Prečítate na zariadeniach:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
  • Počítač s príslušnou aplikáciou

Nie je možné meniť veľkosť písma, formát je preto vhodný skôr pre väčšie obrazovky.

Viac informácií v našich návodoch

Prečítate na zariadeniach:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
  • Počítač s príslušnou aplikáciou

Viac informácií v našich návodoch

Prečítate na:

Neprečítate na:

Ako čítať e-knihy zabezpečené cez Adobe DRM?
Kniha: Lockdown (Peter May). Riverrun, 2020
Kniha: Lockdown (Peter May). Riverrun, 2020

Lockdown

'They said that twenty-five percent of the population would catch the flu. Between seventy and eighty percent of them would die. He had been directly exposed to it, and the... Čítať viac

4,3 12 hodnotení
Vydavateľstvo
Riverrun, 2020
416 strán
8-9 hodín čítania
Vychádzame z priemerného údaju o rýchlosti čítania 230 slov za minútu, od knihy ku knihe a čitateľa ku čitateľovi sa to však môže líšiť.

'They said that twenty-five percent of the population would catch the flu. Between seventy and eighty percent of them would die. He had been directly exposed to it, and the odds weren't good.'... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Angličtina
Cena: 11,95 €
Na objednávku
Dodanie môže trvať viac ako 30 dní
Tento produkt je na objednávku a jeho dodanie môže trvať aj viac ako 30 dní. Urobíme však všetko pre to, aby sme vašu objednávku odoslali čo najskôr a o jej ceste vás budeme včas informovať.

Dostupné v jednej knižnici. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
  • Kniha: Karanténa (Peter May). Host, 2020
    Brožovaná väzba
    Čeština, 2020
    Do 3 – 5 dní
    Tento produkt momentálne nemáme na sklade, ale zvyčajne vám ho vieme zabezpečiť a odoslať do 3 – 5 dní. A posnažíme sa aj trochu rýchlejšie!

    15,46 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Tešíme sa. Žirinka a Zebrička sú späť! Séria Žirinka a Zebrička, Eva Kőrösi. Vydavateľstvo Sale origin, 2026. Zistiť viac

Viac o knihe

'They said that twenty-five percent of the population would catch the flu. Between seventy and eighty percent of them would die. He had been directly exposed to it, and the odds weren't good.'

A CITY IN QUARANTINE
London, the epicenter of a global pandemic, is a city in lockdown. Violence and civil disorder simmer. Martial law has been imposed. No-one is safe from the deadly virus that has already claimed thousands of victims. Health and emergency services are overwhelmed.

A MURDERED CHILD
At a building site for a temporary hospital, construction workers find a bag containing the rendered bones of a murdered child. A remorseless killer has been unleashed on the city; his mission is to take all measures necessary to prevent the bones from being identified.

A POWERFUL CONSPIRACY
D.I. Jack MacNeil, counting down the hours on his final day with the Met, is sent to investigate. His career is in ruins, his marriage over and his own family touched by the virus. Sinister forces are tracking his every move, prepared to kill again to conceal the truth. Which will stop him first - the virus or the killers?

Written over fifteen years ago, this prescient, suspenseful thriller is set against a backdrop of a capital city in quarantine, and explores human experience in the grip of a killer virus.
Naše katalógové číslo
753269
Počet strán
416
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
129×198 mm
Hmotnosť
293 g
Rok vydania
2020
Jazyk
angličtina
Pôvod
zahraničný, Spojené kráľovstvo
Vydavateľstvo
Riverrun
Kategorizácia

Našli ste chybu alebo škodlivý obsah? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu alebo škodlivý obsah

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5
7
2
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Overený zákazník
18.2.2026
(čteno v roce 2020) Bojím se, že kdyby nebyla situace taková, jaká je, tak by kniha až tak dobrá nebyla. Místy mi přijde málo detailní a někdy i nedotažená do konce. Ovšem díky aktuální situaci je taky zároveň naprosto přesná - člověk si dokáže spoustu věcí hodně dobře představit a knížka se na chvilku doslova stane vaší součástí. Samozřejmě o tom, že knihu autor napsal už před patnácti lety a Britským autorům se to zdálo i přes všechny rešerše absolutně nerealistické, což je momentálně hrozně ironické, se nemusíme ani bavit.
Overený zákazník
24.3.2022
Názor čitateľa
Ku kúpe knihy Karanténa od Petra Maya ma prinútila predovšetkým anotácia a okolnosti dnešného sveta, nakoľko karanténu spôsobenú vírusom prežívame už približne 2 roky (a tú doslovnú karanténu som prežil pred vyše mesiacom). No a keďže ma bavia takéto, povedal by som, apokalyptické témy aj s príchuťou krimi, zaujala ma aj samotná kniha na ktorú som pokukoval už nejaký ten mesiac.

Kniha a samotný príbeh začal úvodom zaujímavo, spoznali sme našu hlavnú postavu – Írskeho policajného inšpektora MacNeila, ktorý si svoj posledný deň v policajnom zbore predstavoval zrejme inak – leňošením v posteli a prespaným dňom. No a aj by sa mu to podarilo nebyť ľudských kostí, ktoré našli pracovníci počas výkopových prác na území, kde mala stáť akási nová poľná nemocnica. Oh, načo by bola v Londýne nejaká poľná nemocnica? Dobrá otázka a ešte lepšia odpoveď – zúri totižto životu nebezpečný vírus H5N1 a ľudia na tento vírus zomierajú rad radom. No a kto iný dostal túto nevďačnú prácu ak nie náš statný inšpektor MacNeil? Prípad v tomto apokalypticky zmietajúcom sa Londýne rieši MacNeil predovšetkým na vlastnú päsť, no sem tam mu pomôžu aj jeho nemŕtvi kolegovia – útla, zdravotne hendikepované, no o to odhodlanejšia šikmoočka Amy, ale aj Tom - homosexuálny extrovert ktorý sa neštíti o svojej orientácií rozprávať doslova na plnú hubu a ktorého kolegiálny ale aj osobný vzťah s MacNeilom nie je práve najružovejší. Kto, ak nie táto nesúrodá trojica má vyriešiť tento zapeklitý prípad?

Kniha nám v podstate okrem vykreslenia vyšetrovania kriminálneho činu opisuje zároveň aj apokalypsu mesta spôsobenú vírusom. Dva zaujímavé námety z ktorých mohla vzísť skvelá kombinácia. No nevzišla skvelá, vzišla len dobrá. Kniha mi totižto vadila v niekoľkých veciach ktoré uvediem v bodoch (no snáď nikoho neodradím od kúpi knihy).

1. Veľmi časté opisy ulíc či budov, ktoré v podstate nemali žiaden veľký (a ani malý) význam na samotný príbeh. Skutočne si veľmi rád hľadám na google mapách miesta, kde sa dej odohráva a pre svoju radosť skúmam jednotlivé oblasti. No už po pár stranách som to vzdal, pretože aby som na jednej strane čítal LEN a LEN názvy ulíc či budov – ktoré nesúviseli so samotný príbehom, to si rovno kuknem dokumentárny film o Londýne či cestopis. Zdalo sa mi, ako keby bol autora zamilovaný do Londýna a jeho histórie a touto knihou mu chcel vyjadriť česť.

2. Strohé a nezáživné postavy – vôbec mi nesadli. Ani emočne, ani konaním, jednoducho ničím. Trochu by som ešte prikývol pri šikmoočke Amy a možno v jeden okamih, na malinkú sekundu som sa pozastavil aj nad MacNeilovým životom, no tento okamih, tento moment veľmi rýchlo vyprchal.

3. V podstate celkom plytký príbeh a atmosféra. Chápem že išlo o mesto kde je vedená prísna karanténa a zúril vírus, no vykreslenie samotného Londýna či jeho obyvateľov bolo nezáživné, nudné. Sem tam oheň, sem tam výstrel, sem tam nejaký človek v okne. Ale pri iných knihách s nádychom apokalyptického sveta tá ponurá atmosfére doslova srší, no v tejto knihe vôbec.

4. Samotný koniec. Nejde ani tak o príbeh, ale o tom, čo sa MALO stať na konci, no nestalo sa. Ako sa prípad vyriešil? Dozvedel sa o tom niekto? Boli z toho následky? Čo sa stalo s MacNeilovým životom? Možno by to ozrejmilo pokračovanie, druhá kniha (možno už PO apokalypse) kde by MacNeil spomínal na to, čo sa stalo. No pokiaľ viem, žiadne pokračovanie sa neočakáva a tak musím povedať, že koniec ma nenadchol a z časti to bolo dosť predvídateľné.

Knihu som zo začiatku hltal, prežíval tento príbeh aj spolu s MacNeilom a oceňujem a chválim autora v tom, že takmer rovnako opísal spôsob, akým sa bude uberať „správanie sa“ štátu, či ľudí v prípade pandémie ako je tomu v skuočnosti. No čím hlbšie som sa do deja dostával, tým väčšia nechuť sa ku mne dostávala. Verím tomu, že keby táto kniha vyšla tak ako mala – pred 15 rokmi, tak by možno nemala ani polovicu čitateľov čo dnes. No aj ja som sa nechal nalákať na marketing - súčasnú situáciu, názov a anotáciu. Bohužiaľ. Keďže to však nebola najhoršia kniha ktorú som kedy čítal a mala aj svetlé okamihy, tak knihu hodnotím priemerne 3 hviezdičkami.
Overený zákazník
16.9.2021
Karanténa
Aj keď sa jednalo o vírus vtáčej chrípky, stále sa dej odohráva v súčasnosti teda po roku 2020. Asi až teda po pandémii iného chrípkového vírusu si vieme predstaviť, s akou presnosťou autor dokázal vystihnúť situáciu, karanténu, množstvo nakazených a umierajúcich ľudí ale aj tých, čo tomu neveria, alebo nie sú ochotní chrániť seba, lebo je to potláčacie ich slobody a práv, a tým ohrozujú svoje okolie. Lenže zabúdajú na to, že moje právo končí tam, kde začína tvoje. Detektívny príbeh v tejto knihe nie je až taký pútavý.
Tatiana
Neoverený nákup
23.8.2021
Dnešná doba
Tohto autora mám veľmi rada, ani tento príbeh ma nesklamal. Predvídal, čo by sa stalo, keby...Som rada, že v súčasnosti to nie je až také drastické, ako sa odohráva v príbehu, čítanie stálo za to.
Mima
Neoverený nákup
21.4.2021
Ako vzdy nesklamal..dej ...zapletka ...vsetko ako ma byt..som s knizkou spokojna...za chvilku precitana
Overený nákup
3.2.2021
Nezklamal
Tiež som dostal otázky, prečo v tomto období čítam práve túto knihu. Bol som zvedavý, ako Peter May dokázal pred toľkými rokmi takmer predpovedať súčasnú pandemickú situáciu. A ukázal, že to mohlo byť aj oveľa horšie. Je až neskutočné, ako v príbehu popisuje situácie a momenty, ktoré z časti teraz prežívame. Aj keď je to akoby na pozadí hlavného deja. Príbeh je krátky, ale intenzívny. Odporúčam, ale len tým, ktorí v súčasnosti ešte dokážu zvládať ten chaos okolo nás a aj v nás.
Overený nákup
23.12.2020
Jednohubka. Ale chutná!
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Priznám sa. Karanténa je prvá kniha, ktorú som od Petra Maya čítala. Som asi trafená :), že práve v tomto období, kedy svet "drví" Covid 19 som sa rozhodla čítať knihu o víruse, ktorý "drví" svet. Nejedná sa o Covid a vírus opísaný v knihe je oveľa, oveľa horší zabiják. May vystaval klasickú detektívku odohrávajúcu sa na pozadí apokalypsy. Síce scéna akým prišiel o život hlavný záporák je tak trocha ako vystrihnutá z amerických televíznych detektívok z 80-siatich rokov, ale inak je kniha veľmi pútavá a číta sa sama.
Ten záver je trocha klišé, ale napriek tomu som si po jeho prečítaní povedala "ale dočerta, prečo aj hlavný hrdina".....
Overený zákazník
11.7.2020
Skvely thriller
Skvely thriller, dobre napisany, uveritelna zapletka. Do konca som netusila, kto je za vsetkym, co sa mi nestava casto. Sice na konci boli niektore momenty trosku “pritiahnute za vlasy”, ale celkovo hodnotim velmi velmi dobre. Precitane za 2 dni. urcite odporucam, kedze aj tema je velmi aktualna

Charlie jemne pohladil povrch pultu. Koľko rozhovorov viedol ponad tento kúsok kameňa? A koľko kníh sa prenieslo ponad tento pult, aby zmenili život? Dokonca aj zachránili život? Knihy to dokážu. To bol hlavný dôvod, prečo Charlie veril v kníhkupectvo..
Kniha: Most (Karen Kingsbury), 2017
Most
  • Karen Kingsbury