Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra - Gabrielle Zevin, Motýľ, 2023
Ani později, ani jinde - Delphine de Vigan, Odeon CZ, 2019

12,59 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Ani později, ani jinde - Delphine de Vigan, Odeon CZ, 2019
Ani později, ani jinde - Delphine de Vigan, Odeon CZ, 2019

Ani později, ani jinde

Pařížské metro je svět sám o sobě, denně v něm na sebe narážejí a míjejí se statisíce navzájem si cizích lidí, jejich osudy však bývají nejednou podobné. Mathilda, mladá vdova a... Čítať viac

Vydavateľstvo
Odeon CZ, 2019
192 strán
3-4 hodiny čítania

Pařížské metro je svět sám o sobě, denně v něm na sebe narážejí a míjejí se statisíce navzájem si cizích lidí, jejich osudy však bývají nejednou podobné. Mathilda, mladá vdova a matka tří dětí, vstupuje do tohoto podzemního... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština
14,25 €

12,59 €

-12 %
Na sklade, objednávajte však rýchlo
Ďalšie knižné vydania
Ani později, ani jinde - Delphine de Vigan, Odeon CZ, 2011
Pevná väzba
Čeština, 2011
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Kubko chce cikať alebo rozlúčka s plienkami - Marta Galewska-Kustra, Stonožka, 2023
Ani později, ani jinde - Delphine de Vigan, Odeon CZ, 2019
12,59 €

Viac o knihe

Pařížské metro je svět sám o sobě, denně v něm na sebe narážejí a míjejí se statisíce navzájem si cizích lidí, jejich osudy však bývají nejednou podobné. Mathilda, mladá vdova a matka tří dětí, vstupuje do tohoto podzemního bludiště s nadějí, že potká nějakou spřízněnou duši, možná i muže svého života. Je příliš sama na své trápení, hlavně v práci, kde pomalu podléhá psychickému ponižování. Ani Thibault, terénní lékař, po rozchodu s přítelkyní neprožívá nejšťastnější období a každodenní, ne zrovna radostná rutina cest za pacienty mu nepřidává na životní energii ani optimismu. Mathilda i Thibault jsou v mraveništi desetimilionového města velmi osamělí. Oba intenzivně touží po blízkosti někoho, kdo by jim rozuměl a kdo by je miloval. Je málo pravděpodobné, že se setkají. A pokud se setkají, je pravděpodobné, že i oni se minou. Někdy je osud záležitostí vteřiny.
Čítať viac

Citáty

„Ti, kdo milují víc, než jim lze dát, jsou nakonec vždy na obtíž.“

Počet strán
192
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×205 mm
Hmotnosť
321 g
ISBN
9788020718778
Rok vydania
2019
Edícia
Světová knihovna
Naše katalógové číslo
463269
Štýl
psychologický, napínavý
Jazyk
čeština
Preklad
Vydavateľstvo
Odeon CZ
Pre koho
pre mužov, pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Ani později, ani jinde - Delphine de Vigan, Odeon CZ, 2019
Vlny - Virginia Woolf, Odeon CZ, 2019
30,89 €
Ušetríte 2,56 €

Hodnotenia

4,4 / 5

16 hodnotení

9
5
2
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

21. septembra 2019

Po knihe Podle skutečného příběhu som bola namotivovaná siahnuť po niečom ďalšom od Viganky, ako ju familiárne nazývam, ale asi som siahla nesprávne. Toto nebola zlá kniha, a opäť v nej jasne cítiť autorkin rukopis, no samotná hlavná postava mi svoj príbeh akoby nevedela „predať“. Možno je to tým, že mám takú skvelú prácu, že si podobný problém neviem ani len predstaviť, nie ho ešte takto prežívať.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

3.4.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Spojenia, Slová vďaky, No a já - tri romány, tri rôzne námety, tri rôzne emócie, jedna spisovateľka. D. de Vigan je ako chameleón, v každom svojom diele sa zameria na niečo iné, rozpitve to na atómy, spustí citovú búrku a z úzadia sa bude prizerať, čo to s vami urobí.
Tentokrát čitateľa nechá nahliadnuť do života dvoch rôznych ľudí, ktorí síce žijú v jednom a tom istom meste ale inak nemajú takmer nič spoločné. Ona, Mathilda, zástupkyňa riaditeľa marketingu, on, terénny lekár, ktorý trávi denne x hodín v aute na ceste za pacientami. Obaja vyťažení do krajnosti, “zhltnutí a požuvaní” veľkomestom, vyčerpaní, frustrovaní…
Jediný náznak nesúhlasu a Mathilda sa stáva obeťou bossingu - kontrola, znižovanie právomocí, izolácia, psychický rozvrat v priamom prenose.
-
“Mathilda myslela na to, že člověk cítí soucit jen v momentě, kdy si představí sebe na místě druhého, kdy si uvědomí, že všechno, co se týká druhého, se může zrovna tak přihodit jemu, stejně rychle, stejně krutě.
Až když si člověk uvědomí, že není v bezpečí, že i on může klesnout tak hluboko – jedině tak může vzniknout soucit. Soucit - není nic jiného než strach o sebe.”
-
Druhou líniou románu je príbeh Thibaulta, pohotovostného lekára, ktorý sa rozišiel s dievčaťom, ktoré miloval, ale ona bola voči nemu ľahostajná a tak vzťah radšej ukončil. V tomto vzťahu bol podobnou obeťou ako Matilda na pracovisku. A razom to, čo ho na veľkomeste tak priťahovalo, ho dráždi, prekáža mu.
-
“Když sem přijel, nebylo mu ani třicet let. Chtěl dělat svou profesi, léčit záhadné nemoci, splynout s městem. Chtěl poznat celou škálu bolestí, nebezpečí chorob, hloubku ran.
Chtěl všechno vidět a všechno viděl. Teď mu patrně zbývá žít.”
-
Počas toho, ako sa románom prelínali tieto dve dejové línie, som čakala, kedy sa pretnú, kedy príde k stretu týchto dvoch osamelých existencií. K stretu prichádza, ale happy end je to posledné, čo môžeme od Vigan očakávať. A to je len dobre. Hoci priznám, že ten kúsok romantika vo mne si ten happy end želal, ale život je taký málokedy, ten sa s človekom nemazná a ako hovorí Matilda:
„...zoufalci se neseznamují. Leda tak ve filmu. Ve skutečném životě se potkají, zavadí o sebe, narazí. A často se navzájem odpuzují jako shodné póly dvou magnetů.”
Milí čitatelia, toto bola moja štvrtá kniha tejto spisovateľky a moje nadšenie z jej kníh má stále stúpajúcu tendenciu. Je autentická, nepretvaruje sa, svojich hrdinov nešetrí. Nastavuje zrkadlo spoločnosti, systému, jednotlivcom. Zatiaľ bolo každé jej dielo pre mňa zážitkom a ja nemôžem inak, len ju odporúčať ďalej!
Čítať viac
26.1.2022
Ťaživé, ale výborné
Paríž v neustálom pohybe, ktorý sa len výnimočne spomalí, ale nikdy nezastaví. Mathilde a Thibaut sú dvaja z davu, ktorým uprostred tohto maratónu už dlhšie dochádza dych. Prúd ľudí, udalosti a života ich ale ženie ďalej, aj keď už nemôžu, a tak "klopýtajú" a vedia, že pád sa blíži. Stretnú sa? Vytiahne jeden druhého nad hladinu alebo sa obaja potopia ku dnu? Autorka vrhá pozorný pohľad na dve tváre z davu, dve paralelné cesty jedným dnom. Oba príbehu sú rovnako tiesnivé, depresívne, ale predovšetkým reálne. Teraz, neskôr alebo inde. Neľahké, ale výborné čítanie. Čítať viac
Zuzana Štrbová
Overený nákup
13.9.2021
Jeden deň v ruchu Paríža
Očami hlavných hrdinov sledujeme jeden deň v ruchu Paríža. Mathilde, mladá vdova a matka troch chlapcov sa každý deň prebíja metrom do práce, v ktorej sa ju šéf snaží už niekoľko mesiacov zničiť. Thibault vidí odvrátenú stranu mesta ako pohotovostný lekár. Obe postavy dospejú v tento deň do bodu, keď už ďalej nevládzu. Autorka nám umožní nahliadnuť do ich vnútra a pochopiť, ako sa tam dostali. Zobrazuje bez príkras úskalia života vo veľkomeste a hľadanie cesty, ako kráčať ďalej. Rada si prečítam aj iné knihy od tejto autorky. Čítať viac
18
Overený nákup
29.7.2021
Úprimne a pôsobivé čítanie
Delphine de Vigan je úžasná pozorovateľka života. Trefnosť a úprimnosť akú dodáva jednotlivým situáciám a témam ktoré opisuje, mi veľmi lahodia. Veľmi sa mi páči aj súčasnosť knihy (aj keď bola napísaná v roku 2009) - témy, ktoré sú rozoberane v knihe - psycholocicka šikana a samovraždy - sú stále aktuálne. V tejto knihe opisuje osudy dvoch unavených a zničených ľudí. Hlavnými postavami je doktor Thibauld ktorý sa práve rozišiel so svojou priateľkou a je unavený zo všetkých prípadov, ktoré musí liečiť. A potom je tu Matilde, vdova a matka 3 chlapcov, ktorá sa stala terčom psychologickej sikany zo strany svojho šéfa. Hlavne postavy zúfalo potrebujú podporu a nehu človeka o ktorého by sa mohli oprieť. Thibauld a Matilde na seba síce natrafia, ale nikdy sa nestretnú. Ani pozdeji ani potom. Pretože zúfalé duše na seba natrafia len vo filmoch.Nie je to pekne čítanie. Ale je prudko reálne a úplne výstižné. Tieto témy by nemali zapadnúť prachom, sú oveľa vážnejším problémom ako si myslíme. Čítať viac
11.1.2021
Výborné, ale skľučújúce čítanie
Dvaja ľudia, ktorých sledujeme počas jedného dňa. Bežného dňa, ktorý je rovnaký ako každý iný. Dňa, kedy nevedia, ako ďalej, cítia sa osamelo, otupene a zbytočne, stratene a rezignovane. Cítiť to z každého slova a tento skľučujúci pocit sa preniesol aj na mňa. Potápala som sa, uzavrela som sa spolu s nimi pod hladinou bezútešnosti a podobne ako oni nemala silu vyplávať na povrch a zhlboka sa nadýchnuť optimizmu a nádeje v lepší zajtrajšok. Skľučujúce čítanie, ktoré len tak plynie, bez akýchkoľvek zvratov, či prekvapivých momentov, ma nedostalo len svojou dusivou atmosférou, ale aj záverom a v ňom ukrytou myšlienkou. Moja prvá od Delphine, ale určite nie posledná. Čítať viac
3

