Knihy
E-knihy

Zachráňte Amelie

i527.net, 2018
6-7 hodín čítania
Vydavateľstvo
i527.net, 2018

JEDEN LIST, JEDNA PROSBA… Rachel Kramerová dostane počas pobytu v Nemecku záhadný list s prosbou od dávnej priateľky. Kristine, manželka dôstojníka SS Gerhardta Schlicka, si uvedomuje meniacu sa situáciu v spoločnosti a obáva sa, že manžel považuje....

Čítaj viac

12,88 €

Bežná cena Bežne 12,90 €

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

JEDEN LIST, JEDNA PROSBA…
Rachel Kramerová dostane počas pobytu v Nemecku záhadný list s prosbou od dávnej priateľky. Kristine, manželka dôstojníka SS Gerhardta Schlicka, si uvedomuje meniacu sa situáciu v spoločnosti a obáva sa, že manžel považuje ich dcérku Amelie, ktorá je od narodenia hluchá, za škvrnu na svojom árijskom rodokmeni.

… ODHALÍ TEMNÚ PRAVDU…
Rachel, ktorej Schlick kedysi dvoril, vie, že je nebezpečný rovnako ako hákové kríže, ktoré visia na berlínskych budovách ako čierne pavúky. Má podozrenie, že jej otec, popredný odborník v eugenike, vie o Hitlerových plánoch s ľuďmi, ako je Amelie, ktorých režim považuje za nehodných života. Keď sa odváži preskúmať jeho tajné dokumenty, odhalí aj šokujúce tajomstvá o vlastnej minulosti a rodine, ktorú nikdy nepoznala.

… KTORÚ SA ROZHODNÚ VYNIESŤ NA SVETLO ZA KAŽDÚ CENU.
Rachel, ktorú si SS vezme na mušku, sa obráti o pomoc k Jasonovi Youngovi, ambicióznemu americkému novinárovi a pochybnému spojencovi, ktorý jej a Amelie pomôže utiecť z mesta vďaka kontaktom v odboji. Všetci traja sa ukryjú v bavorskom mestečku Oberammergau, známom svojimi pašiovými hrami, kde Jason a Rachel riskujú životy – a pozývajú k tomu aj iných –, aby zachránili neznámych ľudí, ktorých si tak veľmi obľúbili.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zachráňte Amelie - Cathy Gohlke
Príbeh včiel - Maja Lunde
27,13 €
Ušetríte 0,72 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Saving Amelie
Rozmer
140×230 mm
ISBN
9788089822232
Naše katalógové číslo
313991
Počet strán
408
Hmotnosť
438 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
i527.net

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

32 hodnotení

30
0
0
1
1

Jaroslav Weissensteiner
24.3.2019
Zachráňte Amelie
Prekrásny príbeh o ľudskej láske a obete. Dej sa odohráva v Berlíne, v bavorskom mestečku Oberammergau a v Benediktínskom kláštore v Ettale. Hlavné postavy si vybrali drahú milosť s rizikom ohrozenia samých seba, aby zachránili život dievčatku Amelie.
Čítaj viac
Simona
17.3.2019
Krásna kniha. Čo všetko dokáže láska, rodina a chuť žiť. Pravdu nikto neskryje, akokoľvek sa snaží, ona si vždy nájde cestu naprieč klamstvám. Ani vojna ju nezastaví. Knihu vrelo odporúčam, naozaj chytí za srdce aj za dušu.
Čítaj viac
4
15.3.2019
Sklamanie
Spociatku velmi putavy pribeh. V jednom momente skutocne dojimavy. Od polovice knihy sa ale tempo spomalilo, dej je celkovo malo uveritelny, postavy sa vyvijaju skokovito a nepochopitelne. Nabozensky motiv v pozadi zbytocny a nasilu pretlacany. Celkovo pre mna sklamanie, nakolko od predchadzajucich recenzii som ocakavala omnoho viac, nez kniha ponuka.
Čítaj viac
Knihomoľka Bleise
20.2.2019
Jednoducho božské!
Pre tento román mám len 3 slová. Božské, úchvatné, dychberúce. Milujem! Cathy Gohlkeová je pre mňa docela neznáma spisovateľka. Zachráňte Amelie je prvá kniha, ktorú som od nej prečítala a moja reakcia je ihneď na 100% pozitívna? Úchvatné. Ešte stále to všetko predychávam a snažím sa nájsť slová, ktoré by detailne dokázali popísať moje nadšenie.
Čítaj viac
Majuša
28.1.2019
Kvalitné čítanie
Veľmi zaujímavý príbeh, plný napätia a deja, od prvej strany až po poslednú.. Táto kniha akoby sa čítala sama, Vy len otáčate stránky a chcete vedieť viac..
Kvalitné čítanie od skvelého knižného vydavateľstva i527.net, rozhodne odporúčam..
Čítaj viac
Martina Javorská
21.1.2019
Super kniha
knižka ma držala pri čítaní celý čas. z čoho som ale sklamaná je to, že celý príbeh autorka opisuje detailne a v závere knihy ako keby už chcela dej čím skôr ukončiť. uvítala by som kľudne ďalších 30-50 strán, ktoré popisujú záverečné scény detailnejšie.
Čítaj viac
Oľga Huráková
23.12.2018
Zachráňte Amelie
Napínavý a neochabujúci a premyslený dej. Postavy boli veľmi dobre priblížené čitateľovi. Jediná vec ktorú by som vytkla je veľmi rýchly a jednoduchý (na pomery knihy). Ajtak však odporúčam knihu zakúpiť a prečítať.
Čítaj viac
Majkak
26.10.2018
Výborná
Pútavá od začiatku až do konca. Vlastne koniec bol príliš náhly, útek by bol na samostatnú knihu a čo bolo ďalej s hlavnými postavami? Mám rada, keď sú postavy perfektne zvládnuté, so všetkými svojími nedostatkami i prednosťami, presne tak ako v tejto knihe. Potom si ich obľúbim všetky a neprekáža mi, keď autorka chvíľami venuje viac priestoru vedľajším postavám, pretože som zvedavá aj na ich príbeh. Bravúrne vykreslené rodinné i ľudské vzťahy, zverstvá 2. svetovej vojny, atmosféra v Nemecku, dedinské prostredie...Autentická kniha. A to ako sa nakoniec všetko vyvŕbi a každý dostane to, čo si zaslúži, poskytuje čitateľovi priam rozprávkové zadosťučinenie. Rozhodne odporúčam.
Čítaj viac
Agáta
8.9.2018
Úžasná
Kniha bola od samého začiatku napinava a zaujímavá. Koniec ma rozplakal.Knihy s tematikou druhej svetovej vojny vás vtiahnu neskutočne do deja. Perfektná! Odporúčam každému, aj tomu, kto nemá rád tuto tematiku, resp. kto má slabší žalúdok na fakty ohľadom koncentračných táborov, pretože tieto praktiky tam boli spomenuté okrajovo. Jednalo sa predovšetkým o záchranu jedného malého dievcatka. Takže vážne odporúčam.
Čítaj viac
6
6.9.2018
Neskutočná kniha
Zachráňte Amelie je síce kniha, ktorá opisuje častú tému druhej svetovej vojny, no aj tak si myslím, že je jedinečná. Autorka dokázala úžasne zachytiť atmosféru vtedajšieho Nemecka a blížiacej sa vojny, všetko to napätie a strach, ktorým boli obyvatelia Nemecka vystavení. Navyše rozpráva príbeh očami všetkých možných ľudí- dcéry vysokopostaveného doktora spoluprcujúceho z Hitlerom, malého dievčatka prenasledovaného len za jej fyzické nedokonalosti, obyčajnej ženy žijúcej v malom mestečku, ktorá nemôže mať deti, amerického novinára aktívneho v odboji, či dokonca vysokopostaveného dôstojníka SS. Cez ich osudy podáva srdcervúci príbeh o odvahe, láske a nádeji, plný krásnych myšlienok, ktoré čitateľa donútia zamyslieť sa.
Autorkin štýl je navyše jednoducho skvelý, vďka nemu sa príbeh číta ľahko a rýchlo, núti čitateľa obracať jednu stránku za druhou. Rozsahovo je to celkom dlhá kniha, no stále sa v nej niečo dialo, zakaždým prichádzali nové odhalenia alebo zvraty.
Veľmi ma prekvapilo, no zároveň potešilo, keď som zistila že mnohé postavy alebo udalosti sú inšpirované skutočnými ľuďmi a ich príbehmi. Knihe to pridalo na uveriteľnosti a mala som možnosť sa dozvedieť veľa nových vecí, ktoré vás v škole na dejepise nenaučia.
Knihu rozhodne odporúčam :)
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Zachráňte Amelie - Cathy Gohlke
Príbeh včiel - Maja Lunde
27,13 €
Ušetríte 0,72 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“