Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Na úteku - Michala Ries, Slovenský spisovateľ, 2020

11,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Na úteku

Príbeh o láske, vyrovnávaní sa so stratou a o tom, že najťažšie zápasy sú tie, čo sa odohrávajú v našom vnútri... Čítať viac

4,7 120 hodnotení
1. diel série
Na úteku
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2020
296 strán
4 hodiny čítania

Príbeh o láske, vyrovnávaní sa so stratou a o tom, že najťažšie zápasy sú tie, čo sa odohrávajú v našom vnútri... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
Vypredané
Kniha je dostupná v 41 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Naši škriatkovia odporúčajú

S láskou, Pamela - Pamela Anderson, Cosmopolis, 2023

Viac o knihe

Príbeh o láske, vyrovnávaní sa so stratou a o tom, že najťažšie zápasy sú tie, čo sa odohrávajú v našom vnútri.
On. Motorkár telom aj dušou, verný svojmu klubu a svojim zásadám. Má presnú predstavu o tom, ako má jeho život vyzerať, a je presvedčený, že svoju budúcnosť drží pevne v rukách. O pár mesiacov sa žení.

Ona. V deň, keď jej otec tragicky zahynie, stratí nielen jeho, ale aj samu seba. Ani po dvoch rokoch nevie, kto vlastne je, no jedným si je istá: vie rozoznať, čo je správne a čo nie. Nie je pre ňu ťažké určiť, do ktorej kategórie patrí snúbenec jej novej kamarátky.
Keby záležalo na nich, ani jeden by toho druhého netúžil stretnúť. Ibaže sa stalo. Ako sa Júlia vyrovná so skutočnosťou, že svet nie je čierno-biely a medzi dobrým a zlým jestvuje tisíc odtieňov? Je nevera neverou, až keď je fyzická, alebo sa začína už v mysli? A bude vôbec Adam ochotný vzdať sa všetkého, čo si vybudoval, a vykročiť do neznáma?

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
296
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
405 g
ISBN
9788022022149
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
762867
Vydanie
1
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
1. diel série
Na úteku
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

120 hodnotení

101
9
5
5
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Jitka
Neoverený nákup
16.3.2023
Na knížku jsem narazila úplně náhodou a musím přiznat, že je to úžasná knížka.. Oba dva díly. Přečetla jsem je jedním dechem. Autorka má skvělý styl písma a vyprávění. Moc se mi to líbilo. Určitě si přečtu od ní něco dalšího . Čítať viac
9.2.2023
Jedna moja nemenovaná pani profesorka raz povedala: „taká mladá a taká sprostá“, a tak je to aj v tomto prípade.

Júlia je mladučká a životom skúšaná dievčina, ktorej sa celý život zbúral ako domček z karát. Stratila milovanú osobu a tým stratila aj samu seba. Narodila sa tak nová Júlia, ktorej správanie nebolo najvhodnejšie, no nemôžeme jej nič vyčítať. Táto Júlia sa rozhodla dať na útek. Cestovala, spoznávala, snažila sa žiť. No až láska ju donútila zastaviť sa a zobudiť v sebe starú Júliu, ktorá sa už netrpezlivo snažila dostať von. Táto láska však ale nebola správna. Ale mohla si pomôcť? Veď predsa zakázané ovocie chutí najlepšie?

Prvú knihu, ktorú som od autorky Mišky Ries čítala bola Zadrž dych a neskutočne ma dostala. Následne som sa rozrevala ako malá pri knihe Celý život. Najnovší zimný príbeh 24 dní do Vianoc ma naopak každou kapitolou rozosmieval viac a viac. A tak som sa rozhodla zadovážiť si aj tieto staršie, ale rovnako ospevované knihy Na úteku a Na love. Musím ale naozaj uznať, že sú ospevované právom. Krásne, smutné, vtipné, vášnivé a fascinujúce. Téma z prostredia motorkárov sa mi veľmi páčila. Bola to príjemná zmena po všetkých tých sladkých románoch. Už aj otváram pokračovanie!
Čítať viac
Jana
Neoverený nákup
2.7.2022
Láska na prvý pohľad/prečítanie
Do tejto knihy som sa zamilovala...skvelé postavy, drsní chlapi, motorky a zamotaná love story. Pre mňa vskutku originálny námet, kniha sa nedala len tak odložiť. Patrí do kategórie "must have". Čítať viac
Vivaldi
Neoverený nákup
29.4.2022
Na túto knihu som bol zvedavý už nejaký čas. Je pravda, že som na našu literatúru neustále zvedavý, pretože si myslím, že dobré príbehy stále môžu niekde driemať. Len už som akosi aj zvyknutý, že niektorým čitateľom skutočne stačí úplné minimum na to, aby mali nejaký príbeh a z toho obrovský čitateľský zážitok. Preto som dúfal, že tentokrát nebudú hodnotenia klamať a pod obálkou sa skutočne skrýva dobrý príbeh... a výsledok je ten, že rozhodne áno.

Čo musí pre mňa fungovať, aby som príbeh ocenil? 3 veci. Musí mať dobré postavy, príbeh potrebuje mať nejakú emocionálnu rovinu a potrebujem nejakým spôsobom konaniu postáv rozumieť. Tu sa splnilo úplne všetko. Postavy sú vykreslené spôsobom, že som si ich vedel prečítať. Nemajú len jednoduché role, ktoré by som opísal pár slovami. V realite sú komplexné, majú svoje pozitívne a negatívne stránky, svoje záľuby, svoje hodnoty a podobne. Istým spôsobom môžem dokonca povedať, že niečo z Júlie som pobadal aj v sebe. Tiež mám rád kapelu Fallgrapp, tiež som mal v minulosti Yamahu Dragstar (hoci len 125-ku), a tiež som miloval ten pocit slobody sadnúť na čoper a jazdiť a užívať si to všetko okolo. Takže takýmito maličkosťami si ma autorka vedela rýchlo získať na svoju stranu. Sú to detaily, ktoré formujú postavy, ale vedia príbehu pridať. Lebo sa s nimi dokážem nájsť.

Ostatné postavy sú rovnako zaujímavé. Hoci by som povedal, že dve možno mohli dostať trošku viac priestoru. A to Martin a Mirka. Hoci by to odbočovalo od centrálneho príbehu, doprial by som im trošku viac času, aby sme mali možnosť vidieť aj vyvíjanie sa ich vzťahu. Lebo moc tu toho nebude. Betka je však typ priateľa, by ste aj chceli aj nechceli mať. Na jednej strane je veľmi otvorená, priateľská, veľmi milá... ale keby vás chcela dať neustále s niekým dokopy a ťahala z vás informácie, ktoré si zatiaľ chcete nechať pre seba... asi by ste vedeli byť z nej občas aj otrávení.

A potom je tu Adam. Veľmi mysteriózna postava, o ktorej toho moc nevieme, no postupom času začneme odhaľovať, čo vlastne skrýva. Povedal by som síce, že možno by nemusel mať nutne povahu ako sa objavuje v typických románoch, no ak už nič iné, tak aspoň som bol neustále zvedavý kam sa jeho príbeh posunie a nemáme tu žiadne traumy z detstva, ktoré si potrebuje nutne kompenzovať ako iné sex-idoly literatúry. Takže to oceňujem. A myslím si, že s Júliou majú aj reálnu chémiu. Čo mnoho v literatúre chýba. A cez tie scénky a dialógy to je cítiť. Občas možno až príliš ... a asi by mi nevadilo, keby som mal pocit, že ich spája aj niečo iné ako to obrovské sexuálne napätie, ktoré medzi nimi oboma cítiť. Toto je asi jeden z málo mínusov čo som mal pri čítaní, lebo som tak nejako dúfal, že sa nám Adam viac otvorí a niekam sa posunú. V podstate si toho moc nepovedia (ale čo si povedia nie je stupídne... väčšinou)... no skôr ich telá komunikujú spolu. Akoby to bolo viac niečo pudové a živočíšne. Na druhú stranu si ale úprimne neviem predstaviť, že by sa spolu boli schopní rozprávať normálne a nejakým spôsobom by potom táto kniha mohla fungovať. Takže asi je to vlastne ok. Možno by to stratilo to čaro.

