Siege and Storm - Leigh Bardugo
Siege and Storm

10,95 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Siege and Storm - Leigh Bardugo
Siege and Storm - Leigh Bardugo

Siege and Storm

Enter the Grishaverse with book two of the Shadow and Bone Trilogy by number one New York Times-bestselling author Leigh Bardugo. Perfect for fans of Laini Taylor and Sarah J.... Čítať viac

4,3 117 hodnotení
2. diel série
The Grisha Trilogy
Vydavateľstvo
Orion, 2018
Počet strán
416

Enter the Grishaverse with book two of the Shadow and Bone Trilogy by number one New York Times-bestselling author Leigh Bardugo. Perfect for fans of Laini Taylor and Sarah J. Maas... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Angličtina

10,95 €

Na sklade, posielame ihneď
Ďalšie knižné vydania (5)
Zajatie búrky - Leigh Bardugo
Brožovaná väzba
Slovenčina, 2020
Na sklade

12,95 €


Griša: Bouře a vzdor - Leigh Bardugo
Brožovaná väzba
Čeština, 2021
Na sklade

13,99 €


Eisige Wellen - Leigh Bardugo
Brožovaná väzba
Nemčina, 2020
Viac ako tri týždne
-3 %

18,45 €


The Siege and Storm - Leigh Bardugo
Brožovaná väzba
Angličtina, 2014
Vypredané

9,64 €


Griša: Bouře a vzdor - Leigh Bardugo
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2017
Vypredané

13,99 €


Ďalšie knižné vydania

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Enter the Grishaverse with book two of the Shadow and Bone Trilogy by number one New York Times-bestselling author Leigh Bardugo. Perfect for fans of Laini Taylor and Sarah J. Maas. Now with a stunning new cover and exclusive bonus material: Nikolai Lantsov character art and a Q&A with Leigh Bardugo. Soldier. Summoner. Saint. Alina Starkov's power has grown, but not without a price. She is the Sun Summoner - hunted across the True Sea, haunted by the lives she took on the Shadow Fold. But she and Mal can't outrun their enemies for long. The Darkling is more determined than ever to claim Alina's magic and use it to take the Ravkan throne. With nowhere else to turn, Alina enlists the help of an infamous privateer and sets out to lead the Grisha army. But as the truth of Alina's destiny unfolds, she slips deeper into the Darkling's deadly game of forbidden magic, and further away from her humanity. To save her country, Alina will have to choose between her power and the love she thought would always be her shelter. No victory can come without sacrifice - and only she can face the oncoming storm.
Čítať viac
Počet strán
416
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
129×198 mm
Hmotnosť
337 g
ISBN
9781510105263
Rok vydania
2018
Vekové odporúčanie
14+
Naše katalógové číslo
312415
Jazyk
angličtina
2. diel série
The Grisha Trilogy
Vydavateľstvo
Orion
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
20,45 €

Hodnotenia

4,3 / 5

117 hodnotení

59
34
20
2
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

2
12.9.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Na začiatok musím opäť vynachváliť autorku za to, ako píše a aké vytvára postavy. Bytostne ľudské. S chybami. Nech sú akékoľvek zlé a hodné odsúdenia, aj napriek tomu v nich hľadáte to dobré.

V druhom pokračovaní pribudlo niekoľko postáv. Najviac ma dostal Nikolai. Nečakala som, že mi prirastie k srdcu aj niekto iný ako samotný Temnan, no stalo sa. Bol prefíkaný ako líška, surovo sebecký a popritom chcel len jediné. Dobro pre krajinu.
Alina bola tvrdohlavá, zahľadená do seba a neskonale túžila po živote sivej myšky. Na druhej strane sa v nej prebudilo niečo nepoznané. Niečo, čo ju strašilo a zároveň fascinovalo. A nielen ju. Aj čitateľa. Snáď každý, kto knihu čítal, potvrdí, že v našom anjelovi spásy zahliadol náznak temnoty. Ten moment, keď začula umierajúce volkry - vedela som, že je v prdeli. A popravde, veľmi sa mi to páčilo. To, ako so sebou neustále bojovala a snažila sa prísť na to, čo je správne pre svet a čo je dobré pre ňu.
Napokon naša Svetlana prijala fakt, že možno skutočne bola predurčená na niečo viac. Žeby sa konečne prestala brániť, nechala pubertu a prvé lásky bokom a začala so sebou niečo robiť?

Uvidíme v poslednej časti. Tajne si prajem, aby sa spamätali všetci. Aby nikto nezomrel a všetky hriechy boli hodné odpustenia. Som naivná. Viem, že smrť striehne a niekto za to sakramentsky zaplatí.

Temnan bol osamotený tieň, kt. potreboval byť vidieť len preto, aby svetu dokázal, že za niečo stojí. Akurát škoda, že to vzal z nesprávneho konca. Aj tak ho nesúdim.
Mal ma furt štval a úprimne? Bola by som radšej, keby neexistoval. Viem, kruté. Ale neviem si pomôcť. Keby na konci nepribehol a nestrkal paprče tam, kam nemal, všetko by bolo inak.

Pre iného čitateľa možno drsné, ale pre mňa by to bolo dokonalé, pretože nikto iný nie je taký ako oni dvaja. Našli sa, objavovali sa, a zatratili sa. Možno to trochu pripomína Rómea a Júliu, no nebol by taký koniec epický?

Za mňa skvelé čítanie nabité emóciami.
Čítať viac
14
29.6.2022
Tento druhý diel mi prišiel mierne zdĺhavý. Hneď na začiatku zvládli draka a potom sa tam už len motkali až kým všetko raz naraz neskončilo. aj ten spôsob - pokojne si hoveli, venovali čas na vymyslenie zbrane, vykecávali sa o jej fungovaní a potom v boji v podstate keď Alina prišla, zbrane boli zničené. tak načo. Ako keby autorka niečo vymyslela a potom si s tým nevedela rady, tak to len nechala zinčiť. Skrátka prestupná kniha k poslednému dielu, chcela som nech je čím skôr za mnou. Čítať viac
11
22.6.2022
Alina a jej nerozhodnosť
Druhá časť za mňa najmenej rozpracovaná. Alina chce Mala, nechce, skúša princa, Temnija nooo. Sama je zmätená, nevie sama čo so sebou a taká mi príde ta druhá časť. Posadnutosť niečim a zanedbávanie a ubližovanie, na pozadí cudzích intríg. Postavy konajú ako keby boli zrazu nie samé sebou. Čítať viac
5
12.6.2022
Na túto knižku som sa tešila odvtedy, kedy som dočítala prvý diel, a to je teda už dosť dlho.
Tešila som sa, že sa zasa ponorím do príbehu Aliny, ktorá si myslela, že je iba obyčajné dievča a nikdy by jej nenapadlo, , že by mohla byť až tak výnimočná.
Páčilo sa mi, ako sa kniha začala hneď jedným zvratom a neskôr pokračovala ďalšími. Alinu a Mala som mala od začiatku rada a chcela som, aby už dostali konečne to, čo si zaslúžia.

Pribudlo tu pár nových postáv, hlavne jeden, Nikolai, o ktorom autorka píše v ďalších jej nových knihách. Jeho som si nesmierne obľúbila. Jeho povaha a humor k sebe patria a bola som prekvapená, keď sa neskôr ukázal v pravom svetle.

Vzniká tu menší milostný trojuholník, no mnou to neotriaslo, pretože ja som stále “team Mal”. Romantická linka tu je výborná, aj keď stále nie úplná, pretože počas všetkých akcií, bojov, zvratov a ďalších rôznych situácií sa nestihlo vyriešiť predsa len úplne všetko.

Koniec ma totálne prekvapil. Posledné strany boli extra napínavé a nečakala som až niečo takéto. Štve ma, že autorka neprezradila isté veci, ktoré sa udiali na konci a nechala ich otvorené, a tak musím čím skôr rozčítať tretí diel, aby som sa to dozvedela.

Ak máte radi fantasy, toto je séria, ktorú by ste nemali vynechať. Nájdete v nej záhadné tvory, zistíte, aká silná môže byť moc, ocitnete sa v prekrásnom Malom paláci, a čo je ešte dôležité, párkrát stretnete aj Temnana a prídete do sveta Gríš.
Čítať viac
4
18.2.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Tak opět jako první díl, četlo se to opravdu jednoduše, pořád se však peru s postavami. Hlavní hrdinka je pro mě na jednu stranu záhada, moc ji nerozumím, a asi mi pořád něco uniká. Mala nechápu a opravdu ho nemám ráda :D Nahlédly jsme za oponu fanatismu a ne všechno uctívání je dobré. Každopádně jsem ráda, že se zde objevily i nové postavy, které zpestřily děj knihy. Pořád mě baví svět vystavený autorkou a dočtu rozhodně i třetí díl. Za mě však zůstávají 3* Čítať viac
14

Milovníčka sveta fantasy a mýtov. Moja láska k fantasy ide ruka v ruke s láskou k histórií, zvykov, folklórnych príbehov, a tak sa v mojej čarovnej knižnici nachádzajú aj knihy o historií, starých civilizáciach. Do sveta magických bytostí a čarovných slávností ma v detstve priviedli knihy ako Pán prsteňov a Temné hmoty, a nemienim tento svet opustiť :)

Dominika Szabóová
10.2.2022
Vďaka za posledných 40 strán
Keby som nemala pravidlo, že každú knihu musím dočítať, nemala by táto kniha šancu. Neviem či som niekedy mala menej obľúbenú postavu v knihe, ako je Alina. Každá jej myšlienka, každý jej čin, ma úplne znervózňoval. Záver knihy to našťastie pre mňa osobne zachránil, inak by som musela dať knihe len jednu hviezdičku. Čítať viac
16

Všetky moje recenzie nájdete na instagrame @akika_knihomolka_z_liptova :)

Martina Fuziová
30.1.2022
Zajatie búrky
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Tak táto časť sa mi veľmi zle čítala. Dej sa dosť naťahoval a do čítania som sa musela doslova nútiť, čo sa mne nestáva. Obľúbila som si postavu korzára Sturmhonda a o to viac ma prekvapilo, kto to v skutočnosti bol. Zaujímavé bolo aj stopovanie Rusalje a ako sa to potom všetko otočilo. Dej, ktorý sa odohrával vo Veľkom a Malom paláci sa mi zdal málo dynamický, taký jednotvárny.
Avšak koniec príbehu ma motivoval okamžite siahnuť po poslednej časti a poriadne som sa do nej začítala.
Čítať viac
6
13.12.2021
Páčila sa mi viac ako prvá
Druhý diel ma zaujal viac ako prvý. Hneď od začiatku sa tam niečo dialo a to ma vtiahlo rýchlo do deja. Páčil sa mi smer kam sa dej začal vyvíjať. Taktiež nové postavy ako Tamar, Tolya, Nikolai. Čo sa mi stále nepáči je Darkling. Ako záporák je pre mňa nič moc.
Viac k tomuto asi nemám čo povedať. Ako bolo to fajn. Lepšie ako prvé ale zatiaľ som nemal také "wau" momety. Určite ma to nesklamalo. Som zvedavý na koniec :) .
Čítať viac
Barbora Jag
12.12.2021
3,5*

Zachránili to posledné 2 kapitoly.
Sľubný začiatok... potom ešte ďalší kúsok, a fakt nemôžem za to, že stále Temnyja "môžem", ehm... a keď prišiel Nikolaj, to bolo akože fúha, ale obľúbila som si ho, aj keď bol svojský a napokon som zistila, že jeho postava sa mi dokonca páči viac ako Alina či Mal... a potom prišla nuda, nuda a nuda, ktorú ukončil až záver, chvalabohu za to. Tie záležitosti s Malom akože občas som nechápala, čo tí dvaja robia. Tak buď sa rozhýbem alebo... no na facku.
Dvakrát ma vyrušila zámena mien Nikolaja s Vasilijom, chyba prekladu a korekcií. Rozpráva sa Alina s Vasilijom, ale zrazu je tam meno Nikolaj, o ktorom ani zmienka pred ani po ich dialógu. Škoda, sme len ľudia, ale mňa to vyrušilo, lebo som sa musela vrátiť, či dobre vidím...
A hor sa na záverečnú časť, teším sa, čo autorka ešte vymyslí.
Čítať viac

Kúpte spolu
20,45 €

„Ti, kdo milují víc, než jim lze dát, jsou nakonec vždy na obtíž.“

Ani později, ani jinde - Delphine de Vigan
Ani později, ani jinde
Delphine de Vigan