Knihy
E-knihy

Pomaľované vtáča

Ikar, 2019
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
TOP #12
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Ikar, 2019
Edícia
Odeon

V jeseni roku 1939 rodičia v nemenovanej krajine v stredovýchodnej Európe pošlú svojho šesťročného syna na vidiek, aby ho uchránili pred hrôzami vojny. Ďaleko od civilizácie sa nevinné chlapča postupne stretáva...

Čítaj viac

11,90 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

V jeseni roku 1939 rodičia v nemenovanej krajine v stredovýchodnej Európe pošlú svojho šesťročného syna na vidiek, aby ho uchránili pred hrôzami vojny. Ďaleko od civilizácie sa nevinné chlapča postupne stretáva s nepochopiteľnou zaostalosťou, poverčivosťou, zlobou, najobludnejšími formami násilia a prejavmi sexuálnych úchyliek.
Nevinný naivný chlapec uvažuje, kde sa berie násilie, načo je dobré a ako sa mu vyhnúť. Odpovede a ochranu nachádza postupne v primitívnych kultoch, u Boha, Diabla, v nacizme aj komunizme, až napokon stratí nielen všetky ideály, ale aj nevinnosť. K tomu všetkému ho ženie najsilnejšia ľudská túžba – prežiť.
Na pozadí mimoriadne naturalistického diela (nedávajte ho čítať deťom) sa odohráva silný príbeh o vplyve ľudských pudov, nenávisti, zlobe, hlúposti a túžby po pomste. Jeden z najkontroverznejších románov dvadsiateho storočia, preložený do vyše tridsiatky jazykov, sa takmer po polstoročí od prvého vydania dočkal aj slovenského prekladu. Čitateľ sa môže presvedčiť, že jeho odkaz je napriek drsnej forme predovšetkým humanistický.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Pomaľované vtáča - Jerzy Kosinski
Gentleman Devět - Penelope Ward
20,40 €
Ušetríte 5,55 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Painted Bird
Rok vydania
2019
Počet strán
240
Vydavateľstvo
Ikar
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
652869

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,4 / 5

54 hodnotení

1
0
0
0
1

Oliver
včera
Vrelo odporúčam
Knihu som čítal pred cca 6 - 7 rokmi, keď táto kniha ešte nebola až taký "hype". Bol som veľmi prekvapený ako ma vtiahla okamžite do deja. Následne som sa od knihy nevedel odtrhnúť... Realistické dielo, napisané s veľkým prehľadom. Dielo má určitý zmysel, ktorý asi nie každý pochopí. Každopádne.. odporúčam určite každému a idem si ju kúpiť ešte raz. Je to jedna z tých kníh.. ktorá vyvolá vo vás pocit, že keď ju dočítate.. tak 2-3 dni ste pomaly ticho a rozmýšľate nad tým..

PS: Som zvedavý úprimne na film, ktorý má za chvíľu premiéru.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Pomaľované vtáča - Jerzy Kosinski
Gentleman Devět - Penelope Ward
20,40 €
Ušetríte 5,55 €

„Nikdy som nemyslel na to, aby som písal pre povesť a poctu. Čo mám na srdci, musí von, a preto píšem.“

Ludwig Van Beethoven