slavka_cita_knihy

11

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Som mamina na materskej ktora miluje čítanie kníh. Uprednostňujem romany alebo young adult.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Som mamina na materskej ktora miluje čítanie kníh. Uprednostňujem romany alebo young adult.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2022
2021
2020
2019
2021
2020
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

11
11

Slávka Beňáková napísala recenziu

15.08.2022 07:37

Zázrak je štvrtou knihou z Bielej romantickej série. Predchadzajúce knihy zo série som čítala a kedže to je už štvrtá kniha tak približne som vedela čo od autorky očakávať. V tomto príbehu je hlavnou hrdinkou Bea, ktorú už poznáme z predchadzajúcich kníh. No aj keď doteraz sme si mysleli, že má bezstarostný a ideálny život, tak zisťujeme, že nie všetko je tak ako sa na prvý pohľad zdá. A kedže Bea nie je so svojím životom spokojná, rozhodne sa ho od základov zmeniť. Jednou z takýchto zmien je aj presťahovanie sa do Talianska a tam sa aj odohráva celý dej. Už z predchadzajúcich knih som si pamätala ako sa tieto knihy rýchlo čítaju a tak to bolo aj pri tejto knihe. Autorka píše tak, že stránky na knihe vám ubiehajú ani neviete ako a knihu mate raz-dva prečítanú. A nakoľko táto kniha je aj dosť tenká, tak vážne ju prečítate raz-dva. To sa mi na knihe páčilo, ten štýl písania. No to že bola taká tenká to beriem ako mínus, pretože všetko tam malo veľmi rýchly priebeh. Tu by som uvítala keby autorka trošku zvolnila tempo a viac sa rospísala, trošku to ponaťahovala a knihe by vôbec neuškodilo keby mala viacej stránok. Jednou z veci, ktoré sa hlavnej hrdinke stali zažila aj moja kamarátka a tak som si pri čítaní predstavovala aj to čo mi kamoška hovorila a tak isto aj v tomto prípade bolo vidno ako to autorka uponahľala. Ale nič už, jednoducho je to taká jednohubka. Za mňa by som túto knihu a aj celú sériu odporúčila všetkym, ktorí majú radi romantické, nenáročne jednohubky. A aby som nezabudla, zbožňujem keď autorka spomína aj postavy z predchadzajúcich kníh a my tak vidime ako ich život pokračuje ďalej. Teším sa už na piatu časť.

Čítať viac

11
slavka_cita_knihy

Slávka Beňáková prečítala knihu

15.08.2022 07:37

11
slavka_cita_knihy

Slávka Beňáková získala odznak Môj názor pomáha

11.08.2022 09:40

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

11
11

Slávka Beňáková napísala recenziu

11.08.2022 09:40

Štvrtá kniha série a poviem vám, veľmi ma zaujímalo či si autorka pri tejto knihe udrží laťku, ktorú nastavila vysoko pri predchadzajúcich dieloch alebo ju už iba podlezie. Za mňa sa jej aj pri tejto knihe držala. Čo si myslite vy? Kniha sa mi páčila tak ako aj predchadzajúce a keby som si mala vybrať, ktorá sa mi páčila najviac, hmm veru nevedela by som. S hlavnou hrdinkou Everly a hlavným hrdinom Nolanom sa stretávame už v druhej časti tento série. Ale autorka nam ich doteraz predstavila len veľmi okrajovo. Priznam sa, že ma prekvapilo ich skutočne “ja”, nakoľko z toho čo doposiaľ sme o nich vedeli som si ich predstavovala trochu inak. A to sa mi páčilo, ako ma autorka prekvapila. V ich prípade ide o zakazaný vzťah študentky a profesora, ktorý veľmi ovplyvňuje aj smutná minulosť postáv. Veľmi som bola zvedava ako autorka vyrieši túto prekážku v láske hlavných hrdinov. Ak vás to zaujíma prečítajte si knihu, pretože ja vám to neprezradím. Ako som už spominala pri predchadzajúcich knihách tejto série, autorka píše veľmi dobre. Kniha sa mi čítala ľahko a rýchlo. A je skvelé, že stretávame aj postavy z minulých časti a už sa teším na ďalšiu časť tejto série. A poviem vám táto séria ma baví aj keď už nepatrím do kategórie YA, takže nedajte sa tým odradiť.

Čítať viac

11
slavka_cita_knihy

Slávka Beňáková prečítala knihu

11.08.2022 09:39

11
11

Slávka Beňáková napísala recenziu

01.08.2022 12:16

Na túto knihu som sa tešila. Ani vlastne neviem prečo, ale myslela som si že to bude šupa. Na moje veľke sklamanie kniha ma tak neohúria. Ide o príbeh Connora a Rose. Spoznali sa už na škole a patrili k tým veľmi múdrym študentom. Obaja pochádzaju z bohatých rodín. Rose a jej rodina sa kvoly jej sestre vyrovnáva so škandálom a preto Rose napadne, že natočia reality show, aby sa ukazali ľuďom v inom svetle a aby sa jej lepšie rozbehol jej obchod. A tak vlastne sú zatvorený v jednom dome s jej sestrami a ich priateľmi (vlastne jedna sestra tam nemala priateľa,ale to je na dlhšie) kde ich neustále snímaju kamery. Na knihe sa mi nepáčil samotný príbeh a taktiež ani postavy. Kniha ma začala baviť až pred koncom. Bohužial pre mňa bola to dlhšia kniha a tak som sa s ňou “trápila” niekoľko dní. Nebolo to že úplne zle, no nebola to moja šalka kávy a ja som sa niekedy musela nútiť do čítania. Neskôr som si prečítala, že táto kniha je zo série a tuším, že v originály to ani nie je prvá časť. No možno len mne táto kniha nesadlá a nájde si svojich čitateľov.

Čítať viac

11
11

Slávka Beňáková napísala recenziu

22.07.2022 09:30

Na tohto autora som počula same chvály a aj preto som sa rozhodla siahnuť po tejto knihe. Priznam sa, že zatial som od neho čítala iba jednu knihu a aj to bolo už tak dávno, že si nepamätam ani jej názov. Kniha bola zaujímava a autor píše skvelé. Páčilo sa mi, že šlo o trošku iný príbeh na aký som zvyknutá v poslednom čase. A to hlavne čo sa týka postáv. Bolo príjemnou zmenou, keď hlavný hrdiná nebol nejaký super sexy bohatý mačo po ktorom všetky ženy túžia. V tejto knihe bol hlavný hrdina Trevor chlap, ktorý bol byvalym príslušníkom namorníctva. Pri svojej misii v Afganistane utrpel zranenia po ktorých si so sebou niesol trvalé následky a trpel postraumatickým syndromom. Všetky postavy v knihe boli zaujímavé a niesli si so sebou nejake tajomstvo. Autor nás dlho drží v nevedomosti a odhali nam tajomstva skoro až pred koncom. V knihe akoby sa odohravalo viacero príbehov (osudov postav) ale všetky sú spolu nejako prepojené. Miestami sa mi kniha zdala trošku nudnejšia a to hlavne tak v strede, ale pred koncom už to bolo dosť zaujímavé a dialo sa tam toho veľa. Dozvedáme sa veci na ktoré sme celú knihu čakali. Je to také príjemné čítanie, ktoré ani nesklame ale ani nejako veľmi extra nenadchne.

Čítať viac

11
slavka_cita_knihy

Slávka Beňáková prečítala knihu

22.07.2022 09:29

11
11

Slávka Beňáková napísala recenziu

19.07.2022 12:41

Po knihach od týchto dvoch autoriek siahnem stále. A prečo je to tak? Pretože viem, že kniha ma bude baviť. Autorky majú skvelý štýl písania a kniha sa číta tak povediac sama. Viem, že keď siahnem po knihe ktorú napísali autorky spoločne alebo osobitne nebudem sklamana. A samozrejme to tak bolo aj pri tejto knihe. Netreba čakať nič hlboké a prelomove, ale romantiku pri ktorej si skvele oddychnete. Postavy boli opäť sympaticke a ako sme už pri nich zvyknuté, tak hlavná mužska postava bol dobrák, ktorý možno na vonok tak nepôsobil, nakoľko mladých a úspešných chlapov si ľudia vedia hneď zaškatuľkovať a označiť ako drzých , namyslených bastardov. Takže postavy skvelé, dej aj keď predvídateľný (samozrejme, že viete ako to celé skončí a vlastne aj celkový priebeh si viete predstaviť) ale stale pri každej knihe originálny. Za mňa opäť skvelá oddychová romantika s takou normálnou dávkou erotických scén.

Čítať viac

11
slavka_cita_knihy

Slávka Beňáková prečítala knihu

19.07.2022 12:41

„Keď mám na to náladu, dokážem ju rozosmiať, vtedy sa smeje najmä na sebe, čo je akýsi druh lásky, pretože som tým ocenil niečo v nej.“

Intimita - Hanif Kureishi
Intimita
Hanif Kureishi