečo do seba a dopriali čitateľovi nezabudnuteľný zážitok.
Určite keď sa v budúcnosti stretnem so slovami ako Zeus alebo Piraňa,tak budem mať úsmev na perách a spomeniem si na túto podarenú dvojicu.

Čítať viac

7
Andrea Podhájecká

Andrea Podhájecká získala odznak Môj názor pomáha

06.03.2023 16:25

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

Môj názor pomáha
7
7

Andrea Podhájecká napísala recenziu

06.03.2023 16:23

Téma vzťah profesor a študentka je možno dosť bežný,no ja som knihu s týmto motívom čítala prvýkrát. Išlo o veľmi pohodové, rýchle čítanie,knihu som mala prečítanú za 2dni.
Autorkin štýl písania bol jednoduchý, vďaka čomu sa stránky v knihe otáčajú samé, príbeh opisoval život na vysokej škole (prednášky, skúšky, kamarátstva, zábavu...) Dej je poukázaný zo strany aj jednej aj druhej hlavnej postavy, čo dáva čitateľovi možnosť vidieť všetko z oboch uhlov pohľadu a chápania.

Čítať viac

7
7

Andrea Podhájecká napísala recenziu

01.03.2023 20:24

Kniha dočítaná, zanechala vo mne veľmi dobré pocity. Najradšej by som sa hneď vybrala na rovnakú prechádzku po pobreží ako hlavná hrdinka Emma alebo by som jej rada pomohla s uprataním kníh do knižnice, či spoločne s ňou si vytvorila zoznam miest ktoré chcem navštíviť...

Autorka uspokojovala čitateľovu zvedavosť postupne. Odhalila jedno, dve tajomstvá ale veľa ďalších ostávalo stále skrytých a čitateľ sa nevedel odtrhnúť od knihy.

Páčili sa mi všetky témy, ktoré boli v knihe rozoberané - cez školy pre chlapcov alebo dievčatá, stroskotanie lodí a problémy s tým spojené, duševne chorých členov rodiny a spôsob ako sa s tým v tom čase ľudia vysporiadali...

Postavy v knihe boli veľmi zaujímavé - každá osoba niečo skrývala, niečo prežívala, čo sa odrazilo aj na ich správaní v rôznych situáciách, páčila sa mi postava Lizzie práve preto,lebo som si ju nevedela nikde zaradiť, raz som ju mala rada, raz som nechápala jej správanie a konanie, inokedy som ju podozrievala a bola prekvapená zo zmien ktoré sa u nej prejavili. Bolo zábavné sledovať ako sa všetko postupne vysvetlivo a dalo do poriadku. Túto knihu odporúčam všetkými desiatimi.

Čítať viac

7
7

Andrea Podhájecká napísala recenziu

22.02.2023 20:32

Ide o jednohubku s nádherným príbehom, ktorého som aspoň na chvíľu mohla byť súčasťou. Každá postava mi bola veľmi sympatická a s radosťou som pozorovala ich zmeny v zmýšľaní ale aj v živote. Neviem to inak popísať, ale z celého príbehu je cítiť dobro a človek má chuť začať taktiež pomáhať ľuďom okolo seba, byť viac vnímavý a zaujímať sa. Autorke ďakujem za obohacujúce a plnohodnotné čítanie, užila som si to a knihu som zatvárala veľmi spokojná a šťastná.

Čítať viac

„Čo má cítiť? Kam má kráčať? Na koho sa hnevať? O čo sa usilovať? Kde je ten jediný pevný bod, od ktorého sa dá odvodiť všetko ostatné, čo by už konečne spolu súviselo, bolo by to správne a fungovalo by to tak, že by už nebolo potrebné vracať sa z kratšej cesty? Konečne sa nemusieť vracať z kratšej cesty, ako už toľkokrát za svoj dospelý život.“

Úplne najviac - Maxim E. Matkin, 2013
Úplne najviac
Maxim E. Matkin