Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

„Keby niekto zavraždil plukovníka Protheroa, urobil by svetu dobrú službu.“ Keď anglikánsky duchovný Leonard Clement ľahkovážne utrúsi tieto slová, ani vo sne netuší, že zakrátko sa naplnia. Aj vzhľadom na iné okolnosti, ako je miesto činu, ktorým sa stala jeho vlastná fara, sa ocitne na zozname podozrivých. Policajný šéf Melchett a inšpektor Slack vyšetrujúci smrť majiteľa panského sídla, ktorého nemohli vystáť ani najbližší príbuzní, uviaznu v slepej uličke, odkiaľ ich môže vyviesť iba Clementova najbystrejšia farníčka slečna Marplová. Nik iný tak dobre nepozná domáce pomery a vzťahy, ale predovšetkým ľudskú povahu, vystavenú odvekým pokušeniam lásky a mamonu. Nenadarmo pred starou dámou cíti rešpekt celý St Mary Mead vrátane vraha, ktorý dobre vie, že keď sa raz slečna Marplová vydá na lov, nikto a nič jej neujde.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Vražda na fare - Agatha Christie
Agatha Christie - Záhada zavretej schránky - Sophie Hannah
15,39 €
Ušetríte 6,51 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
208
Hmotnosť
330 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Rozmer
135×206 mm
ISBN
9788022020176
Naše katalógové číslo
298521

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,4 / 5

32 hodnotení

22
4
5
0
1

24.9.2018
Moja prvá Marplová
A naozaj neľutujem. Veľmi príjemný príbeh a potešilo aj pár zmien oproti druhému autorkinmu detektívovi. Slečna Marplová je veľmi sympatická dedinská postava. Žiaľ zhodou náhod som tesne pred touto knihou čítal jednu "Poirotovku" ktorá má veľmi podobné okolnosti v príbehu a preto nebolo zložité odhaliť vraha už skoro na začiatku. Snáď sa to nestane pravidlom.
Čítaj viac
Viera Michálková
8.4.2018
Opäť skvelá kniha
Ďalšia skvelá detektívka od skvelej autorky. Vychutnajte si atmosféru domova slečny Marplovej. Na prvý pohľad pokojný a nudný dedinský svet skrýva mnoho nečakaných zvratov a ponúka priestor na rozlúštenie vraždy v pracovni miestneho farára.
Čítaj viac
Rina Parajová
13.12.2017
Vynikajúca detektívka sa konečne (!) dočkala nového vydania...!

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Titul, ktorý bol dlhodobo vypredaný a nedostupný. Jeden z mojich obľúbených, ktorý som si prečítala najprv po anglicky. O takmer bizarnej vražde na fare, v pracovni pána farára, ktorý o mŕtvom sám vyhlásil, že by urobil svetu službu, keby zomrel. A vzápätí ho zavraždia. Ako vždy u Agatky Christie, aj tu dochádza k stretu vášní všetkého druhu, ktoré dokopy vytvorili bravúrny príbeh. St Mary Mead ani slečna Marplová sa nenudia :)
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Vražda na fare - Agatha Christie
Agatha Christie - Záhada zavretej schránky - Sophie Hannah
15,39 €
Ušetríte 6,51 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth