Karolína Ondrušová

7

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Knihomoľka, ktorá si vedie bookstagram a miluje všetko dobré❤. Podporujem SK autorov, no rada si prečítam aj niečo zahraničné

Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Knihomoľka, ktorá si vedie bookstagram a miluje všetko dobré❤. Podporujem SK autorov, no rada si prečítam aj niečo zahraničné

Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

7
7

Karolína Ondrušová napísala recenziu

04.02.2021 11:54

Keď prišiel ten boom okolo zápisníka, tak som bola celkom skeptická. Teraz som však neskutočne šťastná, že som si ho zaobstarala! Je prehľadný, zábavný, skvelo sa doň zapisujú prečítané knihy. Za mňa zatiaľ najlepší čitateľský zápisník aký som mala :)

Čítaj viac

7
7

Karolína Ondrušová napísala recenziu

16.12.2020 21:53

S knihami podobného žánru som doteraz nemala dobré skúsenosti. No po tejto nádhere som sa presvedčila, že aj knihy tohto žánru sa dajú napísať tak aby čitateľa zaujali a naopak neodradili.

Bajin štýl je nenahraditeľný, jedinečný a aj keď Palcebo séria a Horkosladké esencie ostanú pre moju romantickú dušu najväčšími srdcovkami, tak Habibi si zas posunul laťku vo svojom žánri. Čítalo sa to rýchlo, bola som v napätí a zvraty v knihe ma rýchlosťou blesku posúvali až ku koncu, ktorý som si najprv predstavovala trochu inak, no i tak sa mi veľmi páčil.
Typický ,,Dolce humor" tu takisto nechýbal a už dávno som sa nenasmiala pri knihe tak ako pri tejto.

Harry je ten typ postavy, ktorá vám buď sadne alebo ju nenávidíte. Mne ako Habibi v tomto príbehu zapasoval perfektne. Postava Cassie bola takisto nesmierne zaujímavá, sympatická a s Levim a Beou tvorili úplne úžasné priateľské trio, ktoré sa nedalo nezamilovať si!

Musím sa priznať, že som bola skeptická pred čítaním. Preto som ani nečakala, že by ma to mohlo až tak baviť ako ma to bavilo. Samozrejme...nie so všetkým som bola úplne v pohode, nie každá scéna sa čítala bez problémov. Baja rozoberá témy, o ktorých sa nahlas nehovorí a nie je to pre každého- veľa drsných sexuálnych scén, prostredie stipklubov, kasín, mafie ap. No moja hranica drsnosti to poľahky zniesla, dokonca som si to zamilovala (v správnom slova zmysle).

Myslím si, že Baja spracovala témy tejto knihy úžasne a rada si prečítam ešte niečo podobné z jej pera. Ak sa o túto tému zaujímate alebo vás bavia knihy tohto typu a máte 18+, tak toto je určite kniha, ktorú zo srdca pre vás odporúčam. Habibi vám možno tiež učaruje a ukáže svet bez cenzúry.

Čítaj viac

7
7

Karolína Ondrušová napísala recenziu

31.10.2020 07:04

Priznám sa, že zo začiatku bol pre mňa trošku problém začítať sa, pretože ma strašne odrádzala hrúbka knihy v mojom aktuálnom ,,knižnom/čítacom období". No po začítaní sa to bola jedna skvelá romantická a zaroveň erotická chuťovka.
*******************
Miška ma opäť nesklamala a napriek tomu, ze túto knihu označujem za slow-burn romantiku, tak ma nesmierne bavila. Hl.postavy ma nesmierne bavili a aj samotný príbeh knihy. Miška nám príbeh okorenila pár nezvyčajnosťami, čo príbehu pridalo aj na čiastočnej originalite. Určite to nie je romantika, ktorá je totálne odlišná od ostatných, ale takisto nie je neoriginálna.
********************
Takisto sa mi nesmierne páčil otvorený koniec, ktorým Miška navnaďuje na ďalší príbeh k tejto sérii! Jedinú vec, ktorú by som vytkla je trošku rýchly dejový spád. No i tak ma to neprinútilo ubrať z hodnotenia knihy!
********************
Tiež by som rada vyzdvihla erotické scény, v ktorých vidno u autorky skutočné zlepšenie! Pre mňa boli vážne skvelo napísané.
********************
Jednoznačne si aj táto Miškina najnovšia kniha zaslúži vašu pozornosť a ak ste milovníkom romantiky, tak táto kniha by mala jednoznačne patriť do vašej zbierky aj napriek dlhšiemu rozbehu príbehu. Ja som si knihu nesmierne, aj napriek tomu, užila a s čistým srdcom ju budem odporúčať ďalším čitateľom.

Čítaj viac

7
7

Karolína Ondrušová napísala recenziu

31.10.2020 07:03

Ak hľadáte triller, pri ktorom si oddýchnete, s jednoduchou zápletkou a so štipkou romantiky, tak táto kniha od SK autorky by mohla byť super voľba.
***********************
Hl. postavy v knihe boli jednoduché, no zároveň veľmi rozdielne, čo ma pri čítaní veľmi bavilo (spoznávať oba pohľady atď). Príbeh stále plynul a nenudila som sa ani jednu stranu. Toto je vážne jedna z kníh, ktorá nie je z mojich žánrov, no prekvapivo ma vážne oslovila a nedala sa odložiť.
************************
Štýl autorky mi tiež skvelo sadol. Jediné, čo mi vadilo boli časté gramatické chyby a hustý text, ale to sú už detaily, ktoré si nemusí všimnúť každý. Okrem toho mám pocit, že príbeh bol trošku urýchlený, ale to je takisto vec vkusu. Niekomu to tak môže vyhovovať.
************************
Nemyslím si, že je to najlepšia kniha akú som kedy prečítala, no ako super oddychovka s nenáročnou zápletkou je fakt skvelá. Za mňa, jednoznačne odporúčam! Aj keď ja tieto žánre tak horlivo nečítam i tak si myslím, že si kniha zaslúži vašu pozornosť.

Čítaj viac

7
7

Karolína Ondrušová napísala recenziu

31.10.2020 07:02

Máte niekedy pocit, že čítate knihu, ktorá je vychválená, páči sa vám, no nepríde vám úplne tak prehnane topková ako ju všetci opisujú? Tak toto je presne môj prípad, čo sa týka tejto knihy.
*****************
Začiatok knihy bol pre mňa veľmi nudný, no asi v takej polovici sa to už začínalo rozbiehať. Celý nápad knihy sa mi veľmi páči, no asi som šla do knihy s príliš veľkými očakávaniami.
*****************
Veľmi sa mi tiež páčila rôznorodosť postáv v knihe. Romantika v knihe je takisto veľmi pekná, aj keď predvídavá, no veľmi milá. Autorkin štýl bol takusto veľmi pútavý a donúti vás čítať ďalej a ďalej.
*****************
Koniec si ma totálne získal a určite si budem chcieť prečítať aj druhú časť. Nie je to ,,naj top" romantika akú som kedy prečítala, no určite patrí medzi tie skvelé až najlepšie! Odporúčam prečítať si.

Čítaj viac

7
7

Karolína Ondrušová napísala recenziu

31.10.2020 07:01

Táto časť série bola iná. Od poviedok autor skáče k celistvému príbehu. Priznám sa, že som sa tretej časti celkom bála, kedže prvé dve poviedkové časti ma nesmierne nadchli. Nakoniec si ma však aj tento celistvý príbeh úplne získal a našla som v ňom kopu ďalších krás zo sveta Zaklínača.
*****************
Postavy Yennefer, Geralt a Ciri mali v tejto knihe oveľa väčšiu možnosť ukázať svoj charakter než pri poviedkových častiach. Viac sa autor pošprtal v ich charakteroch a živote. Hlavne...ak čitateľ pozorne číta, nájde v postavách kopu skvelých informacií, ktoré krásne ladia k príbehu.
*****************
Stále v príbehu prišlo niečo nové, nečakané. Nenudila som sa a Sapkowski ma necháva vždy premýšľať, čo ma zároveň núti čítať stále ďalej a ďalej.
*****************
Pre mňa je táto časť rovnako dobrá ako prvé dve. Ma v sebe niečo iné, no i tak rovnako skvelé! Jediná vec, ktorá ma trošičku pri čítaní vyrušovala, boli dlhšie kapitoly, ale neodrádzalo ma to od čítania a príbehu, takže tomu neprikladám veľkú váhu. Som úplne nadmieru spokojná a teším sa na ďalšie časti série!

Čítaj viac

7
7

Karolína Ondrušová napísala recenziu

31.10.2020 07:00

Dúfala som, že druhá časť bude horšia ako prvá? Áno, nebudem klamať. Boli tu isté obavy. Myslím si, že sa druhá časť vyrovnala prvej? Jednoznačne a dokonca bola ešte o niečo lepšia!
****************
Tak táto druhá časť bolo jedno veľké prekvapenie! Bola som trošku skeptická, kedže prvá časť bola neskutočne brilantná. No ale Meč osudu bol teda vážne osudný. Zasiahol ma do srdca, kde sa ešte väčšmi rozrastá láska k Zaklínačovi.
****************
Ako som už spomínala pri prvej časti, postavy má autor neskutočne premyslené a geniálne rozpracované. Postava Zaklínača je jedna z naj knižných postáv aké poznám. Nechýba mu žiadna vlastnosť, ktorú by správna postava high fantas príbehu mala mať. Yennefer je takisto jedna z naj ženských ,,witchy" postáv aké poznám. V tejto časti som si však osobitne ešte viac obľúbila Yaskiera/Blyskáča, ktorý sprevádzal celý príbeh rôznymi vtipnými poznámkami a rečami jemu podobnými.
****************
Celkový príbeh bol opäť magický, akčný a tie poviedky boli úplne perfektné! Neskutočne som sa zamilovala do toho prostredia a tá úžasná atmosféra je na nezaplatenie.
****************
Som nesmierne šťastná, že táto druhá časť nesklamala a teším sa na pokračovanie, ktoré bude dúfam rovnako dobré ako predošlé knihy!

Čítaj viac

7
7

Karolína Ondrušová napísala recenziu

31.10.2020 06:59

Po zhliadnutí seriálu bola knižná predloha must have. Nečakala som však, že si knihu obľúbim ešte viac ako seriál. Totálne som sa do toho zamilovala a prekonalo to všetky moje očakávania!
**************
Postava Geralta je pre mňa jedna z najprepracovanejších, najlepších knizných postáv s úžasnou charaketistikou a charakterom! Prečítala som už veľa kníh, ale s takou úžasnou postavou som sa ešte nestretla v žiadnej. Rovnako môžeme hovoriť aj o postave Yennefer. Ako ženská postava je jedna z naj!
**************
Čo sa týka príbehu...pre niekoho nemusí byť zaujímavý. Sú to skôr oddelené príbehy/kapitoly, ktoré sa neprelínajú. No mňa i tak neskutočne bavil! Absolútne nemám, čo vytknúť a samú ma prekvapilo ako dobre a rýchlo sa to čítalo.
***************
Odporúčam celým svojim srdcom začítať sa do tejto nádhery. Milovníci fantasy, určite si to totálne zamilujete! Ani sa nečudujem celému hypu okolo knihy. Totálne si to zaslúži!

Čítaj viac

7
7

Karolína Ondrušová napísala recenziu

31.10.2020 06:57

S radosťou vám predstavujem autora, ktorého kniha prišla na trh s veľkým poslaním. Napriek tomu, že je táto kniha mimo môjho žánru ma oslovila a zarezonovala mnou...
***************
Politika, drogy, ekonomika, ale aj nejaká tá láska. Myslím si, že každý si tu kúsoček nájde. Svet drôg a priblíženie zákutí dílerstva bola najzaujímavejšia a najmä hlavná téma celej knihy. Bolo zaujimavé, ale aj šokujúce o tom čítať. Emocií mnou prebehlo toľko, že sa to nedá spočítať.
***************
Bolo však pár ,,mušiek", ktoré mme osobne vadili na tejto knihe (samozrejme, je to individuálne). Vadili mi slová v úvodzovkách, ktorých bolo podľa mňa nadmerne veľa; jednoliaty text, reč postáv bola oddelená od klasickeho textu iba zmenou typu písma, čo mne ako čitateľovi trosičku vadilo. Miestami som mala pocit, akoby som čítala poznámky v škole. No ako hovorím, je to vážne vec vkusu. Niekomu to vadiť nemusí.
****************
Aj keď tu tých pár vecičiek bolo, ktoré mi vadili, netýkali sa samotného obsahu. Ja som sa snažila neskôr prehliadať tieto veci a začítať sa. Podarilo sa a som veľmi spokojná a aj milo prekvapená. Nečakala som, že sa mi to bude takto páčiť. Určite ju z celého srdca odporúčam. Leonard (hl.postava) vám ukáže miesta, kam bežne nezavítate!

Čítaj viac

7
7

Karolína Ondrušová napísala recenziu

31.10.2020 06:56

Veľmi som sa bála siahnuť po tejto autorke. Predsa len...,,hype" okolo jej kníh, skvelé recenzie...a vtedy si vždy v duchu poviem: Určite to také dobré až nie je, nebude sa mi to páčiť; Čo na tom ľudia vidia? Avšak Marissa si ma totálne získala.
*****************
Zamilovala som si autorkin štýl a túto prvú časť série, celým svojim srdcom. Dosť ma prekvapilo, ako rýchlo a dobre sa to čítalo! Postava Cinder ma neskutočne bavila a celý futuristický svet, kde sa príbeh odohrával. Koniec ma takisto dostal a skvelo navnadil na ďalšiu časť série, po ktorej azda čoskoro siahnem.
*****************
Jednoznačne to nebola posledná kniha od autorky, ktorú som si prečítala. Ak máte chuť na niečo iné, romantické vo forme retellingu, tak toto je kniha pre vás! Ja som sa toho trošičku bála, ale vyplatilo sa a neľutujem ani minútku. Na 100% odporúčam, všetkými desiatimi! Určite si táto kniha zaslúžila ten ,,hype", ktorý okolo seba má.

Čítaj viac

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth