Knihy
E-knihy

Maliarova dcéra

i527.net, 2016
6-7 hodín čítania
Vydavateľstvo
i527.net, 2016

Sophie Dupontová vypomáha otcovi v jeho ateliéri, zatiaľ čo vlastné práce si necháva pre seba. V súkromí sama maľuje čarovné severo-devonské pobrežie, obľúbené medzi...

Čítaj viac

11,91 €

Bežná cena Bežne 12,50 €

Ušetríte 5%

Posielame do 11 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Dostupné aj v zaujímavej kolekcii za výhodnú cenu! Nečakajte! Akcia je obmedzená a platí len do 31.12.2016.


Sophie Dupontová vypomáha otcovi v jeho ateliéri, zatiaľ čo vlastné práce si necháva pre seba. V súkromí sama maľuje čarovné severo-devonské pobrežie, obľúbené medzi výtvarníkmi, medzi ktorých patrí aj šarmantný Wesley Overtree. Toho však, ako sa zdá, zaujíma viac Sophie ako okolitá scenéria. Kapitán Stephen Overtree je už zvyknutý, že na seba preberá povinnosti svojho brata Wesleyho. S blížiacim sa koncom dovolenky je poverený nájsť brata a priviesť ho domov. Keď však pricestuje do Devonshiru, zdesený zisťuje, že Wesley sa odplavil do Talianska a dcéru svojho hostiteľa zanechal vo vážnej situácii. Stephen cíti zodpovednosť a zvláštnu potrebu ochrániť mladú dámu, ktorá mu pripadá akosi dôverne známa. S túžbou odškodniť vlastné minulé zlyhania rovnako ako aj bratove urobí slečne Dupontovej ponuku na sobáš. Neponúka jej lásku, iba manželstvo "na papieri", aby ju uchránil pred škandálom. Ak padne v boji, ako sa obáva, bude aspoň váženou vdovou. Sophie, ktorá zúfalo hľadá východisko zo svojich ťažkostí, sa zmieta medzi svjom prvou láskou a týmto pochmúrnym mužom, ktorého sotva pozná. Trúfne si počkať na Wesleyho návrat? Alebo má prijať kapitánovu ponuku a modliť sa, aby to jedného dňa neoľutovala?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Maliarova dcéra - Julie Klassen
Slúžka z Fairbourne Hall - Julie Klassen
23,82 €
Ušetríte 1,18 €

Recenzie, kritiky

„Regentská romantika, v ktorej nechýbajú záhady, tajné izby a pravdaže ľúbostný príbeh... Julie Klassenová týmto románom trafila priamo do čierneho.“
RT Book Reviews

„V Klassenovej poslednom ocenenom nádherne desivom a sladko romantickom historickom románe sa stretáva Jane Austenová s Victoriou Holtovou.“ Booklist

„V tomto tajomnom ľúbostnom príbehu Klassenová spojila všetky čitateľsky obľúbené prvky... Predstavuje klenot pre čitateľov regentskej ako aj inšpiratívnej literatúry.“ Bookpage

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Painter's Daughter
Rozmer
135×204 mm
ISBN
9788089822102
Naše katalógové číslo
242772
Počet strán
448
Hmotnosť
360 g
Rok vydania
2016
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
i527.net

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

27 hodnotení

23
4
0
0
0

Erika
24.3.2019
Maliarova dcéra
Velmi pekne spracovaný román , ktorý vás vtiahne do deja od samého začiatku až po jeho koniec , kedy vám je lúto ,že už dej nepokračuje ďalej . Spisovatelka výborne opísala prácu maliarov ako aj to že ženy aj keď boli vo svojom obore vynikajúce , boli držané v ústraní .
Čítaj viac
Veronika Vencelová
20.3.2019
Dočítané
Aaaaaach jaj! Práve som knihu dočítala a je mi smutno, že tak skoro. Tak veľmi skoro sa to skončilo. Nie, príbehu nič nechýba, ale čítalo sa mi ľahko, so zatajenúm dychom strana po strane prežívajúc každú možnú chvíľu s dokonalou predstavou prostredia.
Čítaj viac
Marieta
3.7.2018

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Tak krásny a dojímavý príbeh... Z románov J.Klassenovej je tento u mňa najlepší. Talentovaná Sophie, mladá dcéra Claude Duponta, sa dostáva do zložitej situácie. Rúca sa jej perspektíva šťastnej lásky a manželstva s mužom, do ktorého je zamilovaná. Kapitán Stephen je zvyknutý urovnávať problémy svojho brata. Sofia, v snahe vyhnúť sa škandálu, prijíma jeho ponuku a stáva sa jeho ženou. Boj dvoch bratov o srdce jednej ženy. Ktorá láska je tá pravá?
Precízne vykreslenie charakterov jednotlivých postáv, dej plný napätia a tajuplných zápletok. Rozmanitosť postáv, hrdinovia, ktorí sa snažia v živote počúvať Boží hlas a i napriek tým najväčším príkoriam sú schopní zachovať si svoju tvár a hlavne odpustiť. Nikto nie je bez chýb a s Božou pomocou sa dá zvládnuť všetko. Myšlienky hodné zamyslenia. Úžasný príbeh, ktorý pohladí každú romantickú dušu.
Čítaj viac
Kata
2.1.2018
príjemné čítanie

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Nielen na knihách od Julie Klassenovej, aj iných súčastných autorov, mi vadí absencia opisov knižných postáv. Pri čítaní knihy si asi každý v hlave premieta obraz ku knihe, no je to veľmi ťažké, keď pri niektorých nie je takmer žiadny opis, a ak je, tak dávkovaný po častiach..... na úvod sa dozvieme o hranatej tvári a dlhom krku, neskôr (neviem, prečo nie hneď) sa dozvedáme o asi kučeravých vlasoch (nie je isté či prírodne, asi skôr nie), potom o plných perách..... o niektorých vieme len že sú zavalitej postavy s jazvou na tvári, a hrudi. :-) Na mňa to pôsobí rušivo ak v mojej mysli je hlavná postava štíhla, nízka, s blond vlasmi a modrými očami, a potom zrazu zistím, že je vysoká s hnedými kučeravými vlasmi..... Ale naspäť ku knihe. Napriek tomu, ž je to typ knihy, kde presne vieme aký bude koniec, boli časti keď som zapochybovala. Dej mal v sebe dosť tajomna, a samozrejme ku koncu odhalené rodinné tajomstvá..... Čítala sa s ľahkosťou, v podstate som ju prečítala za jeden deň. Veľmi dobré čítanie pre milovníčky ľúbostných románov, ktoré majú plné zuby nekonečných opisov úžasného sexu, a sú viac na romantiku.
Čítaj viac
Petra Holišová
9.8.2017
Úžasné...ako vždy :)
Keď sa mladé dievča zamiluje, môže to mať neblahé následky. Niekedy musí bojovať o svoju lásku, inokedy zase odchádza so zlomeným srdcom. Vtedy jej ťažko vysvetlíte, že sa niečo nové naučila a čaká ju vyvolený, ktorý ešte ani nevie, že existuje. Ak sa ale celá situácia skomplikuje nechceným dieťaťom, je potrebné to čo najskôr vyriešiť. V dnešnej dobe dievčaťu bez problémov pomôžu rodičia a priatelia, ak je taká možnosť, či iná organizácia. Za čias Jane Austenovej by bola mladá dáma vylúčená zo spoločnosti a odkázaná len sama na seba.Klassenová nepochybne opäť predviedla svoj talent a ja ako jej veľký fanúšík to veľmi oceňujem. Príbeh ma zaujal už na začiatku. Vstupujeme in medias res a hneď sa ocitáme zoči voči problému, ktorý toto neohrozené žieňa musí vyriešiť - tehotenstvo bez manželstva. Do toho celého sa zamotá brat otca dieťaťa a celú situáciu vyrieši. Tu upozorňujem mojich sledovateľov na fakt, že celé riešenie mi pripadá nereálne. Akokoľvek zaujímavo je podaná zápletka, obeť kapitána alebo hrdinský čin, ak chcete, sa mi javí, akoby autorka nedomyslela príbeh až do konca.


Postava Sophie sa počas deja veľmi výrazne vyvíja, z mladého nerozumného a naivného dievčaťa sa stáva sebavedomá, cieľavedomá a rozumná žena. Pod vplyvom okolností môže byť rada, že zmena nastala v pozitívnom smere. Rovnako sa rozvíja postava otca. Nevnímame o veľmi osobne, tz. nestretávame sa s ním v diele tak často, no z rozprávania a spomínania jeho dcéry a jej bývalého milenca môžeme usúdiť, že pán Dupont postúpil dlhú cestu od otca, ktorý nedokázal oceniť talent svojej dcéry až po človeka milujúceho a uznanlivého.


Žiaden z románov od tejto autorky, ktorý sa mi dostal do rúk, ešte tak výrazne neodkazoval na historické skutočnosti, ako to robí tento. Nedajte sa odradiť opismi bojov, časovo sa nachádzame v období francúzskej revolúcie a bojov s Napoleonom. Opisy nie sú zdĺhavé a nie je naozaj nutné ich preskakovať. Vďaka nim sa môžeme ocitnúť v Stephenovej mysli a zistiť, aké city prechováva k svojej manželke.

Odkazov na kresťanstvo máme v knihe neúrekom. Všetky charaktery sú pobožné a pravidelne navštevujú bohoslužby. Páči sami, že krátko rozjímajú aj počas dňa a to malými stručnými prosbami a inými modlitbami. Kto ale nežije v každodennej spojitosti s Bohom, môže takéto vsuvky považovať za nudné a zbytočné. Ide ale, podľa mňa, o vec názoru a osobného postoja...

V skratke môžem povedať, že knihu hodnotím pozitívne a som rada, že som si ju prečítala. Ako milovníčka historických ľúbostných románov som nadšená a teším sa, že láska zvíťazila. A to je vec, ktorá poteší každú romantickú čitateľku.
Čítaj viac
Kristína Ostricová
11.6.2017
Ďalšia skvelá Klassenovka :)
Ako obvykle Julie Klassenová nesklamala a priniesla ďalší skvelý príbeh, pre mňa osobne najlepší, aký som od nej dosiaľ čítala. Jej knižky vždy prinesú do môjho života pokoj a túžbu spoznávať Boha. Maliarova dcéra vo mne hlboko rezonuje aj týžden po prečítaní, a častokrát sa pristrihnem ako sa k príbehu vraciam.
Príbeh je vykreslený tak dokonalo a napínavo, že všetky rozhodnutia jednoducho musíte robiť spolu s postavami. Priznám sa, že táto kniha ma nútila rozmýšľať, zvažovať alternatívy a všímať si aj veci medzi riadkami, za čo som autorke nesmierne vďačná. Cítim, že môj mnohokrát povrchný pohľad na svet sa zmenil a viem, že nie všetko je presne tak, ako sa to na prvý pohľad zdá, aj keď sme o tom z hĺbky duše presvedčení. Boh má pre nás vždy dokonalý plán a musíme sa mu oddať, inak nikdy nenájdeme skutočne šťastie a život v plnosti.
Čítaj viac
Marieta
3.7.2018
Veľmi výstižné... plne súhlasím s recenziou.
Čítaj viac
Dana
1.3.2017
perfekná :)
Prečítala som od Klassenovej všetky knihy, ktoré doteraz vyšli a aj táto ma zaujala hneď od začiatku a nevedela som ju prestať čítať. Kniha je plná tajomstiev, nečakaných situácií, ale aj romantiky. Hlavných hrdinov (najmä hlavného hrdinu) som si obľúbila od prvej strany a nevedela som sa dočkať konca knihy ako to všetko (šťastne) dopadne. Dúfam, že vydavateľstvo i527.net bude aj naďalej vydávať knihy od tejto autorky :)
Čítaj viac
Ria
18.2.2017
Vrelo odporúčam
Ďalšia úžasná Klassenovej kniha, je v nej romantika okorenena napätím, ale bez trápnych opakujúcich sa erotických scén, číta sa ľahko a nechcelo sa mi ju odložiť, kým nebol koniec
Čítaj viac
Maryla Adamcová
6.1.2017
Přečetla jsem od teto autorky vše co dosud vydavatelství i527net vydalo, takže jsem čekala skvělé počtení. Tato kniha mi, ale připadá trochu jiná než ty předešlé, v těch na mně někteří hrdinové působí až nereálně počestným dojmem (což není kritika, připomíná mi to trochu mou oblíbenou slovenskou autorku Kristinu Royovou) a tady najednou docela dost "skandálního" jednáni, za které je třeba nést následky a úplně nejlepší je to svěřit Bohu. Jen mám problém s tím jak je v knize použito vykání/tykání, což mi obecně vadí v překladech z angličtiny (ve které prý mezi tím není rozdíl), působí podivně pokud si vykají manželé, nebo lidé jejichž vztah došel tak daleko, že mají spolu (nemanželské) dítě.
Čítaj viac
Eliz
22.12.2016
Krásna
Musim povedat, ze ma kniha prijemne prekvapila. Krasny romanticky dej je plny necakanych situacii a zvratov. Nevedela som sa dockat konca a pritom som nechcela aby kniha skoncila. Zanechala vo mne prijemny pocit este dlho po docitani. V mojom rebricku klassenoviek sa dostala velmi vysoko. :)
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Maliarova dcéra - Julie Klassen
Slúžka z Fairbourne Hall - Julie Klassen
23,82 €
Ušetríte 1,18 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth