Na úteku - Michala Ries
Na úteku

11,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Na úteku

Michala Ries

Michala Ries písať začala ako pätnásťročná, v osemnástich sa počas letných prázdnin pustila do svojho prvého románu. Nikomu ho neukázala, ale ona sama sa k nemu dodnes vracia. Ani jej knižný debut pôvodne nebol určený pre vydavateľstvo. No keď sa blížila ku koncu, prvýkrát jej napadlo, že toto...

Príbeh o láske, vyrovnávaní sa so stratou a o tom, že najťažšie zápasy sú tie, čo sa odohrávajú v našom vnútri... Čítať viac

4,7 114 hodnotení
1. diel série
Na úteku
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2020
296 strán
4 hodiny čítania

Príbeh o láske, vyrovnávaní sa so stratou a o tom, že najťažšie zápasy sú tie, čo sa odohrávajú v našom vnútri... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

11,90 €

Posielame do dvoch dní

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Príbeh o láske, vyrovnávaní sa so stratou a o tom, že najťažšie zápasy sú tie, čo sa odohrávajú v našom vnútri.
On. Motorkár telom aj dušou, verný svojmu klubu a svojim zásadám. Má presnú predstavu o tom, ako má jeho život vyzerať, a je presvedčený, že svoju budúcnosť drží pevne v rukách. O pár mesiacov sa žení.

Ona. V deň, keď jej otec tragicky zahynie, stratí nielen jeho, ale aj samu seba. Ani po dvoch rokoch nevie, kto vlastne je, no jedným si je istá: vie rozoznať, čo je správne a čo nie. Nie je pre ňu ťažké určiť, do ktorej kategórie patrí snúbenec jej novej kamarátky.
Keby záležalo na nich, ani jeden by toho druhého netúžil stretnúť. Ibaže sa stalo. Ako sa Júlia vyrovná so skutočnosťou, že svet nie je čierno-biely a medzi dobrým a zlým jestvuje tisíc odtieňov? Je nevera neverou, až keď je fyzická, alebo sa začína už v mysli? A bude vôbec Adam ochotný vzdať sa všetkého, čo si vybudoval, a vykročiť do neznáma?

Čítať viac
Počet strán
296
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
405 g
ISBN
9788022022149
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
762867
Vydanie
1
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
1. diel série
Na úteku
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

114 hodnotení

96
8
5
5
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Jana
2.7.2022
Láska na prvý pohľad/prečítanie
Do tejto knihy som sa zamilovala...skvelé postavy, drsní chlapi, motorky a zamotaná love story. Pre mňa vskutku originálny námet, kniha sa nedala len tak odložiť. Patrí do kategórie "must have". Čítať viac
Vivaldi
29.4.2022
Na túto knihu som bol zvedavý už nejaký čas. Je pravda, že som na našu literatúru neustále zvedavý, pretože si myslím, že dobré príbehy stále môžu niekde driemať. Len už som akosi aj zvyknutý, že niektorým čitateľom skutočne stačí úplné minimum na to, aby mali nejaký príbeh a z toho obrovský čitateľský zážitok. Preto som dúfal, že tentokrát nebudú hodnotenia klamať a pod obálkou sa skutočne skrýva dobrý príbeh... a výsledok je ten, že rozhodne áno.

Čo musí pre mňa fungovať, aby som príbeh ocenil? 3 veci. Musí mať dobré postavy, príbeh potrebuje mať nejakú emocionálnu rovinu a potrebujem nejakým spôsobom konaniu postáv rozumieť. Tu sa splnilo úplne všetko. Postavy sú vykreslené spôsobom, že som si ich vedel prečítať. Nemajú len jednoduché role, ktoré by som opísal pár slovami. V realite sú komplexné, majú svoje pozitívne a negatívne stránky, svoje záľuby, svoje hodnoty a podobne. Istým spôsobom môžem dokonca povedať, že niečo z Júlie som pobadal aj v sebe. Tiež mám rád kapelu Fallgrapp, tiež som mal v minulosti Yamahu Dragstar (hoci len 125-ku), a tiež som miloval ten pocit slobody sadnúť na čoper a jazdiť a užívať si to všetko okolo. Takže takýmito maličkosťami si ma autorka vedela rýchlo získať na svoju stranu. Sú to detaily, ktoré formujú postavy, ale vedia príbehu pridať. Lebo sa s nimi dokážem nájsť.

Ostatné postavy sú rovnako zaujímavé. Hoci by som povedal, že dve možno mohli dostať trošku viac priestoru. A to Martin a Mirka. Hoci by to odbočovalo od centrálneho príbehu, doprial by som im trošku viac času, aby sme mali možnosť vidieť aj vyvíjanie sa ich vzťahu. Lebo moc tu toho nebude. Betka je však typ priateľa, by ste aj chceli aj nechceli mať. Na jednej strane je veľmi otvorená, priateľská, veľmi milá... ale keby vás chcela dať neustále s niekým dokopy a ťahala z vás informácie, ktoré si zatiaľ chcete nechať pre seba... asi by ste vedeli byť z nej občas aj otrávení.

A potom je tu Adam. Veľmi mysteriózna postava, o ktorej toho moc nevieme, no postupom času začneme odhaľovať, čo vlastne skrýva. Povedal by som síce, že možno by nemusel mať nutne povahu ako sa objavuje v typických románoch, no ak už nič iné, tak aspoň som bol neustále zvedavý kam sa jeho príbeh posunie a nemáme tu žiadne traumy z detstva, ktoré si potrebuje nutne kompenzovať ako iné sex-idoly literatúry. Takže to oceňujem. A myslím si, že s Júliou majú aj reálnu chémiu. Čo mnoho v literatúre chýba. A cez tie scénky a dialógy to je cítiť. Občas možno až príliš ... a asi by mi nevadilo, keby som mal pocit, že ich spája aj niečo iné ako to obrovské sexuálne napätie, ktoré medzi nimi oboma cítiť. Toto je asi jeden z málo mínusov čo som mal pri čítaní, lebo som tak nejako dúfal, že sa nám Adam viac otvorí a niekam sa posunú. V podstate si toho moc nepovedia (ale čo si povedia nie je stupídne... väčšinou)... no skôr ich telá komunikujú spolu. Akoby to bolo viac niečo pudové a živočíšne. Na druhú stranu si ale úprimne neviem predstaviť, že by sa spolu boli schopní rozprávať normálne a nejakým spôsobom by potom táto kniha mohla fungovať. Takže asi je to vlastne ok. Možno by to stratilo to čaro.

Kde však kniha u mňa vyhráva je odkaz, ktorý pri finále vo mne zanechala. Aby som neprezrádzal moc tak si to povedzme takto. Naša hrdinka prežíva vo vnútri pocit zrady z niečoho, čo spustilo kolotoč udalostí, ktorý sa nedal predpokladať. No postupne si svojimi akciami a všetkým čo sa deje začne uvedomovať, že reálne momentálne asi robí presne to isté. A prežíva to zrazu z tej opačnej strany. A myslím si, že to odhaľuje skutočne veľa.

Neviem čo viac povedať, kniha je skutočne dobre napísaná, pôsobí na mňa úprimne a nenecháva nás v nejakej klasickej mozaike, ktorú sme videli miliónkrát. Hoci to miestami tak pôsobí, že vieme ako situácie dopadnú, dej sa nakoniec môže vyvinúť úplne inak. A v tomto knihu oceňujem. Som zvedavý na pokračovanie a Michale Ries držím palce aj v budúcnosti. Tí, ktorí ma už na tomto serveri nejaký čas poznajú vedia, že nechválim knihu, pokiaľ si to podľa mňa nezaslúži.
Čítať viac
Veronika
7.2.2022
Zo zaciatku mi to prislo trosku nudne,ale po par stranach uz som nedokazala prestat citat. Musela som ju precitat na prvu supu. Urcite odporucam. Za mna 10/10 Čítať viac
19

Ďalšie knižné recenzie nájdete aj na mojom instagramovom profile - @knizny.svet :)

Knižný Svet
29.1.2022
Na úteku + Na love
Hneď v úvode musím pochváliť štýl písania, akým ma autorka vtiahla do deja. Ohúrila ma vtipnými situáciami, no rovnako to bolo aj s tými vážnejšími.