Kde však kniha u mňa vyhráva je odkaz, ktorý pri finále vo mne zanechala. Aby som neprezrádzal moc tak si to povedzme takto. Naša hrdinka prežíva vo vnútri pocit zrady z niečoho, čo spustilo kolotoč udalostí, ktorý sa nedal predpokladať. No postupne si svojimi akciami a všetkým čo sa deje začne uvedomovať, že reálne momentálne asi robí presne to isté. A prežíva to zrazu z tej opačnej strany. A myslím si, že to odhaľuje skutočne veľa.

Neviem čo viac povedať, kniha je skutočne dobre napísaná, pôsobí na mňa úprimne a nenecháva nás v nejakej klasickej mozaike, ktorú sme videli miliónkrát. Hoci to miestami tak pôsobí, že vieme ako situácie dopadnú, dej sa nakoniec môže vyvinúť úplne inak. A v tomto knihu oceňujem. Som zvedavý na pokračovanie a Michale Ries držím palce aj v budúcnosti. Tí, ktorí ma už na tomto serveri nejaký čas poznajú vedia, že nechválim knihu, pokiaľ si to podľa mňa nezaslúži.
Čítať viac
Veronika
Neoverený nákup
7.2.2022
Zo zaciatku mi to prislo trosku nudne,ale po par stranach uz som nedokazala prestat citat. Musela som ju precitat na prvu supu. Urcite odporucam. Za mna 10/10 Čítať viac
24
Overený nákup
29.1.2022
Na úteku + Na love
Hneď v úvode musím pochváliť štýl písania, akým ma autorka vtiahla do deja. Ohúrila ma vtipnými situáciami, no rovnako to bolo aj s tými vážnejšími.

Samotný prológ v sebe ukrýva potenciál a sľubuje príbeh, na ktorý sa nedá zabudnúť. A ďalšie strany ma v tomto len utvrdili.

Každá z postáv mala reálny charakter. Čitateľ sa s nimi rýchlo stotožní, dokáže si ich predstaviť a myslím, že aj pochopiť ich správanie.

Celé prostredie príbehu sa mi neskutočne páčilo! Bolo to živé, pre mňa niečo nové a zaujímavé. Svoje miesto si tu našli aj hlbšie myšlienky, nad ktorými sa je dobré pozastaviť a popremýšľať nad ich významom. :)

A ešte musím spomenúť záver 1. časti, kde som bola najviac hrdá na to, že mám po ruke aj druhý diel :) V opačnom prípade by som asi v ten istý deň utekala do kníhkupectva...

Knihy vám jednoducho odporúčam. Čítanie oboch kníh som si nadmieru užila.
Čítať viac
22.11.2021
BOMBASTICKÁ KNIHA - ODPORÚČAM
Toto bolo niečo neskutočné! Akonáhle sa táto kniha objavila na trhu a začali k nej pribúdať len a len pozitívne recenzie hovorím si..to nie je možné, tá kniha nemôže byť tak dobrá ako o nej všetci píšu. A poviem vám bola ešte lepšia ako som si predstavovala ! Akonáhle som knihu zobrala do ruky, nemohla som ju pustiť ! Už len vďaka obálke, ktorá je naozaj zaujímavá a hlavne výstižná.

Čokoľvek od tejto knihy očakávate, verte mi, to ,aký príbeh je vo vnútri čakať nebudete. Ani vám to poriadne neviem popísať....Avšak anotácia to vystihuje dokonale (alebo žeby aj názov?)

Je to autorkin knižný debut ,ale ja som mala pocit ako by vypísala už 10 kníh. Jej štýl mi absolútne sadol a hltala som stranu za stranou (kebyže si nedávam prestávky, asi tú knihu prečítam za deň :-D). Táto kniha ma emocionálne vyšťavila. Cítila som sa ako na horskej dráhe. Raz som bola hore, raz som bola dole, nestačila som dýchať... Poviem vám, keď som spoznala Miškin štýl, ja som sa bála konca :-D Normálne som si dala asi 3-dňovú prestávku od knihy, pretože som sa tak bála ako to zakončila :-D (a mala som sa teda čoho báť :-D)

Ja som k motorkám, motorkárom a celkovo k tomuto nikdy nemala nejaký extra vzťah,ale..ako môžete vyčítať z anotácie, kniha je v motorkárskom prostredí a ja som si to vďaka tejto knihe zamilovala . Poviem vám, nikdy som si tak ako teraz nevšímala motorky. Teraz idem po ulici, vidím motorku, automaticky si spomeniem na Adama a Júliu a už som zas inde :-D Alebo najlepšie ak vidím nejakého motorkára, už ho prirovnávam, či by to mohol byť potencionálny Adam a hľadám kde má svoju Júliu :-D Vravím ,táto kniha vás poznačí do konca života a to preto, ako vás dokáže autorka vtiahnuť do tohto sveta, aj keď ste ho nikdy predtým neokúsili a vždy si na ňu spomeniete .

Ja neviem ,ktorá postava sa mi páčila viac, totižto obe boli tak skvele vytvorené, že sú ako jing a jang a zároveň ako puzzle.

Júlia je presne ten typ dievčaťa, ktorý si nenechá skákať po hlave, avšak vie kedy má byť ticho, dokáže byť zvodná a sexi ale zároveň tichá, vtipná, sarkastická a inteligentná. Adam – chlap ako hora, totálny motorkár, mužný, sexi ale pritom zádumčivý, vlastník „tvrdého pohľadu“. Oboch som mala chuť v jednej chvíli roztrhať a v tej druhej ich oboch vyobíjmať . A také sexuálne napätie aké mali oni dvaja . Tá atmosféra medzi nimi bola cítiť na kilometre. Nerozumiem a neberie mi hlava ako takto dokonalé postavy dokázala Miška vytvoriť .

Avšak okrem nich dvoch som si neskutočne obľúbila jej babku. Ona bola úžasná. V jednej chvíli ma dokázala rozosmiať tak ,že som knihu od smiechu musela položiť a v ďalšej povedala takú múdrosť, že som si až sadla.

Ako som už vravela, kniha ma rozosmiala toľkokrát, že to ani nedokážem spočítať. Ale strana 219 bola asi najlepšia zo všetkých. Bola to scéna keď sa Adam hneval a Júlia sa ho snažila napodobniť. Mne osobne to pripadalo strašne vtipne a smiala som sa ako najatá asi ešte 10 minút.

Pripravte sa na emocionálnu dráhu, pretože toto je jazda. Najprv plačete, potom sa smejete, zrazu sa hneváte a ste na totálku vyšťavený. To nie je len príbeh, kde sa striedajú jednotlivé situácie. Je plný pochopenia, úvah, bolesti, radosti, priateľstva, uvedomenia,.. nenechá vás spať. Vážne. Tak ako som si poplakala som sa takisto schuti nezasmiala už dávno. Tento príbeh vás donúti zamýšľať sa nad sebou samým, má v sebe množstvo krásnych myšlienok a ešte oveľa viac

Nedokážem už viac popísať ako veľmi ma tento príbeh bavil, zaujal a zasiahol. Toto je MUST READ, utekajte a kupujte ju hneď pri najbližšej príležitosti. Odporúčam, odporúčam a ešte raz odporúčam. Moje hodnotenie je 11/10.

PS: Ak sa rozhodnete si Na úteku kúpiť, určite si kúpte aj Na love. Nie ako ja :-D
Čítať viac
12.11.2021
Zmiešané pocity
Pokiaľ hľadáte nejakú oddychovku, pri ktorej nemusíte veľmi premýšľať, tak je podľa môjho názoru kniha celkom dobrá. Ja som sa však snažila za vzťahom hlavných postáv nájsť nejakú hĺbku či význam, no prišlo mi, že ide iba o vzájomnú príťažlivosť, čo spôsobovalo len nekonečné doťahovanie a drámu, ktorá ma po určitom čase omrzela. K takmer žiadnej postave som si nedokázala vytvoriť vzťah a kniha vo mne nevyvovala žiadne pocity. Trochu ma to sklamalo, pretože som od toho čakala lepšie prevedenie, ale väčšina ľudí je s knihou spokojná, takže je možno vina na mne, že som čakala od toho viac. :) Čítať viac
11

Som knihomoľka celým mojim srdcom. Milujem knihy a veľmi rada sa podelím o svoje pocity. Vždy sa teším do náhľadu iného sveta, ktorý mi rôzni spisovatelia ponúkajú. Buď ma to pohltí alebo naopak úplne zničí. Rada som, aj tak za obe.

Tamara Gubišová
Overený zákazník
17.10.2021
Tak toto bolo veľké sklamanie. Čítala som to, aby som podporila slovenskú komunitu spisovateľov, a hlavne som to videla u iných čitateľov. Začnem najskôr plusmi. Treba poznamenať, že námet je dobrý, ale prevedenie, tak to je druhá vec. Najviac sa mi páčila postava Lukáša, prišiel mi teda najnormáľnejšií zo všetkých. Ako mínusy teda všetky ostatné postavy s hl. hrdinkou som si nedokázala nájsť vzťah celú knihu. Vadilo mi jej správanie a teda aj jej výzor, ale to bolo najmenej. Betka je tak veľmi otravná žena, že to nie je ani možné. Vadilo mi jej ustavične odhadzovanie, do všetkého sa starala, ale páčilo sa ako sa snažila každému vyhovieť aj na svoj úkor. Scéna s Jozefom a babičkou sa mi extrémne nepáčila. Určite si tak nájdu straší ľudia lásku. A Adam… škoda slov. Nič iné ako myšlienky na sex medzi Adamom a Juliou neboli. Páčilo sa mi motorkárské prostredie, čo ale dostalo veľmi málo priestoru. Rovnako tak Mirka a Martin nedozvedela som sa o nich takmer nič. Druhý diel neplánujem čítať. Čítať viac
15
Overený zákazník
15.9.2021
Na uteku
Úplne úžasná knoha. Skvelý príbeh na pokračovanie.
Perfektné a jedinečné prostredie.
Kniha o strate, nádeji, túžbe, láske a hlavneeeee o motorkároch.
Za mňa top. Ešte nikdy som nemala možnosť čítať knihu s touto témou. vrelo odporúčam. Číta sa ľahko a je to skvelá oddychovka. Ale zíde sa aj pokračko aby ste nedostali infarkt.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

RECENZIA: Michala Ries – Na úteku (Denisa Patáková), precitane.sk

Michala Ries

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Čítať viac

„Lenže som až prineskoro pochopila, ktorým smerom sa bolo treba uberať: smerom k túžbam. Človek by čakal, že ľudí zachraňujú celkom iné veci: povinnosť, čestnosť, dobrota srdca, zmysel pre spravodlivosť. Nie. To, čo zachraňuje, sú túžby. Sú jedinou skutočnou vecou. Ak ich máš, zachrániš sa. “

Oceán more - Alessandro Baricco, 2004
Oceán more
Alessandro Baricco