Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Bravúrne rytmická, komická, delirická i tragická kniha Alaina Mabanckou sa odohráva v malom bare s názvom Na sekeru sa nedáva v konžskom hlavnom meste Brazaville.
Hlavný hrdina, známy ako Rozbitý pohár, tu utápa svoju ľútosť v hektolitroch červeného vína, no predovšetkým – snaží sa napísať knihu. Zásadnú knihu!

Román Rozbitý pohár, to je spisovateľské majstrovstvo Alaina Mabanckou v tej najčistejšej podobe. Jeho próza by sa mala čítať nahlas, mala by sa skandovať, rapovať. Jej flow vás vytrhne z kresla aj s kúskami podlahy. Rozbitý pohár v tom má jasno – keď ťa život položí na kolená, nezostáva ti nič iné, ako sa opiť a poriadne to roztočiť. Alain Mabanckou napísal krásnu knihu, ktorá nemilosrdne, a pritom veľmi ľudsky a láskavo ironizuje svet umelcov a tiežumelcov, všetky tie bizarné postavičky tvoriace klientelu baru Na sekeru sa nedáva.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

10,99 €

Posielame do šiestich dní

E-knihy a audioknihy

E-kniha
PDF
EPUB
MOBI
7,59 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
1843-4 hodiny čítania
Rok vydania
2018
Edícia
100%
Naše katalógové číslo
313894
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Absynt
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

3,5 / 5

11 hodnotení

4
2
3
0
2

Adriana
4.5.2021
Originálne
Výborné, vtipné, iné. Dobrý preklad. Knižka vtiahne svojou atmosférou, postavičky v knihe sú originalne tak isto ako štýl písania a jazyk knižky. Áno, je potrebné naladiť sa na tú jednu vetu, ale po čase som to absolútne prestala vnímať. Knižku som prečítala rýchlo, nahlas som sa pri nej zasmiala a bolo mi ľúto že skončila. Odporúčam čitateľom, ktorí radi prestriedaju štandard s niečím inym osviežujúcim... Čítaj viac
13
27.8.2020
Rozbitý pohár. Kniha písaná jednou vetou (true story). Drsná Afrika opisovaná tragikomickými príbehmi ľudí vyskytujúcich sa v bare Na sekeru sa nedáva ????
Nemám až tak rada vulgárny jazyk ale tu mi nevadil. Práve jazyk ma totižto vtiahol do prostredia baru, kde rozprávač, zaslúžený alkoholik (výraz požičaný z anotácie) Rozbitý pohár zapisuje do zošítka príbehy o Tlačiarovi, Konvičke či Zaťatom slimákovi. Celý čas máte pocit, že sedíte v bare s ním, s pohárom červeného a všetkých ľudí, o ktorých vám rozpráva, dôverne poznáte. Vonku pečie slnko, cez ulicu sa preháňajú Vybehané kuratá a vy sa tešíte na ďalši vyrozprávaný príbeh.

“v myšlienkach sa topím v čiernom bahne, dokonca mi napadlo, či nepíšem svoj závet, závet to však nemôže byť, nemám totiž nič, čo by som, až raz otrčím kopytá, mohol niekomu odkázať, celé je to iba sen, ale práve vďaka snom tak lipneme na tomto ničomnom živote, veď aj ja stále snívam o živote, hoci žijem už iba vo sne, a som bdelý ako ešte nikdy”
Čítaj viac
Kat
31.1.2019
Viac vetami
Som lenivý čitateľ a takmer nikdy nepíšem recenzie. Ale keďže jediná recenzia, ktorá k tejto knihe je sa mi zdala nespravodlivá rozhodla som sa urobiť výnimku. Kniha nie je písaná jednou vetou a dá sa úplne v pohode čítať. Teda v prípade, že sa nesnažíte pochopiť všetky odkazy, vtedy trávite podstatnú časť svojho času preklápaním do vysvetliviek vzadu. Táto kniha podľa mňa definitívne stojí za prečítanie. Čítaj viac
Marek
10.10.2018
Jenou vetou
Kniha je naozaj napisana jednou vetou pre mna bolo jej citanie utrpenim po par stranach som to vzdal bola pre mna rovnakym relaxom ako pre vas citanie tejto recenzie raz sme si dohodli nejake gramaticke pravidla v skole nas ucia ich dodrziavat a vydavatel by mal trvat na ich dodrziavani tiez. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Čítanie sú otvorené dvere do kúzelného sveta.“

François Mauriac