Samotný prológ v sebe ukrýva potenciál a sľubuje príbeh, na ktorý sa nedá zabudnúť. A ďalšie strany ma v tomto len utvrdili.

Každá z postáv mala reálny charakter. Čitateľ sa s nimi rýchlo stotožní, dokáže si ich predstaviť a myslím, že aj pochopiť ich správanie.

Celé prostredie príbehu sa mi neskutočne páčilo! Bolo to živé, pre mňa niečo nové a zaujímavé. Svoje miesto si tu našli aj hlbšie myšlienky, nad ktorými sa je dobré pozastaviť a popremýšľať nad ich významom. :)

A ešte musím spomenúť záver 1. časti, kde som bola najviac hrdá na to, že mám po ruke aj druhý diel :) V opačnom prípade by som asi v ten istý deň utekala do kníhkupectva...

Knihy vám jednoducho odporúčam. Čítanie oboch kníh som si nadmieru užila.
Čítať viac
3
22.11.2021
BOMBASTICKÁ KNIHA - ODPORÚČAM
Toto bolo niečo neskutočné! Akonáhle sa táto kniha objavila na trhu a začali k nej pribúdať len a len pozitívne recenzie hovorím si..to nie je možné, tá kniha nemôže byť tak dobrá ako o nej všetci píšu. A poviem vám bola ešte lepšia ako som si predstavovala ! Akonáhle som knihu zobrala do ruky, nemohla som ju pustiť ! Už len vďaka obálke, ktorá je naozaj zaujímavá a hlavne výstižná.

Čokoľvek od tejto knihy očakávate, verte mi, to ,aký príbeh je vo vnútri čakať nebudete. Ani vám to poriadne neviem popísať....Avšak anotácia to vystihuje dokonale (alebo žeby aj názov?)

Je to autorkin knižný debut ,ale ja som mala pocit ako by vypísala už 10 kníh. Jej štýl mi absolútne sadol a hltala som stranu za stranou (kebyže si nedávam prestávky, asi tú knihu prečítam za deň :-D). Táto kniha ma emocionálne vyšťavila. Cítila som sa ako na horskej dráhe. Raz som bola hore, raz som bola dole, nestačila som dýchať... Poviem vám, keď som spoznala Miškin štýl, ja som sa bála konca :-D Normálne som si dala asi 3-dňovú prestávku od knihy, pretože som sa tak bála ako to zakončila :-D (a mala som sa teda čoho báť :-D)

Ja som k motorkám, motorkárom a celkovo k tomuto nikdy nemala nejaký extra vzťah,ale..ako môžete vyčítať z anotácie, kniha je v motorkárskom prostredí a ja som si to vďaka tejto knihe zamilovala . Poviem vám, nikdy som si tak ako teraz nevšímala motorky. Teraz idem po ulici, vidím motorku, automaticky si spomeniem na Adama a Júliu a už som zas inde :-D Alebo najlepšie ak vidím nejakého motorkára, už ho prirovnávam, či by to mohol byť potencionálny Adam a hľadám kde má svoju Júliu :-D Vravím ,táto kniha vás poznačí do konca života a to preto, ako vás dokáže autorka vtiahnuť do tohto sveta, aj keď ste ho nikdy predtým neokúsili a vždy si na ňu spomeniete .

Ja neviem ,ktorá postava sa mi páčila viac, totižto obe boli tak skvele vytvorené, že sú ako jing a jang a zároveň ako puzzle.

Júlia je presne ten typ dievčaťa, ktorý si nenechá skákať po hlave, avšak vie kedy má byť ticho, dokáže byť zvodná a sexi ale zároveň tichá, vtipná, sarkastická a inteligentná. Adam – chlap ako hora, totálny motorkár, mužný, sexi ale pritom zádumčivý, vlastník „tvrdého pohľadu“. Oboch som mala chuť v jednej chvíli roztrhať a v tej druhej ich oboch vyobíjmať . A také sexuálne napätie aké mali oni dvaja . Tá atmosféra medzi nimi bola cítiť na kilometre. Nerozumiem a neberie mi hlava ako takto dokonalé postavy dokázala Miška vytvoriť .

