Circe - Madeline Miller
Circe
21,73 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Circe

Madeline Miller

Americká spisovateľka sa narodila v Bostone a študovala na Brownovej univerzite, kde získala bakalársky a magisterský diplom z klasickej filológie. Po promócii učila latinčinu a gréčtinu a viedla shakespearovský seminár na strednej škole. Na Chicagskej univerzite získala diplom PhD a na Yalovej...

Bloomsbury, 2018
5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Bloomsbury, 2018

In the house of Helios, god of the sun and mightiest of the Titans, a daughter is born. But Circe has neither the look nor the voice of divinity, and is scorned and rejected by her kin. Increasingly isolated, she turns to mortals for companionship, ...

Čítaj viac

21,73 €

Bežná cena Bežne 22,50 €

Ušetríte 3%

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

In the house of Helios, god of the sun and mightiest of the Titans, a daughter is born. But Circe has neither the look nor the voice of divinity, and is scorned and rejected by her kin. Increasingly isolated, she turns to mortals for companionship, leading her to discover a power forbidden to the gods: witchcraft. When love drives Circe to cast a dark spell, wrathful Zeus banishes her to the remote island of Aiaia. There she learns to harness her occult craft, drawing strength from nature. But she will not always be alone; many are destined to pass through Circe's place of exile, entwining their fates with hers. The messenger god, Hermes. The craftsman, Daedalus. A ship bearing a golden fleece. And wily Odysseus, on his epic voyage home. There is danger for a solitary woman in this world, and Circe's independence draws the wrath of men and gods alike. To protect what she holds dear, Circe must decide whether she belongs with the deities she is born from, or the mortals she has come to love. Breathing life into the ancient world, Madeline Miller weaves an intoxicating tale of gods and heroes, magic and monsters, survival and transformation.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Circe - Madeline Miller
Carve The Mark - Veronica Roth
32,14 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
352
Hmotnosť
655 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Bloomsbury
Rozmer
153×234 mm
ISBN
9781408890080
Naše katalógové číslo
306932

Kikré je vynikajúco napísaný epos z čias bájnych gréckych bohov a Titanov. Zachytáva životnú cestu mladej a odstrkovanej dcéry Titana Hélia - čarodejnice Kirké. V príbehu vystupujú mnohé legendárne postavy antických bájí so svojimi spletitými osudmi. Kniha by určite nemala chýbať v knižnici priaznivcov historických románov.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

47 hodnotení

39
5
3
0
0

1
Prekážka je cesta - Ryan Holiday
Práve čítam
Prekážka je cesta

Moje meno je Lukáš. Mám devätnásť, knihy a dobré vzdelanie pokladám za veľmi podstatnú časť môjho života. Som preto nesmierne rád, že od februára 2019 je súčasťou pultov tohto kníhkupectva aj moja kniha - TVOJ ŽIVOT V TVOJICH RUKÁCH. Jednoducho mi to nedalo a musel som ju zaradiť medzi päticu svojich najobľúbenejších kníh. :)

Lukáš Sabo
26.1.2020
Kirké má štýl
Kirké má jednoducho štýl. Autorka v tomto diele ukazuje maximálnu profesionalitu a znalosť v gréckej mytológii. Kniha je pútavá, opisy postáv a prostredí nie sú rozvláčne. Za mňa je tiež veľkým plusom dĺžka jednotlivých kapitol. Ja osobne nemám rád kapitoly, ktoré majú pomaly 30 strán. Menej je niekedy viac. Okrem toho obálka pekne zobrazuje prítomnosť bohov v tejto knihe.
Osobitnú zmienku si tiež zaslúži posledná kapitola. Ani vo sne by som nečakal takéto rozuzlenie príbehu. Millerová má u mňa klobúk dole a teším na jej ďalšiu knihu.
Čítaj viac
16
5.1.2020
Krásny príbeh
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Dnešným dňom som sa zradila k milovníkom tohto eposu.
V prvom rade ma uchvátila krásna obálka a potom som už len nasávala nespočetné množstvo bájnych príbehov posplietaných do jedného - o Kirké.
Je to smutno-krásny príbeh o láske, nenávisti, sebaobetovaní, priateľstve a mnohom inom.

Kirké je farmakis - čarodejnica, dcéra Titana Helia a nymfy Persy, bohyňa s ľudským hlasom, ktorý ostatným bohom znie ako “škrek topiacej sa čajky”, bohyňa, ktorá bola za trest vyhnaná na osamelý ostrov Aiaia - kde konečne začína “voľne” žiť a objavovať svoje nadanie:
“Opájala som sa čímsi oveľa omamnejším než otcovo víno a nektár - voľnosťou. Nečudo, že som bývala taká ťažkopádna. Celý deň som žila ako tkáč bez priadze či loď bez mora, no teraz som konečne roztiahla krídla.”

“Čary nie sú božská moc, nestačí si niečo zmyslieť, žmurknúť, a je to. Treba na nich pracovať, plánovať ich, vyhľadať, vykopať, vysušiť, nasekať, rozdrviť, uvariť, vysloviť a občas i vyspievať, a napriek tomu môžu zlyhať.” (s.69)

Vystupuje tu množstvo postáv: Titani - Helios, boh slnka; Aietes a Pasifae, Kirkini súrodenci; Olympskí bohovia: Aténa, mocná bohyňa múdrosti; Hermes, posol bohov, boh pútnikov, obchodníkov a hraníc; či rôzni smrteľníci: Ariadna, Daidalos, Glaukos, Helena, Odyseus a mnohí iní.
Je to krásny príbeh, plný zvratov a božských pletiek a úkladov, ktorý predsa až tak nie je odlišný od toho ľudského.
Je mi trochu smutno, že som ho už dočítala.
Čítaj viac
7
15.12.2019
Dokonalosť
Od obálky až po posledné slovo. Vždy som túžila si prečítať niečo o gréckych bohoch, niečo, čo by mi vysvetlilo, ako to medzi nimi chodí. A toto bolo presne ono. Navyše podané z pohľadu úžasnej postavy Kirké, ktorá bola jednou z nich a zároveň medzi nich nepatrila. A super slovníček na konci to len doplnil. Čítaj viac
10
21.11.2019
Zaujímavý príbeh, ale...
Knihy z gréckej mytológie mám rada a v podstate sa Kirké čítala ľahko a príjemne. Kniha čitateľa prevedie dlhým a zaujímavým príbehom Kirké, človek sa prostredníctvom množstva životných príbehov vcíti do toho, čím všetkým si Kirké musela prejsť, avšak som z nejakého dôvodu čakala od knihy niečo viac. Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Circe - Madeline Miller
Carve The Mark - Veronica Roth
32,14 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia