Moje srdcovky

Moje odznaky

Verný zákazník
Magický návrat
Môj názor pomáha
2022
Môj názor pomáha
2021
Knihy roka 2021
2021
Môj názor pomáha
2020
Pravý knihonaut
Hviezda severu
Domáca legenda
Fanúšik strachu
Netvor z Čiernej hviezdy
Študent mágie
Obyvateľ Stredozeme
Krimiláčik
Iná než ostatné
Drozdajka
Robert Langdon
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Šťastných 7
2020
Šťastných 7
2019
Šťastných 7
2018
Šťastných 7
2017
Šťastných 7
2016
Šťastných 7
2015
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

20
20

Katka Poliaková napísala recenziu

01.06.2023 18:18

Pán o ktorom je táto kniha bol pre mňa v detstve "taký ujo s mapou na hlavu" :) Moje povedomie sa rokmi samozrejme rozšírilo, ale až táto publikácia mi ukázala, kto Gorbačov vlastne bol. Autor veľmi pútavo, vtipne sprevádza čitateľa životom tohto veľkého muža svetovej politiky. Dozvedela som sa mnoho nového, zaujímavého. Z textu je evidentné, že Jánosa Zolcera s Gorbačovom spájalo dlhoročné priateľstvo. Lebo detaily z jeho pôsobenia na politickej scéna, ale aj z osobného života sú prezentované veľmi pútavo a nenudia. Okrem toho kniha obsahuje množstvo dobových fotografií a ako bonus potešia QR kódy, ktoré odkazujú na videá, ktoré súvisia s konkrétnymi v texte opísanými udalosťami. Rozhodne to nie je nuda, ale kniha, ktorá poučí, pobaví a samozrejme predstavuje pre čitateľa zážitok. :)

Čítať viac

20
20

Katka Poliaková napísala recenziu

18.05.2023 18:57

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

V poradí desiaty prípad Helen Graceovej. Hoci spočiatku na mňa kniha pôsobila tuctovo, trocha som sa bála, či nedochádza k "únave materiálu", veľmi skoro som sa presvedčila o opaku. Nebezpečie, intrigy od kolegov, psychopatický vrah, ktorého odhalenie prekvapí, zrada a odplata, rozuzlenie, ktoré nekončí dolapením páchateľa a nakoniec ten záver.... Taký krásny cliffhanger do budúcnosti som nečakala. Nie, táto séria nenudí, autor umne stupňuje každým dielom tempo a spôsobil u mňa to, že sa jedenásteho dielu už teraz neviem dočkať! Btw. neviem, ako to tá Helen robí, ale na tej svojej motorke stvára doslova kaskadérske kúsky a stále je celá! :)

Čítať viac

20
20

Katka Poliaková napísala recenziu

12.05.2023 15:22

Opäť jeden strašný, ale zároveň krásny príbeh o jednej z najväčších tragédií svetových dejín. Strašný preto, lebo Holokaust si ani iný prívlastok nezaslúži. Krásny preto, lebo osudy hlavných hrdiniek, sestier Cibi, Livi a Magdy sú silným mementom o tom, že ľudská sila dokáže aj nemožné. Táto kniha je tretím pokračovaním príbehov z pera autorky Heather Morrisovej. Rovnako ako príbehy Laleho z Tetovača z Aschwitzu a Cecílie z Cilkinej cesty (oba tieto postavy sa v tejto knihe zmienia len okrajovo) predstavujú Tri sestry príbeh, ktorý chytí za srdce. Človek iba smutne krúti hlavou, keď číta o zverstvách nacistov a zákernosti nášho národa, ktorému otrasnú "reklamu" robili príslušníci Hlinkových gárd. Všetko, čo som sa dočítala v tejto knihe som čítala aj v iných, podobných svedectvách židov, ktorí prežili. Jedno však všetky tieto príbehy majú spoločné. Čítajú sa ťažko a človeku je pri nich veľmi smutno. Napriek tomu je dobré, že takéto knihy, hlavne v dobe, ktorú žijeme teraz, vznikajú. Autorka Heather Morrisová má môj obdiv, tretíkrát dokázala načrieť do temnej histórie aj slovenských dejín a tretíkrát to bolo výborné!

Čítať viac

20
20

Katka Poliaková napísala recenziu

02.05.2023 18:26

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Zasa raz výnimočná kniha od majstra napätia a strachu. Osobne mám radšej samostatné romány, najlepšie tie super hrubé od Kinga, ale ako som už v jeho prípade skôr zistila, aj krátke poviedky majú svoje čaro.
Asi najviac som sa tešila na poviedkové pokračovanie Outsidera, ktoré nieslo rovnaký názov, ako táto kniha. Sympatická, trocha zvláštna Holly Gibneyová je opäť na stope záhadného tvora - psychopatického vraha. Na môj vkus ho "zlikvidovala" nejak prirýchlo, ale je to poviedka, nie román. Za mňa 4,5 hviezdičky :)
Chuckov život. Tu King dokazuje, že ani katastrofický príbeh mu stále nie je cudzí. Z tých pár strán je cítiť blížiaci sa koniec, zánik všetkého, čo hlavní hrdinovia a vlastne celé ľudstvo poznalo. Vysvetlenie celého príbehu bolo, ale veľmi zvláštne. Také Kingovské, dosť "crazy" na môj vkus. Ale pre mňa to bolo za 4 hviezdičky.
Telefón pána Harrigana. Áno, áno a ešte raz áno. Toto je King v najlepšej forme. Vraždiaci odkaz z "druhej" strany od čudáckeho milionára, s ktorým hlavný hrdina komunikuje cez mobil, ktorý mu dal v deň jeho pohrebu do truhly. Mne sa to páčilo, dávam rovných 5 hviezdičiek.
A na záver ostala Krysa. Ja som v tejto poviedke cítila inšpiráciu románom Geraldova hra. Pekne namiešaný psycho príbeh, kde za nitky v živote neúspešného spisovateľa ťahá krysa. Ak to teda krysa naozaj bola :) Navyše atmosféra chaty v divočine, snehová búrka, ktorá jej jediného obyvateľa na nejaký čas odstrihne od sveta, jeho halucinácie, to je to, čo King vie opísať absolútne majstrovsky. Hoci je to "otrepané", ale v podaní Kinga to funguje a nenudí.
Takže resumé. Veľmi dobrá zbierka poviedok, povinnosť pre každého fanúšika :)

Čítať viac

20
20

Katka Poliaková napísala recenziu

21.04.2023 14:10

Amerika. Krajina, ktorú človek má rád alebo neznáša. Nech už máte akýkoľvek postoj k nej, túto knihu sa oplatí prečítať. Autorka opisuje veľmi pútavým spôsobom svoje zážitky a poznatky zo života v krajine za "veľkou mlákou". S ľahkosťou, vtipom a sem tam aj s rozpakmi opisuje svoj život na Floride. Taky ten typický americký sen očami Európana. Veľa vecí mi boli známe z osobných zážitkov z USA, ale je vidieť, že Jana Ciglerova v krajine žila dlhodobo, lebo som sa dozvedela aj poznatky, o ktorých som nevedela. Musím povedať, že čítanie ma vyslovene bavilo, kniha nenudí ani chvíľu. Pre mňa jedna z top kníh tohto roka, vrelo odporúčam.

Čítať viac

20
20

Katka Poliaková napísala recenziu

15.04.2023 14:23

Milujem detektívky :) Kto ma pozná, tak tento fakt o mne vie. Aj preto som si sypala popol na hlavu za to, že som doteraz obchádzala tohto, teraz už to viem, skvelého autora. Osudné svedectvo je už v poradí siedmym románom zo série s Erikou Fosterovou. Knihy na seba nadväzujú iba voľne, takže som si mohla dovoliť neprečítať tie predošlé, bez toho aby som sa strácala v pochopení súvislostí. Ale k veci. Skvelé, pútavé, napínavé, miestami brutálne, typické anglické. Detektívka ako sa patrí. Autorov štýl písania mi vyhovoval. Už jednoducho chápem, prečo Robert Bryndza patrí medzi bestselleristov :) Prípady slovensko-anglickej detektív šéfinšpektorky Eriky stoja za prečítanie a ja viem, že musím skoro prečítať všetkých šesť predošlých častí. :) Navyše štvrť Blackheath mám rada a hlavnej hrdinke jej nové bývanie tam závidím :)))

