Kníhkupectvá zatvorené, ale web je otvorený :)
150.000 titulov v ponuke a bezpečné doručenie. Dávajte na seba pozor. Viac info
Knihy
E-knihy

Cilkina cesta

Podľa skutočného príbehu

Ikar, 2020
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
TOP #20
5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Ikar, 2020
2. diel série
Tetovač z Auschwitzu

Cecília „Cilka“ Kleinová mala len šestnásť rokov, keď ju deportovali do koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau. Tam si ju vyhliadol veliteľ Schwarzhuber a násilne ju oddelil od ostatných väzenkýň. Cilka rýchlo pochopila, že moc...

Čítaj viac

9,70 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Krása jej zachránila život – a odsúdila ju na roky utrpeniaCecília „Cilka“ Kleinová mala len šestnásť rokov, keď ju deportovali do koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau. Tam si ju vyhliadol veliteľ Schwarzhuber a násilne ju oddelil od ostatných väzenkýň. Cilka rýchlo pochopila, že moc, hoci nechcená, znamená šancu prežiť. Zato, že spala s nepriateľom, ju obvinili z kolaborácie. Mala však na výber? Kde sú morálne hranice pre dieťa, ktoré skončí v koncentračnom tábore? Po vojne Cilku odsúdili na pätnásť rokov nútených prác v gulagu. Na Sibíri čelí novým hrôzam vrátane nechcenej pozornosti dozorcov. Vďaka priazni istej lekárky dostane príležitosť starať sa o chorých. Tí zápasia o život v neľudských podmienkach a mladá žena sa tak dennodenne borí so smrťou. Napriek útrapám však stále nachádza dosť síl na prežitie a napokon aj na lásku.

Cilkina cesta je strhujúci príbeh Slovenky z pera austrálskej spisovateľky Heather Morrisovej a voľné pokračovanie románu Tetovač z Auschwitzu o osude našich krajanov, ktorý obletel svet.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Cilkina cesta - Heather Morris
Malé ženy - Louisa May Alcott
20,80 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Cilka´s Journey
Rok vydania
2020
Počet strán
360
Vydavateľstvo
Ikar
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
725291

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,8 / 5

4 hodnotenia

3
1
0
0
0

Simona
2.4.2020
Štylizovaný román
Kniha je pekná,pútavá,až sa nechce veriť že je to napísané podľa skutočných udalostí. Aj táto kniha nám ukazuje že koncentračné tábory naozaj boli,keďže sa dnes stretávame s názormi že holokaust neexistoval... Čítaj viac
Lawrie
pred štyrmi dňami
Tento Roman je fikcia. Je to prvá veta v knihe... Čítaj viac
5
1.4.2020
Pamätáte si ešte Tetovača z Auschwitzu? Dlho mi trvalo kým som si uvedomila súvislosť medzi ním a touto knihou. Autorka strávila hodiny, ak nie roky počúvaním výpovede Laleho, ktorý tetoval označenia väzňom v Auschwitzi. Tak vznikol aj Cilkin príbeh, ktorý zo svojej pamäte a spomienok vypovedal Lale, nuž a další svedkovia, ktorých sa ešte podarilo vypátrať. Cilkin príbeh je paradoxný, každého spomienky na ňu sa líšia, no v jednom sa väčšina zhoduje - v jej osobnej sile a statočnosti. Je to žena, ktorá prežila koncentračný tábor, stratila svoju rodinu a následne bola poslaná na 15 rokov povinných prác do Gulagu, pričom v Auschwitzi robila jediné čo mohla... snažila sa prežiť.
Kniha je síce fikciou a nedrží sa presných faktov, pretože vypátrať detaily Cilkinho života už nebolo možné. Autorka však vytvorila obraz tejto ženy založený na predstavách a dojmoch s reálnym základom. Za mňa môžem knihu len odporúčať. Bol to prekrásny zážitok plný odhodlania, sily ľudskosti a odvahy na každej jednej stránke.
Čítaj viac
Mirka
15.3.2020
Veľmi zaujímavý príbeh odvážneho dievčaťa-ženy. Kniha pútavo napísaná. Dej je striedavo napísaný, raz sa odohráva v koncentráku a raz v gulagu... Nie je to nutné, ale bolo by lepšie si prečítať ako prvú knihu tet z auschwitzu, lebo mierne na seba nadväzujú. Knihu odporúčam Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Cilkina cesta - Heather Morris
Malé ženy - Louisa May Alcott
20,80 €

„Keď zbierame knihy, zbierame šťastie.“

Vincent Starrett