Marianna Bučányová

7

Moje srdcovky

Moje odznaky

2022
2021
2020
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

Marianna Bučányová

Marianna Bučányová získala odznak Šťastných 7

11.02.2022 08:12

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

7

Marianna Bučányová napísala recenziu

31.08.2021 14:45

Jonasson znova nesklamal. Po Storočnom starčekovi, jeho pokračovaní (101 ročnom starčekovi) a Analfabetke som myslela, že svojou ďalšou knihou už nezdvihne latku. Mýlila som sa. Dielo sa mu náramne vydarilo.
Kto už čítal niekedy niečo od tohto švédskeho spisovateľa a osvojil si jeho štipľavý satirický humor, obohatený širokými zápletkami a absurdnými situáciami, má sa na čo tešiť. V jeho spisovateľskom štýle je niečo zaujímavé, čo donúti čitateľa uveriť, že pri dostatku šťastia v nešťastí a náhode, ktorá je, ako sa vraví, často blbec, sa veľmi ľahko môže prihodiť niečo neuveriteľné. Na tomto zakladá svoje knihy a pri opieraní sa o aktuálne spoločenské a politické svetové problémy dotvára pre čitateľa zaujímavý príbeh. Ako inak by sa mohol masajský bojovník dostať do Švédska len vo svojom tradičnom oblečení alebo niekto podnikať v odplácaní pomsty? A hlavne, ako sa to dá zmysluplne spojiť do jedného príbehu?
No nebudem viac prezrádzať, radšej odporúčam Pomsta je sladká, a.s. všetkými desiatimi. :)

Čítať viac

Marianna Bučányová

Marianna Bučányová prečítala knihu

18.07.2021 16:05

7

Marianna Bučányová napísala recenziu

02.07.2021 15:18

Zo začiatku som bola troška skeptická. Mala som názor, že nie je možné napísať takmer 400 stranový vesmírny scifi román bez toho, aby to neboli len nudné opisy technológie. Mýlila som sa. Príbeh bol pútavý, dynamický a udržiaval vo mne neustále napätie. Hlavná hrdinka neustále čelila novým výzvam a problémom, no dostať sa im na koreň nebolo také jednoduché. Niekde som čítala, že niekto túto knihu prirovnáva k Marťanovi - súhlasím. Príbehovo síce nejde o nič podobné, no konečný dojem vo mne zanecháva rovnako pozitívny.
Ak teda hľadáte futuristické scifi s prvkami trileru, ale chcete sa vyhnúť hlbším prvkom hororu, knihu vrelo odporúčam.

Čítať viac

7

Marianna Bučányová napísala recenziu

02.07.2021 15:05

Prvotriedny triler, originálna zápletka. Asi tak by som opísala túto knihu, ktorá pochádza z pera autorky, predovšetkým známej vďaka svojim romantickým knihám. Aj keď svoje prvotné žánrové smerovanie nezaprie a v deji určite spozorujete záblesk milostného trojuholníka, je to napínavý príbeh. Pre náročnejšieho čitateľa môže byť knižka predvídateľná, no moment prekvapenia či adrenalín jej určite nechýbajú. Odporúčam ako víkendové čítanie.

Čítať viac

7

Marianna Bučányová napísala recenziu

02.07.2021 15:03

Tretia časť zo série o detektívovi Robertovi Hunterovi. Nočný lovec sa číta dobre vďaka svojim krátkym kapitolám ukončeným zvyčajne prekvapením či napätím, a tak núti čitateľa rýchlo hltať stránku za stránkou. Obzvlášť oceňujem, že hoci som nečítala predchádzajúce dve časti, dej nie je natoľko napojený, aby to robilo nejaký problém, a tak umožňuje čítať knihu nezáväzne od pokračovaní. Krok po kroku je možné sa vďaka autorovým znalostiam psychológie dozvedieť, ako vrah uvažuje a v určitých kapitolách je možno aj vidieť aj kroky, ktoré voči svojim obetiam podnikol. Jedno je isté – pri Chrisovi Carterovi a jeho knihách je treba sa pripraviť na poriadnu dávku adrenalínu, krvi a brutality, a hoci kniha patrí k tým hrubším, na konci čaká odmena v podobe kvalitného čitateľského zážitku.

Čítať viac

Marianna Bučányová

Marianna Bučányová prečítala knihu

11.06.2021 18:01

Marianna Bučányová

Marianna Bučányová získala odznak Verný zákazník

25.03.2021 14:37

Bolo nám cťou vás obslúžiť už 30 krát. Vaša domáca knižnica musí byť skutočne výstavná!

Marianna Bučányová

Marianna Bučányová prečítala knihu

03.03.2021 08:54

7

Marianna Bučányová napísala recenziu

03.03.2021 08:49

Knižku som si kúpila kvôli zaujímavému obalu aj anotácii. Na moje prekvapenie sa príbeh neuberali úplne tým smerom, akým sa dalo na prvý pohľad odhadnúť. Fitzek už tradične využíva svojský štýl písania - vnímanie situácie z perspektívy rôznych postáv knihy a retrospektívu, ktoré spolu s krátkymi kapitolami nútia čitateľa byť stále v strehu, stupňovať napätie a prevracať stranu za stranou. Osobne som sa musela po dočítaní zamyslieť nad tým, ako súvislosti do seba zapadajú, a prelistovať isté časti znova, pretože miestami bol príbeh až nezrozumiteľne komplikovaný a prekombinovaný. Celkový dojem je však za mňa veľmi dobrý, a i keď kniha nie je zrovna autorovým najlepším dielom, určite stála za ten čas a som veľmi rada, že je súčasťou mojej domácej knižnej zbierky.

Čítať viac

„Ari by bol najradšej, keby všetci z jeho izby odišli, najradšej by bol sám so svojimi knihami, najradšej by sa v jednej z nich stratil a už sa nikdy nevrátil.“

Sága z Keflavíku - Jón Kalman Stefánsson
Sága z Keflavíku
Jón Kalman Stefánsson