Čítať viac

20
20

Katka Poliaková napísala recenziu

06.04.2023 19:44

Musím sa priznať. Rada čítam všelijaké knihy. Horory, scifi, kriminálky, ale aj romantické. Ale knihy s vojenskou zápletkou, tým som sa doteraz vyhýbala. Ale podľa hesla, že všetko musí byť prvýkrát, som skúsila tento exkurz do sveta vojnových románov. Túto knihu som si požičala, lebo ma zaujal jej obsah. A... Dostala som román z vojnou zničenej Sýrie. Priznám sa, niektoré jeho pasáže boli pre mňa doslova brutálne. Surovosť, násilie, opisy mučenia a utrpenia. Napriek tomu som knihu dočítala do konca. Bolo to síce často krvavé až priveľmi, ale nevedela som sa od knihy odpútať. Hlavný hrdina je sympatický, nepriatelia odporní, suroví a často slizkí ako hady. A nie iba vojaci. V pozadí dokonale vykonštruované politické, zákulisné hry. Po prečítaní ostane v človeku trpký pocit, že dobro síce zvíťazilo, ale za akú cenu...? Ale aspoň ma na konci ako ženu potešil romantický happy end dvoch hlavných postáv :) Ok, takže finálne hodnotenie. Nebola to celkom moja šálka kávy, je to naozaj "chlapská" kniha, ale napísaná bravúrne. Vidieť, že autor je bývalí vojak a jeho spôsob písania človeku nedovolí sa od knihy odplepiť. Zaujímavý zážitok. Myslím, že muži budú nadmieru spokojní :)

Čítať viac

20
20

Katka Poliaková napísala recenziu

27.03.2023 18:10

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Fúha, ani neviem kde začať? Čim ma kniha zaujala viac? :) Tento príbeh splnil všetky moje očakávania od tejto žánrovky. Ste fanúšikom Aktov X? Radi čítate konšpiračné teórie o tom, že vláda USA tají existenciu mimozemšťanov? Páčia sa vám všetky tie príbehy o maličkých mestečkách, pánu Bohu za chrbtom, ktoré nie sú zaznačení ani na mapách, obyvatelia su divní, na nič zo svojej minulosti sa nepamätajú? Ak na tieto otázky odpoviete kladne, tak je táto kniha niečo pre vás. Je to príbeh o hľadaní uneseného malého chlapca, ktorého sa rozhodne hľadať jeho stará mama. Spolu so svojou kamarátkou z detstva sa vydajú na nezvyčajný Road trip, ktorý sa skončí v už spomínanom mestečku a rozhodnú sa vyzvať v súboji o chlapcov život nielen tzv. "Mužov v čiernom" ale aj návštevníkov z vesmíru. Viem znie to trocha uletene a niekto si možno povie, že to všetko v takej alebo onakej podobe tu už bolo skôr. Ale v tejto knihe autor namiešal skvelý mix záhad, napätia a lásky starej mamy k vnukovi, ktorá nemá hraníc :) Super zážitok!

Čítať viac

20
Katka

Katka Poliaková získala odznak Šťastných 7

24.03.2023 10:34

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
20
20

Katka Poliaková napísala recenziu

18.03.2023 15:40

Nečakané dobrá kniha. Keď som sa rozhodla dať jej šancu, bola som trocha skeptická. Popis knihy pôsobil trocha tuctovo, takže som mala dojem, že to bude zase len ďalší "spionážny thriller". Veľmi skoro som však zistila, že sa veľmi mýlim. Kniha okamžite vtiahne do deja, čitateľ sa v nej nestráca, tempo je rýchle. Vlastne všetko je tam fajn. Ako taká pekná stavebnica lega, všetky časti deja do seba pekne zapadnú. Autor ma navyše prekvapil jedným nečakaným zvratom, kedy som si povedala "ale to snáď nie :(".... Taká špionážna rozprávka, kde zlo je nakoniec potrestané, ale s krvavou pachuťou... Super vec. Teším sa na pokračovania príbehov Dana Raglana. Ostáva mi veriť, že Ikar alebo iné vydavateľstvo po nich siahne :)

Čítať viac

„Váš smiech je naozaj ako nádherná dúha po búrke, povedal doktor Goel, a keď sa na ňu usmial, na lícach jej okamžite rozkvitli červené ruže.“

Dieťa vojny - Renita D´Silva, 2022
Dieťa vojny
Renita D´Silva