Knihy
E-knihy

Clayov most

Markus Zusak

Austrálsky spisovateľ Markus Zusak sa narodil v roku 1975 v Sydney ako najmladšie zo štyroch detí v rodine európskych prisťahovalcov. Jeho otec pochádza z Rakúska, matka z Nemecka. Práve matkine spomienky na Nemecko počas druhej svetovej vojny ho inšpirovali na napísanie románu Zlodejka...

Ikar, 2019
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
8-9 hodín čítania
Vydavateľstvo
Ikar, 2019

Päť nedospelých bratov Dunbarovcov žije na predmestí austrálskeho mesta bez otca a matky, podľa vlastných pravidiel. Ich domov sa zmieta v chaose. Matka chlapcov, klaviristka, ktorá na otcov podnet emigrovala z komunistického Poľska, sa najprv.

Čítaj viac

11,10 €

Bežná cena Bežne 15,90 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Päť nedospelých bratov Dunbarovcov žije na predmestí austrálskeho mesta bez otca a matky, podľa vlastných pravidiel. Ich domov sa zmieta v chaose. Matka chlapcov, klaviristka, ktorá na otcov podnet emigrovala z komunistického Poľska, sa najprv prebíjala životom v rakúskom tábore, potom v Austrálii robila podradné práce, učila sa po anglicky a napokon sa vydala. Piatich synov vychovávala prísne, ale s láskou. Po jej smrti život bratov poznačí záhadné zmiznutie otca. Dávajú mu prezývku Vrah, lebo sa nazdávajú, že po jeho odchode v srdci každého z nich niečo zomrelo. Keď sa po čase otec z ničoho nič objaví, vyháňajú ho. Len jeden z bratov, Clay, pozná otcovo tajomstvo a aj jeho postihne osobná tragédia. Vyberie sa postaviť most cez dravú rieku, čím zároveň symbolicky stavia most medzi bratmi a otcom, ale aj medzi minulosťou a prítomnosťou.

„Clay Dunbar stavia most z mnohých dôvodov: kvôli bratom a na počesť rodičov... ale je to aj pokus o veľkoleposť. Stavia most, aby zachránil sám seba a aby vytvoril jedinečnú, krásnu chvíľu: zázrak, nič menej.“
Čítaj viac
Kúpte spolu
Clayov most - Markus Zusak
Sila rozumu v bláznivej dobe - Ján Markoš
21,00 €
Ušetríte 8,80 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Bridge of Clay
Rok vydania
2019
Počet strán
544
Vydavateľstvo
Ikar
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
606623
17. júla 2019

Musím sa priznať, že na meno Markus Zusak mám trochu slabosť. Zlodejka kníh aj Posol ma silno naladili na vlnu tohto autora, preto som sa na Clayov most úprimne tešila. A hoci mi istú dobu trvalo, kým som prišla na chuť štýlu, ktorým je táto kniha písaná, potom už to bola len číra radosť z čítania. Príbeh piatich bratov Dunbarovcov je veľmi dojemný a silný. Prevedie vás ich detstvom s milujúcimi rodičmi, smutnými momentmi rozpadu rodiny aj následnou snahou dostať život späť do správnych koľají.
Nebojte sa hrúbky, strany odbúdajú jedna za druhou a po dočítaní vám knižka bude určite ešte dlho rezonovať v hlave.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,7 / 5

6 hodnotení

4
2
0
0
0

Natália Nagyová
predvčerom
Zusak znova nesklamal, je to láska.
Na vydanie tejto knihy som sa celkom dosť tešila, keďže Zlodejka kníh je jedna z mojich naj kníh. A mala som sa na čo tešiť. Toto bola tak nádherná, dojemná kniha, že až. Písaná je naozaj zvláštnym štýlom, na ktorý sa treba nejako naladiť a potom to už ide ako po masle. Mňa osobne tento štýl písania dostal a práve tým sa kniha odlišuje od toho množstva iných. Clayov most je výnimočná kniha o sile, odpustení, láske, význame rodiny a má v sebe ešte veľa ďalších posolstiev. Krása! Určite odporúčam.
Čítaj viac
7
11.7.2019
"ten most bude z Teba"
Že je Zusak skvelý, dokázal už predtým. Ale dovolím si povedať, že táto kniha prekonala aj Zlodejku kníh. Je to hlavne kniha o Láske - rodičovskej , tej detskej, súrodeneckej aj romantickej, a dokonca aj o láske k zvieratám. Chvíľu mi na začiatku trvalo, kým som sa zorientovala , ale potom som knihu nespustila z rúk, kým som ju nedočítala. A preliala potoky sĺz. Nielen pri smutných pasážach, ale aj pri tých krásnych. Táto kniha je proste prekrásna.
"Keď sa film skončil, zostali sme sedieť v tme. Dodnes zostávam na záverečné titulky"
A ako povedala Carey Clayovi: "Ten most bude z Teba"... a bol.
Čítaj viac
Jaroslav Weissensteiner
15.6.2019
Most
Zaujímavý príbeh života ľudí v Austrálii v období pádu Berlínskeho múru, ktorý Vás vtiahne do deja úplne celých, akoby ste tam naozaj boli. Nielen o stavbe mosta, vzťahoch (mostoch) medzi ľuďmi, ale aj o vzťahoch k zvieratám, vytrvalosti, rozvahe, pokoji a trpezlivosti. Veľmi zaujímavé stručné romanticko-dobrodružné vystihnutie veci opisom s nádychom humorného ladenia. Jedna z najlepších kníh od autora M. Zusak.
Čítaj viac
Kristína Drážovská
14.6.2019
Rodinná história inak
Clayov most je príbeh o piatich bratoch. Rôznorodých a celkom iných, no rovnako nespútaných a ťažko chápateľných. Na začiatku je písací stroj a azda aj klavír patrí k počiatku ich histórie - pretože jej sa príbeh týka najväčšmi. Histórie rodiny, ktorá je písaná, ako vrstvy, či rozhádzané puzzle. Najprv si oddeľujete okraje, od ostatných dielikov, potom skladáte obraz a až na záver vidíte, čo obraz predstavuje. Všetko sa vám však odkrýva po kúskoch. Tieto kúsky sú také netradičné a zaujímavo spracované, že mnohým čitateľom možno, ani sedieť nebudú. No ja považujem Clayov most za knihu, ktorú po navyknutí si na chaos (ten k nej patrí), nemožno nemilovať. Jej atmosféra je dotýkajúca a na jej príbeh nezabudnete - vryje sa do vás nenápadne a najmä prirodzene. Markus Zusak vytvoril niečo, čo je celkom iné, než Zlodejka kníh, no predovšetkým je to celkom iné, než akákoľvek literatúra.
Čítaj viac
2
23.5.2019
Zusak zase raz nesklamal
Clayov most je nádherná kniha, ktorú nebudete chcieť položiť, až kým ju nebudete mať celú prečítanú. Je to kniha o strate, bolesti, ale i rôznych podobách lásky, priateľstva a o túžbe, túžbe žiť a zanechať stopu, hoci len malinkú a pre svet bezvýznamnú. Zusaka už dlho považujem za môjho obľúbeného autora, no táto kniha sa mi páčila asi najviac. Zusak je proste majster slova. Pri čítaní tejto knihy sa budete cítiť ako jej časť, budete všetko prežívať s chlapcami Dunbarovcami, budete cítiť ich bolesť, hnev, smútok, ale zároveň s nimi budete bojovať a prežívať i krásne momenty. Myslím, že na túto knihu nezabudnete ešte dlho po jej prečítaní. Na záver ešte musím pochváliť prekladateľa. Na prvých stranách sa mi zdal mierne stratený, ale to bol asi len môj pocit, potom bol už preklad vynikajúci. Nádherne a s citom sa mu darí najmä opisovať atmosféru. Ja osobne som sa naozaj cítila akoby som bola tam, v ďalekej Austrálii, a sedela s chlapcami Dunbarovcami a Achillom v malej kuchyni, či sa pozerala na Claya zahĺbeného v myšlienkach a ponoreného do stavby svojho diela, svojho mosta.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Clayov most - Markus Zusak
Sila rozumu v bláznivej dobe - Ján Markoš
21,00 €
Ušetríte 8,80 €

„Obsah niečej knižnice je súčasť jeho histórie, rovnako ako obraz po predkoch.“

Anatole Broyard