Knihy
E-knihy

Něco víc

Slovart CZ, 2017
Vydavateľstvo
Slovart CZ, 2017

Seth se topí, zoufalý a osamělý v posledních okamžicích svého zápasu s rozběsněným mořem. Pak ale procitne. Nahý, hladový a žíznivý, ale při vědomí. Jak je to možné? Vybavuje si přece, jak se mu lámaly kosti, jak mu pukla lebka při nárazu o skalisko...

Čítaj viac

13,35 €

Bežná cena Bežne 14,05 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Seth se topí, zoufalý a osamělý v posledních okamžicích svého zápasu s rozběsněným mořem. Pak ale procitne. Nahý, hladový a žíznivý, ale při vědomí. Jak je to možné? Vybavuje si přece, jak se mu lámaly kosti, jak mu pukla lebka při nárazu o skalisko. Jakto, že je teď tady? A co je tohle vlastně za podivné místo? Seth začíná pátrat po odpovědích, v naději, že možná není úplně sám, že se neocitl ve svém soukromém pekle, kterého se tolik bojí, že tu možná je... něco víc.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Něco víc - Patrick Ness
Bestie je zvíře - Peternelle van Arsdale
28,04 €
Ušetríte 1,47 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
More Than This
Rozmer
135×215 mm
ISBN
9788075292704
Naše katalógové číslo
229602
Počet strán
380
Hmotnosť
480 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Slovart CZ

Čo si myslíme my

Andrea Cingelová
Andrea Cingelová
kníhkupec
28. augusta 2017

Patrick Ness patrí medzi tých pár autorov, od ktorých si jednoducho musíte prečítať aspoň jednu knihu (je jedno ktorú, všetky sú dokonalé...ehm, inak som nezaujatá :D). Má takú čarovnú moc, že krásnymi a jednoduchými slovami dokáže opísať aj ťažké životné udalosti. Posolstvo príbehu prekonalo aj kostrbatý začiatok, ktorý sme s knižkou mali. Keďže som si nečítala ani anotáciu, ani úryvky, ani iné recenzie, ani nič... veľmi dlho som nemala potuchy, čo to vlastne čítam... a po dočítaní teraz nemám potuchy, čo so svojím životom...
Tak, ako som kedysi dávno nevedela ohodnotiť Zmiznutú Aljašku, tak teraz neviem ohodnotiť ani Niečo viac.
Niektoré knihy by sa jednoducho nemali hodnotiť ani recenzovať, len čítať. ?

Čítaj viac
Viktória Dubovická
Viktória Dubovická
zamestnanec
3. mája 2017

Kreatívny postapo príbeh, kde sa problémy dnešného sveta (akceptovanie homosexuality, boj proti domácemu násiliu, emigrácia a pašovanie ľudí) objavujú v osudoch troch hlavných postáv. Potom ako sa Seth po samovražde ocitne na neznámo-známom mieste, vyrovnáva sa so skutočnosťou, že bude naveky sám v osobnom pekle. Nebezpečné udalosti však vytiahnu z úkrytu Tomasza a Regine, dvoch úplne odlišných ľudí, ktorí Sethovi prevrátia vnímanie reality (?) o 180 stupňov.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

30 hodnotení

21
6
3
0
0

Sharka
18.5.2018
Niečo viac než som očakávala
Ako sa tu už spomína, neviem čím presne ma kniha oslovila a čo sa mi na nej tak páčilo, no bola hlavne iná a to bolo na tom úžasné. Možno nebola až taká nabitá dejom, no stojí za to si prečítať všetky myšlienky, čo do toho autor vložil. A aj keď knihu prečítate rýchlo, v hlave vám zostane ešte dlho potom.
Čítaj viac
Lol
8.4.2018
Kniha mala jednoducho VŠETKO, čo by mala výborná kniha obsahovať. Či už pútavý dej, postavy, ktoré si človek obľúbi, spomienky hlavnej postavy alebo krásny koniec. Patrick Ness je úžasný autor a touto knihou opäť nesklamal. Naozaj nádherné myšlienky a originálny dej. Odporúčam všetkými desiatimi
Čítaj viac
Ema Pastirčíková
Ema Pastirčíková
22.7.2017
Super!
Ako? Ako niekto dokáže napísať tak DOKONALÚ knihu?

Zo začiatku som si myslela, že táto kniha bude úplne o niečom inom a v prvej časti som si hovorila, že štýl autora mi veľmi pripomína Greena, teda lepšieho Greena. Ale, samozrejme som sa nemohla mýliť viac.

Táto kniha je úžasná! Obdivujem Patricka, že dokázal niečo takéto napísať. Kniha sa číta veľmi ľahko a rýchlo vďaka krátkym kapitolám. No zároveň aj ťažko, lebo stále musíte dávať pozor čo sa stane, čo nové Seth zistí a ako sa s tým vysporiada.
Svet, ktorý Patrick vytvoril je niečo úplne iné, ako ste doteraz čítali a stále si nie som istá či som to dobre pochopila a čo bolo naozaj skutočné a čo nie.
Bože, mám toľko otázok! Zrejme skončím, ako Hazel z Na vine sú hviezdy a budem požadovať od autora, čo sa dopekla stalo s ostatnými postavami a hlavne so Sethom na konci!!!
Čítaj viac
Nikola
13.5.2017
Názor čitateľa
Musím dať tejto knihe päť hviezd, hoci neviem presne opísať, čo sa mi okrem toho, že bola absolútne iná, na nej tak páčilo. Ale páčilo.A až po jej dočítaní, ako som naň ňou premýšľala, som si uvedomila, aký to bol zážitok. A keď Patrick Ness hovorí, že ide o niečo viac, verte, že má pravdu.
Čítaj viac
Jana Paveleková
Jana Paveleková
24.4.2017
Jaji bloguje hodnotí
Bola som prekvapená autorovým opisom pocitov hlavnej postavy. Ako sa prebral, čo cítil, čo potreboval, ako reagoval. Chvíľu mi to trvalo, no kniha má v sebe toľko ľudksej múdrosti, že je určite vhodná pre všetky vekové kategórie. Zdôraznila by som, že možno pre náročnejšieho čitateľa, ktorí má nejaké tie knižné príbehy za sebou už prečítané. Dnes som dočítala poslednú stranu a zostala som zarazená. Musela som sa zamyslieť, obzrieť sa okolo seba a užiť si deň. Hlavne kvôli mne. To a omnoho viac som si odniesla z knihy Niečo viac.
Sklamanie, pseudo kamarástvo, lásk rovnakého pohlavia, virtuálna realita vs realita? To a omnoho viac nájdete na týchto atratívnych stranách. A možno má aj Patrick pravdu. Raz uvidíme :)
Čítaj viac
Salome
13.4.2017
Je to niečo viac
Po dlhej dobe sa mi do rúk konečne dostala kniha, od ktorej sa nedalo iba tak odísť... Neodtrhla som od nej zrak ani keď som šla po schodoch... :D Pre mňa osobne bola dosť nepredvídateľná, a miestami aj dosť do smiechu mi bolo... A tiež je aj trochu šokujúca a skrátka iná ako tie doteraz a to ich mám plné police :D naozaj si ju chcete prečítať :))
Čítaj viac
Bianka
31.3.2017
Názor čitateľa
Od Patricka Nessa som prečítala zatiaľ všetko, na čo som natrafila: Sedem minút po polnoci, My ostatný tu len tak žijeme, The Knife of Never Letting Go... Keď som sa dozvedela, že sa dočkám aj slovenského vydania Niečo viac takmer som nezaspala. Ako vždy, skvelá kniha, od ktorej sa nedá odtrhnúť :D
Čítaj viac
Zuzka
26.3.2017
Názor čitateľa
...skvelá kniha. :-) Práve som ju dočítala. Z mojej strany asi toľko, že podľa mňa je to také postapokalyptické sci-fi určené najmä mladším ročníkom čitateľov, ale svoje si v nej nájdu určite aj dospelí... Knihu hodnotím na 5 hviezdičiek. A teším sa na besedu. :-)
Čítaj viac

Společnost Nakladatelství Slovart, s.r.o., byla založena v Praze v únoru 1994 jako dceřiná firma Vydavateľstva Slovart, s.r.o. se sídlem v Bratislavě.

Nakladatelství Slovart vydalo již více než 2000 českých titulů, a to licenčních knih předních světových nakladatelů (např. Dorling Kindersley, Könemann, Taschen, Gallimard). Dále vydává knihy domácích

autorů převážně z oblasti dětské a populárně naučné literatury např. Naše vlast, Encyklopedie naší přírody s trvalou snahou, aby měly reálnou perspektivu prosadit se i v zahraničí.

V roce 2012 se součástí Nakladatelství Slovart stalo také nakladatelství Brio. Nakladatelství Brio vydává ve spolupráci s předními spisovateli a výtvarníky nádherně ilustrované originální příběhy a sbírky pohádek pro děti od šesti do dvanácti let. Pro starší děti, mládež a dospělé Brio nabízí sebrané spisy pohádek a bajek od renomovaných spisovatelů, doplněné o to nejlepší z klasické literatury celého světa.

Za poslední roky si Nakladatelství Slovart výrazně upevnilo pozici na českém knižním trhu, o jeho knihy je i velký mediální zájem a patří mezi nejvyhledávanější nakladatelství ze strany tuzemských i zahraničních obchodníků, běžných zákazníků i autorů.

Trvalé a cílené získávání perspektivních zahraničních kontaktů významně přispívá k rozšiřování vývozní, dovozní i ediční činnosti. Nakladatelství se stalo vývozcem nejprestižnějších českých knih o umění i od jiných vydavatelů do četných států Evropy, ale i do Japonska, USA a dalších zemí. Vlastní produkce a obchodní aktivity firmy jsou každoročně vysoce hodnoceny na nejvýznamnější přehlídce oboru v ČR - mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy Praha.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Něco víc - Patrick Ness
Bestie je zvíře - Peternelle van Arsdale
28,04 €
Ušetríte 1,47 €

„Na knihách sa mi páči najmä to, že sa dajú čítať.“

Suchý