Nezmeškajte 5-eurovú poukážku ako darček k nákupu! Viac info Nezmeškajte 5€ poukážku k nákupu! Viac info
Knihy
E-knihy

Lucia Mad

7

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2016
2018
2017
2015
2014
2010
Zobraziť viac

Moje aktivity

7
7

Lucia Mad napísala recenziu

17.10.2019 06:42

Zbožňujem takéto pozitívne prekvapenia. Kúpená v zľave, dokonca určená pre teenagerov a nakoniec - úžasné, tvorivé čítanie. Jendá sa o príbeh, kde je záver presne daný už v prvej kapitole, i tak je to všetko medzitým neuveriteľne pútavé. Celý čas som mala pocit, že toto je tá pravá kniha na zaradenie do povinného čítania pre školopovinných. Nenútená spoveď o tom, ako chutí šikana, podaná z oboch strán. Ako je "dôležité" byť v teenage veku in, dobre oblečený, so značkovým oblečením a aké pomýlené majú niektorí mladí ľudia životné hodnoty. Napriek ťažkej téme a dramatickému záveru je spracovanie mimoriadne zábavné a vtipné. Považujem za hodnotný počin!

Čítaj viac

7
7

Lucia Mad napísala recenziu

17.10.2019 06:33

Kniha bola kúpená v zľave, takže jej cena zodpovedala obsahu... Tak sľubný nápad, spojiť dobré jedlo s romantikou, a tak nevydarené spracovanie. Hlavné postavy v strednom veku s chovaním teenegerov, myšlienkové pochody pubertiakov, čo bolo však najhoršie - to boli dialógy. Ťažko mi je súdiť, či sú naozaj dielom autora, alebo sa zbortili prekladom, niekoľkokrát som sa však pri čítaní musela zastaviť, vrátiť o vetu naspäť, prečítať znovu, či ma oči neklamú. Veľmi jednoduchý román, ale dokázala som ho dočítať do konca. Knihu si určite v knižnici nenechávam, už sa k nej nemienim vrátiť.

Čítaj viac

7
7

Lucia Mad napísala recenziu

28.08.2019 06:34

Zvažovala som hodnotiť 4 hviezdičkami, ale tú piatu dávam za odvahu zverejniť informácie tohto druhu. Knihu som kúpila v akcii, inak by som po podobnej tématike nesiahla a som veľmi rada, že sa mi dostala do rúk. Autorka do podrobností popisuje vzťahy v tejto sekte, chod a prevádzku každodenného života, až sa nechce veriť, kam človek dokáže vo svojom presvedčení zájsť, ako sa dokáže vzdať úplne prirodzených vecí, a najmä svojej vlastnej slobody. Nemá dej ako taký, je to priebeh života samotnej autorky od detstva až do obdobia dospievania, podaný pútavou formou s množstvom faktov, ktoré poskytujú miestami až desivý obraz o fungovaní scientológie. Veľmi zaujímavé a poučné zároveň.

Čítaj viac

7
7

Lucia Mad napísala recenziu

26.08.2019 07:50

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Musím oceniť pointu románu, staré mysteriózne domy na mňa vždy zaberajú. Zápletka sľubovala veľa, aj štýl písania autorky je výborný. Dej sa vyvíja bez zbytočných opisov, dynamicky, s dávkou napätia. No akoby niekde v strede autorka stratila chuť písať ďalej, príbeh skončí náhle bez akéhosi nápadu - hlavná hrdinka sa rozhodne z domu odísť, tak šťastlivo odíde... akoby mi z románu niekto vytrhol polovičku kapitol. Škoda, dalo sa to krásne rozvinúť...

Čítaj viac

7
7

Lucia Mad napísala recenziu

13.08.2019 12:35

Trochu sci-fi, trochu thriller, trochu mystery... úžasný akčný počin, od druhej strany knihy som hltala každé slovo a nevedela knihu odložiť. Dej bez hluchých miest, brilantne opísaný od začiatku do konca, akoby som pozerala film. Postavy majú charakter, majú emócie, nie je to len plytká akčná strielačka s jednoduchou zápletkou. Pre mňa veľmi pozitívne prekvapenie, určite odporúčam. Kniha, na ktorej obsah si človek spomenie aj o rok.

Čítaj viac

7
7

Lucia Mad napísala recenziu

12.08.2019 11:15

Dahl je klasika... vždy zaručený originálny nápad. Tento román je totálne bizardný a komický, prešpikovaný veľkou dávkou nemaskovanej erotiky. Po celú dobu som sa nesmierne bavila, krútiac hlavou, kam na tie bláznovstvá autor chodí... Druhýkrát po tomto dielku nesiahnem, ale je to len preto, že pointa už je prezradená. Svoj účel kniha splnila - poriadne zabavila.

Čítaj viac

7
7

Lucia Mad napísala recenziu

07.08.2019 08:10

Nádherné spracovaný príbeh prisťahovalcov, ktorí s veľkým očakávaním prichádzajú do cudzej a nehostinnej krajiny. Ľudské osudy, charaktery, ťažké začiatky... Forma písania okamžite vtiahne do deja, nezdržujú hluché miesta, ani zdĺhavé opisy. Krásny román hodný sfilmovania!

Čítaj viac

7
7

Lucia Mad napísala recenziu

07.08.2019 08:04

Veľmi dobrý nápad na príbeh a výborné spracovanie. Má všetko, čo má ženský román mať. Dejová línia je svižná, bez zbytočných opisov emócií a pocitov, plná láskavého humoru. U mňa zostáva v knižnici, určite sa k nej ešte vrátim.

Čítaj viac

7
7

Lucia Mad napísala recenziu

07.08.2019 07:41

Zvažovala som dať štyri hviezdičky, ale nemôžem.... pretože od Patrika Hartla má človek skrátka iné očakávania. Dvojromán, kde príbeh rozpráva sestra, z druhej strany rovnaký dej, ale z pohľadu brata. Názov Okamžiky štěstí hneď od začiatku vyznieva bizardne, nakoľko celý román je zbierkou nešťastných udalostí, rozchodov a strát. Viem, že aj taký je život, ale čítanie mi tým neprinášalo veľkú radosť. Voči hlavným postavám som necítila sympatie, ich názory a konanie pôsobili skôr naivne a pubertálne. Začala som časťou Veroniky, čo bolo ešte fajn, dej bol plynulý, vtipné dialógy, Jáchymovu časť som však už nedokázala dočítať, preskakovala som strany. Zrejme som pre tento román nebola správna cieľová skupina.

Čítaj viac

7
7

Lucia Mad napísala recenziu

07.08.2019 07:26

Milujem kuchárske knihy a milujem thajskú kuchyňu. Doposiaľ však žiadna z thajských (ázijských) kuchárok ani len zďaleka nepriblížila chute jedál, ktoré z Thajska poznáme. Až toť, Slováčisko, vytvoril nádhernú, farebnú a najmä skutočnú zbierku receptov, kde jedlo vyzerá a aj chutí tak, ako má. Postupy sú zrozumiteľné, suroviny zodpovedajú, krásne fotografie... dostali sme ju do daru a máme z nej obrovskú radosť! Nádherná kniha!

Čítaj viac

„Knihou by sa malo nazvať iba to, čo obsahuje niečo nové.“

Lichtenberg