Knihy
E-knihy

Mesto osamelosti

O umení byť sám

Olivia Laing
Mesto osamelosti - Olivia Laing
Mesto osamelosti - Olivia Laing
Crudo - Olivia Laing

Olivia Laing je uznávanou spisovateľkou a novinárkou. Píše pre denníky Guardian, Observer, New Statesman, Frieze a New York Times. Je autorkou troch kníh literatúry faktu a jedného románu. Kniha Mesto osamelosti bola nominovaná na cenu Gordona Burna.

Inaque, 2019
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Inaque, 2019
Edícia
Pandora

Keď sa Olivia Laing presťahovala do New Yorku, ocitla sa v priestore osamelosti. Tejto zahanbujúcej skúsenosti sa spoločnosť vyhýba ako moru, ale ju začala fascinovať a rozhodla sa „mesto osamelosti“ skúmať prostredníctvom výtvarného...

Čítaj viac

9,90 €

Bežná cena Bežne 13,99 €

Ušetríte 29%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Keď sa Olivia Laing presťahovala do New Yorku, ocitla sa v priestore osamelosti. Tejto zahanbujúcej skúsenosti sa spoločnosť vyhýba ako moru, ale ju začala fascinovať a rozhodla sa „mesto osamelosti“ skúmať prostredníctvom výtvarného umenia.

Vo svojej knihe sa prechádza New Yorkom, dielami a životmi Edwarda Hoppera, Andyho Warhola, Davida Wojnarowicza či Henryho Dargera a poskytuje živý obraz toho, čo znamená byť sám a osamelý. Neskúma len príčiny tohto stavu a jeho prejavy, ale aj spôsob, ako mu vzdorovať a ako sa z osamelosti vymaniť.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Mesto osamelosti - Olivia Laing
Proti všetkým pravidlám - Ariel Levy
17,49 €
Ušetríte 7,49 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Lonely City
Rok vydania
2019
Počet strán
264
Vydavateľstvo
Inaque
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
581999

Mesto osamelosti je neuveriteľne silná a výnimočná kniha, ktorá ma úplne dostala, popravde aj dosť rozhodila. Prečítané behom dvoch dní, kedy som večer išiel do postele s myšlienkou na to, aby som sa už ráno zobudil, nech môžem čítať ďalej. Mám v nej množstvo strán so zahnutými rohami, podčiarknutými vetami či celými pasážami a neprešiel deň, kedy som nepremýšľal nad touto knihou. Skvelá záležitosť, ktorá mi otvorila nový vesmír a emočne ju budem ešte dlho spracovávať.

Čítaj viac

Filozofická duša zdravého blázna s nádychom filmušky a špetkou knihomoľa :)

Eva Bizovská
Kníhkupec
1. apríla 2019

Veľmi originálna kniha, ktorá prepája denník jednej osamelej, umeleckej duše ženy s mnohými ďalšími nepochopenými umelcami. Výskum ich tvorby a analyzovanie ich života je zároveň hodina psychoanalýzy, sociológie a dejepisu v jednom. Veľmi autentický štýl a mnohokrát dojemný obsah, ktorý pohladí každú socialne aj (ne)umelecky cítiacu dušu.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,8 / 5

9 hodnotení

6
2
0
0
0

3
1.4.2019
Dalsia kniha od Inaque, ktorá vas nuti zamysliet sa nad vecami ktoré by sme inak mozno neriesili. Nie je to len o osamelosti. V jedinej knihe sa dozviete info o americkych umelcoch, ktorí sa v nasich koncinach tak nespominaju okrem Warhola samozrejme, o New Yorku v 60/70 rokoch o epidemii AIDS a vsetkych veciach s tym spojenymi, ktoré sa na dejepise nespominaju.
Čítaj viac
Martina
1.4.2019

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Knihu by som rozhodne nezaradila medzi romány. Je to skôr niečo medzi románom a lit faktu. Kniha je rozdelená do niekoľkých častí a v každej časti sa autorka venuje nejakému svojim spôsobom svojskému umelcovi (napr. Warholovi). Ukazuje akými všetkými spôsobmi možno chápať osamelosť a že aj človek, ktorý je obklopený ľuďmi môže byť osamelý. Jednu kapitolu dokonca venuje životu pred "obrazovkami" a tomu ako to ovplyvnilo a podporilo ľudí v ich osamelosti, keď sa skrývajú za sociálne siete. Nehodnotím knihu ani ako zlú ani ako dobrú. Dozvedela som sa pár zaujímavých informácií, ale znovu by som ju už nečítala :)
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Mesto osamelosti - Olivia Laing
Proti všetkým pravidlám - Ariel Levy
17,49 €
Ušetríte 7,49 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev