René Devečka

6

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

6
6

René Devečka napísal recenziu

13.12.2021 13:46

Táto kniha je skvelá vo všetkých smeroch. V tomto vydaní je rozdelená na 2 časti ale budem tu písať komplexne k celej knihe.
Prečo je kniha skvelá?
- zaujímavé, komplexné postavy
- vývoj postáv je skvelý
- dej vás chytí
- zvraty (veľa zvratov)
- mágia je topka
- svet je vybudovaný v takom štýle, že všetko čo som doteraz čítal sa tomu nemôze ani rovnať. Sanderson je v tomto veru topka.

- Dej sa točí hlavne okolo 3 postáv. Každý má vlastný dej a každý je niečím zaujímavý a tešil som sa na kaźdú kapitolu s nimi. Ani jeden ma nenudil ani nenudí.
- Topka je ale Kaladin. Tutovka moja obľúbená postava. To čo si všetko prežíva. Ako klobúk dole. Ja na jeho mieste , mňa by tu už nebolo.
- úprimne, nemám nič zlé čo by som na túto knihu povedal. Prost ema dostala a hltal som stranu za stranou. Áno, kniha ma cca 1000 strán ale ten dej vás proste nepustí ísť spať.

Jedna z top knižiek roka pre mňa a keby sa dalo dať viac ako 5 hviezd tak dám. Pecka, pecka, pecka. ODPORÚČAM!!

Čítať viac

6
René Devečka

René Devečka prečítal knihu

13.12.2021 13:36

6
René Devečka

René Devečka prečítal knihu

13.12.2021 13:36

6
René Devečka

René Devečka prečítal knihu

13.12.2021 13:36

6
6

René Devečka napísal recenziu

13.12.2021 13:34

Ako ja si myslím, že by bol hriech napísať niečo horśi ekao perfektné. Skvelá fantasy kniha. Skvelé pokračovanie príbehu. Sanderson s touto sériou u mňa boduje na 100%. Ale poďme teda po porade. Aj keď je toto druhý diel druhej knihy budem tu hovoriť o celej knihe.
Táto kniha sa sśutreďuje hlavne na postavu Shallan a ak ste si mysleli, že Kaladin to mal ťažké len si počkajte lebo nie je jediný. Shallan a jej história, čo sa jej stalo bolo proste... poviem, že ťažké ale tak si to vynásobte desiatimi. Ako Kaladina mi to netrumfne ale no,...
Príbeh priamo nasleduje prvú knihu takže sa nestratíte.
Highlighty:
- Počas čítania tejto knihy som hádal cítil každú emóciu: sťastný, smutný, nahnevaný, veľmi smutný (áno aj tie slzy boli ale nemôžte sa mi diviť. To sa bez nich nedalo.) , bál som sa o postavy (srdce mi búšilo ako zošalené), hrdý som bol na postavy, skrátka všetko.
- Kaladin je moja obľúbená postava, za ním je v tesnom závese Dalinar a potom Shallan. Všetky 3 hlavné postavy sú komplexné a zaujímavé (v ďalšej knihe sa ževraj dozviem viac o Dalinarovi a podľa reakcií iných čitateľov je to tiež sila)
- Parshendi - veľmi zaujímavá skupina. to ako ich autor vytvoril a aký sú a čo sú. PECKA!
- Lift mala len jednu kapitolu a bol to interlude a zaujala ma veľmi. Dúfam, že bude aj v ďalších knihách
- SZETH a jeho koniec!!! a koho na konci stretol!!! Ako ??!! Jediné čo môžem povedať, že predtým ako budete čítať túto knihu si nielen že prečítajte prvú čast ale aj "Warbreaker"!! Verte nebudete ľutovať, pretože ten koniec ak ste nečítali warbreaker nebude tak chápať. A STOJÍ TO ZA TO. WARBREAKER JE PECKA!

Na koniec môžem len povedať, že kniha je super. ODPORÚČAM a teším sa na oathbringer :)

Čítať viac

6
René Devečka

René Devečka prečítal knihu

13.12.2021 13:18

6
6

René Devečka napísal recenziu

13.12.2021 13:17

Jedna z mojich najobľúbenejších kníh aké som kedy čítal a odporúčam každému aby si ju aspoň raz prečítal. Je tam toľko veľa skvelých myšlienok na zamyslenie. Plus má len okolo 70 strán tak to zhltnete za jedno poobedie.

Určite malého princa nevynechajte.

Čítať viac

6
René Devečka

René Devečka získal odznak Môj názor pomáha

13.12.2021 13:17

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

6
René Devečka

René Devečka prečítal knihu

13.12.2021 13:02

6
6

René Devečka napísal recenziu

13.12.2021 13:00

Tento diel sa mi veľmi, veľmi páčil. Ale chýbalo mi niečo, neviem čo, Ale niečo aby som dal plných 5 hviezd. Nejaká posledná ingrediencia.
Negatíva, ktoré ani nie sú také veľké negatíva :D :
- autor venuje veľkú pozornosť vedľajším postavám. Čo by nebolo také zlé ale niekedy opisuje vedľajšie postavy do takého detajlu, že si myslím, že okey toto bude niekto dôležitý a potom o 10 strán sa ich zbaví a už ich nespomenie. Toto mi príde dosť také, že načo. Kvôli čomu mi hovorí celú históriu jednej postavy keď ajtak sa jej zbaví a potom mi to príde trochu zbytočné.
- tempo príbehu je niekedy až príliš pomalé a často preskakuje na nie dôležité postavy a trochu to cítiť ako by sa príbeh vliekol
Dobro teraz k dobrým veciam :
- priateľstvo medzi Geraltom a Jaskierom
- problémy, ktoré sa tam riešia. A to nie je len pri tejto knihe ale skoro v každej sa rieši závažná vec , ktorá sa dá aplikovať aj na náš svet a donúti čitateľa rozmýšlať ako by sa on zachoval, čo by robil. Kvôli tomuto aj mám rád túto sériu. Núti čitateľa rozmýšlať.
- dostávame odpovede, prečo je Ciri tak dôležitá.
- humor v knihe. Veľa krát sa smejem pri vtipných momentoch.

To je asi všetko. Príbeh je skvelý. Teším sa na ďalšiu časť. :)

Čítať viac

„Láska, dlžoba a smrad nedajú sa zatajiť.“