Spoveď levice - Mia Couto
Spoveď levice
12,65 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Silný a tragický príbeh o postavení žien v tradičnej mozambickej spoločnosti, ktorý vychádza zo skutočných udalostí a životných skúseností autora počas kariéry biológa. Vo fiktívnej mozambickej dedinke Kulumani sa ženy často stávajú obeťami krvilačných levov. Z denníka jednej z nich, Mariamar, sa dozvedáme, že skutočnými predátormi však nie sú levy, ale miestni muži. Po príchode poľovníka Archanjela začnú vychádzať na povrch tajomstvá miestnych obyvateľov a dôkazy o ženských obetiach mužskej brutality a neľudských tradícií.

Smutné nie je, keď plačeme.
Smutné je, keď nemáme prečo plakať.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Spoveď levice - Mia Couto
Narodený v modrú stredu - Daniel Tammet
24,51 €
Ušetríte 2,04 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
208
Hmotnosť
350 g
Rok vydania
2019
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Portugalský inštitút
Rozmer
140×210 mm
ISBN
9788097316037
Naše katalógové číslo
657411

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

5

Ťažko sa vyberá päť diel a zopár obľúbených autorov. Milujem literatúru! Deň bez knihy je pre mňa neúplný. Aspoň stránku musím prečítať :-)

Ivana Zacharová
24.10.2019
Päť hviezdičiek nestačí
Výnimočný, skvelý, očarujúci, magický a brilantný román! Postava Mariamar aj Archaniela Strelca sú výborne rozpísané. Každý z nich bojuje so svojím vlastným "šialenstvom". Píšu si denníky, vec nezvyčajná v tomto kúte sveta, kde je veľa ľudí negramotných. Písanie sa pre nich stáva zbraňou, útočiskom aj liekom. Práve prostredníctvom zápiskov hlavných hrdinov sa pred nami odvíja napínavý dej.
Postupne vychádzajú na povrch rôzne tajomstvá postáv a obyvateľov dediny. Opisy mužskej brutality voči ženám, zvláštne, priam neľudské tradície a snaha žien vymaniť sa zo zaužívaných stereotypov nenechajú čitateľa chladným. Nie je to ľahké čítanie. Príbeh je veľmi, veľmi silný. No tak krásne obalený vo vyšperkovanej metaforike, že človek skoro zabudne na brutalitu a užíva si každé jedno slovo či vetu. Neverte mi... nie, nezabudne.
Kto má rád magický realizmus, mal by mať túto knihu v zozname prečítaných. Stávajú sa levy ľuďmi alebo ľudia levmi? Niet jedinej stránky, pri ktorej by som sa nenadchýnala štylistikou, metaforami, prvkami mystiky alebo prirovnaniami. Tento román zaraďujem medzi svoje top knihy.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Spoveď levice - Mia Couto
Narodený v modrú stredu - Daniel Tammet
24,51 €
Ušetríte 2,04 €

„Čítanie je pre dušu tým, čím je cvičenie pre telo.“

Sir Richard Steele