Marianna Bučányová

7

Moje srdcovky

Moje odznaky

Verný zákazník
Drozdajka
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Šťastných 7
2020
Šťastných 7
2019
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

Martinus
7
7

Marianna Bučányová napísala recenziu

27.08.2023 12:38

Túto knihu mám veľmi rada. Nie preto, že by patrila k žánrom, ktoré bežne čítam, ale práve naopak. Zaraďujem ju k tým jedinečným, ktoré sa vymykajú priemeru.
Samotná téma patrí k mene známejším a populárnejším na Slovensku (okrem iného sa v tejto knihe totižto riešia aj minoritné skupiny), no o to dôležitejšie je jej posolstvo. Ukazuje nám čitateľom, že život je nie vždy jednoduchý a z osudov hlavných postáv si možno zobrať ponaučenie.Navyše autorka svižne prepája minulosť so súčasnosťou a strieda dejovú líniu z uhla pohľadu viacerých postáv, čím zaručene púta pozornosť a núti nás sa nad knihou zamyslieť.
Všetci sme cigáni nie je žiadna oddychovka, ktorú zhltnete pri rannej káve. Je to kniha s hlbokým odkazom a množstvom výstižných myšlienok použiteľných do každodenného života.
Vrelo všetkým odporúčam.

Čítať viac

Martinus
7
7

Marianna Bučányová napísala recenziu

25.03.2023 22:34

Prečítala som už veľa trilerov a úprimne som si myslela, že za chvíľu sa už nebude dať v tomto žánri vymyslieť nič nového. Pani spisovateľka však posunula hranice kreativity za horizont a ešte ďalej.
Krátke, trefné a napínavé kapitoly, ktoré patria k takejto knihe nájdete aj tu, no vývoj deja môže čitateľa veľmi ľahko prekvapiť.
Anotácia nám hovorí o hlavnom hrdinovi Devinovi, ktorý má ťažký život, a jeho nádeji na lepšie zajtrajšky. No čo ak sa príbeh vyvíja úplne inak, ako prvotne nasvedčuje a jeho koniec sa nedá predvídať? Čo ak je rozuzlenie zaujímavejšie a šokujúcejšie, ako si vieme predstaviť? Toto sú charakteristiky, ktoré dobrý triler musí obsahovať a tým kniha Bolesť bezpochýb je.
Ak chcete siahnuť po niečom, s čím ste sa pravdepodobne ešte v knižnom svete nestretli, táto kniha je pre vás správnou voľbou.

Čítať viac

Martinus
7
Marianna Bučányová

Marianna Bučányová získala odznak Šťastných 7

11.02.2022 08:12

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
Martinus
7
7

Marianna Bučányová napísala recenziu

31.08.2021 14:45

Jonasson znova nesklamal. Po Storočnom starčekovi, jeho pokračovaní (101 ročnom starčekovi) a Analfabetke som myslela, že svojou ďalšou knihou už nezdvihne latku. Mýlila som sa. Dielo sa mu náramne vydarilo.
Kto už čítal niekedy niečo od tohto švédskeho spisovateľa a osvojil si jeho štipľavý satirický humor, obohatený širokými zápletkami a absurdnými situáciami, má sa na čo tešiť. V jeho spisovateľskom štýle je niečo zaujímavé, čo donúti čitateľa uveriť, že pri dostatku šťastia v nešťastí a náhode, ktorá je, ako sa vraví, často blbec, sa veľmi ľahko môže prihodiť niečo neuveriteľné. Na tomto zakladá svoje knihy a pri opieraní sa o aktuálne spoločenské a politické svetové problémy dotvára pre čitateľa zaujímavý príbeh. Ako inak by sa mohol masajský bojovník dostať do Švédska len vo svojom tradičnom oblečení alebo niekto podnikať v odplácaní pomsty? A hlavne, ako sa to dá zmysluplne spojiť do jedného príbehu?
No nebudem viac prezrádzať, radšej odporúčam Pomsta je sladká, a.s. všetkými desiatimi. :)

Čítať viac

Martinus
7
Marianna Bučányová

Marianna Bučányová prečítala knihu

18.07.2021 16:05

Martinus
7
7

Marianna Bučányová napísala recenziu

02.07.2021 15:18

Zo začiatku som bola troška skeptická. Mala som názor, že nie je možné napísať takmer 400 stranový vesmírny scifi román bez toho, aby to neboli len nudné opisy technológie. Mýlila som sa. Príbeh bol pútavý, dynamický a udržiaval vo mne neustále napätie. Hlavná hrdinka neustále čelila novým výzvam a problémom, no dostať sa im na koreň nebolo také jednoduché. Niekde som čítala, že niekto túto knihu prirovnáva k Marťanovi - súhlasím. Príbehovo síce nejde o nič podobné, no konečný dojem vo mne zanecháva rovnako pozitívny.
Ak teda hľadáte futuristické scifi s prvkami trileru, ale chcete sa vyhnúť hlbším prvkom hororu, knihu vrelo odporúčam.

Čítať viac

Martinus
7
7

Marianna Bučányová napísala recenziu

02.07.2021 15:05

Prvotriedny triler, originálna zápletka. Asi tak by som opísala túto knihu, ktorá pochádza z pera autorky, predovšetkým známej vďaka svojim romantickým knihám. Aj keď svoje prvotné žánrové smerovanie nezaprie a v deji určite spozorujete záblesk milostného trojuholníka, je to napínavý príbeh. Pre náročnejšieho čitateľa môže byť knižka predvídateľná, no moment prekvapenia či adrenalín jej určite nechýbajú. Odporúčam ako víkendové čítanie.

Čítať viac

Martinus
7
7

Marianna Bučányová napísala recenziu

02.07.2021 15:03

Tretia časť zo série o detektívovi Robertovi Hunterovi. Nočný lovec sa číta dobre vďaka svojim krátkym kapitolám ukončeným zvyčajne prekvapením či napätím, a tak núti čitateľa rýchlo hltať stránku za stránkou. Obzvlášť oceňujem, že hoci som nečítala predchádzajúce dve časti, dej nie je natoľko napojený, aby to robilo nejaký problém, a tak umožňuje čítať knihu nezáväzne od pokračovaní. Krok po kroku je možné sa vďaka autorovým znalostiam psychológie dozvedieť, ako vrah uvažuje a v určitých kapitolách je možno aj vidieť aj kroky, ktoré voči svojim obetiam podnikol. Jedno je isté – pri Chrisovi Carterovi a jeho knihách je treba sa pripraviť na poriadnu dávku adrenalínu, krvi a brutality, a hoci kniha patrí k tým hrubším, na konci čaká odmena v podobe kvalitného čitateľského zážitku.

Čítať viac

Martinus
7
Marianna Bučányová

Marianna Bučányová prečítala knihu

11.06.2021 18:01

Martinus
7
Marianna Bučányová

Marianna Bučányová získala odznak Verný zákazník

25.03.2021 14:37

Bolo nám cťou vás obslúžiť už 30 krát. Vaša domáca knižnica musí byť skutočne výstavná!

Verný zákazník

„Ti, kdo milují víc, než jim lze dát, jsou nakonec vždy na obtíž.“

Ani později, ani jinde - Delphine de Vigan, 2019
Ani později, ani jinde
Delphine de Vigan