Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Tento titul nájdete v našej ponuke opäť aj v kolekcii za zaujímavú cenu.

Jocelynin život je naďalej v ohrození. Clary ju chce zachrániť, a tak musí navštíviť Mesto skla, domov všetkých Tieňolovcov, aj napriek tomu, že vstupom do mesta porušuje všetky zákony. Až na mieste sa dozvedá, že Jace ju tam vôbec nechce a jej najlepší kamarát Simon skončil vo väzení. Tieňolovci totiž nedôverujú upírovi, ktorému neškodia slnečné lúče. Valentine zoskupuje svoju armádu démonov, s ktorou chce zničiť všetkých Tieňolovcov. V zmätku prichádzajúcej vojny sa musia Tieňolovci rozhodnúť, či budú bojovať po boku s upírmi, vlkolakmi a ostatnými Dolnosveťanmi, alebo proti nim. Jace si postupne uvedomuje, čo všetko je ochotný riskovať pre Clary, ktorá musí sústrediť svoju nové schopnosti, aby ochránila Mesto skla – ale za akú cenu? Láska je jedným zo smrteľných hriechov a tiene minulosti sa načahujú za Clary a Jaceom, ktorí sa musia postaviť Valentinovi.

Komu sa kniha môže páčiť: Milovníkom dobrej fantasy, Cassie Clare vás nesklame.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Mesto skla - Nástroje smrteľníkov (3. kniha) - Cassandra Clare
Na dvore z hmly a besu - Sarah J. Maas
24,02 €
Ušetríte 2,88 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Mortal Instruments: City of Glass
Rozmer
130×210 mm
ISBN
9788055639239
Vekové odporúčanie
15+
Počet strán
496
Hmotnosť
570 g
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
535931
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

178 hodnotení

173
13
10
2
0

Martin
1.9.2017
Jednoducho skvelé
Na Mesto skla som sa vrhol hneď po Meste popola, pretože som chcel ihneď vedieť, ako to celé dopadne. Musím povedať, že autorka nesklamala, ba dokonca prekročila moje očakávania. Pre mňa bola trojka najlepšia z celej prvej trilógie, dej bol pútavý od samého začiatku až do úplného konca. Idris, pravdy, ktoré vyšli na povrch, postavy, dej.... JEDNODUCHO SKVELÉ. Knihe takmer niet čo vytknúť a preto dávam 5/5 hviezdičiek.
Čítaj viac
Nika Apiarová
6.6.2016
Moja najobľúbenejší kniha
Je to moja najoblúbenejšia kniha z tých všetkých co už vyšli. Je proste skvelá. Neviem či na tom milujem najviac to rozuzlenie alebo scény s jaceom a clary a sebastianom ale skratka sa jej táto kniha mimoriadne podarila. Čítam ju furt dookola ( hlavne určite scény). Nechcem prezrádzať tak si ju určite musíte prečítať všetci ktorí nad tým rozmýšľate.
Čítaj viac
zuzana
15.2.2015
spokojnosť nadovšetko :D
tretia kniha je skvelá! minimálne dva krát som čitala neakú pasáž doslova zo zatejeným dychom. nič ma v knihe nerušilo, všetko bolo pospájané a premyslené do detailov. vrele odporúčam :D :D :D
Čítaj viac
Mari
30.9.2014
Skvelé zakončenie prvej trilógie
Séria Nástroje smrteľníkov (teda aspoň prvá trilógia, pretože pokračovanie ma ešte len čaká) ma veľmi prekvapila. Najmä tým, že dej graduje a napätie stúpa od knihy ku knihe. Nemôžem autorke uprieť úžasnú fantáziu a až na pár maličkostí ma kniha bavila od začiatku až do konca. Myslím, že každý, kto obľubuje tento žáner, bude knihami nadšený. Dokonca aj Clary nám nejako dospieva :-)
Čítaj viac
Sara
22.7.2014
BOMBA

