Karolína Ondrušová

10

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Knihomoľka, ktorá si vedie bookstagram a miluje všetko dobré❤. Podporujem SK autorov, no rada si prečítam aj niečo zahraničné

Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Knihomoľka, ktorá si vedie bookstagram a miluje všetko dobré❤. Podporujem SK autorov, no rada si prečítam aj niečo zahraničné

Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

Knihy roka 2023
2023
Môj názor pomáha
2022
Môj názor pomáha
2020
Plány do budúcnosti
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

10
Karolína Ondrušová

Karolína Ondrušová získala odznak Knihy roka 2023

30.12.2023 17:10

Sú knižky, ktoré prečítame a takmer okamžite na ne zabudneme. Potom sú tu knihy, ktoré svojím príbehom, spracovaním alebo svojou odbornosťou dokážu obohatiť našu myseľ a srdce. A presne takéto knihy nájdete v našom výbere Knihy roka. Sme radi, že niektorý z titulov Knihy roka 2023 nájdeme aj vo vašej knižnici :-)

Knihy roka 2023
10
10

Karolína Ondrušová napísala recenziu

13.03.2023 13:02

Neuveriteľne som sa tešila na túto knihu. Jednoducho romantika, tak čo viac si priať? Nuž...poďme sa na to mrknúť.

Tak kde len začať...
Autorkin štýl je neskutočne chytľavý, vtipný a napriek tomu, že ma kniha neoslovila (k tomu sa dostanem nižšie) sa kniha čítala fakt neskutočne rýchlo.
Anotácia ma namotivovala, no mám pocit, že som z nej nedostala to, čo som si myslela, že dostanem.

Hudobné prostredie a celkovo hudba ako hlavné ťažisko príbehu bol podľa mňa výborný ťah. Bolo to dobre spracované, no tá romantická linka...ja neviem. Tieto ,,insta lásky na prvý pohľad" nesadli do môjho vkusu. Láska na tridsiatej strane príbehu z tristo, asi som už na to stará. I keď tento rýchly vývoj udalostí mal svoje odôvodnenie, tak mne vzťah Haydena a Becky absolútne vôbec nesadol, nevytvorila som si k nim žiaden vzťah a nefandila som im.

Prvých 150 strán som sa neskutočne nútila do čítania a nevedela som, či ju vôbec dočítam. Môžem ale zhodnotiť, že druhá polovica knihy mala lepší spád, viac zvratov, konečne to začalo mať niečo do seba a ja som bola ochotnejšia to nakoniec dočítať.
Tak či tak, nenastal žiaden zlom v zmene môjho názoru. Iskru som tu nenašla a nebudem si klamať, ale toto už asi nie je pre mňa. Chýbal mi nejaký ten vývoj, napätie, hĺbka. Jednoducho to asi nebolo to, čo ja hľadám a nesplnilo to moje očakávania, čo ma úprimne aj mrzí lebo nerada robím takúto formu ,,podpory".
Táto recenzia sa mi písala veľmi ťažko, ale verím, že táto kniha si nájde iné a možno aj mladšie čitateľky, ktoré budú týmto príbehom nadšené.

Čítať viac

10
10

Karolína Ondrušová napísala recenziu

13.03.2023 13:01

Táto ,,Séria Z" je jedna neskutočná pastva pre oči a milujem keď si autori/vydavateľstvá dajú záležať aby obálky krásne ladili. Ivica ma zas nesklamala a vizuálne nám predviedla ďalšie umelecké dielo do zbierky. Jednoducho dokonalá.

Čerešnička na torte je Budapešť, kde sa celý príbeh odohráva. Počas čítania sa mi nonstop odohrával taký krátky film, keďže som si nedávno Budapešť mala tú česť osviežiť. Podľa mňa je to najdokonalejšie, najromantickejšie mesto, ktoré si Ivica pre dej mohla vybrať. Za mňa veľké ÁNO.

Vždy sa mi aj páčilo ako nám Ivka v knihách ponúka pohľady oboch postáv (žena+muž). Skvelo sa potom čitateľ dokáže dostať do príbehu.
A už keď sme pri tých postavách...
Eszter mi prišla nezvyčajne zaujímavá postava, čo sa týka vzhľadu, zamestnania ap.
Veľmi ma okúzlila, no čo mi asi troška nesadlo bola jedna malá drobnôstka v rámci jej záľub, ktorú tu ale nechcem vyspoilerovať (kto čítal, možno tuší). Je to taká vec, ktorá je mne veľmi vzdialená, pre niektorých zaujímavá, no v mojom prípade to nesplnilo účel. To je ale vážne malá chybička krásy, ktorá sa dala prehltnúť bez ťažkostí.
Antony mi prišiel zaujímavejší ako celok. Jeho príbeh, cesta, záľuba...veľmi ľahko som sa na neho nalepila.

Príbeh sám o sebe je možno klišé, ale je to presne to klišé, ktoré ja chcem, potrebujem. Nie každý by bol možno s tým spokojný, ale mňa to vždy i tak prekvapí a zožerie, že si neviem pomôcť.
Ivka tam vždy pridá niečo, čo absolútne nečakáte a príde to ako spŕška.
Zároveň sa zaoberá vždy inými zaujímavými témami, zamestnaniami, postaveniami v živote, ktoré len tak v hocijakej knihe nenájdete. V tom jej originalita nechýba nikdy!

Ak hľadáte knihu, ktorú si hodíte do kabelky, chcete čítať kdekoľvek, tak toto cestovné balenie romantiky si vás určite získa. Úžasný oddych a ďalšia do zbierky záhadnej série.

P.S.: Odporúčam si do police zaobstarať všetky. Sú návykovo krásne a nielen obálkou.

Čítať viac

10
10

Karolína Ondrušová napísala recenziu

18.11.2022 14:14

Toto bola moja úplne prvá skúsenosť s touto autorkou a s radosťou môžem prehlásiť, že táto žena je spisovateľka s veľkým S.

Na začiatku čítania som si vybavila film, ktorý som nedávno videla. Podobný námet, rovnaké meno postavy, akosi sa mi začalo vyjavovať viacero spomienok a bála som sa, že to bude úplne to isté. Našťastie táto nechcená náhoda ostala len náhodou a malo to ďaleko od seba priam na míle.

Hlavná postava Adeline bola neskutočná. Vžila som sa do jej kože úplne od začiatku.
Temný bol genialita sama o sebe, postava vykreslená v zlom svetle a postupne vymodelovaná do dokonalosti. Jedným slovom: geniálna.
Henryho kapitoly ma takisto veľmi bavili a veľmi som si ho obľúbila a fandila jeho osudu, ktorý mu bol pridelený.
Je možné sa zamilovať do všetkého a všetkých v knihe? Je!

Zo začiatku som sa nevedela vžiť do kapitol, ktoré sa odohrávali na začiatku života hl. postavy, no pri postupnom zamotávaní sa som sa začítala natoľko, že som to nedokázala pustiť z rúk. Prišlo mi ako hriech pustiť to z rúk, bála som sa, že mi príbeh utečie pomedzi prsty. Neutiekol, no zlomil mi srdce, dušu, všetko v čo som dúfala sa rozpadlo. Schwabová mi dala niekoľko faciek a ja som si pekne krásne vypustila niekoľko dojímavých sĺz v preplnenom vlaku. Bola som vyfackovaná, vycicaná, zlomená a zároveň šťastná, že sa príbeh dostal práve do mojich rúk.
Preto dúfam, že sa dostane do rúk ešte mnohým čitateľom, že vás zlomí ako mňa a zanechá vo vás ten hrejivý pocit po prečítaní kvalitného príbehu.
Ak hľadáte fantasy romantiku, ktorá by stála za prečítanie, tak toto je to, čo by ste si mali želať, kúpiť, zadovážiť. Ihneď! Zamilujete sa a navždy ostane v mojom i vo vašom srdci.

Čítať viac

10
Karolína Ondrušová

Karolína Ondrušová získala odznak Môj názor pomáha

18.11.2022 14:14

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

Môj názor pomáha
10
10

Karolína Ondrušová napísala recenziu

18.11.2022 14:13

Toto dielo nie je nič na čo by ste mohli povedať: wow, tak toto sa mi mega páčilo. Nebolo by to podľa mňa absolútne fér vzhľadom na tematiku, ktorú autorka celú knihu rozoberá.

Nelám mi srdce je emotívny príbeh tínedžerov, kde každý z nich si prechádza nejakou životnou strasťou. Nepochopená láska, túžba, zvrátenosť, krása a vzhľad, rodinné vzťahy, sexuálna orientácia...
Niektorí si možno počas čítania povedia, ale veď toto absolútne nie je reálne. Naopak si myslím, že mnoho mladých ľudí tieto problémy má a nerozpráva o nich. Ja si napríklad sama pamätám svoju prvú ,,detskú" lásku, ako som to prežívala, ako to bolelo a ako bolo ťažké sa s kýmkoľvek o to podeliť. To je dôvod prečo som sa v mnohých smeroch dokázala vžiť s postavami.

Samozrejme napriek uveriteľnosti príbehu mi veľmi nesadli kapitoly so Sofiou. Jej príbeh na mňa nezapôsobil a ako postava mi bola nesympatická a priam pritiahnutá za vlasy. A vzhľadom na to, že tam vystupovala dosť často, tak mi častokrát kazila celkovú atmosféru. To bolo fakt také jedno veľké mínus pre mňa.
Na druhej strane ma veľmi zaujala Nora a Fredy a dúfam, že ešte niekedy dostanú šancu na dorozprávanie svojich príbehov.

Celá kniha sa skončila tam kde mala. Zanechala za sebou mnoho otáznikov, emócie a nevypovedaných viet pre čitateľa. Bolo to veľké prekvapenie, ale v celku ma to uspokojilo ako čitateľku.
Celkové spracovanie bolo veľmi pekné, netypické a asi som ešte nečítala knihu s takýmto štýlom. Som fakt prekvapená a budem sa tešiť na ďalšie knihy z pera Kiky Ježovičovej , lebo táto tematika jej neskutočne sedí.

Čítať viac

10
10

Karolína Ondrušová napísala recenziu

18.11.2022 14:12

Leigh Bardugo má neskutočnú fantáziu. To, čo vytvorila pri sérii Griša sa nedá porovnať s inými fantasy sériami....A napriek tomu si i tak myslím, že potenciál jej prvej série nebol maximálne využitý. Preto som sa oveľa viac tešila na toto pokračovanie série pod jednou z mojich obľúbených postáv, ktorá jediná zachraňovala celú jej sériu- Nikolai.

Osobne si myslím, že dať priestor tejto postave bolo to najlepšie, čo mohla Leigh urobiť. Bolo to vtipné, miestami napínavé, rýchlo sa to čítalo a zanechala vo mne mnoho pozitívnych pocitov. Obľúbila som si tu viacero vedľajších postáv ako napríklad Ninu Zenik. Veľmi dobre dotvárala atmosféru celého príbehu a na jej vlastný príbeh si od teraz takisto brúsim zuby!

Čo ma však trocha nepotešilo bolo, že autorka opäť ,,nezažiarila“. Malo to veľa hluchých nezaujímavých miest, menej akcie než som očakávala. Úplne celé sa to rozbehlo asi tak za polovicou, no dovtedy som niektoré kapitoly už fakt nevedela vydržať. Niektoré časti boli vyslovene rajom omáčok, ktoré keď preskočíte, tak o nič neprídete.

No i keď ma kniha nedostala do kolien, páčila sa mi viac ako Griša séria, no stále čakám kedy od autorky dostanem niečo VIAC. Niečo, čo mi odpáli dekel a budem rozdýchavať ďalšie dva dni. Zatiaľ sa to nestalo ani pri jednej, ale dúfam, že raz sa jej to u mňa podarí.

Mimo týchto chybičiek krásy, ktoré som spomenula vyššie a zaradzujem ich ešte stále medzi tie prežiteľné, mám z nej dobrý celkový dojem. Už keď sa to rozbehlo, tak to letelo ako na horskej dráhe a preto si myslím, že stojí za pozornosť pre každého fanúšika Griše a určite by ste si ju nemali nechať újsť! Teším sa na ďalšiu časť a som zvedavá s čím autorka príde v pokračovaní.
A na záver: Nikolai je a aj bude navždy moja jediná láska!

Čítať viac

10
10

Karolína Ondrušová napísala recenziu

18.11.2022 14:12

Pokračovanie tejto duológie bolo očakávané pre každého koho pohltila prvá časť Iba s tebou. Ja som na ňu čakala ako na spásu. Bola však rovnako dobrá ako prvá časť? Let's see...

Vraví sa, že prvé časti série bývajú lepšie než druhé. V tomto prípade môžem povedať, že to bol tesný šuboj.
Iba s tebou (1. časť) bola podľa mňa oveľa napínavejšia, chémia medzi postavami bola neskutočná, všetko sa tam krásne budovalo a vrstvilo.
Bez teba nadviazala na nečakaný koniec prvej časti a mnoho vecí už bolo odhalených. Bolo to rovnako skvelo napísané, postavy boli rovnako super...Chýbalo mi však troška napätia. Pár momentiek sa našlo, ale nevyplnilo to moje nadšenie ako pri prvej knihe.

Myslím si, že moje ,,nenaplnenie" vzniklo aj kvôli téme a problému, ktorých som pri YA knihách už ja sama prečítala na knižnom trhu hneď niekoľkokrát. Isté momenty boli až príliš ľahko predvídateľné.

Tu by sme mohli pri negatívach aj skončiť! Toto bola jedna z mála YA sérií, ktoré ma fakt naplnili ako čitateľku po dlhšom čase (a to som teda posledne dosť náročná). Nenájdete v tejto sérii tie typické teen hlášky, bad boy+good girl, bezchybné postavy...má to hlavu a pätu, veľa originality, postavy s chybami a už aj keď druhá kniha neporazila prvú, stoja za prečítanie obe časti. Verte mi, po prečítaní prvej to jednoducho nevydržíte!

Obe autorky si podľa mňa štýlovo neskutočne sadli, píšu skvelo a dúfam, že nám toto duo toho ešte veľa prinesie na knižný trh. Jedny z mála autoriek, ktoré na Slovensku bez váhania odporúčam a ak ste fanúšikmi YA, tak toto je must have.

P.S.: Vhodné aj pre starších čitateľov!

Čítať viac

Bez teba - Simona Kutišová, Silvia Demovičová, 2021
Bez teba
  • Silvia Demovičová
  • Simona Kutišová
4,7
11,65 €

10
10

Karolína Ondrušová napísala recenziu

18.11.2022 14:11

Máte radi mapy v knihách? Ste fanúšikmi lásky na prvý pohľad a ako bonus vás bavia fantasy a mágia? Tak potom toto je kniha, po ktorej by ste mali určite siahnuť.

Po mojej prvej Tricinej knihe, Tiene medzi nami, som len tíško čakala na ďalšiu príležitosť okúsiť niečo z autorkinho štýlu. Presne po roku sme zas tu a s jej ďalšou novinkou, no nie je to super? Otázka však znie: Je Čepeľ tajomstiev ešte lepšia alebo ju zatieni Tieňový kráľ?

Poznáte ten pocit, keď sa vám kniha páčila, spríjemnila vám čas, užili ste si ju, ale neostali ste paf? Tak táto patrí presne do tejto kategórie, ale k tomu sa dostanem nizšie.

Skúsme najprv vyzdvihnúť jej originalitu. Za mňa príbeh oplýva neskutočným čarom. Tricia píše super, pútavo, má veľmi magickú atmosféru. Ten svet...jej druhá kniha a znova priniesla niečo nové.

Hlavná postava kováčka Ziva si ma získala od začiatku. Hrdinka, ktorá si uvedomuje svoju moc, ale nie je to princezná na dúhovanom jednorožcovi. Proste ...
Kellyn je takisto láska na prvý pohľad, nesklamal. Niekoľko zvratov v rámci postáv som totálne nečakala a priznám sa, že ma nimi autorka zahnala úplne do kúta. Veľké pozitíva príbehu!

Na druhej strane tu stále niečo...chýbalo.
Chýbal mi wow efekt, iskra, ktorá by ma prikovala o stoličku. Mám pocit, že Tricia vývojom príbehu nedosiahla maximum. Stále cítim, že vie z toho vyžmýkať viac, ale nedá to tam. Akoby ste si nabíjali telefón, ale ponáhľate sa preč, tak ho odpojíte pri 90%. Asi tak nejak som to na konci príbehu cítila. Možno druhá časť tejto duológie tú batériu dobije!?

V konečnom dôsledku si myslím, že táto kniha by mohla zaujať oveľa väčšie publikum než Tiene medzi nami. Ziva je postava, ktorá si získa mnoho knihomoľských dušičiek.
Ak ste mali zlú skúsenosť s Tieňmi, skúste dať šancu Čepeli tajomstiev.

P.S.: Dúfam, že tkáčka dostane priestor na svoj vlastný príbeh!

Čítať viac

10
10

Karolína Ondrušová napísala recenziu

18.11.2022 14:11

Už od začiatku tohto príbehu ma sprevádzali veľmi pozitívne emócie. Malo to tú správnu atmosféru, ktorú vždy v knihách hľadám. Bola to presne taká tá kniha, ktorá proste chce aby ste ju neodkladali z rúk. Pohltí vás.

Ľudkovia, kniha má 240 strán, no tu fakt platí: menej je niekedy viac. Jednoducho autorka vie písať tak aby to malo hlavu a pätu, bez toho aby to bolo tučné ako tehla na zabitie úhlavneho nepriateľa.
Krystal presne vie kam chce čitateľa dostať, jej príbeh má zámer. Chce aby ste pátrali, skúšali, premýšľali a to je jeden z magnetov ako vás zaujať. Príbehu dala takú ,,dark witchy" atmosféru plnú otáznikov a ja som mohla len konšpirovať (čo sa mi párkrát aj podarilo, ale vo väčšine prípadov absolútne). Pritiahla si ma k sebe a až do úplneho konca som jej to žrala.

Hlavná postava Iris (najmladšia sestra) bola veľmi jednoduchá postava. Ako rozprávačka príbehu bola úplne skvelá. Jej staršie sestry boli už ale iná kategória, špeciálne Grey. Ak milujete badass creepy postavy v knihách, tak Grey je to, čo hľadáte. Ja som si ju totálne zamilovala. Bola zákerná, nepredvídateľná, plná tajomstiev...ach, úplná dokonalosť v tomto žánri.

Ešte doteraz sa rozplývam nad tým námetom a spracovaním. Od knihy som nemala žiadne očakávania, dokonca som si myslela, že sa púšťam do niečo úplne jednoduchého. Ale...ono to bolo úplne geniálne a prekvapilo ma to vo všetkých smeroch! Páčilo sa mi tu naozaj všetko- svet, atmosféra, postavy, zápletka, dej... Dokonca som sa veľakrát pri jej čítaní bála. No, čo vám poviem...prekvapila ma! Vlastne jej ani nemám čo vytknúť a rozpisovať sa o tom, že by ste si ju mali prečítať by zabralo viac ako jeden príspevok.

Už len čakám kedy si to mnohí z vás budú môcť prečítať aj v slovenskom preklade, lebo toto si zaslúži vašu pozornosť!

Táto kráska má jednoducho šmrnc (+krásnu obálku) a vo svojom žánri je určite jedna z tých, za ktoré sa oplatí dať aj poslednú penny. Láska na ,,prvé prečítanie".

Čítať viac

„Človek má toľko rozumu, aby zistil, že nemôže žiť len podľa neho. Žije z citov - a s tými pravda nepomáha. “

Nebo nepozná obľúbencov - Erich Maria Remarque, 2021
Nebo nepozná obľúbencov
Erich Maria Remarque