Knihy
E-knihy

Eve of Man

6-7 hodín čítania
Vydavateľstvo
Penguin Books, 2019
1. diel série
Eve of Man

Fans of The Hunger Games, Divergent and The Handmaid's Tale will love this electrifying dystopian love story. Against all odds she survived. Eve is no ordinary sixteen-year-old....

Čítaj viac

9,97 €

Bežná cena Bežne 10,50 €

Ušetríte 5%

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Fans of The Hunger Games, Divergent and The Handmaid's Tale will love this electrifying dystopian love story. Against all odds she survived. Eve is no ordinary sixteen-year-old. She lives alone in the Tower under the strict gaze of the Mothers, because she is the last girl on Earth. Now it's time for Eve to face her destiny. Three males have been selected and the future of humanity lies in her hands. She always accepted her fate. Until she meets Bram. Eve wants control over her life. She wants freedom. But how do you choose between love and the future of the human race? Eve of Man is the first in an explosive new trilogy by bestselling authors Giovanna & Tom Fletcher.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Eve of Man - Tom Fletcher, Giovanna Fletcher
Kingdom of Ash - Sarah J. Maas
20,93 €
Ušetríte 1,07 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
416
Hmotnosť
302 g
Rok vydania
2019
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Penguin Books
Rozmer
129×197 mm
ISBN
9780718184124
Naše katalógové číslo
460829

Veľká zodpovednosť na pleciach mladej Evy, rovnako veľká v rukách Brama denne ukrytého v očiach najlepšej priateľky.
Výborné a navyše ľahko čitateľné dystopické dielo z ďalekej budúcnosti, v ktorom sa snúbia skutočnosť a miesta pred ňou veľmi dobre ukryté. Nájdu si Bram a Eva k sebe cestu aj napriek prekážkam, ktoré im hádžu pod nohy osoby, ktorým celé roky dôverovali? Čo sa ukrýva za bránami doterajšieho domova? Podarí sa Eve odhaliť pravdu a utiecť? Odpovede nájdete na jedinom mieste - v tejto knižke :)

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,2 / 5

11 hodnotení

4
5
2
0
0

15

Žena, manželka, matka, redaktorka, historička, knihovníčka, čitateľka, frankofilka, potterhead, rpg hráčka... a mnoho iného :-)

Ivana Černáková
pred štyrmi dňami
Zaujímavá myšlienka, nedotiahnuté detaily.
Príbeh ako taký sa mi páčil veľmi, svet vonku mi prišiel nedovysvetlený, nedotiahnutý, možno sa to napraví v ďalších častiach. Celú knihu som prepočítavala vek jednotlivých postáv a počítala, kedy a ako sa rodili a žili a všetko :-)
Príjemná oddychovka.
Čítaj viac
5

Knihomoľka ako sa patrí a zároveň veľký snílek. Ach, aké by to len bolo mať čarovný prútik, šibnúť ním a vlastniť všetky knihy sveta? ... Netajím sa tým, že som veľká romantička a najviac mi ulahodia knihy romantické alebo young adult, ale nikdy (a to doslova nikdy!) neohrdnem Harrym Potterom, vďaka ktorému som spoznala čaro kníh. Rada siahnem aj po detských knihách, lebo nikdy by sme nemali zabudnúť, aké je to byť dieťaťom. A druhá najväčšia srdcovka? Slovenská klasika ... a možno aj preto študujem literatúru. :)

Pavlína Rešutíková
10.7.2019
Prečo nemá ďalšie strany?

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Zaujímavý námet .. matka príroda na seba nenechala čakať a zariadila, aby sa do sveta nerodili dievčatá, až kým nepríde Eva. Zaujímavo a ľahko napísané dielo, ktoré sa číta doslova samo. Mladá Eva, ktorej na pleciach leží obrovská zodpovednosť sa zaľúbi do svojej najlepšej priateľky, za ktorou sa v skutočnosti schováva chlapec. A to je len začiatok množstva udalostí, ktoré sa začnú diať. Kniha je zaujímavá svojou jemnou tajomnosťou, informácie neprichádzajú hneď, ale postupne a nakoniec do seba všetko krásne zapadá ako ozubené kolieska. Ako sa Eva zachová keď zistí, že žije v jednom veľkom klamstve? :)
Mne po dočítaní chodí po rozume len jedna otázka .. prečo tá kniha nemá žiadne ďalšie strany? :(
Čítaj viac
Saš
10.7.2019
Dá sa
Prečítala som mnoho sci-fi, fantasy, aj young-adult a táto teda medzi nimi nevyniká. Námet je zaujímavý, posledná žijúca žena pre mňa z genetického pohľadu pôsobila ako lákavý experiment. Avšak dej sa mi v istých častiach zdal nezáživný, inokedy nepravdepodobný. Uvidíme, aké bude pokračovanie, ale počkám si kým sa dostane aj do verejných knižníc. Z podobného súdka, za mňa radšej Vyvolenie.
Čítaj viac
Becky
3.7.2019
Ten koniec? Už sa neviem dočkať pokračovania. Jedna z kníh, ktoré prečítate a ani si sami neuvedomíte počet zostávajúcich strán, až keď prídete nakoniec knižky a vaše myšlienky sa budú točiť ako ozubené kolieska a rozmýšľať nad pokračovaním,...
Čítaj viac
14