Avšak okrem nich dvoch som si neskutočne obľúbila jej babku. Ona bola úžasná. V jednej chvíli ma dokázala rozosmiať tak ,že som knihu od smiechu musela položiť a v ďalšej povedala takú múdrosť, že som si až sadla.

Ako som už vravela, kniha ma rozosmiala toľkokrát, že to ani nedokážem spočítať. Ale strana 219 bola asi najlepšia zo všetkých. Bola to scéna keď sa Adam hneval a Júlia sa ho snažila napodobniť. Mne osobne to pripadalo strašne vtipne a smiala som sa ako najatá asi ešte 10 minút.

Pripravte sa na emocionálnu dráhu, pretože toto je jazda. Najprv plačete, potom sa smejete, zrazu sa hneváte a ste na totálku vyšťavený. To nie je len príbeh, kde sa striedajú jednotlivé situácie. Je plný pochopenia, úvah, bolesti, radosti, priateľstva, uvedomenia,.. nenechá vás spať. Vážne. Tak ako som si poplakala som sa takisto schuti nezasmiala už dávno. Tento príbeh vás donúti zamýšľať sa nad sebou samým, má v sebe množstvo krásnych myšlienok a ešte oveľa viac

Nedokážem už viac popísať ako veľmi ma tento príbeh bavil, zaujal a zasiahol. Toto je MUST READ, utekajte a kupujte ju hneď pri najbližšej príležitosti. Odporúčam, odporúčam a ešte raz odporúčam. Moje hodnotenie je 11/10.

PS: Ak sa rozhodnete si Na úteku kúpiť, určite si kúpte aj Na love. Nie ako ja :-D
Čítať viac
1

milovník fantasy a do detailu premyslených postáv, ktorý raz za čas skúsi siahnuť po niečom inom a väčšinou to oľutuje :D

Cara
12.11.2021
Zmiešané pocity
Pokiaľ hľadáte nejakú oddychovku, pri ktorej nemusíte veľmi premýšľať, tak je podľa môjho názoru kniha celkom dobrá. Ja som sa však snažila za vzťahom hlavných postáv nájsť nejakú hĺbku či význam, no prišlo mi, že ide iba o vzájomnú príťažlivosť, čo spôsobovalo len nekonečné doťahovanie a drámu, ktorá ma po určitom čase omrzela. K takmer žiadnej postave som si nedokázala vytvoriť vzťah a kniha vo mne nevyvovala žiadne pocity. Trochu ma to sklamalo, pretože som od toho čakala lepšie prevedenie, ale väčšina ľudí je s knihou spokojná, takže je možno vina na mne, že som čakala od toho viac. :) Čítať viac
11
Vtáčia konferencia - Ransom Riggs
Práve čítam
Vtáčia konferencia

Som knihomoľka celým mojim srdcom. Milujem knihy a veľmi rada sa podelím o svoje pocity. Vždy sa teším do náhľadu iného sveta, ktorý mi rôzni spisovatelia ponúkajú. Buď ma to pohltí alebo naopak úplne zničí. Rada som, aj tak za obe.

Tamara Gubišová
17.10.2021
Tak toto bolo veľké sklamanie. Čítala som to, aby som podporila slovenskú komunitu spisovateľov, a hlavne som to videla u iných čitateľov. Začnem najskôr plusmi. Treba poznamenať, že námet je dobrý, ale prevedenie, tak to je druhá vec. Najviac sa mi páčila postava Lukáša, prišiel mi teda najnormáľnejšií zo všetkých. Ako mínusy teda všetky ostatné postavy s hl. hrdinkou som si nedokázala nájsť vzťah celú knihu. Vadilo mi jej správanie a teda aj jej výzor, ale to bolo najmenej. Betka je tak veľmi otravná žena, že to nie je ani možné. Vadilo mi jej ustavične odhadzovanie, do všetkého sa starala, ale páčilo sa ako sa snažila každému vyhovieť aj na svoj úkor. Scéna s Jozefom a babičkou sa mi extrémne nepáčila. Určite si tak nájdu straší ľudia lásku. A Adam… škoda slov. Nič iné ako myšlienky na sex medzi Adamom a Juliou neboli. Páčilo sa mi motorkárské prostredie, čo ale dostalo veľmi málo priestoru. Rovnako tak Mirka a Martin nedozvedela som sa o nich takmer nič. Druhý diel neplánujem čítať. Čítať viac
12
15.9.2021
Na uteku
Úplne úžasná knoha. Skvelý príbeh na pokračovanie.
Perfektné a jedinečné prostredie.
Kniha o strate, nádeji, túžbe, láske a hlavneeeee o motorkároch.
Za mňa top. Ešte nikdy som nemala možnosť čítať knihu s touto témou. vrelo odporúčam. Číta sa ľahko a je to skvelá oddychovka. Ale zíde sa aj pokračko aby ste nedostali infarkt.
Čítať viac
13
12.9.2021
Ešte som nečítala knižku z prostredia motorkárov a preto je pre mňa táto knižka originálna a niečím úplne novým.
Vďaka pozitívnym recenziam, ktoré som tu na instagrame čítala, som sa nebála do knihy pustiť a začiatok ma iba utvrdil v tom, že nebudem ľutovať čas, ktorý investujem do tejto knižky.
Pretože prvé strany ma ihneď zaujali a prinútili pokračovať v čítaní a zároveň ma okamžite vtiahli do príbehu.
Každá jedna postava za mňa nemala chybu. Všetky postavy, ktoré sa tam objavil mali pre príbeh význam a vôbec nepôsobili zbytočne a ani len ako prázdna výplň pre príbeh. Júliina cesta uzdravovania ma veľmi zasiahla a bavila. Len to čo spravila na konci knižky pre mňa predstavovalo krok späť v tej jej premene, ale o to viac sa teším ako sa s tým popasuje v druhej časti. Páčili sa mi aj niektoré úryvky/citaty v knižke, ktoré ma určitým spôsobom aj zasiahli.
Obálka knižky sa mi taktiež veľmi páči, pretože je originálna presne tak ako aj obsah vnútri.
Kedysi som čítala veľa kníh z pera našich slovenskych autoriek, ale akosi som prestala a skôr sa vrhla na zahraničné. Ale vďaka bookstragamu som sa k nim opäť po rokoch vrátila a tak som objavila krásne poklady. A určite v čítaní a podporavaní našich autoriek budem pokračovať aj naďalej.
Čítať viac
Vlaďka
9.9.2021
Na úteku
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Miškáááá, knižka je krásna. Včera som ju začala čítať. Nemôžem sa od nej odtrhnúť. Ďakujééém, že ste mi ju venovali. Tak som si dnes uvedomila, že všetci občas utekáme pred sebou. Len sa to bojíme často aj sami pred sebou priznať, zo strachu z vlastného zlyhania, nedokonalosti. Ale ako ste napísali. Svetlo prichádza cez bolesť Čítať viac

Recenzie, kritiky

RECENZIA: Michala Ries – Na úteku (Denisa Patáková), precitane.sk

Čítať viac
Čítať viac

„Chceme toho víc a víc, a tahle iluze, že jsme s to mít víc a víc, tahle neověřená teorie, že je něco víc k mání, muže přetrvávat díky slovům, díky jazyku a jeho obratnému nebo inspirovanému užívaní. Ale je něco víc, co lze mít? A jestliže ano, jaká je povaha toho "víc"? Cožpak řada nejmoudřejších mužů neodhazovala v pokročilém věku jednu věc za druhou, až nakonec neměli nic než sami sebe, anebo to, co jim ze sebe zbývalo, a tvrdou podlahu, na které uléhali k spánku, prostý šat, do něhož se halili, nebo se jim aspoň přikrývali, misku, z které pojídali nejprostší pokrmy, lžíci a nic nebo skoro nic víc? Cožpak se ti nejmoudřejší z nás nezbavili všeho haraburdí a krámů světa a nezavrhli s ním celou tu iluzi a teorii "více"? Ale nový život chce víc, dítě chce víc, jinoch chce víc a téměr každý chce víc po celý svůj život. Ale jaká je pravá podoba tohoto "víc", které je tak žádoucí, že se nikdo nepřestává snažit je získat?“

O neumírání - William Saroyan
O neumírání
William Saroyan