Knihy
E-knihy
15,14 €

Bežná cena Bežne 16,95 €

Ušetríte 11%

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

Pozývame vás na prezentáciu knihy SuperŽENY, ktorú napísala Andrea Kellö Žačoková. Príďte sa o nej dozvedieť viac, beseda s autorkou sa uskutoční v utorok 17. septembra o 18:00 v našom kníhkupectve v Bratislave na Obchodnej ulici.

Viac o knihe

V našich dejinách bolo mnoho výnimočných žien, ktoré urobili niečo naozaj významné. No časom ich mená akoby zapadli prachom. Kniha ponúka 50 príbehov odvážnych a akčných žien, ktoré sa nebáli kráčať svojou vlastnou cestou. Približuje ženy z rozmanitých oblastí spoločenského, vedeckého a kultúrneho života. Žili v rôznych obdobiach, pochádzali z rozličných spoločenských vrstiev a venovali sa rozmanitých činnostiam. A všetky urobili niečo veľké, čo ovplyvnilo život iných ľudí alebo celej spoločnosti. Od príbehu sv. Alžbety zo začiatku 13. storočia precestujete so superŽENAMI dejinami až po príbeh misionárky Veroniky Ráckovej, ktorá zahynula v roku 2016 v Južnom Sudáne.

Spoznáte Žofiu Bošňákovú, ktorá sa po smrti stala veľmi slávna, primášku Pannu Cinkovú, ženské aktivistky Annu Pivkovú aj Elenu Šoltésovú, pestovateľku ruží Máriu Henrietu Chotekovú, maliarky Želmíru Duchajovú Švehlovú a Ester Šimerovú Martinčekovú. Zoznámite sa s „našimi prvými" - lekárkou Máriou Bellovou, farárkou Darinou Bancíkovou, botaničkou Izabelou Textorisovou a inými priekopníčkami. Nevynechali sme ani superŽENY ako Mária Terézia, Anička Jurkovičová, Božena Slančíková či Terézia Vansová.

Čítaj viac
Kúpte spolu
SuperŽENY - Andrea Kellö Žačoková, Zuzana Bartová (ilustrátor)
Pochovaní zaživa - Dominik Dán
27,04 €
Ušetríte 3,86 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
224
Hmotnosť
846 g
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
642547
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart
Ilustrácie
Rozmer
170×240 mm
ISBN
9788055642048
Vekové odporúčanie
12+

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
SuperŽENY - Andrea Kellö Žačoková, Zuzana Bartová (ilustrátor)
Pochovaní zaživa - Dominik Dán
27,04 €
Ušetríte 3,86 €

„Nikdy som nemyslel na to, aby som písal pre povesť a poctu. Čo mám na srdci, musí von, a preto píšem.“

Ludwig Van Beethoven