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Takže táto knižka nemá chybu. Konečne sme sa dostali do chýrneho Idrisu. Cassandra túto časť úplne nádherne napísala. Nechýbala konečne tá pravá akcia. Bolo tam aj to očakávajúce podpichovanie Jacea a Simona ktoré nemalo chybu. Musím povedať že s prvých troch kníh, sa mi páčila táto úplne najviac. Niekedy som nemala až chuť číta´t keď som sa dostala ku scénke kde Clary načapá Jacea s Aline a pravdupovediac Aline mi od začiatku neprišla moc sympatická :D A konečne prišla postava ktorú si všetci na 100% zapamätáme. Sebastian. Páčil sa mi hneď ako ho spomenuli a aj potom ako sa vydal s Clary za Ragnorom Fellom. A aj som si priala aby sa medzi nimi niečo stalo. No potom sa mi znechutil keď urobil to čo urobil. Ale aj tak tá kniha je naozaj super. Jediné čo môžem podotknúť je to že tam bola konečne nejaká tá vojna ale asi len desať minútová :D ale určite odporúčam :)
Čítaj viac
Henrieta Kolecsányiová
8.6.2014
Nástroje smrteľníkov
Mesto skla je treťou knihou v sérii nástroje smrteľníkov. V tejto knihe sa konečne dostaneme do krajiny Tieňolovcov - Idrisu. Zmenu prostredia som veľmi ocenila, celá krajina Idris bola nádherne opísaná. Od začiatku bola táto kniha nabitá akciou. Nebola som ani na strane 20 a už som bola vtiahnutá do akcie. Hlavná postava Clary - na začiatku som ju nemala extrémne rada, nesúhlasila som s jej správaním a s vecami ktoré robila ale ku koncu knihy som si ju nesmierne obľúbila. Bola odvážna a silná a stala sa jednou z mojich najobľúbenejších knižných hrdiniek. Samozrejme stále nechýbal humor - hlavne Jaceove a Simonove sarkastické hlášky. No taktiež tu bolo veľa smutných scén. Priznávam sa počas knihy som plakala aj od smútku ale aj od radosti a to dokonca dvakrát. Asi v živote som neplakala pri knihe od radosti ale pri tejto áno. Tento príbeh ma naozaj chytil a zžila som sa s tými postavami a obľúbila si ich. Veľmi sa mi páčilo ako autorka uzavrela tento príbeh, ako všetky časti skladačky padli do seba a všetko zrazu dávalo zmysel. Bola som veľmi rada keď som sa dozvedela, že nástroje smrteľníkov pokračujú ďalšími troma knihami. Táto kniha - Mesto skla a vlastne celá séria Nástroje smrteľníkov je jednou z mojich najobľúbenejších knižných sérii a preto ak ste túto knižnú sériu náhodou ešte nečítali a len tak náhodou ste narazili na tento komentár chcem vám túto knižnú sériu odporučiť, vážne stojí za prečítanie. Začnite Mestom kostí a nechajte sa vtrhnúť do sveta Tieňolovcov!
Čítaj viac
Leona Petraníková
7.6.2014
Skvelá kniha
Kúpila som si prvé tri knihy a neľutujem.... som s nimi nadmieru spokojná. Krásny príbeh so skvelými postavami , prepracovanými až do detailov . Je ťažké odložiť knihu a prestať čítať ten vymodelovaný pútavý príbeh. No pre mňa je najlepšia tretia , lebo sa skončila tak , ako som dúfala .Knihy splnili všetky moje očakávania a už sa teším na ďalšie časti :)
Čítaj viac
Monika Pechová
7.6.2014
Názor čitateľa
Od tejto autorky som prečítala aj sériu Pekelné stroje a musím uznať, že tá bola omnoho lepšia. Je zjavné, že autorka prekypuje bohatou fantáziou, ale táto séria ma až tak neoslovila. Dej sa niekedy zbytočne zdĺhavo naťahuje, čo podľa môjho názoru nepridáva na napätí ale naopak uberá, lebo kniha začne časom nudiť. Pekelné stroje boli napísané oveľa oveľa lepšie, ale pre nadšencov zdĺhavých ľúbostných sci-fi je to fajn.
Čítaj viac
Simona Stodolicová
7.6.2014
Milujem to!
Cassandre sa zasa podarilo napísať niečo užasne :P Nástroje Smetelníkov je najlepšia kniha proste Pecka! Strašne sa mi pačia všetky postavy no hlavne:Clary,Jace,Simon,Izzy.:) ˇMilovníci Fantasy určite si to prečitajťe :3
Jaceova arogantnosť a namyslenosť je sexi!:3
Čítaj viac
Ivana H.
14.4.2015
Názor čitateľa
Jace je celý sexi ♥♥ :33 :DD
Čítaj viac
Simona Stodolicová
7.6.2014
Užasná pecká!

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Cassandra Clare je užasná spisovaťelka.Nástroje Smrteľnikov som si zamilovala ledva čakam kedy výjde Mesto Stratených Duši. :) Je to užasne kniha, tretia kniha sa mi zatial páči najviac v tejto časti sa všetko zvrtne ukáže sa Claryn právy brat pod menom Sebastian.Táto čast je plná romantických scéniek.A Claryna mama sa konečne preberie, povie jej pravdu o Valentinovi a o Jaceovi nie je jej brat tak sa skonči trápenie velkej lásky.Na každej stránke tejto knihy čaka nejaké prekvapenie.Určite si to prečitajte milovníci Fantasy.Upírov,Vlkolakov,Bosorakov to všetko najdeťe v tejto knihe :)
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Mesto skla - Nástroje smrteľníkov (3. kniha) - Cassandra Clare
Na dvore z hmly a besu - Sarah J. Maas
24,02 €
Ušetríte 2,88 €

„Z celej strany plnej písmen nezískaš nič alebo len málo, ak ju ukážeš len svojim očiam.“

Walter Pitkin