Čtyři roční doby

V knize najdete povídky Nadaný žák, Tělo, Dýchací metoda a Vykoupení z věznice Shawshank, kterou bude většina čtenářů znát ve filmové podobě... Čítať viac

4,7 36 hodnotení
Vydavateľstvo
BETA - Dobrovský, 2021
480 strán
7-8 hodín čítania

V knize najdete povídky Nadaný žák, Tělo, Dýchací metoda a Vykoupení z věznice Shawshank, kterou bude většina čtenářů znát ve filmové podobě... Čítať viac

  • EPUB MOBI
  • Čeština

12,09 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Aj e-knihy môžete darovať

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Nové vydání povídkové knihy, která se klasické tvorbě Stephena Kinga poněkud vymyká – sám autor ji označuje za „přirozeně šťastnou knihu“.

V knize najdete povídky Nadaný žák, Tělo, Dýchací metoda a Vykoupení z věznice Shawshank, kterou bude většina čtenářů znát ve filmové podobě.
Čítať viac
Originálny názov
Different Seasons
Počet strán
480
Rok vydania
2021
ISBN MOBI
978-80-7593-337-9
ISBN EPUB
978-80-7593-336-2
Naše katalógové číslo
859359
Jazyk
čeština
Preklad
Vydavateľstvo
BETA - Dobrovský
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

36 hodnotení

6
3
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

Viktoria Siddique
16.11.2022
Super
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Super kniha aj ked poviedka nadaný žiak sa mi zhnusila kvôli tej scéne s mačkou! Pri novele Telo som sa rozrevala na konci. :D Za mňa 99 bodov zo 100! Čítať viac
25
22.1.2022
Different season
Vykúpenie z Väznice Shawshank - podobne ako film aj táto poviedka svojim majstrovstvom, drobnokresbou pri vykreslení charakterov, ale aj myšlienkou dokáže pohladiť na duši, dojať a rozosmiať. Je to jeden z najlepších Kingových príbehov. Poviedka je rovnako dobrá ako film.
Nadaný žiak - Od prvej kapitoly som si nebol istý, kam to chce celé smerovať. Film som videl kedysi dávno a nepamätám si ho ( asi by som si ho mal pripomenúť) ale v konečnom dôsledku je to TEN povestný príbeh skazenosti, ktorý sa v rozličných obmenách ťahá celou Kingovou tvorbou. Ku koncu je to výborné, hoci z úplne iných dôvodov ako Vykúpenie...
Telo - pre mňa najslabšie dielo celej zbierky. Samotné TO pracuje s témou kamarátstva a nevinnosti trošku lepšie. Ale ako predzvesť ďalších diel ( či už od samotného tvorcu, alebo tých, čo sa ním inšpirovali) to plní svoj účel.
Dýchacia metóda - Atmosféra okolo podivuhodného klubu je zaujímavejšia, než samotný príbeh, čo sa rozpráva. Nedá sa mu ale uprieť niečo, čím sa dostane pod kožu. Hoci to čosi je nevypovedané a záhadné a tak neviem presne určiť, akú to má podobu, a či to ešte niekedy pocítim.
Čítať viac
6
28.3.2021
Výborná zbierka príbehov
Stephen King touto knihou dokazuje, že vie výborne písať aj iné žánre ako horor. Kniha sa skladá zo štyroch poviedok, z ktorých tri boli sfilmované a stali sa z nich kultové filmy. Každá z poviedok je unikátna, výborne napísaná a veľmi pútavá. Autor sa v týchto príbehoch viac zameriava na ľudskú náturu a ľudskú myseľ namiesto nadprirodzených elementov. Knihu určite odporúčam ľudom, ktorí moc nemusia horor ale chcú si prečítať niečo od Kinga alebo proste chcú len dobrý príbeh . Čítať viac
25
11.3.2021
Čtyři roční doby sú súborom štyroch poviedok (tri boli sfilmované), ktoré dokazujú rozmanitosť písania Stephena Kinga a sú príkladom toho, čoho všetkého je schopný: namiesto „hrôzy“ skúma temné stránky ľudskej prirodzenosti, ktoré môžu byť svojím spôsobom rovnako desivé a smutné. King touto knihou vyzdvihuje poviedku ako nedoceniteľný klenot, akým je.

Rita Hayworthová a Vykúpenie z väznice Shawshank je zrejme najznámejšou z nich. Nevinný Andy Dufresne je uväznený za vraždu manželky a jej milenca a musí sa vyrovnať so životom vo väzení. Vynikajúco vykreslený príbeh o nádeji, priateľstve, odolnosti, vytrvalosti a ľudskosti.
Ďalšou, úplne odlišnou poviedkou je Nadaný žiak, v ktorej sociopatický dospievajúci chlapec núti bývalého nacistu do zvláštneho, parazitického a vzájomne ohrozujúceho vzťahu. Na rozdiel od predchádzajúcej poviedky, táto sa desivo obracia, skúma morálnu hrôzu a namiesto nádeje podrobne popisuje účinky nenávisti a zlo sídliace v mysli zdanlivo nevinného mladého človeka.
Telo je príbehom o dospievaní, v ktorom sledujeme štyroch chlapcov v malom vidieckom meste, ktorí sa vydali hľadať telo nezvestného Raya Browera. Je majstrovsky spracovaný tak, aby nielen posúval dej, ale vytvoril náladu, čas, miesto a presne vykreslil perspektívu detských postáv a myšlienku priatelstva.
Zbierku uzatvára príbeh v príbehu s výborne zasadeným rámcom, Dýchacia metóda. V záhadnom klube sa stretáva pár starých mužov, aby si pri praskajúcom ohni s nápojom v ruke navzájom rozprávali príbehy. Na vianočnom stretnutí jeden z nich vyrozpráva lovecraftovsky tajomný a mrazivý príbeh o mladej, slobodnej žene odhodlanej rodiť, nech sa deje čokoľvek. Má perfektnú dĺžku a temnú atmosféru, ale rada by som sa dozvedela viac o gentlemanskom klube a jeho knižnici.
Čítať viac

Čítať viac

„Tak prečo máme ustavične ambíciu milovať? Pretože láska je bod, kde sa stretáva pravda s mágiou.“

Roviny života - Julian Barnes
Roviny života
Julian Barnes