Blogerka, Humbook ambasádorka a nenapraviteľná milovníčka kníh <3

Jana Paveleková
1.6.2019
Jaji bloguje hodnotí

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Dcéra ľudstva je super príbeh. Najmä tá idea, ktorá je do istej miery reálna a naozaj by nás tento osud mohol postretnúť. Pohľad autorov ma dosť zaujal, pretože niektoré emócie alebo dôsledky konaní boli opísané famózne. Kniha bola písaná z dvoch pohľadoch, Evy a Brama. Práve tu využili Giovanna a Tom Fletcherovci svoju výhodu a myslím, že im to vyšlo na výbornú. Každý pohľad bol iný a mal aj svoje špecifické rysy.

Čo mi však veľmi prekážalo (a viem, že nie som jediná) boli opisy, ktoré niekedy potláčali do úzadia samotnú gradáciu deja. Kniha je prvá zo série, preto sme sa s mnohým museli zoznámiť. Neskôr sa dej paráde rozbehol. Dovtedy sme si museli prejsť povinnou jazdou, ktorá si myslím môže mnohých odradiť. Sama som ju niekoľkokrát zavrela a čítanie som odložila.

Evu som si zamilovala. Prešla veľkým progresom. Na začiatku bola rozmaznaná mladá dáma, ktorá nevedela nič o reálnom svete. Každý deň mala rozplánovaný do detailu a zodpovedne sa pripravovala na svoju úlohu. Jej vytvorenou realitou bola taká zaslepená, že skutočnosť takmer vôbec nevnímala. No práve láska k Bramovi ju naviedla na inú cestu. Cestu poznania. Ak by som postavila vedľa seba Evu zo začiatku príbehu a z jeho konca, boli by dosť odlišné. Preto som veľmi zvedavá, čo nám táto hlavná postava ponúkne v budúcnosti a hlavne ako sa zachová, keďže je jediná, kto môže zachrániť celé ľudstvo. V jej rukách je až priveľká zodpovednosť.

Ďalšou dominantou knihy je láska. Láska je hnacím motorom nielen pre našich hlavných hrdinov a veľmi sa mi páči, ako ju Eva aj Bram pomaly objavujú. Ako sa v ich telách dejú tie príjemné chemické procesy. Ďakujem autorom, že sme spolu s nimi zažili motýlikov v bruchu a prvé pocity zamilovania sa.

Samozrejme, že tu nechýbajú ani akčné prvky a nové technológie rozšírenej reality, preto kniha ponúka viac, než len plytkú romantiku.
Čítaj viac
11
16.5.2019

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Dcéra ľudstva je v istom ponímaní typickou romantickou dystópiou. Sledujeme osudy dvoch mladých ľudí, Evy a Brama, ktorí by medzi sebou nemali mať žiadny vzťah, no napriek tomu si nedokážu pomôcť. Ich osud je o to žalostnejší, že žijú v zbedačenom svete, ktorý na kolená definitívne zrazili genetické pokusy vedcov pokúšajúcich sa nájsť odpoveď na vážnu otázku – prečo sa prestali rodiť dievčatá a máme len chlapcov. Sebeckosť ľudí je ešte vybičovaná do závratných výšok, keď sa rozhodnú mladučkú Evu vychovať v nevedomosti a presvedčia ju, že to práve ona musí svet zachrániť.

Práve takéto správanie postáv prináša do príbehu až žalostnú reálnosť, pretože presne takto nechutne sa my ľudia dokážeme správať. Dej je napriek tomu jednoduchší a v niektorých prípadoch ľahko predvídateľný. Sčasti je to spôsobené faktom, že Bram aj Eva sú v mnohých ohľadoch ešte deti a ja som na stránkach mala možnosť sledovať ich prebudenie a to, ako si postupne uvedomujú problémy svojho sveta.

Autori síce v knihe dosť jasne pomenúvajú niektoré závažné témy a mnohé morálne otázky, avšak všetko toto som vnímala skôr len medzi riadkami. Nakoľko Eva a Bram si to ešte neuvedomovali a neskôr len okrajovo, ale je jasné, že s tým všetkým budú konfrontovaní v pokračovaniach. Kniha sa teda čítala dobre, dej bol svižný, avšak nepriniesol nič, čo by som predtým nevidela v iných dystópiách. Napriek tomu som si čítanie užila, nakoľko autori vo mne vyvolali veľa pocitov a dali mi veľa námetov na premýšľanie. Čo, predpokladám, bolo ich zámerom.
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Eve of Man - Tom Fletcher, Giovanna Fletcher
Kingdom of Ash - Sarah J. Maas
20,93 €
Ušetríte 1,07 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia