Knihy
E-knihy

Pasažier 23

Tatran, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Tatran, 2018

Policajný psychológ Martin Schwartz prišiel pred piatimi rokmi za mysterióznych okolností o ženu a syna. Stalo sa to počas ich dovolenky na luxusnej zaoceánskej lodi Sultan of the Seas...

Čítaj viac

10,90 €

Bežná cena Bežne 14,90 €

Ušetríte 27%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Policajný psychológ Martin Schwartz prišiel pred piatimi rokmi za mysterióznych okolností o ženu a syna. Stalo sa to počas ich dovolenky na luxusnej zaoceánskej lodi Sultan of the Seas – nikto z posádky mu však nevedel vysvetliť, ako k tomu došlo. Martin je odvtedy psychicky na dne a vrhá sa ako utajený vyšetrovateľ do najnebezpečnejších policajných akcií, kde mu neraz ide o holý život. Uprostred zásahu mu zatelefonuje čudácka stará dáma, ktorá sa predstaví ako autorka trilerov. Presviedča ho, že sa bezpodmienečne musí nalodiť na Sultána, pretože našla dôkaz, čo sa asi prihodilo jeho rodine. Martin sa zaprisahal, že nikdy nevkročí na loď. Keď sa dozvie, že na lodi sa objavilo dievčatko s medvedíkom jeho syna v náručí, ktoré zmizlo pred niekoľkými mesiacmi, neváha a vyberie sa na loď.

Predstavte si mesto bez polície.
Malé mesto, v ktorom každoročne zmizne tucet ľudí.
Bez stopy.
Miesto na perfektný zločin.
Vitajte na luxusnej výletnej lodi!

Príbeh Pasažiera 23 sa opiera o jedinečný nápad. Sebastian Fitzek našiel miesto, z ktorého niet úniku, ale kam sa ani nikto tak ľahko nedostane. Páchateľ teda musí byť na lodi a vyšetrovateľovi zostáva len málo času, aby ho našiel. Autor hneď od začiatku rozohráva viacero zápletiek, ktoré mu umožňujú udržať v celej knihe vysokú hladinu napätia. Nebol by to však Fitzek, keby nakoniec nebolo všetko inak.

Správa v denníku Tagesspiegel: Na zaoceánskych výletných lodiach a trajektoch od roku 2 000 zmizlo z paluby bez stopy najmenej 200 cestujúcich a členov posádky. Autor využil túto skutočnosť ako východisko pre svoj psychotriler a podarilo sa mu vybudovať zlovestný a strhujúci kriminálny príbeh. Luxusný výletný kolos, ktorý sa plaví po šírom oceáne, je vlastne hotové malé mesto so svojím mikrokozmom, no bez polície. Ak sa tam stratia pasažieri a na lodi ich nenájdu, vyšetrovatelia predpokladajú, že spáchali samovraždu a skočili do mora. No keď sa zrazu stratený pasažier po dvoch mesiacoch objaví na lodi, to je už iný prípad.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Pasažier 23 - Sebastian Fitzek
Terapia - Sebastian Fitzek
20,80 €
Ušetríte 8,00 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
320
Vydavateľstvo
Tatran
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
314585
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,6 / 5

47 hodnotení

34
5
8
0
0

Nikol Poliaková
10.3.2019
Pasažier 23
Knižku hodnotím ako priemernú. Musím sa priznať, že som čakala trochu viac. Štýlovo je to skôr detektívka ako psycho triler. Každopádne bolo to fajn čítanie s veľmi zaujímavou tematikou.
Čítaj viac
Kriketa
26.2.2019
Veľmi zaujímavá téma
Druhá kniha, ktorú som od Fitzeka prečítala v priebehu pár hodín. Veľmi sa mi páči, ako tento autor píše. Pasažier 23 bola dobrá detektívka a ako aj pri knihe Terapia ma koniec zasa prekvapil. Určite bola lepšia kniha Terapia, ale aj táto bola naozaj výborná.
Čítaj viac
28.1.2019
Opäť nesklamal
Fitzek ma opäť nesklamal. Téma obrovskej zaoceánskej lode a celkovo problematika okolo miznutia ľudí v hlbinách počas výletných plavieb bola pre mňa veľmi pútava. O samotnej zápletke nehovoriac. Krátke kapitoly, pri ktorých si poviete : „ A, ešte jednu si dám, veď sú to len štyri strany“, navyše so zvratmi, ktoré som občas musel predýchať a knihu odložiť, ženú čítanie veľmi rýchlo k napínavému rozuzleniu. Napriek tomu, že som vedel asi od troch štvrtín knihy čo je vo veci, záver ma prekvapil a len povzbudil do čítania ďalších kníh od tohto výborného autora. Odporúčam. :-)
Čítaj viac
22.1.2019
Nad očakávania.
Kniha sa mi veľmi páčila. Prečítala som ju zhruba za tri dni, čítala som aj po nociach, pretože ma naozaj bavila a musela som vedieť, čo bude ďalej... dej bol naozaj pútavý, neohraný a čitateľa po celý čas drží v napätí. Plus záver bol pre mňa prekvapivý. Jednoznačne odporúčam prečítať.
Čítaj viac
ZuzanaT
1.1.2019
Hodnotenie knihy
Táto kniha je druhou v poradí, ktorú som čítala od tohto autora. Žiaľ, nenadchla ma až tak veľmi ako kniha Terapia. Začiatok knihy nie až tak zaujímavý, no potom sa to tak nejako rozbehlo a kniha ma začala baviť. Príbeh sa postupne počas niekoľkých pasáži rozuzľoval. No musím povedať, že postavu, ktorá za to všetko mohla, čo sa dialo na palube výletnej lode som tipovala už od polovice príbehu. V každom prípade sa ale teším na ďalšej knihy od tohto autora a prečítam si ich.
Čítaj viac
Zuzana Jakubovská
22.12.2018
Fantastické čítanie na jeden nádych
Tak toto bola ale jazda, ozaj skvelé čítanie. Žiadne zbytočné opisy, ani nič podobné. A hlavne som sa pri čítaní vôbec nenudila. Už aj idem pozrieť ďalšie knihy, ktoré autor napísal.
Čítaj viac
Filip
30.11.2018
Top kniha
Skvelý psychotriler, ktorý má spád a od začiatku až do konca ma držal v napätí. Atraktívne prostredie výletnej lode, hlavný hrdina a jeho osobná tragédia spojená s vyšetrovaním prípadu a dej plný zvratov a udalostí, ktoré do seba napokon krásne zapadnú. Hlavne nečakané a prekvapivé rozuzlenie na konci ma úplne dostalo a túto knihu teda vrelo odporúčam všetkým, ktorí majú radi tajomné príbehy s kriminálnou zápletkou, kde nič nie je také ako sa na prvý pohľad zdá.
Čítaj viac
Norbert
14.11.2018
Detektívka
Po prečítaní knižky Terapia som sa veľmi tešil na ďalší psychothriller Pasazier 23. Žiaľ táto knižka od S.Fitzeka sa mi nepáčila. Najmä preto, že mi pripomínala skôr detektívku než psychologický thriller. Vyšetrovateľ postupne zisťuje záhadu zmiznutí pasažierov, no nič desivého sa pri tom nedeje, ako to ukazovali vo video traileri. A žiaľ ani pointa v epilógu nebola taká zaujímavá a rozčarujúca ak v predošlej knižke. Takže za mňa iba 3 hviezdičky.
Čítaj viac
Jan
7.11.2018
Na Jedno citanie
Do dodať? Začnete citat a skončite nadránom keď odložíte knihu. Dávno som nemal knihu ktorú by som zhltol za den. Fitzek, dostal si má:))) hneď idem pozrieť čo iné ešte napísal
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Pasažier 23 - Sebastian Fitzek
Terapia - Sebastian Fitzek
20,80 €
Ušetríte 8,00 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“