Knihy
E-knihy
7,20 €

Bežná cena Bežne 10,99 €

Ušetríte 34%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Román o veľkej láske, malom šťastí a probléme ako oklamať osudFenomenálna, bestsellerová autorka Kerstin Gier je nielen majsterkou slova, ale aj kráľovnou láskavého humoru.

Jej román Na druhej strane je tráva zelenšia je príbehom o veľkej láske, malom šťastí a probléme ako oklamať osud.
Jedna chybná smska poslaná (ne)správnemu adresátovi obráti život Kati naruby. Osud sa však zachová ako gentleman a za zvláštnych okolností ju vráti na úplný začiatok. S jediným cieľom, a to dokázať jej, že všetky naše rozhodnutia v živote majú svoj zmysel.

Pútavý a vtipný román plný životných právd a komických situácií vás chytí za srdce a nepustí ho. Pokiaľ nedočítate poslednú stránku.
Prečo robiť v živote dvakrát rovnakú hlúposť, keď je taký veľký výber. RUSSELL Bertrand A. W.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Na druhej strane je tráva zelenšia - Kerstin Gier
Teta Poldi a sicílske levy - Mario Giordano
15,50 €
Ušetríte 7,39 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
300
Vydavateľstvo
MERIDIANO-press
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
238614
Rok vydania
2016

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,5 / 5

8 hodnotení

5
2
1
0
0

Louise
19.4.2017
Hravý príbeh
Veľmi zaujímavý a hravý príbeh nemeckej autorky, ktorý ma bavil od samého začiatku. Hlavná hrdinka mi bola sympatická rozprávaním a trapasmi, ktoré ju sprevádzali celým príbehom...
Čítaj viac
7.9.2016
martin63
Ak pri hondontení abstrahujem od toho, že to ako dielo nie je nič pre mužov (myslím, že ani ženám to nekomunikuje nejaké zásadné hodnoty), že hlavná hrdinka je poriadne nesympatická, že záver je jasný od začiatku,....tak musím pripustiť, že to je nepísané celkom svižne a za letné čítanie to dostane 3 hviezdy. (Ale len o prsia korejskej šprintérky)
Čítaj viac
mucha
31.10.2016
Názor čitateľa
martin, ani ty nie si sympatický každému ;-) a neviem, čo máš s hlavnou hrdinkou... je super... aký typ ženy/dievčaťa preferuješ aby ti dokázal byť sympatický?? A vôbec... aký typ muža/chalana zoberie do ruky takúto babskú knihu :-DDD pán dokonalý ála nejaké sprosté cecky - detto podmozog ale veľký man. HAHAHAHAHAHAHHAHHAHAHAHAHAHAH
Čítaj viac
Barbara
7.9.2016
Názor čitateľa
Martin 63, je to skvelá kniha a do hlavnej hrdinky som sa zamilovala. Platonicky. Záver môže byť jasný jedine jasnovidcovi a že je to napísané svižne, si podcenil. O prsia nemeckej modelky a pornoherečky Beshine .
Čítaj viac
Eli
29.8.2016
Inteligentný humor
Skvelá kniha plná inteligentného humoru. Ľahko sa číta od začiatku do konca, je plná vtipných dialógov. Nie je to len oddychovka na dovolenku; nesie v sebe aj určité posolstvo, ktoré je však podané nenápadne s vtipom a nadhľadom.
Čítaj viac
Ružová knižnica
25.8.2016
Oddychovka na dovolenku

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Kati stojí pred prahom štyridsiatky, dajme tomu, že šťastne vydatá za Felixa a stereotyp nie je už len slovo, ktorému predtým nerozumela. Čoraz viac sa zapodieva otázkou, toto je muž s ktorým chcem zostarnúť? Avšak spozná Mathiasa a zaľúbi sa doňho ako bláznivá pubertiačka...život sa mení ani nevie ako a padá na koľaje a stráca vedomie...

Z ničoho nič sa ocitá v nemocnici, kde bola pred 5 rokmi hospitalizovaná pre zápal slepého čreva. Je neuveriteľné, že je v rovnakej izbe, s rovnakou pani a rozpráva rovnaké veci ako pred rokmi? Nejakou náhodou sa ocitla späť v minulosti a dostala tak druhú šancu na to, aby si vybrala správneho „toho pravého“ muža. Pretože vie, že už zajtra stretne Felixa a pozná miesta, ktorým sa má vyhnúť, aby ho nestretla...A vydá sa hľadať Mathiasa...
Čítaj viac
11.7.2016
Názor čitateľa
...uuuuzasne citanie. Vrelo odporucam. Ak si prave balis veci na dovolenku, alebo sa chystas len tak vegetit doma, na zahrade na lehatku pri bazene, tak nezabudni na tento titlul. Fakt pohodove citanie 👍👍, iv
Čítaj viac
Lucia
11.7.2016
Názor čitateľa
Najlepší ženský román aký som doteraz čítala. O D P O R U Č A M všetkými desiatimi. Má čestné miesto v mojej knižnici a určite sa k nemu vrátim.
Čítaj viac
Frederika Nová
29.5.2016
Názor čitateľa
Kerstin Gier mám načítanú v jej rodnom jazyku, takže som bola zvedavá ako sa s jej textom popasovala prekladateľka. Autorka je známa svojim výborným rozprávačským umením, humorom a jedinečným pozorovacím talentom. Knihu môžem len odporúčať. Nonšalantne naservírovaná všeho chuť vás určite pobaví.
Čítaj viac
Anna K.
25.5.2016
Fantastická kniha
Môžem len odporúčať. Hravé dialógy, úžasne ľahulinko čitateľný štýl, kopec krásnych myšlienok a čo hodnotím úplne zo všetkého najviac, tak to je humor a veľmi zaujímavý dej. Kniha je doslova prešpikovaná vtipom, jemným sarkazmom a sebairóniou. Určite sa k tejto knihe opätovne vrátim a prečítam si ju znova. Svojim spôsobom je nadčasová.
Čítaj viac
Michaela Mihoková
Michaela Mihoková
24.5.2016
Názor čitateľa
Náš život je plný prekvapení. Skladá sa z našich rozhodnutí, ktoré v kombinácii s vyžšou mocou, ktorá nám pri nich pomáha vytvára jedinečnú spleť zážitkov. Zaľúbime sa a zrazu je všetko také iné. Sme šťastní a vždy, keď sa uprostred noci zobudíme a pozrieme na človeka vedľa seba, sme si istí, že tak to má byť. A potom príde rutina. A my sme zrazu na križovatke. Je toto skutočné šťastie, alebo len náplasť? Čo ak sme sa nerozhodli správne?
Kati, žena, ktorá nás príbehom sprevádza upadla so svojím manželom do stereotypu. Z práce domov, doma len sedenie pri telke a túžba po manželovi, ktorý je ale večne unavený z práce a zaspí skôr, ako sa stihne manželke naplno venovať. Kati vie, že Felixa, svojho manžela, ľúbi. Ale je to tá pravá láska? Jej pochybnosti sa znásobia po stretnutí s iným mužom. Ten jej prinavráti vzrušenie. Cíti sa žiadaná a tie motýliky v bruchu, to predsa musí byť osud! Alebo nie? Kati dostáva od života druhú šancu. Môže všetko urobiť inak. Má možnosť opäť prežiť čas predtým, než sa z nej stala manželka. A ona si postupom času začína uvedomovať, že ľúbiť sa dá rôznymi spôsobmi. Niekoho ľúbime, pretože to v danej chvíli potrebujeme. Opantá nás hneď na prvý pohľad a možno ho dokonca budeme ľúbiť po zvyšok života. Ale je tu ešte iný druh lásky. Ten, ku ktorému sa budeme vracať. Pretože k nemu jednoducho patríme.
Táto kniha je vtipná, úžasne ľahko čitateľná a núti človeka zamyslieť sa. Kto si myslí, že len knihy s nádychom filozofie môžu prinútiť človeka k zamysleniu, mýli sa. Kerstin Gier to dokáže urobiť celkom nebadane. Dostane sa vám pod kožu a vy medzi riadkami nachádzate posolstvo. Nebudem prezrádzať nič, čo by mohlo nádejným čitateľom napovedať priebeh knihy. Poviem len toľko, že som rada, že neskĺzla do klišé a že mi po prečítaní zostal pocit z príjemne strávených chvíľ. A že nie každý dostane druhú šancu od života ako &Kati, preto je dôležité žiť a nielen prežívať.
Čítaj viac

začala s písaním románov pre ženy v čase, keď zostala ako diplomovaná pedagogička viac-menej bez práce. A mala úspech: hneď jej prvá kniha Männer und andere Katastrophen bola sfilmovaná a taktiež ajej ďalšie romány sa tešia veľkej obľúbenosti a získali tak rad cien. Kerstin žije ako autorka na voľnej nohe s manželom, synom, dvoma mačkami a tromi sliepkami v dedinke neďaleko Bergisch Gladbachu (pri Kolíne nad Rýnom). Študovala germanistiku, hudobnú vedu a anglistiku, pričom má diplom z psychológie a jej komunikácie. V roku 1995 opäť začala písať romány pre ženy, ktoré sú v Nemecku veľmi úspešné. Do sveta však prerazila až so svojou trilógiou Drahokamy o láske a cestovaní v čase. Knihy už boli preložené do rôznych jazykov a chystá sa i film na ich motívy.

Čítaj viac


Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?
Spontánne a s veľkým nadšením. Pretože tak to má byť, ak sa púšťate do niečoho nového a očakávate, že to splní vaše predstavy . S literatúrou ako takou sme doteraz mali skúsenosti z tej druhej strany. Ako autori, a tak sme si povedali, že skúsime preplávať na druhý breh.
Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?
Tituly, ktoré vydávame a plánujeme vydávať si vyberáme podľa schopnosti autora zaujať čitateľa. Príbehom, štýlom písania alebo pridanou hodnotou v podobe humoru. Empaticky, a tak trochu vizionársky sa snažíme vyberať rukopisy, ktoré by z pultov predajní v čo najväčšom počte skončili na policiach domácich knižníc alebo na displeji čítačiek. Chceme prinášať uveriteľné, svieže a zmysluplné texty pre milovníkov kníh, lebo slovo je dobrý nástroj, ak na ňom dokážete celkom slušne hrať.


Na ktorú knihu ste najviac hrdí?
Ak by sme neboli hrdí na každý titul, ktorý vydáme v našom vydavateľstve, naša práca by stratila zmysel. A to by sme vážne nechceli.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Na druhej strane je tráva zelenšia - Kerstin Gier
Teta Poldi a sicílske levy - Mario Giordano
15,50 €
Ušetríte 7,39 €

„Knihy sa musia držať vedy, nie veda kníh.“

Francis Bacon