Po dvaceti letech jsem se konečně vrátila k mé dávné lásce - čtení. Čtu knížky různých žánrů - romantické, krimi, thriller, fantasy...

Eva Francová
Overený zákazník
26.7.2020
Příběh dvou obyčejných lidí ve víru velkoměsta. Mathilda, mladá vdova a matka, je příliš sama na své trápení, hlavně v práci, kde podléhá psychickému ponižování a šikaně.
Thibault, terénní lékař, který se rozejde s přítelkyní a jeho cesty za pacienty mu zrovna optimismu nedodají. Vše se odehrává během jednoho dne a i tak je to hluboké a silné.

Opět úžasná kniha. Styl autorky mi neuvěřitelně sedí a mám ho ráda. Její reálné vykreslení pocitů je neskutečné. Během chvilky budete s hrdiny soucítit a bude Vám s nimi smutno. Knížka, která Vás donutí k zamyšlení o tom, jak žijete. Jestli nejste jen smutnou postavičkou mezi milionem lidí, které denně potkáváte.

Autorka odhaluje témata jako osamělost, nemoc, šikana, ať už přímo u hlavních hrdinů, nebo u pacientů Thibaulta. I na nich je ukázáno, kam dnešní společnost spěje a na co důležitého při tom zapomíná.

Způsob, jakým je kniha napsána mi moc sedí. Ať už to jsou dlouhá souvětí, ve kterých se ukrývají všechny myšlenky a pocity hrdinů, tak i krátké, rázné věty, které ve Vás vyvolají realitu. Vše dohromady to je opravdu skutečné. Autorka přesně ví, co kde napsat, aby dosáhla silného pocitu a soucítění.

Moc se těším na další knihy, které si od Delphine přečtu a Vám ji ke čtení moc doporučuji.
Čítať viac
Simona
Neoverený nákup
30.3.2019
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Prvá kniha, ktorú som od Delphine de Vigan čítala a určite sa pustím do ďalších. Doslova som ju "zhltla" a pri poslednej stránke ma mrzelo, že je už koniec. Autorka píše pútavo, ani jedno slovo tu nie je navyše aj napriek tomu, že obsahuje dlhé vnútorné monológy hlavnej hrdinky. Delphine prichádza s témou bossingu na pracovisku, čo Mathildu pomaly ničí. Záchranou môže byť nový muž v jej živote, ktorého nakoniec stretne. Skončí sa to happyendom alebo zostane autorka verná krutej realite, v ktorej nie je miesto na zázraky? Čítať viac

Kúpte spolu
Ani později, ani jinde - Delphine de Vigan, Odeon CZ, 2019
Vlny - Virginia Woolf, Odeon CZ, 2019
30,89 €
Ušetríte 2,56 €

„Dážď netrvá večne a keď opäť zasvieti slnko, všetko sa bude ligotať.“