Knihy
E-knihy

Nejdelší den Adama T.

#booklab, 2018
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
#booklab, 2018

Nový dojemně tragikomický příběh od populárního autora Patricka Nesse o odvaze přijmout své pravé já a prožít život naplno...

Čítaj viac

13,39 €

Bežná cena Bežne 14,05 €

Ušetríte 5%
Stíhame do Vianoc
(Osobný odber)

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

13,39 €

Viac o knihe

Nový dojemně tragikomický příběh od populárního autora Patricka Nesse o odvaze přijmout své pravé já a prožít život naplno.

Adam Thorn právě prožívá nejhorší a nejdivočejší den svého života. Ve vztazích to skřípe, v práci se mu víc než nedaří, a vrcholem všeho je konflikt s otcem. Otec farář, on teenager a gay, který oběma převrátí život vzhůru nohama. Adamův den je plný konfliktů, útěků a vysvětlování. Den plný lásky i zlomených srdcí. Ale možná, opravdu jen možná, i špetky naděje... Prožijte s Adamem naplno jeho bouřlivé vztahy a najděte uvnitř, stejně jako on, sílu objevit pravdu sami o sobě.

Patrick Ness, populární autor literatury pro dospívající jehož proslavila zejména úspěšná sci-fi série Chaos, po jejím dopsání rozhodně nezahálí. Všechny jeho samostatné romány, temně pohádkové Volání netvora, záhadné, dystopické Něco víc i nejnovější originální a jemně parodické My ostatní tu prostě žijem, se vyznačují překvapivou hloubkou, stylovou suverenitou a žánrovými přesahy.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Nejdelší den Adama T. - Patrick Ness
Něco víc - Patrick Ness
26,78 €
Ušetríte 1,32 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Release
Rozmer
130×210 mm
ISBN
9788075293749
Naše katalógové číslo
274042
Počet strán
250
Hmotnosť
480 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
český
Vydavateľstvo
#booklab

Čo si myslíme my

Kristína Kollárová
Kristína Kollárová
Junior barista
5. novembra 2018

Najdlhší deň Adama T. je podľa názorov mnohých fanúšikov Patricka Nessa jedným z najslabších jeho príbehov. Aj keď dokážem pochopiť argumenty, ktoré tento pohľad na knihu sprevádzajú, nemôžem s nimi inak ako nesúhlasiť. Ak poznáte tvorbu Patricka Nessa, viete, čo približne v jeho knihách očakávate. Stručne povedané, očakávate YA príbeh, ktorý v sebe skrýva hĺbku, myšlienku, ktorej porozumie možno viac dospelý čitateľ. Najdlhší deň Adama T. sa tiahne v rovnakom štýle ako romány Niečo viac alebo My ostatní tu len tak žijeme, no čo môže čitateľovi chýbať, je presne tá hlboká myšlienka, ten moment, pri ktorom sa musíte pozastaviť, tá reálnosť vo fantastickom príbehu.

Ja si však myslím, že hlbší motív tomuto románu vôbec nechýba, naopak, je hlavnou témou. Iba je o niečo ľudskejší. Nosným pilierom knihy bol Adamov boj s láskou a so zlomeným srdcom, čo bola myšlienka, ktorú som si po prečítaní odniesla a prečo je práve Najdlhší deň Adama T. môj najobľúbenejší z Nessovej tvorby. Kniha bola pre mňa nežná aj krutá a veľmi, veľmi osobná, pretkaná pocitmi, ktoré sú tak skutočne a tak uveriteľne opísané len zriedka. Čítala sa zľahka a nenáročne, ako to už u tohto autora býva, no zanechala dostatočný dojem na to, aby som sa k nej znova a znova vracala. Nie každému tento motív sadne, nie každému sa číta príjemne o ľúbostnom živote homosexuálneho tínedžera a nie každému to stačí. Keď ide o Patricka Nessa, nie je to tá kniha, ktorú univerzálne odporučím priateľom, no je to tá, ktorá vo mne najviac zarezonovala.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,7 / 5

15 hodnotení

4
3
5
2
0

Jana Paveleková
Jana Paveleková
7.2.2018
Jaji hodnotí
Ťažko povedať, komu knihu odporúčam. Môžu po nej siahnuť muži i ženy bez rozdielu veku, myslím si však, že ulahodí skôr zrelším čitateľom s liberálnejšími názormi. Problémy spoločnosti autor opisuje priamo, bez prikrášlenia alebo cenzúry. Tento príbeh ma ale sklamal. Patrickovu tvorbu mám rada a nezanevriem na neho. Keby som mohla odporučiť aj jeho inú tvorbu, určite by som siahla po knihe Niečo viac alebo Sedem minút po pol noci. Najdlhší deň Adama T. obsahuje v sebe vela krásnych myšlienok, ale nie každý ich vie na prvý raz odhaliť.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Nejdelší den Adama T. - Patrick Ness
Něco víc - Patrick Ness
26,78 €
Ušetríte 1,32 €

„Čítanie je pre dušu tým, čím je cvičenie pre telo.“

Sir Richard Steele