Knihy
E-knihy

Vladimíra Kalatová

2

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

2
2

Vladimíra Kalatová napísala recenziu

17.06.2020 18:36

Skvelá kniha, skvelá autorka. Jej štýl písania je bravúrny. Dokáže veľmi pútavo a citlivo narábať s opisom životných tragédií. Kniha plynie sama, absolútne s ľahkosťou. Musím len odporúčať.

Čítaj viac

2
2

Vladimíra Kalatová napísala recenziu

01.06.2020 18:18

Príbeh matky a dcéry napísaný zaujímavým a jedinečným štýlom, ktorý otvára mnohé témy. V knihe ma oslovil najmä štýl autorky, ktorá opisuje aj tie najobyčajnejšie situácie veľkolepým spôsobom. Celkovo mám však z knihy zmiešané pocity. Čítala som ju s napätím, avšak po hlavnom odhalení ma už akosi prestala zaujímať. Chystám sa prečítať si aj ďalšiu knihu od autorky - Olive Kitteridge.

Čítaj viac

2
2

Vladimíra Kalatová napísala recenziu

26.05.2020 20:43

Nostalgické čítanie, ktoré ma veľmi potešilo. Kniha sa číta ľahko a príjemne. Som veľkým fanúšikom Harryho Pottera a knihu odporúčam všetkým milovníkom jeho príbehu. Akurát neviem, prečo som si ju prečtala až teraz :-)

Čítaj viac

2
2

Vladimíra Kalatová napísala recenziu

20.05.2020 18:45

Smutný a mrazivý príbeh jedného domu v 19. storočí. Nešťastný príbeh vraždy, ktorá otriasla celou Kanadou. Ale netreba sa témy báť. Je síce smutná a drsná, no skrýva v sebe omnoho viac. Kniha nenudí, je napísaná veľmi zaujímavou formou spomínania si hlavnej postavy na udalosti, ktoré sa v jej živote udiali a aj na osudný deň. Obsahuje množstvo podrobných opisov a je rozsiahla aj počtom strán. Pred jej prečítaním som nevedela, čo od nej môžem očakávať, pretože to bola moja prvá kniha od autorky Margaret Atwood (Príbeh služobníčky poznám len zo seriálu). Na začiatku knihy bol dej pomerne statický, musela som sa ním prelúskať a zvyknúť si na štýl písania. Asi v štvrtine knihy som už hltavo čítala každú jednu stránku a nevedela som sa od nej odtrhnúť. Knihu by som zaradila k náročnejšiemu čítaniu. A teraz hor sa na seriál Alias Grace.

Čítaj viac

2
Vladimíra Kalatová

Vladimíra Kalatová získala odznak Horúce novinky

13.05.2020 07:59

Ďakujeme za prihlásenie sa do newslettera. Keďže naša ponuka sa stále rozširuje a nové skvelé tituly pribúdajú, radi vám pomôžeme zorientovať sa v nich a nezmeškať najlákavejšie knižné ponuky.

2
2

Vladimíra Kalatová napísala recenziu

09.05.2020 09:44

Kniha je veľmi pútavá. Vývin človeka je v nej podrobne opísaný aj pre úplného laika. Mňa veľmi zaujala, pretože som sa v nej dozvedela, prečo sme, akí sme, prečo vyzeráme tak ako vyzeráme, ale taktiež kam až siahajú naši predkovia. Navyše, knihe nechýba ani humor. Je veľmi komplexne uchopená a príjemne sa číta. Určite odporúčam pre všetkých.

Čítaj viac

2
2

Vladimíra Kalatová napísala recenziu

09.05.2020 09:35

Odvážna, múdra a nebojácna Kirké. Príbeh o jej živote vás prenesie do nemilosrdného sveta bohov, Titanov, čarodejníc, nýmf, princov, smrteľníkov i hrôzostrašných oblúd. Je to úchvatný a jedinečný príbeh. Túto knihu by som si rada prečítala opäť po prvýkrát. Nesklame ani tých čitateľov, ktorí sú v starovekých príbehoch začiatočníci. Na konci knihy nájdete malú pomôcku pre zorientovanie sa v jednotlivých postavách. Kniha vo mne rezonuje aj po prečítaní. Rozhodne odporúčam.

Čítaj viac

2
Vladimíra Kalatová

Vladimíra Kalatová získala odznak Magický návrat

06.05.2020 20:40

Harry Potter je starší o 18 rokov, kým sme my, jeho verní fanúšikovia, zostarli o 8. Nech Vám tento odznak pomáha trpezlivo čakať na jeho ďalšie príbehy! :-)

2
2

Vladimíra Kalatová napísala recenziu

19.04.2020 14:39

Pomerne útla knižka so zaujímavým obsahom. Aj napriek drsnému príbehu, ktorý je vyrozprávaný naturálnym štýlom, sa kniha číta ľahko a strany rýchlo obiehajú. Ak niečo stratíme, niečo nové môžeme získať. Dávam štyri hviezdičky len z toho dôvodu, že by som prijala hlbší a obsiahlejší vnútorný konflikt postáv a objasnenie jednotlivých motivácií. Ale to je len vec vkusu :-) Knihu odporúčam.

Čítaj viac

2
Vladimíra Kalatová

Vladimíra Kalatová získala odznak Máte čitateľský profil

18.04.2020 22:32

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev