Kníhkupectvá zatvorené, ale web je otvorený :)
150.000 titulov v ponuke a bezpečné doručenie. Dávajte na seba pozor. Viac info
Knihy
E-knihy

Karolína Ondrušová

5

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Knihomoľka, ktorá si vedie bookstagram a miluje všetko dobré❤. Podporujem SK autorov, no rada si prečítam aj niečo zahraničné

Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Knihomoľka, ktorá si vedie bookstagram a miluje všetko dobré❤. Podporujem SK autorov, no rada si prečítam aj niečo zahraničné

Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

5
5

Karolína Ondrušová napísala recenziu

26.03.2020 21:07

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Štýl písania autorky sa mi veľmi páčil. Príbeh mala premyslený a veľmi sa mi páčilo ako si dala záležať na charakteroch postáv. Taktiež si dala pozor na zdĺhavé opisy prostredia, čo veľmi kvitujem.
Nesmierne som sa zamilovala do hl.postáv a najmä do Laury. Boli rôznorodé a páčilo sa mi prepojenie medzi nimi. Som rada, že autorka obohatila príbeh Albertom Einsteinom, ktorého Laura a jej sused Albert veľmi zbožňovali. Jeho myšlienky boli veľmi pekné a krásne zapasovali do príbehu. Taktiež sa mi veľmi páčilo, že autorka vykreslila Lauru (po nevydarenom vzťahu hľadá nový začiatok) a Alberta (od malička koktá a na zastavenie koktania mu pomáha iba alkohol) aj s chybami. Oveľa realistickejšie kniha vyznieva, čo ja veľmi podporujem.
Kniha na druhej strane mala trošku dlhší rozbeh podľa mňa, napriek tomu, že má okolo 200 strán. Tiež ma zo začiatku trošilinku vyrušovalo zadelenie kapitol, no ku koncu knihy som si zvykla. Je to skôr len taká kompozičná vec, ktorá vyhovuje každému inak.
Napriek tomu aké skvelé ohlasy kniha má tak mňa až tak nedostala ako ostatných a preto som jej dala srdiečko dole. Určite sa mi páčila, ale nie som z nej unesená. Musím v neposlednom rade ešte vyzdvihnúť, že je to autorkina prvotina, ktorú zvládla na výbornú a preto sa budem tešiť aj na ďalšie jej knihy. Som veľmi rada, že som si knihu prečítala a odporúčam ju všetkým milovníkom romantiky a erotiky. Určite neoľutujete!

Čítaj viac

5
5

Karolína Ondrušová napísala recenziu

25.03.2020 14:39

Po Rovnici lásky mi bolo hneď jasné, že Nevesta na skúšku bude rovnako skvelá a veru...táto kniha je DOKONALÁ! Milujem postavy v knihe, milujem to, že autorka sa zaoberá vážnou témou autizmu, ktorú premieňa na niečo neskutočne krásne, romantické až erotické, milujem jej štýl písania...
Kniha má skvelý námet. Postavy Esmé a Khaia boli nesmierne úžasné a sympatické. Narozdiel od Rovnice lásky ten, ktorý v knihe trpí autizmom je Khai (mužská postava). O to viac zaujímavé bolo čítať ako vníma mužká hlava s touto mentálnou poruchou sex a vzťahy. Nikdy predtým som knihy s týmto námetom nečítala až dokým sa mi nedostala do rúk Helen. Knihy sa stali jedny z mojich obľúbených a jednoznačne vám ich môžem iba odporučiť všetkými desiatimi! Je to úžasná oddychová romantika s troškou napätia, ktorá by vám nemala chýbať v poličkách!

Čítaj viac

5
5

Karolína Ondrušová napísala recenziu

25.03.2020 14:37

Kniha vás zasvätí do zákutia 2.sv.vojny, ktoré pre mňa ostali doteraz neprebádané.
Silný príbeh, ktorý ma dostal na lopatky a ukázal mi ďalšie zlo, ktoré vládlo v pôrodnom prostredí počas 2.sv.vojny. Kniha ma chytila za srdce no nechala ma aj v obrovskom znechutení tej doby. Tieto odpornosti, ktoré títo vojaci robili malým deťom mi doteraz trhajú srdce a nechávajú ma v nemilom údive. Kniha má obrovskú silu zanechať vám rozdrvené srdce. Bolo to zároveň veľmi edukatívne čítanie z každej strany (nové zákutie vojny, detailné informácie o rôznych pôrodoch ap.). Napriek všetkým neľudským veciam, ktoré sa tam diali sa našli chvíle romantiky, ktoré veľmi spríjemnovali čítanie. Som zničená z tohto čítania no zároveň som veľmi šťastná, že som si túto krásku prečítala. Dala mi toho veľa a zamestnala mi moju myseľ na ďalší jeden týždeň.

Čítaj viac

5
5

Karolína Ondrušová napísala recenziu

25.03.2020 14:32

Do knihy som sa púšťala automaticky s vedomím, že keď to napísala Hanka tak to bude určite super. Samozrejme znova nesklamala. Musím však povedať, že duológia Ak mi dovolíš sa mi páčila viac ako táto stand-alone. Určite to nebolo tým, že som knihu a postavy v nej nevedela pochopiť. V knihe sa rozoberajú problémy minulosti, ktoré sa premenia na súčastnosť. Veľmi dobre som chápala každú drobnosť v knihe a aj postavy, ktoré mali problémy rôzneho druhu. No...nezažila som ten wow efekt ako pri Ak mi dovolíš.

Niektoré postavy v knihe (konkr.Mathias) mi niekedy liezli na nervy svojim neustálym otravovaním jednej a tej istej osoby. Na jednej strane som s ním súcitila, ale na druhej strane sa mi niekedy nepáčilo ako sa chová. Inak boli všetky ostatné postavy veľmi sympatické a milé.

Kniha sa v celku veľmi páčila, mala originálny námet, určite plne využitý. Odporúčam, určite nesmie chýbať vo vašej zbierke Hanky Repovej.

Čítaj viac

5
5

Karolína Ondrušová napísala recenziu

25.03.2020 14:30

Wooooow tak toto bola parádna mágia! V prvom rade sa chcem priznať, že všetky ľudové tradície a čary, ktoré sa v tejto knihe praktikovali som skoro vôbec nepoznala. O to viac to pre mňa bolo nové a čarovnejšie. Úplne som sa do Sofiinho príbehu zamilovala. O Zuzkin štýl som sa vôbec nebála pretože som vedela, že jej denníkové písanie milujem už od Džínsových denníkov! Kniha má v sebe také tínedžerské čaro. Zuzka píše bez servítky, vtipne, výstižne a s veľkou čarovnou paličkou v ruke. Veľmi som si úživala školské prostredie a prostredie na lazoch. Tak moc som sa vžila do Sofie, že sama som sa zamilovala do všetkých chalanov, ktorých si pričarovala! Malo to orginálnu atmosféru, štýl a všetko, čo som v tej chvíli potrebovala pri čítaní tejto knihy.
Postava Sofie sa mi páčila, ale mala som postavy, ktoré sa mi páčili ešte viac ako napr. bratia- Braňo a Laco. Samozrejme boli tam viaceré postavy, ktoré sa mi páčili.

Jednoducho to zhrniem. Zuzka napísala vianočno-zimnný originál, ktorý si nemôžete nechať újsť. Odporúčam všetkým, ktorí majú chuť siahnuť po netradičnom, magickom a romantickom YA. Určite to neoľutujete. Toto je povinná jazda všetkých fanúšikov Zuzky Šulajovej!

Čítaj viac

5
5

Karolína Ondrušová napísala recenziu

25.03.2020 13:57

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Keď som sa do tejto knihy púšťala tak som absolútne nečakala, že knihu bude celý čas rozprávať niekto iný ako Achilles. Kniha je rozprávaná istým Patroklom, ktorý sa stal do konca života Achillovým spoločníkom. Taktiež, túto verziu mytológie som vôbec nepoznala. V mojej verzii bol Achilles svojou matkou Tetis ponorený do rieky Styx, kde mu Tetis neponorila ako malému bábätku pätu. Preto achillova päta tzv.achillovka, ktorá sa stala príčinou jeho smrti, jeho jediná slabina. No táto verzia ma šialene dostala a prekvapila v dobrom slova zmysle. Táto kniha však hovorí o SMRTEĽNÍKOVI, ktorý má také bojové schopnosti až sa stáva neporaziteľným. Achilles si zvolil Patrokla za svojho spoločníka nielen do boja a do života, ale zaviedol ho do toho úplne najosobnejšieho kúta svojej duše. Zo začiatku to pre mňa bolo šokujúce a nevedela som si na to zvyknúť. Niekde za polovicou som si na to zvykla tak, že som sa do ich vzťahu zamilovala a podporovala ho. Koniec ma tak zruinoval, že som bola totálne zničená a presvedčená, že obe postavy zo srdca milujem, no každú svojim spôsobom.

V Achillovi bolo toľko postáv a mien, že už aj ja sama som sa niekedy strácala (viac ako v Kirké). No Patroklos bol tá najkrajšia a najnežnejšia postava z celej knihy a úplne som si ho obľúbila. Achilla som naopak niekedy mala chuť niekam poslať, no mal dobré srdce a vedela som, že vie aj napriek svôjmu pôvodu milovať a tak som si ho zamilovala tiež. V knihe bolo viacero postáv, ktoré sa mi páčili a boli mi známe. Musím však podotknúť, že Kirké sa mi páčila o niečo viac. Achilla odporúčam tak či onak, ale najmä tým, ktorím nevadí LGBT ;)

Čítaj viac

5
5

Karolína Ondrušová napísala recenziu

25.03.2020 13:53

eden z najlepších historických prerozprávaných románov aké som čítala! Kniha rozpráva známy príbeh o cárskej rodine Romanovovcov. No v tejto verzii príbehu je rodina úzko spätá s mágiou! Od knihy som najprv nečakala nič extravagantné a nezmenilo sa to ani keď som začala čítať. ALE...už keď mi mágia a celá rodina bola ,,známa“ tak som sa do toho totálne zamilovala! Kombinácia mágie s boľševickým prostredím a rodinou Romanovovcov je geniálna. Myslím si, že autorka mala skvelý nápad, ktorý naplno využila a nesklamala ma! Trošku sa začiatok pomalšie rozbiehal, ale hneď ako sa to všetko spustilo tak to bolo brutaaaalne úžasné! Nájdete tu intrigy, lásku, mágiu no aj bolesť  a smútok, ktoré pohltili na istú chvíľu aj mňa...

Čo sa týka postáv, tak v knihe ste mohli nájsť postavy rôzneho charakteru, čo bolo veľmi originálne a zaujímavé. Hl.postava Anastázia si ma veľmi získala spolu s jej bratom. Okrem členov rodiny som si zamilovala Zaša. Celkovo mi bola rodina Romanovovcov veľmi sympatická a nemala som si na čo sťažovať. Jednoznačne, ak hľadáte niečo z ozajstnej histórie s fikciou tak toto maximálne odporúčam! Určite si každý milovník 1.sv.vojny a tejto rodiny príde na svoje.

Čítaj viac

5
5

Karolína Ondrušová napísala recenziu

25.03.2020 13:50

Autorkin štýl písania mi veľmi sadol a získal si ma hneď od začiatku. Samotný príbeh sa mi veľmi páčil, ALE...čakala som od knihy ešte viac. Postavy si to u mňa veľmi kazili a v knihe ma často vytáčali- najmä postava Aliny a Mala.
Leigh si ma však získala úžasným premakaným svetom, štýlom, ale pokazila si to veľmi s postavami, ktoré ma sklamali. Celkový dojem z knihy mám však pozitívny a myslím si, že táto fantasy stojí za prečítanie. Treba však brať do úvahy otravné postavy. Určite si od Bardugo chcem prečítať aj iné knihy a verím, že sa mi budú páčiť ešte viac ako Grishaverse.

Čítaj viac

5
5

Karolína Ondrušová napísala recenziu

25.03.2020 13:48

Okrem samotnej obálky milujem drakov a dračí svet, to bol jeden z dôvodov prečo som po knihe siahla.
Veľmi sa mi páčil svet, kde sa celý príbeh odohrával. Postavy boli takisto bombové a najmä postava Ashy a Torwina. Milujem také ,,badass“ postavy ako bola Asha. Veľa badass postáv nájdete aj v iných sériách, ale táto je jednoznačne jedna z mojich naj! Štýl písania autorky sa mi takisto páčil, ale trošku mi vadili zdĺhavé opisy a dlhší rozbeh príbehu (rozbehlo sa to asi po str.200).
Kniha vo mne nezanechala wow efekt, ale veľmi ma bavila a určite stojí za prečítanie. Tí, čo hľadáte skvelé dračie fantasy s badass hl.hrdinkou, s trochou romantiky, tak si určite Iskari nenechajte újsť!

Čítaj viac

5
5

Karolína Ondrušová napísala recenziu

25.03.2020 13:45

Úprimne...vôbec som nečakala, že ako sa príbeh vyvinie. Vlastne celá kniha bola úplne iný príbeh a úplne inak napísaná ako som pôvodne očakávala. Zvrtlo sa to doslova na posledných stranách knihy s mojím výrazom: WOW, čo sa to práve stalo? Obe hlavné postavy mi boli veľmi sympatické, aj keď ku koncu knihy sa mi nejak prestávalo pačiť správanie Jacka. No...ale...opravil si to u mňa na úplnom konci :). Laurie bola anjel od začiatku až do konca. Bolo to veľmi sympatické, zimné a romantické čítanie. Som veľmi rada, že som si mohla túto knihu prečítať a jednoznačne ju odporúčam na zimné čítanie.

Čítaj viac

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green