Mačací kožuch a ťava pri Čínskom múre

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
TOP #8
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
inspira publishing, 2020

Ďalšie formáty

Kniha
12,04 €

Toto je len maličký výňatok z viac ako sedemdesiatich kapitol tejto pozoruhodnej zbierky príhod, zozbieraných počas autorkinho života na Ďalekom východe. Dominika, lokálpatriotka s folklórnym srdcom, si jedného dňa zbalila kufre...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Toto je len maličký výňatok z viac ako sedemdesiatich kapitol tejto pozoruhodnej zbierky príhod, zozbieraných počas autorkinho života na Ďalekom východe. Dominika, lokálpatriotka s folklórnym srdcom, si jedného dňa zbalila kufre a z východného Slovenska sa vybrala do východnej Ázie. Nečakajte ale žiadne uveličené opisy najobľúbenejších a najnavštevovanejších turistických miest veľkej Číny či moderného Taiwanu. Zato sa však pripravte na zaujímavé a vtipné príbehy z bežného života obyčajných ľudí, ktoré je možné zažiť iba na Ďalekom východe. Navyše, Dominika neskôr pozvala svojich taiwanských a čínskych kamarátov na Slovensko – východné, samozrejme. Tušíte správne, že o vtipné momenty opäť nebola núdza.

Tieto príbehy vám pootvoria pomyselné okno do života na druhej strane zemegule, často nesmierne odlišného od toho nášho. Možno dostanete chuť cestovať, niečo nové sa naučíte (lebo na takom Taiwane sa človek veľa naučí dokonca aj na toalete), asi vás čosi i pobúri a možnože nakoniec budete predsa len radi, že žijete na úžasnom Slovensku. No rozhodne sa pri čítaní tejto knihy pobavíte. A vôbec sa nenechajte zmiasť, všetky príbehy sú v ľubozvučnej slovenčine.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

-20 %
12,04 €

Posielame do 10 dní

E-knihy a audioknihy

E-kniha
PDF
EPUB
MOBI
11,00 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Kúpte spolu
Mačací kožuch a ťava pri Čínskom múre - Dominika Sakmárová
V tieni - Dominik Dán
22,99 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
256
Vydavateľstvo
inspira publishing
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
834313
Rok vydania
2020

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,9 / 5

16 hodnotení

15
1
0
0
0

Simona
5.1.2021
Kniha je plná vtipných a zaujímavých príbehov, vďaka ktorým si môžme uvedomiť aké sú priepastné rozdiely medzi našimi kultúrami. Poviedky autorka podala s ľahkosťou, človek sa neraz pousmeje. Kniha sa číta jednoducho a rýchlo, vďaka krátkym kapitolám. Určite odporúčam všetkým, ktorí majú chuť sa dozvedieť niečo nové a zaujímavé z ďalekého Východu. Čítaj viac
Daniela
2.1.2021
Úžasná kniha! Naozaj splnila moje očakávania, ba viac, bola ešte omnoho lepšia. Krásne príhody zo života autorky na ďalekom východe. Miestami som sa smiala, sem-tam aj súcitila s autorkou a uvedomila rozdiely našich kultúr. Veľmi sa mi knižka páči. Určite odporúčam (aj instagramový profil, kde takmer každý deň pridáva nejaké zaujímavé kórejské halušky). :-) Čítaj viac
13
30.12.2020
Overený nákup
Perfektná, toľko som sa už dávno nenasmiala! Krátke kapitoly, pútavý obsah, možnosť vidieť Áziu očami Slovenky zo Spiša. Až po prečítaní tejto knihy som si naplno uvedomila, aké sú medzi našimi kultúrami veľké odlišnosti, a tieto sú potom často zdrojom komických momentov. Čítaj viac
4
29.12.2020
Pred otvorením knižky a začítaním sa,som mala rešpekt. S poviedkami sa príliš nekamarátim,ale s kľudným svedomím tvrdím, že ČO BOLO,BOLO! Tieto poviedky sú jednohubky, nemáte pocit, že v príbehu niečo chýba (ako to vnímam pri iných zbierkach poviedok), stránky vám miznú pod rukami a čo je extra bonus!!! Okrem toho, že väčšinu knihy sa budete prihlúplo usmievať(celá ja),sa aj veľa dozviete o mentalite a zvyklostiach Taiwancov a Číňanov. Ak sa do týchto krajín chystáte, prečítajte si Mačací kožuch... Podľa mňa budete aspoň ako-tak pripravený na rôzne 'situácie',aj keď....nikdy nevieš. paradoxne, mne osobne sa najviac páčila časť o Slovensku... A musím uznať, že záver bol riadne dramatický a napínavý.
Je krásne ako Dominika reprezentuje Slovensko
Čítaj viac
Katarina G
28.12.2020
Vtipné a inteligentné
Táto kniha je skvelým, vtipným a najmä poučným čítaním o krajinách Ďalekého Východu. Myslím, že Dominika našla dieru na trhu a prišla s veľmi vtipným popisom mentality jednotlivých národov, ich bežných životných zvykov, školstva, vzťahov a pod. Páči sa mi, že nejde len o nejaké náhodné a nesúrodé postrehy, ale o skutočné a citlivé opísanie reality. Táto kniha je pre mňa veľkou školou o tom, akí sme odlišní a čo všetko môže byť pre iné národy bežné. Navyše, autorka je sinologička, takže má aj vedomostné pozadie:) Veľmi odporúčam. Čítaj viac
Martin Pánek
22.12.2020
Kouzelné historky z Taiwanu a Číny (a ze Spiše), odvyprávěné autorkou, která je zvídavá a upřímná, ale zároveň taky milá a laskavá a s velkým vypravěčským talentem.

Kniha je zajímavá jak pro lidi, který chtějí cestovat v "ľahu", tedy z gauče (jak popisuje autorka v jedné historce), tak pro lidi, kteří Čínu nebo Taiwan už sami navštívili.

Historek je opravdu hromada, autorka nám je servíruje v podstatě jako jednohubky, obvykle tak na tři čtyři strany textu. Ideální na krátkou cestu tramvají, u které se můžete zasnít nad historkami z "východu, avšak dalekého".

Dominice přeju spoustu prodejů a těším se na knihy z dalších zemí. :)
Čítaj viac
7
Clayov most - Markus Zusak
Práve čítam
Clayov most

Čítanie je môj najobľúbenejší koníček. Prečítala som už okolo 500 kníh a toto číslo stále rastie, čo ma veľmi teší.

Katarína Slaninová
15.12.2020
odporúčam
Kniha Dominiky Sakmárovej je zbierkou jej blogov, ktoré som čítala ešte na strednej škole a už vtedy som na nich bola namotaná. Veľmi sa mi páči Dominikin štýl písania, vie byť vtipná, v krátkosti vystihnúť pointu, ale hlavne aj v obyčajnom živote nachádza čaro. Myslím, že nie som jediná čo po prečítaní jej blogov alebo knihy zatúžila po štúdiu čínštiny a zážitkoch z Ázie. Tým, že kniha je zbierkou blogov, každý blog má svoj vlastný príbeh a kniha sa číta veľmi ľahko. Mala som pocit akoby som sedela s kamarátkou pri čaji a čakala kým mi vyrozpráva svoje zážitky z ďalekého východu. Čítaj viac
15
15.12.2020
Autorka v knihe prináša príhody zo svojich štúdií na Taiwane a v Číne a niekoľko príhod z pobytu jej ázijských kamarátov na východnom Slovensku.
Kniha je plná nielen úsmevných dobrodružstiev, ale poodhaľuje aj odlišné zvyky, životné postoje a kultúrne a hodnotové rozdiely medzi Slovákmi a ázijskými národmi. Dozviete sa o pracovných a študijných návykoch, škôlkach, bytovej otázke, zdravotníctve, hľadaní partnerov a manželstve, poverách spojených s číslami, duchoch, prístupe k čistote, (ne)možnosti vyslovovania vlastných názorov a množstvo ďalších zaujímavých, niekedy až absurdných zistení.

Vďaka kratučkým kapitolám čítanie rýchlo ubieha, kniha je napísaná veľmi pútavo a s každou otočenou stránkou očakávate, čo humorné sa autorke na cestách prihodilo.
Ak máte radi netradičné cestopisy, fascinujú Vás odlišné kultúry a chcete zábavnou formou získať nové poznatky o obyčajných ľuďoch z pre nás neobyčajných krajín, táto oddychovka by Vás nemala minúť.
Čítaj viac
4
3.12.2020
Už dlho som sa nepobavila ako pri tejto knižke. A akurát mi prišla vhod, pretože obsahuje kratučké, 2-3 stránkové kapitolky, ktoré sú super, ak nemáte toľko času na čítanie ako teraz ja a keď si poviete, že si prečítate 2-3 kapitoly, viete, že nezabijete toľko času. Kniha je rozdelená do troch väčších časti: Taiwan, Slovensko a Čína. Sú to vlastne príhody autorky, ktoré zažila počas štúdia na Taiwane a v Číne a potom, keď pozvala svojich kamarátov na Slovensko. Úprimne, mne sa najviac páčila práve tá najdlhšia časť - Taiwan - tam som sa nasmiala azda najviac. Veľakrát som sa pozastavila nad mnohými vecami, čo mi tu prídu ako samozrejmosť, napr., že každý byt alebo dom má kuchyňu a že máme okná. Na Taiwane sa pracuje takpovediac od svitu do mrku, škôlka nie je na hranie, ale na učenie a ak sa neučíte už v škôlke, nič z vás nebude. To, čo by som z Taiwanu chcela mať tu Slovensku, je to, že veci sa nekradnú a že je všade čisto.
A príbeh, ktorý ma rozosmial asi najviac? Príbeh Almaza, ktorý vedel zohnať všetko. Pokazil sa vám zámok a sú poškodené dvere? Nevadí, zoženiem vám iné dvere a nevadí, že ich zoberiem niekomu inému.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Mačací kožuch a ťava pri Čínskom múre - Dominika Sakmárová
V tieni - Dominik Dán
22,99 €

„Knižnice sa stali mojou cukrárňou.“

Juliana Kimball