Karolína Ondrušová

8

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Knihomoľka, ktorá si vedie bookstagram a miluje všetko dobré❤. Podporujem SK autorov, no rada si prečítam aj niečo zahraničné

Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Knihomoľka, ktorá si vedie bookstagram a miluje všetko dobré❤. Podporujem SK autorov, no rada si prečítam aj niečo zahraničné

Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

8
8

Karolína Ondrušová napísala recenziu

03.03.2021 11:43

Toto bola moja úplne prvá skúsenosť s touto autorkou, a ja môžem už vopred povedať, že nebude ani posledná. Pri máloktorom autorovi môžem hneď pri prvej knihe povedať, že som sa zamilovala, ale tu hneď po prvej kapitole som tušila, že TOTO bude skvelé.
??
Autorka píše neskutočne. Jej štýl je neskutočne pútavý a jemný. Každou vetou moje knihomoľské srdce plesalo od radosti a napätia, ktoré Lucinda opisovala a preto sa to nedalo pustiť z rúk od začiatku až po koniec.
??
Všetky postavy vystupujúce v tomto príbehu ma veľmi bavili. Asi najväčšia láska bola Aurora. Úplne dokonalá postava s nevinnou a krásnou dušou.
Asi do takej tretiny knihy som mala trošku problém vžiť sa do postavy Granie, no veľmi rýchlo sa to napravilo a ja som si zamilovala aj ju.
??
Predely medzi minulosťou a prítomnosťou boli úplne unikátne. Všetky linky ma veľmi bavili a často ma autorka niečim prekvapila.
Bola som nonstop napätá a s veľkým očakávaním a nepredvídavosťou som čakala na ten úplne bravúrny koniec, ktorý zo mňa vycical úplne posledné slzy, ktoré mi ešte ostali. Úplne mi Lucinda zlomila srdce a ak som neplakala počas tejto knihy minimálne trikrát, tak ani raz.
??
Jednoducho vás táto kniha zaručene chytí za srdce. Nechýbala tu originalita, romantika, tajomstvá a úžasná atmosféra.
Toto knižné dielo určite stojí za prečítanie a ak ste od tejto autorky doteraz nič neprečítali, tak to prosím promptne napravte! Určite to neoľutujete a užijete si to. Stojí za každú vašu ,,penny".
A ja sa už neviem dočkať kedy sa pustím do autorkinej série Sedem sestier a okúsim opäť niečo z jej štýlu a originality

Čítať viac

8
8

Karolína Ondrušová napísala recenziu

03.03.2021 11:42

Neskutočne som sa tešila na túto knihu. Okrem krásnej obálky ma veľmi zaujal aj námet, no podľa mňa nebol naplno využitý alebo aspoň tak ako som očakávala.
??
Zo začiatku ma táto kniha neskutočne nudila a iritovala. Hlavná hrdinka mi prišla neskutočne detinská na svoj vek a jej myšlienky a opisy sa stále točili v tom istom kole.
Ako však mám ja vo zvyku, tak knihám dávam vždy šancu do nejakej tretiny knihy a v tomto prípade sa to od tej tretiny začalo trošku rozbiehať a čítanie pre mňa začalo byť zaujímavejšie. Hlavná hrdinka ma až tak neiritovala, naopak som ju začala aj trošičku chápať a snažila som sa do jej kože (haha celkom vydarený vtip, ak prihliadneme na námet knihy :D) vcítiť naplno. Nepodarilo sa mi to úplne, ale na konci ma svojím vyspelým správaním a rozhodnutiami dokonca prekvapila!
??
Ako som už na začiatku naznačila, tak za posledný čas je to jedna z mála kníh s najoriginálnejšim námetom aké som prečítala. Možno to bolo miestami morbídne až divné, no originálne.
??
Vedľajšie postavy boli veľmi plytké. S týmto ma trošku mrzí, že sa viac autorka nevyhrala s ich charaktermi.
Veľké pozitívum však opäť prikladám viacerým zvratom, ktoré som v príbehu vážne neočakávala.
Tiež to malo úplne geniálny koniec, pre ktorý som sa rozhodla, že si prečítam aj ďalšiu časť série. Úžasne navnadil na ďalšiu časť!
??
Celkovo si myslím, že ak by som to čítala ako mladšia, tak by sa mi to páčilo asi viac. Je to dobrý oddychový fantasy YA príbeh, ale nič také, čo by vás posadilo na zadok a zanechalo vaše ústa otvorené dokorán. Určite je to lepšia voľba pre mladších čitateľov, no myslím si, že aj staršie ročníky si v tom nájdu niečo svoje.
??
Určite knihu odporúčam, no nemajte vysoké očakávania. Je to skôr taký ľahký nadpriemer. Má to svoje muchy, no aj svoje čarovné stránky.

Čítať viac

8
8

Karolína Ondrušová napísala recenziu

03.03.2021 11:41

Miška je jedna z mála autoriek, od ktorých som prečítala všetky knihy. Vždy si vravím, že ma už nemôže ničím prekvapiť a že hrubé knihy mi budú do konca života proti srsti. Tento romatický poklad je však výnimkou.
??
Napriek tomu aká je táto kniha tehlička som bola veľmi prekvapená ako ľahko a rýchlo sa táto kniha čítala. Bolo veľmi ťažké ju pustiť z rúk a preto som ju zhltla za pár dní. Užívala som si každú jednu stránku až dokonca a každá stránka vo mne vyvolala nejakú dobrú emóciu.
??
Okrem pútavého štýlu autorky si užijete aj skvelý dej a postavy. Každá postava má v tomto príbehu nejaké svoje špeciálne poslanie a problémy, ktoré s nimi čitateľ prežíva až do samého konca. Ja sama som s postavami spoluprežívala každý krok až do poslednej stránky.
Tiež musím vyzdvihnúť, že táto nádhera v sebe ukrýva aj veľa krásnych myšlienok, ktoré pohladia vašu dušu.
??
U mňa vždy Miškine knihy navodia skvelú romantickú oddychovú, ale aj cestovateľstkú atmosféru. Doslova máte chuť skočiť medzi písmenká a cestovať spolu s hlavnými postavami. Určite sa Osud nevyjednáva radí medzi moje najobľúbenejšie knihy od tejto autorky. Myslím si, že každou knihou si Miška posúva laťku stále vyššie a vyššie. Aj tu sa ukázala, že vie skvelo a pútavo písať a jej knihy určite budem odporúčať všetkým milovníkom romantiky, či erotiky široko ďaleko. Určite si to jej knihy zaslúžia

Čítať viac

8
8

Karolína Ondrušová napísala recenziu

03.03.2021 11:40

Tato kniha obletela instagram šialenou rýchlosťou. Zbiera samé pozitívne recenzie a som šťastná, že môžem jednou takou recenziou prispieť aj ja.
??
Moje vysoké očakávania boli splnené do poslednej bodky. Ivica si ma prvýkrát získala Cudzincom z papiera a preto som očakávala, že napriek muškám, ktoré Cudzinec mal, bude táto veľkým posunom autorky. A ja som hrdá, že môžem prehlásiť, že Ivica sa nesmierne zlepšila! Najmä štýlom a detailami v príbehu.
??
Príbeh a námet knihy sa mi veľmi páčil. Nechýbalo napätie, romantika, tajomno a opäť ma Ivica dostala a Detektíva som neodhalila. Takže som si to o to viac užila a začítala sa.
Pláž a slnečné prostredie boli už len čerešničkou na torte celého príbehu. Pre mňa totálne vysnívané prostredie a chvíľami som sa chcela aj teleportovať do toho úžasného prostredia.
Postavy mi takisto sadli. Eliza mi bola veľmi sympatická a nehovoriac o detektívovi. Úžasne k sebe ladili.
??
Vopred však upozorňujem aby ste knihu nečítali keď ste hladní! Kniha je plná jedál, ktorými sa môžete inšpirovať (hl. postava je šéfkuchárka), poprípade si ešte okoreniť čítanie aj dobrým jedlom.
A aby toho nebolo málo k tomu aká je kniha super, tak Ivica tu rozoberá tému bodipositivity, ktorá je si myslím viacerým ženám blízka a v dnešnej dobe veľmi vyhľadávaná. Podľa mňa ju Ivica spracovala bravúrne a úžasne zapasovala do tohto príbehu.
??
Nemám čo vytknúť tejto knihe. Trafila moje veľmi dobré obdobie, už mi len chýbalo ležať na pláži pod slnečníkom a čítať si tento skvelý príbeh. Som nadmieru spokojná a môžem vám s čistým svedomím zo srdca odporučiť.

Čítať viac

8
8

Karolína Ondrušová napísala recenziu

03.03.2021 11:35

Tí, čo ma už dlhšie poznáte, tak viete, že ja som obrovský milovník gréckej mytológie. Od malička sa o ňu zaujímam a drží sa ma to ako kliešť až dodnes. Prečítala som už viacero kníh s touto tematikou, no toto...toto bol totálne iný level a zatiaľ jedna z najlepších kníh inšpirovaných gr. mytológiou aké som kedy prečítala.
??
Napriek tomu aká som už zabehnutá v gr. mytológii, som sa dozvedela nesmierne veľa nových informácií. Stephen mi rozšíril obzory a nenechal ma tápať v repetitívnych príbehoch. Mnoho mýtov, faktov, mien a bájí som vôbec nepoznala, a tie čo som už poznala mi autor predostrel oveľa detailnejšie a preto som z tejto knihy taká neskutočne unesená.
??
Pri čítaní sa zaručene nudiť nebudete. Z veľkej časti je to ovplyvnené aj štýlom, akým Stephen mýty prerozprával. Všetky príbehy vám podáva vtipne, no zároveň aj odborne, podložené faktami. Celkovo je to napísané tak priamo, ako sa vraví: ,,bez servítky". Mne toto humorné, ale zároveň odborné prerozprávanie nesmierne zalahodilo. Stephenov štýl Mýty ozvláštnil a vdychol knižke svoju vlastnú nálepku originality.
??
Ak ste milovníkmi gr. mytológie ako ja, tak toto je must have a must read. Ak však ešte váhate, či sa do kníh s touto tematikou pustiť, tak určite siahnite po tejto knihe. Zasvätí vás do sveta gréckych bohov od úplného začiatku a neprejde vám pomedzi prsty ani jedna malá informácia.
Zo srdca odporúčam lebo toto je POKLAD s veľkým P. Zaslúži si všetku pozornosť, ktorú má a už teraz sa neviem dočkať ďalších kníh z pera tohto famózneho autora.

Čítať viac

8
8

Karolína Ondrušová napísala recenziu

03.03.2021 11:32

Milujem knihy od Hanky Repovej. Ešte ani jedna z jej kníh nebola taká, ktorá by sa mi nepáčila. Tina takisto nebola výnimkou.
??
Postavy v knihe sa mi nesmierne páčili. Každý jeden súrodenec bol niečím zaujímavý a originálny, ale najviac si ma získal Sebastián.
Tina bola takisto skvelá, no Sebastián sa stal takou mojou ,,tajnou láskou" tohto príbehu, uplne som sa do neho zamilovala.
Pevne verím, že dostane priestor aj na svoj vlastný príbeh.
??
Dej bol oddychový, romantický, miestami s nejakými intrigami, tajomstvami...takže nechýbalo príbehu aj trošku napätia a lásky.
Tento príbeh sa mi páčil viac ako Pravda o nás dvoch, ale stále trošilinku menej ako Ak mi dovolíš. No určite budem ďalej obdivovať, podporovať a vyhľadávať túto autorku lebo každá jej kniha je niečim originálna a krásna.
Ak ste doteraz po tejto autorke nesiahli, tak to odporúčam ihneď napraviť. Ja sama sa už neviem dočkať kedy si zaobstarám ďalšiu knihu zo Súkromných problémov a tentokrát v hlavnej úlohe s Lilly

Čítať viac

8
8

Karolína Ondrušová napísala recenziu

03.03.2021 11:30

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Dlho som si chcela túto knihu prečítať a veľmi som sa tešila na jej prečítanie. Po prvej kapitole som si povedala: okej, ono sa to možno zlepší. No nezlepšilo sa to ani za polovicou knihy a čím ďalej som bola pri konci, tým viac vecí mi to čítanie kazilo.
??
Dej knihy bol nudný. Iné slovo túto knihu nevystihuje. Nuda od začiatku až po koniec. Nedialo sa tam skoro nič a aj keď sa náhodou objavil nejaký zvrat/akcia, tak o 2 strany ďalej bolo po všetkom. Mala som pocit akoby sa dej stále vyhrocoval, no nikdy nedošiel do toho dejového vyvrcholenia.
??
Romantická linka, o ktorú sa autorka pokúsila, ma privádzala do úžasu. No nie v pozitívnom slova zmysle. Pri romantike v tejto knihe som mala naopak pocit, že bola nasilu vyvolaná. Vôbec jej nepredchádzal nejaký pekný rozbeh. Jednoducho sa objavila a ja som bola celkom zmätená kedy a ako vznikla keď tomu nič nepredchádzalo. Najviac ma mrzí, že autorka mala kopu času tú romantickú linku rozvinúť, keďže sa objavila dosť neskoro v príbehu. Absolútne mi nesadla a vôbec som romantike v tejto knihe nefandila.
??
Hlavnej postave Mariko pripisujem jedno veľké NIE. Bola to jedna z najotravnejších detinských postáv s akými som sa zatiaľ stretla. Nerozumela som ako sa môže toľko veľa protichodných vlastností biť v jednej osobe. Autorka sa snažila zmeniť jej charakter počas príbehu, no podľa mňa sa jej to nedarilo. Za mňa bola Mariko rovnaká od začiatku až do konca a miestami vážne neznesiteľná. Kapitoly s ňou ma vôbec nebavili.
Kapitoly Kenšina ma bavili trošku viac, no tiež to nebolo nič prevratné.
Myšlienkové pochody postáv v knihe mi vo všeobecnosti nedávali zmysel. Opisov tam bolo na môj vkus strašne veľa, málo priamej reči a nonstop sa rozoberali tie isté myšlienky postáv stále dookola. Na mňa to pôsobilo veľmi repetitívne.
Dialógy medzi postavami poväčšine prebiehali bez kontextu. Niektoré mi prišli akoby len taká ,,výplň" aby sa tam aspoň niečo dialo, aby sa aspoň o niečom rozprávalo.
Slovosledy niektorých viet takisto ťahali oči, ale môže to byť aj prekladom.
Na môj vkus tu bolo príšerne veľa japonských slov a už po takej tretine knihy ma nebavilo si zakaždým kontrolovať v slovníku, čo to slovo znamená aj keď bolo ťažké si to domyslieť aj z kontextu. Bežne na jednej strane boli aj 3-4 japonské slová.
A na záver- autorkin štýl. Nesadol mi a myslim si, že to bol takisto veľký kameň úrazu.
Ale aby som nebola len negativna, tak to malo veľmi dobrý námet a niektoré zvraty, ktoré som neocakávala, no k vyššiemu hodnoteniu ma to neprinútilo. Od tejto knihy som nedostala to, čo som aspoň z časti očakávala.

Čítať viac

8
8

Karolína Ondrušová napísala recenziu

03.03.2021 11:24

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Očakávala som, že keď má kniha tak veľa dobrých hodnotení, že očarí aspoň trochu aj mňa. Po prvých stranách som však už vedela, že niečo je zle a pravdepodobne budem s týmto príbehom bojovať. No čím viac som sa začítavala tým viac chýb krásy som nachádzala a bojovala s dočítaním tohto príbehu.
??
Priznám sa, že mi nie je veľmi po chuti písať negatívne recenzie, no nedá mi neodôvodniť prečo sa mi kniha nepáčila.
1. Nelogickosť udalostí- mne nepasovalo v tejto knihe ako je možné, že sa žena dostane zo znásilnenia za polroka bez naordinovaného psychiatra (chodila iba dobrovoľne na skupinovú terapiu) a dokáže mať pohlavný styk s chlapom, ktorého pozná veľmi krátky čas. Určite to nie je jediná vec z udalostí, ktorá mi prišla nelogická, no táto mi prišla dosť kľúčová????.
2. Žiadna časová os či súslednosť- veľmi sa mi žiadalo v tomto príbehu mať nejak konkrétnejšie dané koľko času od kedy ubehlo. Pri tejto téme mi to prišlo ako nevyhnutnosť. Napr. až cca na strane 207 som sa dozvedela, že prešlo iba 6 mesiacov po znásilnení.
3. Postavy- Adam mi nesadol od začiatku až do konca. Moja najmenej obľúbená postava z celého príbehu. Mne prišiel neskutočne drzý, nedochvíľny, strašne sa vtieral, sebecký, na môj vkus sa hral až na príliš veľkeho frajera a prišiel mi úplne rovnaký ako tí násilníci z knihy, len v ružovom. Byť Annou (postava, ktorá bola znásilnená), tak beriem nohy na plecia a utekám od takého muža po takom traumatickom zážitku.
Anna mi takisto nesadla, ale nebolo to až tak zlé ako u Adama. Podľa mňa bola strašne ľahko ovplyvniteľná, výbušná a domýšľavá.
V tejto knihe sa jednoducho stretli dva typy postáv, ktoré mne vôbec nelahodia a bol to veľký kameň úrazu od začiatku až do konca. A priznám sa, že ani vedľajšie postavy ma nijak nenadchli.
4. Romantická linka- vznikla na môj vkus veľmi rýchlo a prakticky z ničoho. Neprišlo mi to reálne a predpokladám, že autorka touto knihou chcela príbehu vdýchnuť istú reálnosť. Vážne nemusím keď láska vznikne na str. 60 na základe 2 stretnutí.
5. Rýchly spád- podľa mňa si tento príbeh žiadal viac času, viac sa rozpísať. Všetko sa tam dialo rapídne rýchlo až bolo ťažké uveriť, že by tento príbeh mohol byť reálny. Myslím si, že bolo cieľom zaujať čitateľa a presvedčiť ho, že toto sa reálne v živote deje. Znásilnenia sú veľmi vážna téma, o ktorej by sa malo viac rozprávať, ale toto spracovanie ma nepresvedčilo dôsledkom obrovskej rýchlosti udalostí.
6. Tento posledný bod je vraj upravený už v dovydaní- gramatika, zalomenie textu. Tak určite ak sa do tejto knihy chcete pustiť, tak by som radšej volila 2. vydanie.
Na druhej strane oceňujem odvahu autorky sa do niečoho takého pustiť. Príbeh mal potenciál, dobrý namet, no keď sa začneme šprtať hlbšie, tak to má veľa chybičiek krásy. Viem čo týmto príbehom chcela autorka povedať, no na mňa to enzapôsobilo tak ako by malo. Najlepsie je však si vytvoriť vlastný názor, lebo ja určite s týmto nazorom spadám do tej menšej skupinky ľudí.

Čítať viac

8
8

Karolína Ondrušová napísala recenziu

03.03.2021 11:16

U Hany som mala veľmi vysoké očakávania. Po toľkých pozitívnych recenziách som čakala, že z nej budem úplne hotová, unesená. Nesplnilo sa úplne všetko, čo som očakávala, ale je to skvely príbeh, ktorý určite stojí za vašu pozornosť.
??
Zo začiatku som mala problém začítať sa. Musela som sa vcítiť do detskejšieho, jednoduchšieho štýlu rozprávania. Prvá časť knihy (z troch), kde v popredí vystupuje malá Mira ma bavila asi najmenej. Najviac ma bavili kapitoly s Haninym príbehom a myslím si, že nie som sama, kto to tak má.
Koniec knihy pohladil po duši a zahnal všetko zlé z predchádzajúcich kapitol. Autorka si ma tým úplne získala na svoju stranu.
??
Hana bola skvelá postava. Úplne taká aká som aj očakávala, že bude. Mira ma naopak ako postava neuchvátila, ale určite by som ju neoznačila za hroznú. Len to nebolo to pravé orechové pre mňa. Miestami mi vadilo jej správanie a akosi som jej tie prejavy nevedela odpustiť ani tým, že je ešte len dieťa.
??
Celkovo je táto kráska úžasný príbeh, no čakala som, že ma zasiahne ešte viac. Určite ju však pre milovníkov vojnoviek odporúčam a osobitne pre tých, ktorí sa ešte len do tohto žánru chcú pustiť alebo ním ešte len začali. Určite si vás Hana získa

Čítať viac

Hana
  • Alena Mornštajnová
4,9
13,90 €

8
8

Karolína Ondrušová napísala recenziu

03.03.2021 11:15

Od tohto príbehu som neočakávala skoro nič. Vedela som, že to nebude presladená romantika, vedela som, že tento príbeh bude trošku iný. A veru aj bol.
??
Prostredie, kde sa príbeh odohrával bolo úplne ako stvorené na zimné obdobie. Pre Nórsko som v tomto príbehu úplne žila. Veľmi som si to po tejto stránke užila.
??
Naopak čo sa týka postáv, tak tie som si až tak neužila. Hlavná hrdinka bola podľa mňa ľahko ovplyvniteľná a veľmi mi jej bezhlavá povaha nesadla. Postava Phillipa išla takisto mimo mňa. Boli tam však niektoré veľmi dobré vedľajšie postavy, ktoré mi popravde sadli viac ako hlavná hrdinka, a aj také, ktoré som nemusela rovnako ako hlavnú hrdinku. Bolo to u mňa dosť rôznorodé v sympatiách postáv.
??
Príbeh bol podľa mňa v celku- neurazí, no ani neohúri. Do poslednej stránky som čakala, že ma niečo prekvapí, no nestalo sa. Nebol to celkom môj šialok, no napriek tomu neľutujem, že som si túto knihu prečítala (aj keď nedopatrením).
??
Kniha je určite vhodná pre čitateľov, ktorí nevyhľadávajú takú klasickú presladenú romantiku. A už keď by sa vám nepozdávala príbehovo, tak minimálne to nórske prostredie za to prečítanie určite stojí

Čítať viac

„Niekedy je všetko čo máme okamih. Neexistujú žiadne opakovania. Všetko, čo sa niekedy stalo, robí život životom.“