Moje srdcovky

Moje odznaky

Verný zákazník
Magický návrat
Môj názor pomáha
2023
Môj názor pomáha
2022
Môj názor pomáha
2021
Knihy roka 2021
2021
Môj názor pomáha
2020
Pravý knihonaut
Hviezda severu
Domáca legenda
Fanúšik strachu
Netvor z Čiernej hviezdy
Študent mágie
Obyvateľ Stredozeme
Krimiláčik
Iná než ostatné
Drozdajka
Robert Langdon
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Šťastných 7
2020
Šťastných 7
2019
Šťastných 7
2018
Šťastných 7
2017
Šťastných 7
2016
Šťastných 7
2015
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

23
23

Katka Poliaková napísala recenziu

15.06.2024 16:18

Môj prvý román od Nicholasa Sparksa :) Priznám sa, skôr som videla film a knihu čítala až teraz. Dej knihy je trocha odlišný od toho vo filme, ale môžem úprimne povedať, že bol rovnako skvelý. Dejové linky lásky Iru a Ruth a Luka so Sophiou rozdeľujú desaťročia, striedajú sa, no človek sa pri ich čítaní nestratí. Oba sú rovnako pútavé, krásne a romantické. Príbehové dvojice mi boli sympatické a pri osude prvej som si na konci aj poplakala. Veľmi dobré čítanie, žiadna presladenosť či klišé nehrozia. Trocha hanba, že dielo tohto amerického autora som doposiaľ míňala, no po prečítaní tejto knihy to musím napraviť! :)

Čítať viac

23
23

Katka Poliaková napísala recenziu

23.05.2024 21:00

Bol by život na tejto planéte lepší, ak by sme neexistovali? Tak tejto otázke sa autor tejto knihy nevenuje. Puntičkársky, ale opisuje fiktívnu realitu, kde by sa v jeden moment "vyparili" všetci ľudia. Ostali by všetky dôkazy, že sme tu boli, teda stavby, továrne, priemyselné budovy, stroje, no bez nás. Ako dlho by prírode trvalo, kým by prevzala vládu na planétou? Zmenšila by sa ozónová vrstva? Spomalilo by sa otepľovanie planéty? Zastavilo by sa vymieranie niektorých druhov, ktoré sú na pokraji vyhynutia? Čo by bolo napríklad s jadrovými elektrárňami, o ktorých bezpečnosť by sa odrazu nemal kto starať? Na tieto a na mnohé iné otázky ponúka autor odpoveď. Samozrejme sú to iba odhady, ktoré prezentujú rôzni odborníci, pretože takáto situácia nenastala. Kniha je veľmi pútavá, je plná faktov a poznatkov. Nevedela som sa od nej odpútať a zároveň, ak túto recenziu budeš čítať aj takto po rokoch ti chcem poďakovať Alex, bol to skvelý darček, na ktorý som trocha zabudla a prečítala ho až teraz :)

Čítať viac

23
23

Katka Poliaková napísala recenziu

23.05.2024 20:47

Majster útekov je príbeh o hrdinstve a neuveriteľnej sile človeka prežiť. Príbehov o hrôzach, ktoré napáchali nacisti v koncentračných táboroch je veľa. Každý jeden však čitateľovi prináša nové svedectvá o zverstvách, ktoré sa tam odohrávali. Podobne aj v tejto knihe som veľakrát zhnusene obracala stránky a ostala som otrasená. Príbeh Rudolfa Vrbu je tak silný, že napriek všetkým jeho negatívnym vlastnostiam, ktoré mal ostáva pre mňa hrdinom. Aj vďaka nemu sa svet mohol dozvedieť, čo sa za múrmi koncentračného tábora Osvienčim skutočne dialo. Nahnevane som čítala riadky, kde autor opisoval nedôveru a zľahčovanie udalosti čitateľov svedectva utečencov z Osvienčimu. Benevolencia, nezáujem a pochybnosti, aj to boli dôvody toho, že nacisti mohli páchať obludnosti tak dlhú dobu. O tejto knihe by sa dalo napísať ešte veľa. Oplatí sa ju prečítať a hoci sa nečíta ľahko, je napísaná "majstrovsky" a čas pri nej "uteká" veľmi rýchlo.

Čítať viac

23
23

Katka Poliaková napísala recenziu

01.05.2024 18:41

Čoho je schopný človek ak spraví niečo, za čo by mu hrozil dlhoročný pobyt za mrežami? Odpoveď je v názve knihy. Všetkého. Klamať, manipulovať, zavádzať a aj zabiť. Toho všetkého sú schopní hlavní hrdinovia tohto thrilleru. Autor nás nenechá ani chvíľku oddychovať, dej sa dynamicky posúva stále dopredu a nuda nehrozí. V tejto knihe nenájdeme kladných hrdinov. A ak sa niektorí nimi byť zdajú, pekný osud ich nečaká. Príbeh čitateľa presvedčí, že nie každý zločin bude potrestaný a happy end nemusí byť klišé.... Skvelá kniha, ktorú som nedokázala odložiť a jej čítanie bolo zážitkom!

Čítať viac

23
23

Katka Poliaková napísala recenziu

17.04.2024 20:39

Tajomné a podmanivé. Keď som si prečítala o čom táto kniha bude, čakala som mysteriózny román. Podmaz jeho príbehu taký je. Každý človek na Zemi dostane po dovŕšení svojho 22. roku života tajomnú skrinku. Ak ju otvorí, nájde povrázok, ktorý mu svojou dĺžkou prezradí ako dlho ešte bude žiť. A tu akékoľvek sci-fi končí. Nikde sa nedočítame kto tieto skrinky vyrobil a odoslal. Je to proste daný fakt. Nosnou témou príbehu sú životy pár vybraných postáv, ich myšlienky, radosti, starosti a spôsob ako sa vyrovnávajú pocitom, že vedia ako dlho budú žiť. Sledujeme vyhrotené situácie vznikajúcich z emócii a strachu. Nezvratnosť situácie, keď človek vie, že čoskoro zomrie a ako sa k tomu faktu postaví. Hrdinovia románu sú uveriteľní, príbeh ma nenudil. Aj keď som čakala naozaj niečo iné, ale rozhodne neľutujem, že som si knihu prečítala. Bola pekná, dojemná a mala myšlienku. "Žite tak, ako keby bol váš povrázok krátky". Sem tam melancholická a smutná a určite si zaslúži prečítať si ju. Taká je Skrinka času.

Čítať viac

23
23

Katka Poliaková napísala recenziu

07.04.2024 17:20

Podmanivé dielo. Kto čaká niečo podobné ako bola séria Priechod, tak bude sklamaný. Toto je iné, ale originálne sci-fi, ako zo starej školy. Podstata príbehu je trocha klišé, ale to nevadí. Hlavný hrdina Proctor ná úlohu prievozníka. Jedinca ktorý v utopickom svete súostrovia Prospera, v bližšie nešpecifikovanej budúcnosti sprevádza ľudí, ktorých čas sa naplnil na "druhú stranu". Tam sa "reštartujú" a vrátia sa späť, ako noví ľudia, bez spomienok. Nový začiatok, nová práca, nový partner/partnerka, no bez spomienok na svoje predošlé ja. Raz sa všetko pokazí a samotný Proctor si začína spomínať na svoju minulosť. Tá minulosť je však úplne iná ako by očakával. Všetko je nakoniec úplne inak a jeho život sa radikálne zmení. Príbeh nie je taký akčný ako v prípade Priechodu, ale nie je to na škodu. Čítanie nenudí, nadchne a milovník dobrej sci-fi si určite príde na svoje.

Čítať viac

23
23

Katka Poliaková napísala recenziu

28.03.2024 13:42

Absolútna pecka! V súvislosti s touto knihou ma napadajú len superlatíva. Dynamické, tajomné, napínavé a maximálne čitateľné. Od začiatku až po koniec. Nič nie je čierne, ani biele. Kto je bez viny, nech hodí kameňom. Tento príbeh nemá kladných hrdinov. Všetci sledujú svoj cieľ, zachrániť si život či česť. Za seba môžem povedať, že tak dobrú knihu som už dávno nečítala. Autorka s citom pre moment vytvorila príbeh, ktorý čitateľ zhltne na počkanie. Zločin a trest? Nuž, v tejto knihe.... Je to trocha inak. Zážitok, instantný pocit radosti z čítania. Od tejto chvíle mám novú obľúbenú autorku :)

Čítať viac

23
23

Katka Poliaková napísala recenziu

24.02.2024 21:01

Mladá, česká spisovateľka ponúka vo svojej knihe všetko, čo má klasická kriminálka obsahovať. Brutálna vražda, kopec podozrivých, dvojicu vyšetrovateľov, ktorí sa od začiatku veľmi "nemusia", veľa podozrivých a konečné, uspokojivé rozuzlenie :) Hlavní hrdinovia (žena a muž) sú síce nesúrodá dvojica, spája ich spoločná minulosť, ale nakoniec im to spolu ladí a nie, neskončia v posteli, ale vyriešia prípad :) Dobre napísané, príbeh sa pekne posúva dopredu a vlastne ani nemá žiadne hluché miesta. Páchateľa zločinu som síce tipovala dopredu, už pár strán pred koncom správne, ale zážitok z knihy tým neutrpel. Teším sa na ďalšie časti!

Čítať viac

23
23

Katka Poliaková napísala recenziu

18.02.2024 17:43

Akcia od prvej strany až do tej poslednej. Aj keď dej knihy predstavuje len fikciu, tak z nej ide mráz. Preto, lebo všetci vieme, že myšlienka autonómne jazdiacich vozidiel nie je tak nereálna, ako sa zdá. Kniha čitateľovi nedá vydýchnuť, dej sa ženie doslova raketovo dopredu, zvratov ponúka až až. Postavy románu sú uveriteľné a hlavná hrdinka sympatická. To, že jedna z kľúčových postáv je "sviniar" som odhadla síce pomerne skoro, ale nič to neubralo zo zážitku, ktorý kniha vo mne zanechala. A ten záver.... Super :) Naozaj skvelá vec, bavilo ma to veľmi!

Čítať viac

23
23

Katka Poliaková napísala recenziu

02.02.2024 21:22

Predstavte si, že sa ocitnete v Austrálii. Konkrétne na malom ostrove blízko jej pobrežia. Spolu s rodinou. Veľmi skoro vám všetkým pôjde o život. Narazíte na šialencov, ktorí sa stránia civilizácii, beštiálnym psychopatom, ktorí vám pôjdu po krku. Bude ich veľa a jediné, v čom sa budú odlišovať, bude úroveň brutality a chute zabiť vás. Pôjde vám o život, budú praskať kosti, tiecť veľa krvi a beznádej bude váš verný spoločník. A to všetko v spaľujúcej horúčave Austrálskeho slnka. Jednoduchý, priamočiary knižný príbeh s adrenalínovým dávkovaním napätia, ktorý človeka pripúta na gauč a spokojnosť nastane, až po jeho dočítaní. Je pravda, že niečo podobné tu už bolo veľakrát, ale autor skvelého románu Reťaz ma ani tentokrát nesklamal. Ostrov stojí za prečítanie!

Čítať viac

„Úspech môžeme dosiahnuť buď tým, že sa usilujeme o naplnenie očakávaní, alebo tým, že meníme naše očakávania.“